Jakość okien

JarekK

Jakość okien

Post autor: JarekK » sob kwie 12, 2003 12:22 pm

Wszyscy tutaj cały czas piszecie o wielkości produkcji różnych firm, ale BARDZO rzadko piszecie o jakości tych okien.

Ale temu się osobiście nie dziwię.

W oknach PCV jest walka cenowa, bo jak można klientowi z ulicy wytłumaczyć różnicę pomiędzy profilem 3-komorowym Aluplast, Koemmerling, Veka, Bruegmann, i innych, więc kady walczy o klienta ceną.

W oknach drewnianych znowu jest tak, że na wystawie są wypieszczone okna, a do klienta idzie ....., np. kantówka nie klejona trójwarstwowo, tylko impregnowane, sękowane itd.

Ale z tego powodu klientów na okna nie przybędzie.

A to że ktoś sprzedaje O34 z PCV za 440,- netto czy za 500,- netto a z drewna za 750,- netto czy za 950,- netto to nie znaczy od razu że ten drugi zarabia 60 (150) zł więcej. Może on tylko dotrzymuje wymogów technologicznych.

Ale widzę, że na tym Forum te kwestie raczej nikogo nie interesują.

oknoAD

spec

głupota

Post autor: spec » sob kwie 12, 2003 12:50 pm

mistrzu !
profil aluplast standard
szkło k=1.1
okucie MACO
stal ocynk 1,5 mm
itd.......i sprzedaję za 440 netto, więc nie chrzań o ocenie jakość/cena.
Chcesz się trzymać na rynku to negocjuj ceny zakupu materiału a nie oskarżaj o złą jakość.

JarekK

Post autor: JarekK » sob kwie 12, 2003 1:27 pm

Nie miałem na myśli oskarżać o to, że nie stosujesz technologi.

Ale chyba sam musisz przyznać, że na rynku okien działa od cholery firm, które tylko bajerują klienta, a robią ......

PS: Nie znam dokładnie specyfiki produkcji okien PCV, sam produkuje okna drewniane.

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 6:38 pm

to sie ciesz 8)

Gość

jakosc okien

Post autor: Gość » sob kwie 12, 2003 6:49 pm

ej ty za 440 netto o 34 walnij sie w leb i kup liczydlo bo twoje kalkulacje sa smieszne aha +kose zeby cie z rynku wyciac !!!!1

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » ndz kwie 13, 2003 11:03 am

z 440 zl netto 400 zl cie produkcja kosztuje przy dzisiejszym kursie Euro . (co najmniej) . Zastanow sie co czlowieku robisz bo niszczac innych niszczysz siebie . Okaze sie nie dlugo ze masz u dostawcow kilka mln zadluzenia a zero kasy zero okien i co dalej ?? Kolejna firma padnie ....
Maxio

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » ndz kwie 13, 2003 8:42 pm

To że padnie to jego broszka, ale przy okazji jak psuje rynek normalnym producentom.

Zaskoczony

Koszt

Post autor: Zaskoczony » pn kwie 14, 2003 10:35 am

Powiedzcie gdzie jest błąd w kalkulacji O34 przy kursie Euro 4,27zł (dzis)
Za profile, stal, uszczelki i takie tam (ze stratami 7%) 250,00 zł
Okucia 100,00 zł
Szkło 85,00 zł
Robocizna 40,00 zł
To 475,00 zł

Najprostsza wycena 1.45 x Koszt wytworzenia = 688,00 zł
ale niech będzie tylko 25% narzut to 593,00 zł

Za co płacę za dużo (pewnie za wszystko) - gdzie mogę zaoszczędzić, żeby móc sprzedać okno chociaż za 500,00 zł

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » pn kwie 14, 2003 11:07 am

Robisz dużo błędów :wink:
Po co stal??? :o
Okucia 100zł??? Czyżbyś dawał ryglowanie po stronie zawiasów? Zwykłe marnostrastwo :lol:

Tak właśnie oszczędzają ci co mają najtaniej...

księgowy

koszt a vat

Post autor: księgowy » pn kwie 14, 2003 10:07 pm

Cóż,
350 zł to elementy kupowane z 22% vat
85 zł to elementy kupowane z 7% vat
40 zł robocizna (załóżmy) w kwocie brutto
to daje jakiś WYDATEK na poziomie 518 zł (350*1,22+85*1,07)
czyli okno po kosztach (plus 40 zł) wychodzi 475+7%vat = 508 zł.
Tu pragnę zauważyć, że sprzedaż po kosztach ma jedną wadę a mianowicie dłuuuugi termin płatności bo na zwrot vat trzeba troszkę czekać i przede wszystkim płacić na bieżąco dostawcą. W sumie 10 zł to niby nie dużo, ale z drugiej strony to 25% kwoty robocizny co przy dużych pracach może się okazać ważne.
Polecam rozwadze te kwestie, życząc owocnych biznesów pozdrawiam branżowców.

Gość

Re: głupota

Post autor: Gość » wt kwie 15, 2003 4:40 pm

spec pisze:mistrzu !
profil aluplast standard
szkło k=1.1
okucie MACO
stal ocynk 1,5 mm
itd.......i sprzedaję za 440 netto, więc nie chrzań o ocenie jakość/cena.
Chcesz się trzymać na rynku to negocjuj ceny zakupu materiału a nie oskarżaj o złą jakość.
Specu a utrzymanie kurnika w którym robisz?

Max

x

Post autor: Max » wt kwie 15, 2003 6:44 pm

Po co w kurniku (zbyt profesjonalnie) można w piwnicy po pracy hobbystycznie coś podłubać :lol:

Gość

Re: x

Post autor: Gość » pt kwie 25, 2003 7:08 pm

Max pisze:Po co w kurniku (zbyt profesjonalnie) można w piwnicy po pracy hobbystycznie coś podłubać :lol:

nie koniecznie po pracy , niech dzieci też mają zajęcie

Szaman

Post autor: Szaman » sob kwie 26, 2003 6:45 am

Witam
Nio a zapomnieliście o transporcie
proponuje pociągnąć okienko na linie do klienta
będzie taniej
he he he

nara

Umberto

Zadowolony

Post autor: Umberto » pn kwie 28, 2003 8:26 am

Jestem sprzedawcą okien.
Kupuję od jednego z moich dostawców okna w systemie ideal2000 euro w cenie:
O34 - 437,40 zł netto
B7 - 337,80 netto
O30 - 264,60 netto
itd. Okna są wyposażone w okucia niemieckie w kolorze srebrnym z funkcjami w standardzie:
- mikrouchył w skrzydle RU
- blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła
- jeden zaczep "antywłamaniowy"
- zatrzask antyprzeciągowy
- zawias z hamulcem
Okna wykonane są z nalezytą starannością i wyposażone we wszystkie dodadki: klamki, osłonki, kotwy.
Na ponad 600 ww okien sprzedanych w roku 2002 zgłoszonych miałem:
3 reklamacje (załatwione przez serwis producenta w ciągu 2 tyg)
1 regulacje zgłoszoną po odejściu montarzystów z montażu
Poza tym trzeba dodać, że okna nie wymagają regulacji po zamontowaniu.
Dzięki takim cenom i takiej jakości okien, niezadowolona z moich działań jest tylko konkurencja, która nie potrafi mi dorównać ani cenowo ani jakością. Słyszę nawymyślane historie na temat mojej firmy od klientów (z polecenia) którzy odwiedzili punkty konkurencji. Myślę, że przejawy takiej bezradności i frustracji konkurencji mogę zaobserwować w poprzednich wypowiedziach. Życzę powodzenia. 8) M.P.

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 28, 2003 3:11 pm

Wysoka jakość tych okien pewnie wyjdzie za lat kilka, kiedy profil 2000euro zacznie się przebarwiać, pękać itp.
Dlaczego Umberto nie kupujesz w takiej cenie profilu 2000, przecież wyglada tak samo?

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 28, 2003 7:42 pm

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy kupić, pociąć, zważyć, zmierzyć i porównać z dokumentem odniesienia. Ale jest problem. Tego nie można porównać z jakimkolwiek dokumentem. A może norma DIN na profile? lub ZUAT ITB? A może wystarczy prasa do badania naroży? Czy może losowe badanko na przenikalność wody opadowej? Cena Czyni Cuda. Ale w oknie cudów nie ma. Cena mówi sama za siebie.

Umberto

Drogi Jasnowidzu

Post autor: Umberto » wt kwie 29, 2003 9:54 am

Anonymous pisze:Wysoka jakość tych okien pewnie wyjdzie za lat kilka, kiedy profil 2000euro zacznie się przebarwiać, pękać itp.
Dlaczego Umberto nie kupujesz w takiej cenie profilu 2000, przecież wyglada tak samo?
Drogi Jasnowidzu!
Cieszę się niezmiernie, że wiesz ci się stanie za kilka lat. Ja niestety tej wiedzy nie posiadam. Interesuje mnie natomiast bliższa przyszłość. Czy w związku z tym mógłbyś podać mi jakie liczby zostaną wylosowane w najbliższym losowaniu lotto. Nie zapomnij podać daty losowania, którego dotyczą podane liczby. Z góry serdecznie dziękuję. :D
A co do cen zakupu okien w systemie 2000 Standard:
O34- 459,90 zł netto
B7 - 370,48 zł netto
O30- 254,12 zł netto
Pozostałe parametry okien jak w poprzednim liście. Jak widzisz róznica jest nieduża ok. 30-40zł na oknie. Każdy klient dokonujący zakupu w moich punktach jest poinformowany o różnicach w tych dwóch systemach i jakie mają one dla niego znaczenie. Zapomniałbym jeszcze dodać, że mój dostawca jest szczęśliwym posiadaczem Certyfikatu Zgodności ITB z obowiązująca AT na oferowane okna w tych systemach.
Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji i rozważań. Ja wracam do pracy bo klienci czekaja na pomiary.

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 29, 2003 9:42 pm

Chciałbym poczytać AT na profil 2000euro, czy mógłbyś podać jej numer.

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 30, 2003 6:00 pm

Coż po certyfikacie, kiedy kupione okno z dokumentami powyższymi nic wspólnego nie ma bo nie jest wykonane zgodnie z wymaganiami aprobaty. Patrz dział profile na które obowiązuje oddzielna aprobata i ZUAT ITB. Naroża nie są w stanie mieć normowej wytrzymałości (za dużo taniej kredy) i to nie z winy zgrzewarki. Coś o tym wiedzą producenci. Dystrybutor zaś wie tyle ile musi.

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 30, 2003 6:08 pm

Co się dzieje ze stolarką źle wykonaną - proszę pytać producentów którzy produkują ponad 10 lat. Bubli nie warto firmować swoim nazwiskiem. Cena zaś cudów nie czyni, zaś prawnie odpowiada sprzedawca. Lepiej wtedy zmienić branżę. Tylko co zrobi klient z bublem i 10-cio letnią gwarancją bez producenta i bez dystrybutora. Przykłady rozsiane po całej Polsce.

ARDC

Profile

Post autor: ARDC » śr kwie 30, 2003 8:02 pm

Widziałem ostatnio kilka ciekawych profili systemów (akurat na takie trafiłem pewnie inni też to mają) - Spectus i Plustec - wersje odchudzone. Powiem, że oczekiwania rynku na coraz tańsze produkty to jedno ale to co zobaczyłem to zupełna beztroska systemodawców. Scianki profili ciensze przeszło o 20% od jakiejkolwiek polskiej normy. W innych systemach cieniuteńkie wzmocnienia zalecane przez dostawce profili które są również (tak sądze) niezgodne z aprobatą (tym razem Schucco !!!). Wiem że najprawdopodobniej dobrze wykonane i niewielkie okno może działać poprawnie przez wiele lat. Niestety producenci nie zdaja sobie sprawy (często) z czym maja do czynienia i produkują co popadnie no i te słynne okna za 460,00 zł (Jak dla mnie - a cokolwiek wiem na ten temat to koszt pełnowartościowych materiałów na wykonanie takiego okna z opłaceniem ludzi którzy je wyprodukują to również około 450-460 zł - a gdzie zyski i pieniądze na rozwój - PARANOJA)

Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » czw maja 01, 2003 9:31 am

Ideał sięgnął dna. Najlepsze okno w Polsce to okno bez wzmocnień ina cienkim profilu zakupione w budce zwanej salonem. Jedynym argumentem sprzedawcy jest zachodnia jakość której nie widać i najniższa cena z dodatkowym rabatem i 20 letnia gwarancja. O montaż aż strzch zapytać - ale "profesjonalnie" i też najtaniej bo profesjonaliści to ździercy.

JarekK

Cieszę się...

Post autor: JarekK » czw maja 01, 2003 11:37 am

Cieszę się z reakcji na mój temat, ale szkoda że nikt z mojej branży (czyli okna drewniane), nie chce się na ten temat wypowiedzieć.
Ale z drugiej strony widzę, że w oknach PCV nie jest inaczej. Większośc producentów nie myśli o przyszłości (rozwój, remonty, inwestycje itd.), tylko patrzy na to co się dzieje teraz na rynku. Ale jakoś nie widzę żeby z tego powodu ogólnie cała branża sprzedawała więcej okien.

Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » czw maja 01, 2003 2:14 pm

Moim skromnym zdaniem to cała branża zaczyna się mocno chwiać. Wojna cenowa i podła jakośc okien świadczą jedynie o ukierunkowaniu większości producentów na szybki zbyt i jeszcze szybsze przebranżowienie. Miłośnikom tematu rzetelnej produkcji zostanie zaśmiecony rynek i kiepska opinia o "nowoczesnych" oknach.

Jerry

jakość

Post autor: Jerry » czw maja 01, 2003 8:29 pm

Co do jakości - to osobiście znam producenta profili, który do uzyskania aprobaty przemielił okna Schuco aby biel była odpowiednia. No ale cóż to znaczy przy dzisiejszym Lwie Rywinie ;) Osobiście uważam, że tanie to psy mięso jedzą - u mnie w biurze dziewczyny pytają klientów czy chcą tanie czy dobre? To dwie przeciwstawne cechy i nie ma o czym dyskutować.

alexy

Re: jakość

Post autor: alexy » czw maja 01, 2003 8:54 pm

.............. - u mnie w biurze dziewczyny pytają klientów czy chcą tanie czy dobre? To dwie przeciwstawne cechy i nie ma o czym dyskutować.[/quote]

niezła strategia
sam kilka dni temu na warunek klienta żeby zaoferować mu okna dobre i tanie przygotowałem DWIE :lol: oferty
zgadnijcie co kupił ??? :twisted:

Wzmacnicz

Re: Zadowolony

Post autor: Wzmacnicz » czw maja 01, 2003 9:18 pm

Umberto pisze:Jestem sprzedawcą okien.
Kupuję od jednego z moich dostawców okna w systemie ideal2000 euro w cenie:
O34 - 437,40 zł netto
B7 - 337,80 netto
O30 - 264,60 netto
itd. Okna są wyposażone w okucia niemieckie w kolorze srebrnym z funkcjami w standardzie:
- mikrouchył w skrzydle RU
- blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła
- jeden zaczep "antywłamaniowy"
- zatrzask antyprzeciągowy
- zawias z hamulcem
Okna wykonane są z nalezytą starannością i wyposażone we wszystkie dodadki: klamki, osłonki, kotwy.
Na ponad 600 ww okien sprzedanych w roku 2002 zgłoszonych miałem:
3 reklamacje (załatwione przez serwis producenta w ciągu 2 tyg)
1 regulacje zgłoszoną po odejściu montarzystów z montażu
Poza tym trzeba dodać, że okna nie wymagają regulacji po zamontowaniu.
Dzięki takim cenom i takiej jakości okien, niezadowolona z moich działań jest tylko konkurencja, która nie potrafi mi dorównać ani cenowo ani jakością. Słyszę nawymyślane historie na temat mojej firmy od klientów (z polecenia) którzy odwiedzili punkty konkurencji. Myślę, że przejawy takiej bezradności i frustracji konkurencji mogę zaobserwować w poprzednich wypowiedziach. Życzę powodzenia. 8) M.P.
Kup wykrywacz metali i sprawdź czy są wzmocnienia!!!!

SPRZEDAWCA

Post autor: SPRZEDAWCA » pt maja 02, 2003 10:58 am

czesc w nawiązaniu do cen to co ja mam k.... powiedziec jak wy macie 034 po 500-600 zł a ja dla klienta 850zł i co! standard jak wszędzie! :

Gość

Post autor: Gość » pt maja 02, 2003 11:51 am

Wszystko tak na prawdę zależy od strategii sprzedaży producenta. Jeśli mamy doczynienia z miejscowym producentem którego jakakolwiek sprzedaż w sieci dystrybucji nie interesuje, a wielkość produkcji = wielkości miejscowej sprzedaży to cenowo się z takim producentem nie wygra. Winni takiej sytuacji są dostawcy systemów którzy w dobie słabego popytu oferują ceny profili i akcesoriów jednakowe dla dużego i małego bez względu na strategię sprzedaży i możliwości rozwoju.
Rynek sam wymusi rozsądne podejście do tematu jakości, ceny i dystrybucji. Ale wtedy po części producentów zostanie tylko wspomnienie i niespełnione obietnice.
Analizując cenę radzę popatrzeć na to od stronu korzyści zakupu tniego okna. Czy to na pewno są jakiekolwiek korzyści.

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pt maja 02, 2003 4:44 pm

Panowie . Zapominacie ,że przy absurdalnych cenach okien maleją zyski nie tylko producentów , ale i firm handlowych . Przypomina to welkie przewalamie setek okien przy minimalnej marży. Klient słyszac o cenie za O34 500 zł i tak pyta o rabat. Ci , którzy nie potrafia liczyc zysków ze sprzedaży niedługo obudzą sie z reka w nocniku.
Powodzenia dla wszystkich sprzedajacych tanio okna !!!

JarekK

Brak producentów okien drewnianych

Post autor: JarekK » śr maja 07, 2003 8:08 am

Widzę, że portal odwiedzają tylko producenci okien PCV. Bo jak na razie nikt z okien z drewna się nie odezwał. Szkoda, albo jest ich tak mało, albo boją się krytyki.

Jerry

.

Post autor: Jerry » ndz maja 11, 2003 5:19 pm

Sądzę, że kolejny rok zima była za krótka i nadal za dużo (przepraszam za określenie) obszczymurów nie padło. :cry: Natomiast optymistyczne jest to, że znowu VAT pogoni reszte klientów. Ciekawe co dalej ... :?:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”