Jak sprzedawać okna ?

Jak sprzedawać okna ?

Postprzez Handlowiec » Pn maja 12, 2003 7:48 pm

Jako związany z produkcją okien zastanawiałem się ilu sprzedających okna potrafi to robić na prawdę. Większość sprzedaje cenę. Wciąż słyszę o oknach O34 po 450 - 500 zł. Chociaż wiem, że tak na prawdę to granica opłacalności. Czy świadczy to o permanentym braku umiejętności sprzedaży rzeczy dobrych, lepszych i bardzo dobrych, czy cała wiedza kończy się na tym, że "konkurencja to oszuści i naciągacze i ich okna nie maja wzmocnień, a u nas najniższe ceny itd ..." To dosyć smutne.
Handlowiec

.

reklama oknoAd

Sprzedawanie okien

Postprzez Obserwator2 » Pn maja 12, 2003 7:54 pm

Oglądałem ostatnio niemieckie strony www producentów okien. Co mnie zaskoczyło: ani jednej ceny, nie ma mowy że najtańsze. Pokazane są przekroje - bez określania jaki to profil (czter, pięcio komorowe). Podkreślane są cechy okien, jakość i funkcjonalność. U nas zamiast okien można właściwie same ceny pokazać i to klientowi w 90% wystarczy. Po co się męczyć i kombinować
Obserwator2

Re: Sprzedawanie okien

Postprzez KONKURENT » Pn maja 12, 2003 11:13 pm

Obserwator2 napisał(a):Oglądałem ostatnio niemieckie strony www producentów okien. Co mnie zaskoczyło: ani jednej ceny, nie ma mowy że najtańsze. Pokazane są przekroje - bez określania jaki to profil (czter, pięcio komorowe). Podkreślane są cechy okien, jakość i funkcjonalność. U nas zamiast okien można właściwie same ceny pokazać i to klientowi w 90% wystarczy. Po co się męczyć i kombinować

Co kraj to obyczaj. Jak można określić cechy okien, funkcjonalność itd. nie podając np. jaki to profil.Po tym co napisałeś wydaje mi się że tam jest jeszcze gorzej nisz u nas.
KONKURENT

Postprzez Gość » Wt maja 13, 2003 7:11 am

Wydaje mi się iż doświadczeni handlowcy nie powinni sprzedawać cech towarów. Najważniejsze są korzyści wynikające z tych cech. Zwykli klienci nie rozróżniają systemów okiennych, nie wiedzą co to system, okucie, zbrojenie, U=1,1, "ciepła" szyba z jeszcze "cieplejszą" ramką, jakieś komory.
Postawmy się po stronie klienta. Jako nabywca decyduję się na zakup korzyści które wynikają z cech. Nie chcę poznawać technologii produkcji oraz parametrów cech na których za bardzo się nie znam.

Z poważaniem
Wasz przyszły klient.
Gość

Postprzez technolog » Wt maja 13, 2003 7:52 am

klient obecnie wie więcej niż nie jeden handlowiec, prawda jest niestety gorzka i nasz rynek między innymi wygląda jak wygląda dzięki kiepskim handlowcom potrafiącym sprzedać tylko cenę z wybrakowanym oknem.
Jednak dzisiaj jest to chyba najlepszy sposób na sprzedaż, także istniej możliwość iż za jakiś czas nie kupimy już okien z wyższej półki.

Pozdrawiam
technolog

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)