Jak wynagradzac handlowców

L. Nestor

Jak wynagradzac handlowców

Post autor: L. Nestor » pt maja 02, 2003 8:13 am

Pytanie zasadnicze. Jak przy malejacych marżach i zyskach wynagradzać handlowców budujacych rynek zbytu?. Jakie dac im instrumenty i narzędzia do pracy w terenie?Dużo tych pytań, a rynek czeka.

oknoAD


Gość

Post autor: Gość » pt maja 02, 2003 10:30 am

Najtańsze firmy na rynku nie zatrudniają handlowców. Wystarczy dla nich sekretarka z faxem i ofertą że ma najlepsze ceny. Tego domaga się rynek. Natomiast handlowcy zaczynają hurtem przenosić się do konkurencji.
Na pytanie jak wynagradzać - najprostszą metodą jest prowizja z warunkami "brzegowymi" za skuteczność. Ale jak w trakcie pracy ktoś zmienia zasady gry to musi się liczyć z utratą handlowców i klientów.
Niestety w dzisiejszej sytuacji oszczędności na handlowcach odbijają się czkawką.

handlowiec 11

Post autor: handlowiec 11 » pt maja 02, 2003 3:56 pm

Widziałem kilka firm, które zatrudniało handlowców po to żeby zbudowali sieć sprzedaży, a potem dziękowno im za współpracę. Konczyło sie to przejsciem handlowca do konkurencji i wielkim szokiem dla poprzedniego pracodawcy ze wzgędu na znikajacą sieć. To standard w polskiej rzeczywistości okiennej wynikajacy z niskiej świdomości i braku elementarnej wiedzy kim jest dobry handlowiec. Na całym swiecie firmy majace tą świadomość staraja się nie dopuścić do odejścia dobrych handlowców. Tak dzieje sie juz tez w wielu polskich firmach, niestety chyba firmy okienne do nich nie należą. Wynika to z wiedzy, że: handlowiec to tak naprawdę wizytówka firmy. W większości przypadków jedyna osoba majaca kontakt osobisty z partnerem handlowym, nawiazujaca z nim więź, czesto postrzegana jako doradca i pomocnik, ale przede wszystkim osoba posiadająca wszystkie informacje żeby taką sieć przejąć i wcale nie musi to wynikać z faktu, że bedzie miała np.: niższe ceny. Ceną za utrzymanie sieci przy firmie jest prowizja handlowca i jego stałe zatrudnienie. Każdy kto próbóje uprawiać girki finansowe z dobrym handlowcem moze przypłacic to jego utrata na konto konkurencji. Ostatnio zauważyłem jednak, że ten rynek się stabilizuje. Cóż, kilka fabryk wpadło juz z powodu swoich najgłupszych oszczedności w poważne tarpaty, a kilku juz nie ma, to edukuje...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości