Plustek 7K

Gość

Plustek 7K

Post autor: Gość » czw kwie 03, 2003 11:40 pm

Z artykułu w oknonecie dowiadujemy się że firma otrzymała medal za wyrób (okno Plustek 7K) ciekaw jestem czy ma na nie aprobatę, o certyfikacie nie wspomnę.
A pytam dlatego, że napisała min:
Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać współczynnik przenikania ciepła do wartości 0,8 W/m2K. Poprzez zastosowanie nakładki izolacyjnej szerokość zabudowy zwiększa się do przodu do 108 mm,
natomiast na stronie plusteka w Polsce czytamy:
Taki zestaw osiąga współczynnik U= 0,9-W/m 2K (liczony dla całej konstrukcji okna wraz ze wzmocnieniami przy zachowaniu sztywności i wytrzymałości). ... Cały zestaw ma ok. 95 mm szerokości...
:shock:

oknoAD

Kama

Post autor: Kama » pn kwie 07, 2003 9:11 pm

Z tego co się orientuje 3 dodatkowe komory są dokręcane do profilu 4 komorowego, więc konstrukcją nośną spełniającą założenia PN i podlegającą aprobacie jest de facto okno 4K...ale oczywiście mogę się mylić. Ktoś to w ogóle ma w ofercie ?

Max

7K

Post autor: Max » pn kwie 07, 2003 9:33 pm

Zapytaj w DFB, być może są w stanie sprowadzić to z Dresdnera pod extra zamówienie.

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 07, 2003 10:42 pm

W ofercie maaa, przecież jedna z firm dostała nagrodę na targach!
Dokręcenie dodatkowych komór tworzy zupełnie nową konstrukcję, inna przenikalność cieplna, infiltracja powietrza, itd...
Jeżeli nie ma aprobaty to jak może coś takiego zostać nagrodzone na targach !!!!!!!!!!!!
Ja też sobie coś tam dodatkowego dokręce do okna i powiem, żę dajmy na to skromnie U=0.4

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 08, 2003 2:06 pm

To są dwa różne plusteki, chociaż bardzo do siebie podobne.
Ten z targów ma aprobatę.

felek

Post autor: felek » wt kwie 08, 2003 9:36 pm

No to jak by skręcić ze soba 10 okien 3 komorowych to będziemy mieli 30 komorowy profil rewela!!!

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » ndz kwie 13, 2003 8:51 pm

Może mi ktoś wyjaśnić różnicę pomiędzy plustekiem 7K z aprobatą i plustekiem 7K bez ? :shock:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”