TRAS "Tychy"

TRAS "Tychy"

Postprzez Pracownik » Wt maja 13, 2003 11:38 pm

Świat w różowych barwach... Nasi przełożeni w myśl tego iż przenosząc produkcję okien PCV z Tychów do Skawiny,wraz z wykonującymi je ludzmi zaoszczędzą trochę gorsza jak zwykle dowiedli swojej niebywałej nieumiejętności planowania...Po kolei...Okna wykonywane w Skawinie tak pięknie wyglądające w broszurach reklamowych i na wystawach tam wykonywane są i przechowywane w spartańskich warunkach trudnych do opisania w ciągu jednego popołudnia...Nie wspominając oczywiście o likwidacji - pewnie nigdy nie przydatnej - wewnętrznej kontroli jakości...Zmagający się z kilkudniowymi opóźnieniami dostaw najbardziej standardowych elementów pracownicy dojeżdżający z Tychów do Skawiny ( bagatela prawie 100 km w jedną stronę - i 100 km w drugą dziennie - firma opłaca autostradę tylko w jedną stronę - do pracy - czasem powrotu do domów nie jest zainteresowana) nie są w stanie zachować należytej jakości wykonywanych przez siebie produktów.
Okna wykonywane na maszynach przewiezonych błyskawicznie na nowe miejsce pracy nie przeszły zadnych testów czy badań...Pierwsze z nich zaliczą dopiero w domach klienta...W domach naszych rodzin czy znajomych...Chcesz wiedzieć więcej o tym co się dzieje w Trasie - pytaj...

tras@wp.pl
Pracownik

.

reklama oknoAd

Do Trasu

Postprzez Tyszanin » Wt maja 13, 2003 11:45 pm

Masz racje....Jestem fizycznym pracownikiem.....Woza nas busem z Tychow do Skawiny - tak - to prawie 100 kilosow zamiast nas zwolnic wola nas wykonczyc...Nawet nie chca dac na autostrade...A wyplata - ludzie zloci - Prawie 800 wzialem...wow...jestem bogaty....Syn sie ucieszy - mial miec rower....bedzie mial oplacony czynsz...i na chleb do szkoly....Moze...
Tyszanin

Postprzez Gość » Śr maja 14, 2003 8:08 am

czyżby zlikwidowali strefę ekonomiczną w Tychach ? przecież kiedyś produkcja uciekła ze skawiny do Tychów ...

kiej czort
Gość

Postprzez Gość » Cz maja 15, 2003 1:36 pm

jestem pracownikiem TRASu cieszyłem się jak dziecko gdy dostałem ta prace ( rok na bezrobociu) teraz zmószazją mnie do brania urlopu bezpłatnego bo nie ma roboty i tak już od stycznia h..j człowieka może szczelic teraz dostałem wyplate ... uwaga teraz werble..... około 500 złotych. W domu to wstyd się przyznać bo by mnie chyba śmiechem zabili. ludzie powiedzcie co z tą firtmą [/b]
Gość

Tras Tychy

Postprzez gość2 » Wt maja 20, 2003 8:24 am

pytasz, " co z tą firmą". Kiedyś mówiono na nią Titanic ale teraz to kanał. nJestem ciekawy jak zarząd sobie wyobraża przyszłość gdy konkurencja ECO profil robi w swojej własnej fabryce profil konkurencji aluplast. Takie działania już wskazują na kompletny brak pomysłu dla ratowania fabryki a jedynie jej uśmiercenie. Pracownicy TRasu sa juz zrezygnowani, zniecheceni, a wielu jak przedmówca chwaliło sie tym, ze tak duza i prezna firma ich zatrudniła. Kogo więc brakuje TRasowi? Kiedyś moze powiedziałbym ze własciwych ludzi, ale juz wiem, ze oni byli i jeszcze są tylko na niewłaściwych stanowiskach. Powiem więc, ze brakuje chęci, za to zbywa na kombinacjach. No bo kto w Trasie właściwie rządzi? Prezes? Pracownicy z Tychów- nie łudźcie się. On tylko wymaga, z dyrektorzy? O nich możecie sami się wypowiedzieć. Handlowy- dwoi się i troi, ale z taką obsługą klienta, żadnym marketingiem , niewidoczną reklama, przy takim nasyceniu rynku innymi firmami- duzo lepiej prowadzonymi handlowo to sie nie uda zaden handel. Zamiast stworzyć współpracę markwetingu z handlówką. Zastanowić sie nad błędem zartządzania produkcją, oni szukają ofiar w ludziach. Zastanówmy sie Pracownicy od czego był i jest dyrektor zakładu- vel techniczny. Nie potrafie odpowiedzieć, bo jego działalności w ogóle nie widać. Może powinien trochę sie wychylić zza tego gabinetu i wdrozyć jakieś pomysły- mhm.... jeśli je ma. Jakich mamy jeszcze dyrektorów???? Ja nie kojarzę, a Wy? Pracownicy, wasze pensje zależą od nich,choć to ich powinny zalezeć od was. Ktoś albo nie umie liczyć, albojest nie douczony.

Kolega z branży- konkurencja sie cieszy
gość2

Postprzez gośćII » Wt maja 20, 2003 5:29 pm

kiedyś na łamach tego forum można było przeczytać co robią dyrektorzy w Trasie... a faktycznie jest ich tylu jakby Tras zatrudniał z 5000ludzi...
po co oni są jeżeli i tak nie mogą albo nie potrafią podjąć żadnej decyzji? pewnie dlatego że zostali zatrudnieni przez znajomości i tyle!!!
gośćII

Postprzez Gość » Wt maja 20, 2003 7:12 pm

gośćII napisał(a):kiedyś na łamach tego forum można było przeczytać co robią dyrektorzy w Trasie... a faktycznie jest ich tylu jakby Tras zatrudniał z 5000ludzi...
po co oni są jeżeli i tak nie mogą albo nie potrafią podjąć żadnej decyzji? pewnie dlatego że zostali zatrudnieni przez znajomości i tyle!!!

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!!!!!!!
Gość

Postprzez Gość » Śr maja 21, 2003 12:03 pm

WYMIENIĆ LUDZI KTÓRZY SIE NIE SPRAWDZILI!!!!!!
PRZYJĄC NOWYCH Z OTWARTYMI GŁOWAMI, PODKUPIC LUDZI Z KONKURENCJI I RATOWAC TO CO SIE DA JESZCZE URATOWAĆ!!!!!
Gość

Postprzez SBS » Śr maja 21, 2003 12:36 pm

Moze i jestem pesymista ale watpie czy sie da uratowac TRAS . Nie jestem ani klientem ani pracownikiem TRASu ale obserwuje co sie dzieje na rynku i moge powiedziec ze bardzo ciezko bedzie uratowac tak duza firme z powodu zbyt wysokich kosztow jakie firma ponosi . Tu jest raport kwartalny : http://www.parkiet.com.pl/narzedzia/pig ... 4&x=5&y=10 - mozna zobaczyc w jak fatalnym stanie znajduje sie TRAS. Wystarczy zobaczyc jakie zobowiazania ma ta spolka . Powiem szczerze to juz jest koniec . Spolke mozna by bylo uratowac gdyby nie fatalna sytulacja calej branzy. Kazdy budowal swoje "imperjum" za nie swoje pieniadze , i ciagle powiekszajac swoje zadluzenie . Jezeli OKNOPLAST jest w takim wspanialym stanie to proponuje aby opublikowal dane nt. swojego zadluzenia i zysku (o ile wystapil) . To pokazuje ogolny trend na rynku . Zbyt wysoka konkurencja -> zbyt niskie ceny -> zbyt niskie zyski ktore czesto nie pokrywaja kosztow . Teraz trzeba drastycznie ograniczyc koszty zredukowac co sie da i kogo sie da aby przetrwac bo czarno wroze wiekszosci firm w Polsce .
SBS

Postprzez Gość » Śr maja 21, 2003 12:40 pm

problem z dyrektorami to trudny temat. zatrudnienie nawet najlepszych z branży niewiele w obecnej sytuacji by zmieniło.
Problemem jest prezes M.P. który potrafi zahamować kratywność
pomysłowość nawet wybitnej jednostki.
Jak mają działać kierownicy, dyrektorzy skoro o pozwolenie na oddanie moczu muszą pytać Pana M.P.
W skrócie przedstawiłem obowiązujące reguły gry w TRAS'ie.
W żaden sposób nie bronię obecnych dyrektorów, kierowników - brak słów. Dyrektor Handlowy ..., Dyrektor Marketingu uhhaa... itd.
Gość

Postprzez Gość » Śr maja 21, 2003 2:53 pm

SBS napisał(a):Moze i jestem pesymista ale watpie czy sie da uratowac TRAS . Nie jestem ani klientem ani pracownikiem TRASu ale obserwuje co sie dzieje na rynku i moge powiedziec ze bardzo ciezko bedzie uratowac tak duza firme z powodu zbyt wysokich kosztow jakie firma ponosi . Tu jest raport kwartalny : http://www.parkiet.com.pl/narzedzia/pig ... 4&x=5&y=10 - mozna zobaczyc w jak fatalnym stanie znajduje sie TRAS. Wystarczy zobaczyc jakie zobowiazania ma ta spolka . Powiem szczerze to juz jest koniec . Spolke mozna by bylo uratowac gdyby nie fatalna sytulacja calej branzy. Kazdy budowal swoje "imperjum" za nie swoje pieniadze , i ciagle powiekszajac swoje zadluzenie . Jezeli OKNOPLAST jest w takim wspanialym stanie to proponuje aby opublikowal dane nt. swojego zadluzenia i zysku (o ile wystapil) . To pokazuje ogolny trend na rynku . Zbyt wysoka konkurencja -> zbyt niskie ceny -> zbyt niskie zyski ktore czesto nie pokrywaja kosztow . Teraz trzeba drastycznie ograniczyc koszty zredukowac co sie da i kogo sie da aby przetrwac bo czarno wroze wiekszosci firm w Polsce .

Dane są ogólnodostępne np w sądzie.
Gość

Postprzez zatrudniony(a) » Śr maja 21, 2003 7:37 pm

gośćII napisał(a):kiedyś na łamach tego forum można było przeczytać co robią dyrektorzy w Trasie... a faktycznie jest ich tylu jakby Tras zatrudniał z 5000ludzi...

Jak jest z zarządem w Trasie opowiem wam naprawdę... Jestem osobą zatrudnioną w Trasie ładnych parę lat i przeżyłem już nie jednego dyrektora czy prezesa. Pamiętam kiedy była to jeszcze firma rodzinna a kiedy zaczęto tworzyć firmę przez duże "F" i zarządzać nią zaczeli "fachowcy"na panu D. począwszy a na panu P. skończywszy. Jedno co można śmiało powiedzieć to że kolejni zarządzający firmą mają coraz mniejsze wyczucie tematu oraz że coraz mniej dbają o pracowników. Myślałem że zatrudnienie pani N.M. to był szczyt ale gdy pojawił się M.P. to szczęka mi zupełnie opadła. Nie dość że gość się zupełnie nie zna na temacie to jeszcze myśli że pozjadał wszystkie rozumy... tak faktycznie jest że dyrektorzy i kierownicy pytają się o wszystko prezesa (może nie o to żeby oddać mocz... ale pewnie gdy słyszą jego głos to dostają biegunki...)
Panie M.P. nie wystarczy opowiadać głupot w telewizji trzeba przede wszystkim dbać o własnych pracowników-to z nich masz te kilkanaście tysięcy miesięcznie!
zatrudniony(a)

Postprzez Życzliwy » Pn cze 09, 2003 2:18 pm

Zarząd Tras Tychy S.A. informuje, że 30 maja 2003 roku odbyła się Złota Gala Gazety Krakowskiej, na której wręczono laureatom statuetki "Złotej Firmy". Nagrody te, przyznawane po raz trzeci, stają się bardzo prestiżowym i cennym wyróżnieniem dla najskuteczniejszych i najlepiej zarządzanych firm Małopolski, jak wyraził się obecny na Gali patron honorowy plebiscytu, wojewoda małopolski, Jerzy Adamik "laureaci, to przedsiębiorstwa, które nie boją się wyzwań, jakie niesie ze sobą Unia Europejska. Są świetnie przygotowane do spełnienia nowych zadań i mają swój pomysł, jak funkcjonować na wielkim europejskim rynku". Należy zaznaczyć, iż tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem Pro Europa, w związku z bliskim członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Firma TRAS TYCHY S.A. została nagrodzona po raz drugi z rzędu, co zaowocowało przyznaniem jeszcze bardziej prestiżowego wyróżnienia, czyli Złotej Firmy 2003 z Rubinem. TRAS znalazł się gronie laureatów z tak uznanymi na polskim rynku firmami, jak PKO BP, Tymbark S.A., Polmos S.A. Kraków, Valvex S.A. Armatura czy Philip Morris Polska S.A.

Wyjątkowość nagrody Złota Firma polega na trybie jej przyznawania. Wielka Kapituła pod przewodnictwem Profesora AGH Adama Peszko zajmuje się weryfikacją zgłoszonych przez czytelników Gazety Krakowskiej przedsiębiorstw i ogłoszeniem listy firm nominowanych do nagrody głównej. Wśród 400 zgłoszonych do nagrody firm a następnie 200 nominowanych, TRAS TYCHY S.A. znalazła się w wąskim gronie laureatów, a godnym podreślenia jest, iż uhonorowano ją statuetką po raz drugi.

Nagroda ta cieszy tym bardziej, iż jest przyznawana przez czytelników Gazety Krakowskiej, zatem nagrodzone firmy mają doskonałą opinię i renomę nie tylko wśród specjalistów, lecz przede wszystkim wśród mieszkańców ziemi małopolskiej.

Źródło:
http://biznes.interia.pl/main/info.html?nid=393049

Co wy na to? :shock:
Życzliwy

BUHAHAHACHACHAHAHA iiiiiiii... hihihihi

Postprzez Umbrto » Pn cze 09, 2003 3:46 pm

Ale się ubawiłem! Uchachałem się do siku :D
Nagrody za produkcję bubli! Ja nie mogę.
Kogo trzeba znać lub komu zapłacić, żeby dostać taką nagrodę?
Ja bym temu co ją przyznał, zamontował za karę te okna co TRAS produkuje, żeby się męczył :twisted:
Umbrto

Postprzez Gość » Pn cze 09, 2003 10:06 pm

wyślijcie te posty do pana Peszko z AGH może się choć zaczerwieni, że takiego bubla przepuścił ...
Gość

Postprzez Gościu » Pn cze 09, 2003 10:40 pm

Anonymous napisał(a):wyślijcie te posty do pana Peszko z AGH może się choć zaczerwieni, że takiego bubla przepuścił ...

A Ty z choinki sie urawałeś ? Nie wiedziałeś nigdy listy referencyjnej Trasu ? Jak myślisz , kto wymienił okna na AGH ? Teraz już przynajmniej wiesz kto wziął łapówkę. G
Gościu

Postprzez Gość » Pn cze 09, 2003 10:46 pm

Gościu napisał(a):
Anonymous napisał(a):wyślijcie te posty do pana Peszko z AGH może się choć zaczerwieni, że takiego bubla przepuścił ...

A Ty z choinki sie urawałeś ? Nie wiedziałeś nigdy listy referencyjnej Trasu ? Jak myślisz , kto wymienił okna na AGH ? Teraz już przynajmniej wiesz kto wziął łapówkę. G

dlatego napisałm CHOĆ SIĘ ZACZERWIENI bo na to że odda kasę nie liczę :) :) :) :)
Gość

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)