"przychody ze sprzedaży wybranych największych producen

psuBrat

"przychody ze sprzedaży wybranych największych producen

Post autor: psuBrat » czw kwie 10, 2003 3:06 pm

podaję za dzisiejszą Rzeczpospolitą :

Rok 2002 2001

1. Porta KMI ................ 176,0 MLN ............... 134,0 MLN
2. Stolarka Wołomin ..... 139,1 MLN ............... 167,1 MLN !!!
3. Stolbud Włoszczowa .. 129,5 MLN .............. 147,8 MLN
4. VELUX Polska ........... 100,0 MLN ............... 102,3 MLN
5. Pols-Skone ............... 84,9 MLN ............... 96,1 MLN
6. Terrazyt ................... 80,0 MLN ............... 38,0 MLN !!!!!!!!!!!!
7. Urzędowski ............... 76,6 MLN ............... 66,4 MLN
8. TRAS ........................ 74,4 MLN ............... 65,3 MLN
9. Oknoplast Kraków ...... 73,3 MLN ............... 59,5 MLN
10. Sokółka ................... 70,0 MLN ............... 85,1 MLN

czekam na wasze komentarze :)

a gdzie nasi giganci... Petecki, Brokat, DGG, M&S, Jezierski i kilku innych :)

psuBrat

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 10, 2003 3:27 pm

Gdzie to jest w Rzeczpospolitej?

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » czw kwie 10, 2003 3:38 pm

Widzę, że PsuBrat ogląda tylko wykresy a nie czyta całości :lol:
(na 50 sklasyfikowanych przedsiębiorstw informacje o sprzedaży za 2001 i 2002 rok podało 37),
W dodatku wykres jest podpisany:
Przychody ze sprzedaży wybranych największych producentów
i co tak naprawdę najważniejsze:
Ranking nie podaje wyników osiągniętych przez firmy w 2001 i 2002 r.
- Wiele firm nie podało zysków lub strat, dlatego zdecydowaliśmy, że w ogóle nie będziemy publikowali danych o wynikach
Jednym słowem te dane niewiele mówią...

Szaman

Powiem więcej lista jest taka sobie

Post autor: Szaman » czw kwie 10, 2003 4:14 pm

PsuBracie z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale takie miejsce na takiej liście w takiej czy innej gazecie też jest towarem .
Mam nadzieje że kumasz w czym rzecz

Nara Szaman

Zaciekawiony

Post autor: Zaciekawiony » czw kwie 10, 2003 5:16 pm

Przedewszystkim chcialbym pogratulowac (o ile to sa prawdziwe wyniki) producentom a zwlaszcza Terrazytowi osiagniecia takich obrotow . Mnie jedna rzecz zastanawia , skad tak monstrualne wyniki sprzedazy w tej branzy ? To pytanie raczej z zaciekawienia zadaje niz z powodek dociekania prawdy . Poprostu chcialbym zrozumiec . Firma w ktorej pracuje osiaga sprzedaz roczna ok. 35 tys okien co przeklada sie na ok.15 mln zl obrotu . Czyli my zeby osiagnac wynik 75 mln zl przychodu musialbym sprzedac okolo 175 tys okien co daje 265 tys jednostek okiennych . Mnie dziwi skad taka dysproporcja . Nie mozliwe aby sama cena (w porownaniu np. do Oknoplast-Krakow cena jest moja nizsza o okolo 10-20%) . Szczerze mowiac jestem pod wielkim wrazeniem . Nie rozumiem w czym tkwi tajemnica ze pomimo wysokiej ceny Panstwo uzyskuja tak wysoka sprzedaz . Jak przekonac dilera ze moze sprzedawac okna w wyzszej cenie jak okni przekonuja swoich klientow ze kupia okna od nich a nie tam gdzie beda mieli 20% taniej .

psuBrat

Post autor: psuBrat » czw kwie 10, 2003 7:10 pm

Upierdliwiec > :) tak się spieszyłem, żeby podać Wam tę tabelkę,że dopiero później czytałem artykuł :P w sumie można by tylko durzucić jedną firmę z tych wymienionych bo reszta do gigantów nie należy ...

Upierdliwiec > dane mówią o tych firmach, które chcą się w jakiś sposób odkryć - szkoda, że nie było ich na Forum bo to chyba dla nich było/jest miejsce żeby razem coś zrobić - dobry początek przyznać się do sprzedaży ...

Szaman > prasa manipuluje strasznie - ciekawe czy Porta coś dała żeby być na 1 miejscu ??? ale z drugiej strony często dziennikarze nie mają zielonego pojęcia o czym piszą ... zwłaszcza ci z wysokonakładowych gazet ... dla nich to jeden z kilkuset tekstów do przygotowania ... jest jakaś tabelka ? o fajnie będzie więcej na stronie ... a jak sie to ma do rzeczywistości ?? nijak

everybody > miał to byc pretekst do dyskusji więc mi zwisa czy są wymienione wszystkie czy tylko wybiórczo

czy ktoś w końcu odważy się zrobić pełen ranking ? odwaga w kwestii podania wyników i odwaga w kwestii ich uzyskania

oknonecie czekamy

:twisted:
psuBrat

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 2:08 am

Anonymous pisze:Gdzie to jest w Rzeczpospolitej?
Pełny ranking 50 największych firm naszej branży opublikowany został w "Forum Branżowym". Do otrzymania w Stowarzyszeniu producentów - wystarczy fax 022- 787 35 02. Pozdrowienia - Robert

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”