Veka czy Aluplast

Veka czy Aluplast

Postprzez Krzysztof Gocko » Śr wrz 04, 2002 6:01 pm

Przymierzam sie do zakupu okien PCV i jestem w rozterce. Okna z profili VEKA, czy moze ALUPLAST ???
Krzysztof Gocko

.

reklama oknoAd

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 6:02 pm

To nie ma znaczenia jaki system z tych wymienionych[wśród systemów dobrych]. To tak jak z wyborem koloru samochodu - rzecz gustu.
Zależy jak duże okna, jakiego koloru i do czego przeznaczone
Płoński

Postprzez zagoba » Śr wrz 04, 2002 6:03 pm

jest to wybor jak pomiedzy maluchem a polonezem . jedne i drugie ostatnio strasznie zeszly z jakosci wykonywanych profili, Małysz kosztuje a na aluplascie juz robia tylko "garazowcy"
zagoba

Postprzez Gość » Śr wrz 04, 2002 6:04 pm

Szanowny Panie zagoba czy jak tam Panu nie sądze aby liczba ok.260 producentów na terenie całego kraju uważana była za garażowców, najwyrażniej nie bardzo Pan wie o czym pisze.
Chyba że jest Pan producentem EK-100 lub czegoś podobnego....
Gość

Postprzez Gość » Śr wrz 04, 2002 6:04 pm

Panie zagoba, Pan chyba nie wie o czym Pan pisze. Jezeli na Aluplascie robia garazowcy to tyraja chyba 260 godzin na dobe stawiajac firme Aluplast na pierwszym miejscu w sprzedazy profili PVC.
Gość

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 6:05 pm

Pragnę zwrócić uwagę, że Małysz jest Jedyny na Świecie co trzyma tak wysoką formę i stale wygrywa - marka zawsze kosztuje. Niejeden by tak chciał [być Małyszem].
Co do garażowców to jest to najlepsza grupa producentów.
Nie knocą tak jak wielkie firmy, nie oszukują na zawartości okna, nie stosują agresywnej nieetycznej reklamy. Produkują na rynek lokalny i z tego powodu chociażby muszą trzymać jakość. Mają niskie koszty produkcji. Maszyny mają takie same jak każdy inny producent.
Ta legenda o złej jakości produkcji garażowców krąży w Polsce od lat o systemie EK-100 tak samo.
Psy się wiesza na tych, którym dobrze idzie a najlepiej idzie wymienionym systemom na co są dowody i w sprzedaży i w ilości firm.
Zagłoba z pewnością jeździ rozklekotanym trabantem bo audi musiał oddać komornikowi
Płoński

Postprzez tajny » Śr wrz 04, 2002 6:06 pm

Nie wiem, czy Sz.P.Płoński otwiera swój własny garaż, że tak zachwala producentów "garażowych"?
Jakoś od kogoś, kto występuje w roli eksperta ITB oczekiwałbym większej obiektywności...
"Maszyny maja takie same..." jak kto? Kto z dużych producentów używa jednogłowicowych zgrzewarek z demobilu i ręcznie czyści zgrzewy? A ilu garażowców posiada odpowiednie atesty i certyfikaty?
"Nie oszukują... nie stosują..." - bez komentarza...
Z jedny, zgadzam się w pełni - Małysz jest jedyny!
tajny

Postprzez Jacek Różański » Śr wrz 04, 2002 6:07 pm

Przeczytałem z zainteresowaniem polemikę pana Jerzego Plońskiego, który w swych wypowidziach broni małe firmy, nawet garażowe. Ja osobiście, z racji posiadanego doświadczenia zawodowego znam kilkaset firm w naszym kraju. W dyskusjitej rację muszę przyznać panu J. Plońskiemu. Argumenty jakie zostały przez niego użyte są jak najbardziej trafne. Dodam od siebie, że przez kilka ostatnich lat miałem wgląd w jakość wyrobów różnych firm, i niestety prawda jest przykra: im większa firma i im bardziej rozreklamowana to jej wyroby są gorsze od małych producentów. Przyczyna takiego stanu jest oczywista. Producent o możliwościach 8000 okien/miesiąc potrafi zaoszczędzić np 5 zł nie stosując kompletnych okuć i jest wszystko w porządku. w kieszeni zostaje kupa kasy. Mały producent nie pozwoli sobie na taki zabieg, gdyż zyski w ten sposób osiągnięte nie stanowią znacznej kwoty, a negatywna opinia idzie w świat.
Jacek Różański

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 6:08 pm

tajny/przez tajny - anonim to podłe zachowanie.
Występuję prywatnie.
Co do garażowców - mam o nich dobre zdanie.
Jeśli chodzi o oszustwa w wykonaniu okien to mówią o tym ekspertyzy a nie garaże.
Płoński

Postprzez Gość » Śr wrz 04, 2002 6:08 pm

System EK-100 to nie legenda tylko KASZANA, ciekawe jak uzyskał aprobatę ITB ?
Gość

Postprzez Ireneusz A.Ciach » Śr wrz 04, 2002 6:09 pm

Panie Jurku i Panowie wielkość firmy nie ma żadnego wpływu na jakość okna które produkuje ,tylko przestrzeganie norm jakościowych i technologii ,brak reżimu produkcujnego umyślny czy też nieumyślny może wystąpić w każdej firmie nie zależnie od jej wielkości.Natomiast nieuczciwa agresywna reklama dotyczy zgadzam się tylko firm większych.'Tytanowe uszczeli to mój przebój na lata" Jetsem ciekaw kto wie która firma takie stosuje "?

Pozdrawiam .
Ireneusz A.Ciach

Postprzez Marek » Śr wrz 04, 2002 6:10 pm

"Tytanowe uszczelki"? Chyba kolejna firma podczepia się pod reklamę "okien tytanowych M&S"... Czy można wiedzieć co to takiego te uszczelki? Bo już wiele "tytanowych" rzeczy(szyby, klamki, "tytanowy klik", tytanowe okucia) w oknach widziałem, ale uszczelki???
Marek

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 6:11 pm

Znam dobrze tytanowe okucia - tak jak tytanowe wiertła, noże i piły - jedne i drugie niewiele mają wspólnego z tytanem [wcale - jednak "babę" z ulicy co przyszła po okna taka reklama rzuca na kolana!!! TYTANOWE OKUCIA - to jak statek kosmiczny!!!. Tytanowe uszczelki też mi wpadły w oczy, ciekawe kiedy będą tytanowe szyby i tytanowe profile a także tytanowe usztywniewnia. Każdy średnio zorientowany wie, że to od koloru okuscia jest ta nieszczęsna ale podchwytliwa nazwa. Ja już widziałem okucia platynowe. Takie "reklamy" tylko ośmieszają producentów i wzbudzają coraz większą nieufność.Cena tytanu jest wyższa od ceny złota. Bardzo bogate snoby mają ponoć klamki i sedesy ze złota.
Co do małych producentów - na ponad 100 ekspertyz nie ma w nich małego garażowego producenta - ciekawe dlaczego.
"Niestety" są najlepsi.
Tępmy więc partaczy, piszmy o nich otwarcie, piszmy o wyrobach oknopodobnych o beznadziejnych patentach o badziewiach jak mawia szef jednej z firm - bo inaczej zepsują nam nasz dobry rynek okien
Płoński

Postprzez Wojnicki » Śr wrz 04, 2002 6:11 pm

zgadzam się z Panem Płońskim z ITB, jasne jest,że tytanowe to tylko chwyt, tani i do tego moim zdaniem beznadziejny, najbardziej śmieszy reklama telewizyjna w której to złodziej nie może rozbić szyby. Pracuję w branzy okiennej 5 lat i jedno wiem, żaden złodziej nie wchodzi w ten sposób, no może poczatkujacy. Na obecną chwile nie ma doskonałego zabezpieczenie. Niestety.
Wojnicki

Postprzez Wojtek » Śr wrz 04, 2002 6:12 pm

I tu pewnie Pana Płońskiego zaskoczę, ale faktycznie pojawiło się coś takiego jak "tytanowe szyby" na rynku niemieckim. Nie chodzi bynajmniej o ich wytrzymałość, ale o katalityczne własności tytanu. Tytanowa powłoka na szybie powoduje szybki rozkład zanieczyszczeń organicznych co pomaga utrzymać szyby w czystości!
Ciekawe kiedy pojawi się to w Polsce!
Wojtek

Postprzez Płoński » Śr wrz 04, 2002 6:13 pm

Ten złodziej co nie może wybić szyby to nie jadł kolacji i nie ma sił.
Za informację o tytanowej szybie dziękuję - mam nadzieję, że nie jest z tytanu - wszak to metal nieprzeźroczysty.
Anonimy proszę uprzejmie o ujawnianie się - inaczej Wasze wypowiedzi nie są wiarygodne a trącą "zemstą" konkurencji.
Płoński

Postprzez Wojtek » Śr wrz 04, 2002 6:13 pm

"Za informację o tytanowej szybie dziękuję - mam nadzieję, że nie jest z tytanu - wszak to metal nieprzeźroczysty"
Mam nadzieję, że miał być to żart... Wszak srebro też jest metalem nieprzeźroczystym a pokrywa się nim (tlenkami) szyby thermo!
Wojtek

Do Pana Płońskiego

Postprzez Big Brother » Wt wrz 10, 2002 10:04 am

Nie rozumiem dlaczego tak pan broni tych "garażowców" panie Płoński?
Przecież te firmy teraz istnieja z za miesiąc dwa mogą zniknąć.
A jeśli chodzi o jakość to najbardziej wiarygodna jest statystyka reklamacji w firmach. Osobiście znam kilka firm dużych, gdzie polityka jakości jest konsekwentnie realizowana od początku ich istnienia.
Są to firmy wiarygodne bo istnieją na rynku polskim od około 10 lat.
I to jest równiez jeden z podstawowych walorów tych firm.
POZA TYM NONSENSEM JEST JEŚLI FIRMA KTÓRA ISTNIEJE NP. 3 LATA DAJE GWARANCJĘ NA 10 LAT. Na jakiej podstawie? Skąd wiadomo że ona będzie istniała jeszcze 7 lat lub więcej. Firma jest wiarygodna jeśli daje gwarancję na okres krótszy lub taki sam jak jej byt na rynku okien PCV.
Big Brother

Postprzez Gość » Wt wrz 10, 2002 1:34 pm

Ciekaw jestem, co obejmuje taka 10-letnia gwarancja... Pewnie kolor profilu (za wyjątkiem "naturalnego" żółknięcia i szarzenia)...
Maja kilkuletnia praktyka dowodzi, że tak długa gwarancja byłaby możliwa pod warunkiem serwisowania okien, conajmniej raz na pół roku (czyszczecie, smarowanie, regulacja okuć). Przy typowym podejściu polskiego klienta (ja zapłaciłem tyle kasy - może jeszcze mam smarować jakieś tam okucia) nie daję większej szansy na prawidłowe działanie okien PCV przez 10 a nawet 5 lat... Nie wierzę, że taki "garażowiec" w ramach gwarancji jedzie do klienta za każdym razem, kiedy ten zgłasza, że klamka ciężko chodzi, albo gdzieś haczu okucie. I tak przez 10 lat przy cenie 500zł za o34!!!
Gość

Postprzez Gość » Śr gru 18, 2002 3:31 pm

a czy ktos z szanownego grona zarzadu aluplastu zastanawiał sie nad tym ze przyczynił sie do tego co mamy obecnie na rynku? nikt mi nie wmówi ze jak ktos chce kupic samochód to pojdzie do kowala i tam zamówi "model" dla siebie! jezeli kazdemu daje sie mozliwosc produkcji okien na zelazkach i ostrym nozu do obcinania zgrzewów to niestety odbija sie to bardzo negatywnie na cenach i jakosci. jak zacznie i aluplascie spadac popyt na ich profile to moze wreszcie sie otrzasna z tej malo przemyslanej polityki sprzedazy. sprzedawac za kazda cene , przeciez to kazdy potrafi, ale nie kazdego jest na to stac. jak ktos chce ze mna podzielic sie prywatnie uwagami zapraszam do zagoba@poczta.onet. pl
Gość

Postprzez ELEKTRON » Śr gru 18, 2002 11:08 pm

Niestety! Obawiam się ,że przy dzisiejszym ubóstwie społeczeństwa
popyt im nieprędko spadnie :roll:
ELEKTRON

Postprzez ELEKTRON » Śr gru 18, 2002 11:11 pm

A jak spadnie to wszystkim i wtedy szybko szukać więcej jeleni
za Bugiem i Uralem
ELEKTRON

Parę uwag.

Postprzez Arth » So gru 21, 2002 9:18 am

"Tytanowa szyba" - szyba pokryta dwutlenkiem tytanu, który ma właściwości katalizatora przyspieszającego utlenianie tego, co na nim się osadzi - dobry wybór np. dla biurowców, bo szybę można rzadziej myć.

Gwarancja dużych producentów - chciałbym zwrócić uwagę na to, że takiej firmie niezbyt opłaca się zajmować serwisem okien u "małych" klientów (okna w mieszkaniu czy domku jednorodzinnym nawet). Oni preferują dużych klientów (500 okien to nie to, co 5 okien:-)))).

A jakość jest niezależna od wielkości producenta.
Duzi też oszczędzają (ale na małych klientach).
Arth

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)