wrzucam temat - pogiete okna !!!!!!!!!!!!!!!!

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » śr maja 30, 2007 12:28 pm

powyginane okna, drzwi - biale i kolorowe - nie ma znaczenia - systemu tez nie podaje - okna sie gna po wbudowaniu - miesic po lub rok - gna sie glownie skrzydla i nie ma znaczenia wielkosc kolor czy usytuowanie wzgledem stron swiata ani pora roku - nie podaje moich podejrzen by nie sugerowac czegos - z tm ze montaz jest ok a wykonanie zgodne z dokumentcja - .......... robi w kilku systemach bardzo podobnych do siebie i tylko w tym jednym ma te problemy - macie cus takiego

oknoAD

Bira
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Bira » śr maja 30, 2007 1:44 pm

Jaka zagadka jest wiele firm co gną okna. Pierwsze słyszę żeby taka firma uzależniała wykonanie gięcia od pory roku czy strony świata. :lol:

Al Capone
Małomówny
Małomówny

Re: wrzucam temat - pogiete okna !!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: Al Capone » śr maja 30, 2007 5:38 pm

pchelek pisze:powyginane okna, drzwi - biale i kolorowe - nie ma znaczenia - systemu tez nie podaje - okna sie gna po wbudowaniu - miesic po lub rok - gna sie glownie skrzydla i nie ma znaczenia wielkosc kolor czy usytuowanie wzgledem stron swiata ani pora roku - nie podaje moich podejrzen by nie sugerowac czegos - z tm ze montaz jest ok a wykonanie zgodne z dokumentcja - .......... robi w kilku systemach bardzo podobnych do siebie i tylko w tym jednym ma te problemy - macie cus takiego
Może kupiłeś sobie okna łukowe i zapomniałeś o tym po roku?

Krzysztof Katulski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Krzysztof Katulski » śr maja 30, 2007 8:01 pm

Byc może producent chciał zaoszczędzic na wzmocnieniach .

A to że wyginają się głównie skrzydła można wytłumaczyc tym

że ramy są dobrze przykotwione do muru i tyle.

Prezes
Małomówny
Małomówny

Post autor: Prezes » śr maja 30, 2007 10:00 pm

czy to jest gelan ?

arturrex
Zaangażowany
Zaangażowany

czy to zagadka czy... no właśnie co?

Post autor: arturrex » czw maja 31, 2007 8:33 am

.......... robi w kilku systemach bardzo podobnych do siebie i tylko w tym jednym ma te problemy - macie cus takiego
I to pewnie na tych samych maszynach :lol: przylgach itp. Wszedzie stosuje te same szyby okucia i wzmocnienia. Widziałem juz taka produkcje - stal w profilu zachowuje sie jak grzechotka. Normalny producent nie produkuje na n-liczbie profili. Bo wychodzi wtedy gów.....
Jak na danym profilu wychodza kiepskie okna to sie nieprodukuje w tym systemie.
Nie sprzedaje okien w systemie Avandgarde.

oknoAD

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » czw maja 31, 2007 3:45 pm

prezesie :)
A co do jakosci wykonania to firma jest jedna zl epszych i nie osczedza na stali - widzialem jej wyroby na produkcji
Ze sie skrzydla tylko gna to racja -nie sa zamocowane do okien jak ramy z tym ze te skrzydla sie gna odwrotnie niz zazwyczaj sie gna okna kolorowe - a tu jeszcze biale !!!!!!!!!!!!! sie gna
I nie sa to okna lukowe ;))))) - luki sie same robia :)))) - masowo i spontanicznie

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw maja 31, 2007 7:57 pm

wyjaśnienie jest proste :
zamiast wzmocnień wstawiono do skrzydeł sprężyny które wyginają skrzydłą w łuk. Dowód - : po to daje się wzmocnienie aby nawet wygięte tworzywo pod wpływem wzmocnienia "sie wyprostowało" Ty masz efekt odwrotny - proste(o określonej krzywiżnie) skrzydło z PCV dopasowuje się do wzmocnienia (nie jest to chyba wzmocnienie "termo" mam nadzieje tylko sprężyna stalowa ?)

Krzysztof Katulski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Krzysztof Katulski » czw maja 31, 2007 10:48 pm

Sądzę,że komarko 1 ma rację.Można by było doszukiwac się jeszcze wielu nieprawidłowości a nawet pokusic się o rozebranie skrzydła i odszukanie błędu.Ale od czego w końcu jest gwarancja!

MANIEK
Ekspert
Ekspert

Post autor: MANIEK » pt cze 01, 2007 9:10 am

Wygięte profile? Widziałem wiele, różnych i nie ma tu znaczenia grubość stali. Niestety
Proszę o wysłanie na skrzynkę nazwy firmy :wink:

loras
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: loras » sob cze 02, 2007 9:07 am

Tomsi pisze:A ja sobie myślę, że to są profile z Chinlandii. [ciach]
75% (szacunek własny) wzmocnień stalowych w oknach na naszym rynku to Czajniki.
Dla większości producentów znaczenie ma tylko cena (kropka)
pozdrówka

PREZES 80
Małomówny
Małomówny

Post autor: PREZES 80 » sob cze 02, 2007 11:53 am

Dlatego warto używać wzmocnień Termo MS, bo są dobre i polskie.
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » pn cze 04, 2007 7:00 pm

czajniki to blacha i tak za gruba :twisted: - najlepsze sa katowniki-narozniki te do montazu plyt gipsowo-kartonowych lub tyczki drewniane tez [znam taki przypadek :shock: ]
Wy tu se jaja robicie a ja naprawde szukam rozwiazania
Teorie przyczyny tego sie giecia ram juz mam ale sie nie wyluszczam [coby nie sugerowac] - ma to chyba zwiazek z tloczeniem [tak sadze]

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » wt cze 05, 2007 3:40 pm

chodzi o niesymetrycznosc ????

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr cze 27, 2007 10:03 pm

moim zdaniem to ALUPLAST, mam doświadczenie na tym profilu gnie sie jak diabli w porównaniu z innymi profilami, a druga sprawa to wzmocnienia, producenci stosują lipe bo pewnie i ALUPLAST jest ok. jak ma konkretne wzmocnienia.

MANIEK
Ekspert
Ekspert

Post autor: MANIEK » czw cze 28, 2007 9:17 pm

Już wiem :!: :!: :!: :idea: :idea: To okna bezołowiowe, ekologiczne grennn... coś tam :lol: A tak ładnie zareklamowane.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw cze 28, 2007 10:31 pm

pchełek nie daj sie prosić i zdradż co to za hydrozagadka,sory pecewuzagadka !! niech inni też wiedzą -a jak!! (wężykiem)

suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: suaveg » pn gru 03, 2007 5:56 pm

Bira pisze:Jaka zagadka jest wiele firm co gną okna. Pierwsze słyszę żeby taka firma uzależniała wykonanie gięcia od pory roku czy strony świata. :lol:
U nas od pory roku może zależeć tylko termin - w styczniu będzie krótszy niż np w listopadzie :wink: , ale od strony świata...? hmm.
konto nieaktywne

adam2411
Małomówny
Małomówny

Post autor: adam2411 » wt gru 04, 2007 10:03 am

niestety jest prawdą że profile kolorowe od zewnątrz a szczególnie kolor ciemny nie lubi słońca, szczególnie te gorszej jakości profile o których wszyscy wiedzą tylko nikt nie chce głośno mówić.

suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: suaveg » wt gru 04, 2007 7:15 pm

Kuba N. pisze:moim zdaniem to ALUPLAST, mam doświadczenie na tym profilu gnie sie jak diabli w porównaniu z innymi profilami, a druga sprawa to wzmocnienia, producenci stosują lipe bo pewnie i ALUPLAST jest ok. jak ma konkretne wzmocnienia.
Hmm. Czyli diabli kiepsko się gną?? :wink: Pewnie muszą długo leżakować inaczej dostaną bąbli :wink:
konto nieaktywne

Jammal
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jammal » wt sty 29, 2008 10:22 pm

Może warto sprawdzić położenie docisków na ramie względem rolek dociskowych na skrzydle. Nie zachodzą przy zamykaniu to i powygina się pod wpływem słońca i wiatru.

Awatar użytkownika
wojtek777
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtek777 » czw sty 31, 2008 8:15 pm

na bank to aluplast
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt lut 01, 2008 12:02 am

VEKA 3 k też się gnie - wymieniłem po 7 latach na drewno :P

PVC to gó.wno. Wszyscy co mają kasę kupują drewno - pvc jest dla biednych
jawaryn :)

benjii
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: benjii » śr lut 06, 2008 2:12 pm

Profil zapewne od gealana a wzmocnienia jak najtańsze :roll: Śmiałość producentów nie ma granic

wytrych
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wytrych » śr lut 06, 2008 9:36 pm

Proponuje abyś zrobił otwór w ramie gdzieś od spodu i przekonał się czy jest tam umieszczone wzmocnienie, i jakie ??
Czy jest to wzmocnienie ze stali ?
Niektóre firmy eksperymentuje z profilami aluminiowymi, i powoli z kompozytem drzewo - tworzywo sztuczne,
jeżeli brak jest ogólnie stosowanego wzmocnienia to przypuszczam,
ze podczas wytłaczania profili chłodzenie w kalibratorze nie funkcjonuje jak należy,
i jedna powierzchnia stygnie szybciej od innej, czasami stosuje się grzałkę aby te naprężenia zmniejszyć.
Tylko takie wygięcie widać od razu podczas produkcji,
Jak nie podasz nazwy producenta to nic się nie dowiesz?
Będą to tylko przypuszczenia.
Czy chodzi ci tylko o taka dyskusje na tym forum?

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr lut 06, 2008 10:05 pm

M_A_R_T_I pisze:
KNMTG pisze:VEKA 3 k też się gnie - wymieniłem po 7 latach na drewno :P

PVC to gó.wno. Wszyscy co mają kasę kupują drewno - pvc jest dla biednych
Odważna wypowiedź.... KNMTG.... ciekaw jestem jak ci okna korniki zjedzą co wtedy będziesz chwalił.... aluminium:)?
Wszystko się gnie(wypacza) jak jest gówniano zrobione i taka jest prawda.... Nie mniej jednak uważam iż PVC jest lepsze:)... jeśli chodzi o okna.... ale drzwi to tylko drewniane:) Pozdro....
To wytłumacz mi dlaczego okna drewniane przegrywają u Ciebie z drzwiami drewnianymi - wydaje mi się, że sam zaprzeczasz sobie albo co najmniej alogicznie się poruszasz - co mądrzejszy Klient miałby podobną konkluzję Twojej wypowiedzi :roll:
jawaryn :)

j-j
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: j-j » śr paź 08, 2008 8:55 pm

Witam.

Jestem tu nowy ale znalazlem tą sxtronę, ten wątek bo jest jak ulał dla mnie.
Mam Aluplasta passivhaus.
Kolorowe dwustronnie ciemne.
Zamontowali a potem się okazało że są pogięte i ramy i skrzydła.
Producent zdziwiony bo nigdy tak nie mieli a niby passivy już sprzedawali.
Montażyści poprostowali (ponaciągali) ramy, dodali mocowania i ramy były już OK.
Przy montażu, wzmocnienie chyba wyczuli stalowe, gdy pytałem producenta to tez mówili wyraźnie że stalowe ocieplane w środku.
Ale skrzydła zostały dalej pogięte w łuki- odchylenie ok. 12 mm na tarasowym oknie.
Wczoraj mi ponawiercali otwory odpowietrzające w skrzydłach. Ale do dzisiejszego wieczora NIC, żadnych zmian.
Jutro chyba zglaszam o wymianę skrzydeł.

NAJDZIWNIEJSZE jest to że ramy i skrzydła prostowały sie idealnie gdy na nie świeciło słońce. Dziś było słonecznie i skrzydła się oczywiście pięknie prostowały ale tylko na czas słońca. Powinny się giąć pod wpływem słońca a nie prostować hmm...
Jak myślicie?
Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

pzdr

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » czw paź 09, 2008 1:39 pm

Wzmocnienie Termo MS? Podobno nie powinno się go montować w oknach kolorowych od południowej strony ;)

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw paź 09, 2008 7:08 pm

lekomin pisze:Wzmocnienie Termo MS? Podobno nie powinno się go montować w oknach kolorowych od południowej strony ;)
Tak , na południową stronę nadają się tylko okna Jezierskiego :D

j-j
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: j-j » czw paź 09, 2008 9:28 pm

Tomsi pisze:Trzeba wykręcić wszystkie wkręty rama/wzmocnienie - przykręcne były w innej temperaturze , dyble też a zastosować kotwy obrotowe!!!

Ale ramy są już poprostowane, klopot wciąż z tym że skrzydla są wciąż powyginane a przecież one nie były montowane ... . Nie wiem dlaczego tak sie dzieje i producent też nie wie co dla mnie jest trochę dziwne.
Obawiam się że bęzdie podobnie nawet po ewentualnej wymianie skrzydeł :(.

pzdr

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pt paź 10, 2008 9:53 am

Szerszel,
na południową stronę to prawie wszystkie okna, nie tylko nasze. Serio pytam, bo doszły mnie słuchy, że MS odradza stosowanie termicznych "wzmocnień" w okleinowanych oknach od strony południowej. Kilku ich dilerów mi o tym mówiło, ale nie wiem czy mówią prawdę, czy fantazjują. MS lubię i szanuję :)

Witcher
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Witcher » pt paź 10, 2008 2:57 pm

Witam forumowiczów,

Niby dlaczego MS miałby odradzać stosowanie Termo na ścianach południowych w oknach okleinowanych, skoro zmienili sposób okleinowania oraz folie? Z tego co mi wiadomo nieustannie pracują nad powiększeniem swojej oferty o nowe kolory.
Być może mieli jakieś przypadki, że okna okleinowane w ciemnych kolorach w połączeniu z Termo na południowej ścianie wyginało się, ale nie czarujmy się drodzy forumowicze; któż z nas nie miał takich przypadków?

Ale przecież nie Termo MS-u jest tutaj tematem debaty. Przecież sam j-j napisał: "Jestem tu nowy ale znalazlem tą sxtronę, ten wątek bo jest jak ulał dla mnie.
Mam Aluplasta passivhaus.
Kolorowe dwustronnie ciemne."

Z pozdrowieniami

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt paź 10, 2008 8:28 pm

Lekomin , chyba chciałeś lub chciałbyś to usłyszeć ?
Od kiedy wprowadzili termo to właśnie głównie je sprzedajemy i gdyby się cokolwiek działo wiedziałbym. To że właśnie MS wprowadził nowe kolory i okleiny odbijające część energi słonecznej świadczy że firma pracuje nad lepszymi rozwiązaniami bo fantazja arcitektów nie zna granic. Prawdą jest że wysokie balkony są wykonywane na skrzydle 105 ale do niego nie pasuje wzmocnienie z kompozytu.
Wiele razy widziałem pogięte okna i wiem że gdyby nie chciwość produkujących zdecydowana większość byłaby dalej jak należy .
Niedawno oglądałęm przypadek okien " antywłamaniowych " z jednym zaczepem przeciwyważeniowym i klamką z kluczem w kolorze dwustronnym , inwestor poluzował górny zaczep aby okucie w ogóle załapywało mimo że regulacja była poprawna. Może producent założył już wielkość o jaką powiększy się nagrzane skrzydło , ciekawe co będzie w zimę ? Na drzwiach balkonowych ze słupkiem ruchomym uliczyłem raptem 5 zaczepów , jak one mają być szczelne i się nie powyginać , i co tu pomoże nawet najgrubsza stal ?

lukasz1975
Czytelnik
Czytelnik

Re:

Post autor: lukasz1975 » wt paź 14, 2008 6:57 pm

pchelek pisze:prezesie :)
A co do jakosci wykonania to firma jest jedna zl epszych i nie osczedza na stali - widzialem jej wyroby na produkcji
Ze sie skrzydla tylko gna to racja -nie sa zamocowane do okien jak ramy z tym ze te skrzydla sie gna odwrotnie niz zazwyczaj sie gna okna kolorowe - a tu jeszcze biale !!!!!!!!!!!!! sie gna
I nie sa to okna lukowe ;))))) - luki sie same robia :)))) - masowo i spontanicznie

z tego co rozumie to gną sie do szyby , jesli tak to podłoz wiecje podkładek dystansowych i bedzie ok

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » pt paź 24, 2008 10:19 pm

No własnie ciekawe dlaczego Aluplast, zawsze może dać niższą cenę, jak ktos go mocniej postraszy, po prosty dlatego, że profil waży najmniej może z wyjatkiem Decco. Ale Deco tez sie skończy bo zaczynaja produkcję w Polsce czyli zdrożeje jak nic... :lol:
Inna sprawa jakim firmom sprzedaje Aluplast takim które walczą ceną.... a one ....nałatwiej włożyc gorszą stal i mozna obniżać ceny. Takie firmy nie wiedzą co lx i ly

wnucuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wnucuś » ndz paź 26, 2008 10:16 am

Poprostu wrzucają ścinki s profili!!!!!!!! :lol:

arturrex
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: arturrex » ndz paź 26, 2008 10:19 pm

W zadne wzmocnienia termo nie wierzę. Statyka na papierze to jedno a sztywność okna przy montazu to drugie. Raz udało mi sie montować okna MS z wzmocnieniem termo - sztywne to na pewno nie było, raczej sprężyste :) Co do aluplasta i wzmocnienia termo to nie bede sie wypowiadał bo jak 2blaszki połaczone kawałkiem plastiku ma zastapić wzmocnienie stalowe, ale to dotyczy nie tylko tego systemodawcy. Prawdę mówiąc cały ten pęd do ilości komór i grubości profila jest owczym pędem i trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie tej mody. Osobiście podoba mi się alphaline bo ma normalną stal i niezłe parametry, ale śmiem twierdzić ze profil jeszcze nie jest dopracowany. W chwili obecnej chyba tylko jezierskie dałbym zarobić :lol:
Nie sprzedaje okien w systemie Avandgarde.

SIVY-BSK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: SIVY-BSK » pn paź 27, 2008 4:15 pm

Też mi się zdarzyło sprzedać Aluplasta ze "wzmocnieniem" termicznym (dokładnie Ideal 6000 Passive) i po okolo pół roku 70% skrzydeł powyginało, naszczęście w tej płaszczyźnie, że po dociśnięciu klamką do ościeznicy możnabyło okno przynajmniej zamknąć. Ów problem dotyczył wysokich balkonów jak i standardowych okien (900x1500). W międzyczasie Aluplast opracował nowy wariant termowzmocnienia, przyznał się do babola i uznał reklamację - wszystkie wadliwe skrzydła do wymiany.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”