Plustek 7K

Plustek 7K

Postprzez Gość » Cz kwi 03, 2003 11:40 pm

Z artykułu w oknonecie dowiadujemy się że firma otrzymała medal za wyrób (okno Plustek 7K) ciekaw jestem czy ma na nie aprobatę, o certyfikacie nie wspomnę.
A pytam dlatego, że napisała min:
Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać współczynnik przenikania ciepła do wartości 0,8 W/m2K. Poprzez zastosowanie nakładki izolacyjnej szerokość zabudowy zwiększa się do przodu do 108 mm,

natomiast na stronie plusteka w Polsce czytamy:
Taki zestaw osiąga współczynnik U= 0,9-W/m 2K (liczony dla całej konstrukcji okna wraz ze wzmocnieniami przy zachowaniu sztywności i wytrzymałości). ... Cały zestaw ma ok. 95 mm szerokości...

:shock:
Gość

.

reklama oknoAd

Postprzez Kama » Pn kwi 07, 2003 9:11 pm

Z tego co się orientuje 3 dodatkowe komory są dokręcane do profilu 4 komorowego, więc konstrukcją nośną spełniającą założenia PN i podlegającą aprobacie jest de facto okno 4K...ale oczywiście mogę się mylić. Ktoś to w ogóle ma w ofercie ?
Kama

7K

Postprzez Max » Pn kwi 07, 2003 9:33 pm

Zapytaj w DFB, być może są w stanie sprowadzić to z Dresdnera pod extra zamówienie.
Max

Postprzez Gość » Pn kwi 07, 2003 10:42 pm

W ofercie maaa, przecież jedna z firm dostała nagrodę na targach!
Dokręcenie dodatkowych komór tworzy zupełnie nową konstrukcję, inna przenikalność cieplna, infiltracja powietrza, itd...
Jeżeli nie ma aprobaty to jak może coś takiego zostać nagrodzone na targach !!!!!!!!!!!!
Ja też sobie coś tam dodatkowego dokręce do okna i powiem, żę dajmy na to skromnie U=0.4
Gość

Postprzez Gość » Wt kwi 08, 2003 2:06 pm

To są dwa różne plusteki, chociaż bardzo do siebie podobne.
Ten z targów ma aprobatę.
Gość

Postprzez felek » Wt kwi 08, 2003 9:36 pm

No to jak by skręcić ze soba 10 okien 3 komorowych to będziemy mieli 30 komorowy profil rewela!!!
felek

Postprzez Gość » N kwi 13, 2003 8:51 pm

Może mi ktoś wyjaśnić różnicę pomiędzy plustekiem 7K z aprobatą i plustekiem 7K bez ? :shock:
Gość

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)