Proszę o pomoc!

Marianna

Proszę o pomoc!

Post autor: Marianna » pt maja 16, 2003 10:53 pm

Szanowni Eksperci!
A może tak zechcielibyście oderwać się od przyziemnych problemów i pomoglibyście mi wybrać okno?

Kupiłam mieszkanie przy dosyć ruchliwej ulicy w bloku (2 piętro). Okna wychodzą na stronę południową. Zdecydowałam się już wymienić stare drewniane okna na nowe, tylko... na jakie???

1 - Jakie powinny być szyby aby rzeczywiście osłabić hałas?
Gdy pytam o tłumienie dźwięku to dostaję za każdym razem inne odpowiedźi (dotyczące takich samych szyb!!!).
Niektórzy mówią, że ich okna tłumią od 32 do 52 dB - co jak sądze jest mocno naciągane. Podobno stosuje się jedą szybę grubszą (6-8mm) czy to rzeczywiście pomaga? Niektórzy wspominali o gazie sf6 (chyba) - ale inni mówią, że stosowanie takiego gazu też ma swoje minusy - szyba mocno przepuszcza ciepło, a gaz wykrapla się zimą - jak jest na prawde???

2 - Jakie profile okienne są powszechnie uznane za dobre? Tak, że nikt tego nie kwestionuje? Po prostu solidne i pewne (nie odkształcają się po latach, nie zmieniają barwy) ??? A jakich firm można od razu unikać bo wszyscy wiedzą, że to buble???

3 - I ostatnie :D - Jak poznać, że firma solidnie montuje okno? Po czym poznać, że robią to od wielu lat dobrze i znają się na rzeczy?
Czy można poznać po samym oknie (jeszcze nie zamontowanym), że zostało źle zrobione?

Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Muszę sama się uporać z firmą która będzie robić te okna i trochę się obawiam, żeby nie wykręcili jakiegoś numeru.
A po przeczytaniu różnych Waszych wypowiedzi moje obawy jak do tej pory tylko wzrosły... :shock:

Bardzo Wszystkim dziękuję za poradę i pomoc! :lol:
M.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”