Zjazd Tras

Olo

Zjazd Tras

Post autor: Olo » śr kwie 09, 2003 11:47 am

Wczoraj Tras zjechał o prawie 10% , jeszcze trochę a zawieszą notowania.
Dziś kosztuje 12,25 zł. Panowie - ostatni gasi światło. Olo

oknoAD

Al Capone

Re: Zjazd Tras

Post autor: Al Capone » śr kwie 09, 2003 12:40 pm

Olo pisze:Wczoraj Tras zjechał o prawie 10% , jeszcze trochę a zawieszą notowania.
Dziś kosztuje 12,25 zł. Panowie - ostatni gasi światło. Olo
Olo popatrz na jakich obrotach te akcje spadły. Tak naprawdę żeby spekulować akcjami Tras potrzebne jest kilkanaście tysięcy złotych. Więc nie jest to żadny wiarygodny odnośnik. Jeśli akcje spadają przy durzym wolumenie to wtedy jest problem. Olo nie znasz się na giełdzie a się udzielasz.

Al Capone

Post autor: Al Capone » śr kwie 09, 2003 12:42 pm

dużym............sorry

Wiesiek

Post autor: Wiesiek » śr kwie 09, 2003 4:44 pm

Cześć All ,
Pewnie Ty się znasz. Nie wiem czy wiesz ale:
- Tras ma inwestorów finansowych z OFE ( Twoja i moja emerytura )
- inwestorzy Ci rozliczani są za przyrosty wartości jednostek
- przyrosty robi się : kupując obligacje Kołodki , oraz inwestując na GPW ( takie przepisy)
- Inwestujac w Tras OFE zaliczaja teraz spadki a nie przyrosty , oznacza to że ktoś dostanie po d....
-oznacza to też że więcej już nie kupi
- spadek wartości akcji Tras powoduje taką sytuację że nie można sprzedawać nowych emisji wjeżeli cena jest niższa niż poprzednie a do tego daleko
-oznacza to zatrzymanie dopływu kapitału do Tras co przy ich wynikach żle wróży Trasowi

Jeszcze jedno , wcalę się nie cieszę z porażki Tras . Oznacza ona spadek ocen dla całej branży np w Bankach, czyli potencjalne problemy dla wszystkich. Ukarani zostają zarządzający tą społką za swoją arogancję , kara jest tym dotkliwsza że to właśnie sobodny dostęp tej firmy do kapitału jest paradoksalnie przyczyną porażki. Po prostu nadwyżki kasy spowolniły proces restrukturyzacji który mam wrażenie nie rozpoczął się do teraz.
Pozdr Wiesiek

gość III

Post autor: gość III » śr kwie 09, 2003 8:24 pm

to co powiedział Wiesiek to cała prawda gdyby nie giełda to dawno TRAS byłby "naprawiony" nic dodać nic ująć... tylko marki szkoda!

Al Capone

Post autor: Al Capone » czw kwie 10, 2003 9:48 am

Wiesiek pisze:Cześć All ,
Pewnie Ty się znasz. Nie wiem czy wiesz ale:
- Tras ma inwestorów finansowych z OFE ( Twoja i moja emerytura )
- inwestorzy Ci rozliczani są za przyrosty wartości jednostek
- przyrosty robi się : kupując obligacje Kołodki , oraz inwestując na GPW ( takie przepisy)
- Inwestujac w Tras OFE zaliczaja teraz spadki a nie przyrosty , oznacza to że ktoś dostanie po d....
-oznacza to też że więcej już nie kupi
- spadek wartości akcji Tras powoduje taką sytuację że nie można sprzedawać nowych emisji wjeżeli cena jest niższa niż poprzednie a do tego daleko
-oznacza to zatrzymanie dopływu kapitału do Tras co przy ich wynikach żle wróży Trasowi

Jeszcze jedno , wcalę się nie cieszę z porażki Tras . Oznacza ona spadek ocen dla całej branży np w Bankach, czyli potencjalne problemy dla wszystkich. Ukarani zostają zarządzający tą społką za swoją arogancję , kara jest tym dotkliwsza że to właśnie sobodny dostęp tej firmy do kapitału jest paradoksalnie przyczyną porażki. Po prostu nadwyżki kasy spowolniły proces restrukturyzacji który mam wrażenie nie rozpoczął się do teraz.
Pozdr Wiesiek
Wiesiek uwierz mi ale się znam.To że tras ma inwestorów OFE to wiem.I jak działają to też wiem. :lol: Ale nie wiem czy wiesz że Tras ogłosiło ostatnio prawo poboru na akcje Serii F przeznaczonych dla dotychczasowych akcjonariuszy. Akcjonariusze ci kupią te akcje po cenie dużo niższej niż cena rynkowa akcji. Załóżmy że wyemitują drugie tyle akcji co mają, czyli je podwoją to cena akcji musi spaść o połowę, by wartość rynkowa spółki była na podobnym poziomie. Jest to tzw split. Trochę pomyślunku Wiesiu :lol:

oknoAD

Wiesiek

Post autor: Wiesiek » czw kwie 10, 2003 4:27 pm

Cześć Al ,
Problem polega na tym ,że emisji nikt jeszcze nie objął a kapitalizacja Tras spadła z 90 mln do 33 mln. Po tzw. Twoim splicie spadnie cena akcji do 6 zł za sztukę po to by utrzymać kapitalizację na poziomie niezmienionym czyli 33 mln. Tu tkwi problem. I kto "zaparkuje" akcje w Trasie ?
pozdr Wiesiek

xxl

Post autor: xxl » czw kwie 10, 2003 6:29 pm

Jak pan Tadek wróci (oby szybko) na fotel prezesa to akcje TRAS skoczą na 40 zł . :lol:

Al Capone

Post autor: Al Capone » pt kwie 11, 2003 9:11 am

Wiesiek pisze:Cześć Al ,
Problem polega na tym ,że emisji nikt jeszcze nie objął a kapitalizacja Tras spadła z 90 mln do 33 mln. Po tzw. Twoim splicie spadnie cena akcji do 6 zł za sztukę po to by utrzymać kapitalizację na poziomie niezmienionym czyli 33 mln. Tu tkwi problem. I kto "zaparkuje" akcje w Trasie ?
pozdr Wiesiek
Cześć Wiesiek
Cena nie spadnie do 6 złotych bo akcjonariusze już zaczęli odreagowywać i cena już spadła. Bo tak de facto te akcje już są tyle warte. Te spadki były właśnie spowodowane tą emisją. Spójrz na inne firmy które zwiększały ilość akcji. Działo się to samo. To jest normalne!!!! Akcje napewno obejmą fundusze, one mają kasę, nie jest jednak wiadomo co do objęcia akcji przez innych akcjonariuszy(osoby fizyczne), nie wiadomo czy będą mieli na to fundusze. Podejrzewam że chodzi o zmnianę struktury akcjonariatu. Zobaczysz że wkrótce zmieni się układ sił w Trasie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”