CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 170
Rejestracja: pt lut 18, 2005 5:35 pm

Post autor: Saperos » czw mar 20, 2008 10:41 am

No i wreszcie zabiorę swój głos:) Zakładając temat nie miałem intencji i nawet nie spodziewałem się tego że ktoś typu
szafa106-4 posty
Jacob-1
pudels-1
KNS-1
Tomek1-1
będzie pisał coś takiego -ale zasada jest jedna że kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Najbardziej ciekawą rzeczą tego wszystkiego jest to że wszystkie opinie dotyczące Eko-Okien pojawiające się w tym temacie były jakie były i nikt z klientów Eko-Okien jakoś drastycznie nie wypowiadał się na temat firmy i produktu, dopiero wyżej wymienione osobniki (anonimowe) zaczeły wypisywać różne rzeczy.
Moim skromnym zdaniem, Wypisujący anonimowo takie rzeczy nie są godni zaufania i nie powierzył bym im swoich pieniędzy płacąc za okna na przykład przedpłatą .
Przecież nikt im nie zabronił założyć własnej firmy odejść od swojego poprzedniego pracodawcy,przecież mamy wolność wyboru.
Tylko prawda jest taka że oni nie potrafią osiągnąć nic sami A co najważniejsze nie mają szacunku do czegoś w tym przypadku swojego pracodawcy, swojej fabryki, sami widzą najlepiej co im ona dała .

I na przyszłość szanujcie ludzi a oni was będą szanowali dla mnie na starcie jesteście daleko w tyle.

Pozdrawiam obiektywnych w temacie przede wszystkim Komarko1

oknoAD


oknaitd
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 20, 2008 11:17 am
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: oknaitd » czw mar 20, 2008 12:31 pm

Witam panie Mateuszu
To Pan zbudował wielką firmę -EKO-OKNA ,która jest konkuręcją dla innych producentów .Jak w każdej fabryce jest lepiej i gorzej .Teraz dla Pana jest gorzej pod tym względem, iż osoby którym pan ufał zrobiły Panu świńswo. My odbieramy od Pana okna już kilka lat i pomimo ofert z innych fabryk ,które kuszą nawet niższą ceną pozostajemy z Eko .Dlaczego ? Ponieważ znamy was i wiemy czego można sie spodziewać.Macie znakomity serwis -zawsze był waszym atutem.Z jakością okien bywa różnie ale w większości jest ona pozytywna.Nie mam zamiaru zmieniać dostawcy ,gdyż mam nadzieję ,że u was teraz będzie tylko lepiej.Panie Mateuszu niech Pan pokarze Bacy i innym ,którzy przy Panu mogli sie rozwinąć (czy na lepsze ,czy na gorsze to sie okarze).Ale niech Pan pokarze im ,ze pomimo ,iż odeszli to jest Pan w stanie tak kierować firmą ,ze będzie tylko lepiej .Więcej optymizmu da Pan rade .Niech Pan nie polemizuje na forum z idiotami, którzy do pięt Panu nie dorastają - po co ? im tylko oto chodzi .
Pozdrawiam i powodzenia w dalszym rozwoju Pana Firmy

FRANK12
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 20, 2008 2:14 pm

Post autor: FRANK12 » czw mar 20, 2008 3:39 pm

Witam wszystkich! Bardzo ciekawie Pan M.Kłosek przedstawia siebie i swoją firmę, stawia siebie w świetle reflektorów, że to niby on jest ten super pracodawca :shock: a inni są be. A mnie ciekawi jedna sprawa, która obiła mi się niedawno o uszy, podobno wspomniany wyżej przedsiębiorca planuje wysłanie swoich pracowników na dwutygodniowe urlopy w sezonie BRAWO!! Tylko czemu w z góry ustalonym przez siebie terminie w którym to planuje przerwę w produkcji ?? ale nie ważne, najważniejsze żeby ludzie odpoczęli! Czyżby skończyły się w EKO czasy kiedy to podczas rządów właściciela można było bez skrępowania przytoczyć słowa jednej z reklam TV: „znalazłam pracę na www cztery lata bez urlopu com.pl”??gratulacje jeśli chęci są szczere, tylko znając z własnej autopsji postępowanie ww. Pana (pracowałem w tej firmie za jego panowania) czy nie ma w tym jakiegoś haka?? No bo można by pospekulować na ten temat: niech pracownicy wezmą urlop w lecie, będą mnie za to kochać a zimą kiedy nie będzie pracy- siup wszystkich po kolei na urlopy bezpłatne, przecież się na nie zgodzą bo nie chcą stracić pracy i tym sposobem zaoszczędzimy zimą i nie stracimy wyszkolonej załogi. Niestety takie metody stosowano. A przecież nikt nie musi zgadzać się na takie urlopy bo pracodawca nie mogąc zapewnić swoim pracownikom pracy musi wypłacać tzw. postojowe a pracownik ma prawo do urlopu w uzgodnionym a nie narzuconym terminie. Pozostawiam jednak ten temat do rozważenia wszystkim obecnym pracownikom, życzliwy 8)
>>>>>>>>>

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 170
Rejestracja: pt lut 18, 2005 5:35 pm

Post autor: Saperos » czw mar 20, 2008 4:03 pm

FRANK12 pisze:Witam wszystkich! Bardzo ciekawie Pan M.Kłosek przedstawia siebie i swoją firmę, stawia siebie w świetle reflektorów, że to niby on jest ten super pracodawca :shock: a inni są be. A mnie ciekawi jedna sprawa, która obiła mi się niedawno o uszy, podobno wspomniany wyżej przedsiębiorca planuje wysłanie swoich pracowników na dwutygodniowe urlopy w sezonie BRAWO!! Tylko czemu w z góry ustalonym przez siebie terminie w którym to planuje przerwę w produkcji ?? ale nie ważne, najważniejsze żeby ludzie odpoczęli! Czyżby skończyły się w EKO czasy kiedy to podczas rządów właściciela można było bez skrępowania przytoczyć słowa jednej z reklam TV: „znalazłam pracę na www cztery lata bez urlopu com.pl”??gratulacje jeśli chęci są szczere, tylko znając z własnej autopsji postępowanie ww. Pana (pracowałem w tej firmie za jego panowania) czy nie ma w tym jakiegoś haka?? No bo można by pospekulować na ten temat: niech pracownicy wezmą urlop w lecie, będą mnie za to kochać a zimą kiedy nie będzie pracy- siup wszystkich po kolei na urlopy bezpłatne, przecież się na nie zgodzą bo nie chcą stracić pracy i tym sposobem zaoszczędzimy zimą i nie stracimy wyszkolonej załogi. Niestety takie metody stosowano. A przecież nikt nie musi zgadzać się na takie urlopy bo pracodawca nie mogąc zapewnić swoim pracownikom pracy musi wypłacać tzw. postojowe a pracownik ma prawo do urlopu w uzgodnionym a nie narzuconym terminie. Pozostawiam jednak ten temat do rozważenia wszystkim obecnym pracownikom, życzliwy 8)
>>>>>>>>>
Witaj FRANK12-znowu nowy dla potrzeb tematu:)

Pozdrawia załogę KNS która widocznie nie ma co robić w swojej nowej firmie, pisząc na temat Eko-Okien
Chyba założę nowy temat KNS co u nich słychać bo wydaje mi sie że nie mają roboty tylko na forum siedzą i piszą.:)

A tak na serio to mój temat bije rekordy popularności :) powinny być nagrody za najciekawsze tematy na forum

I patrząc obiektywnie Co CIĘ nie zabije to Cię WZMOCNI!!!(To do włascicela EKO-OKIEN)

Kemor
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 145
Rejestracja: pn paź 30, 2006 8:03 pm
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kemor » czw mar 20, 2008 4:12 pm

Święta idą, klienci gotują jajka na święcenie, rama od balkonu mi pękła przy montażu - to sobie w końcu usiadłem na du...ie. I taką oto zauważyłem prawidłowość. Zdecydowana większość RÓŻNYCH uczestników tej dyskusji o nastawieniu negatywnym do Pana MK zarejestrowała się na Oknonecie w ciągu ostatnich 2-3 dni. Nie żebym im zarzucał nieprawdę!!! Trochę to jednak trąci ... przyznacie???

Wszystkim życzę Wesołych Świąt i tylko trafnych i mądrych decyzji.

szafa106
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 18, 2008 8:16 pm

Post autor: szafa106 » czw mar 20, 2008 10:12 pm

witam tomku nareszcie ktoś dowalił mu to co piszesz jest prawdo tacy szefowie jak pan mateusz k so do bani

oknoAD


monik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 21, 2008 1:45 am
Lokalizacja: okolice raciborza

Post autor: monik » pt mar 21, 2008 2:03 am

witam ja mam parę słów do pana Kłoska. Uważam że nie powinien pan wymieniać nazwisk swoich byłych pracowników. dlaczego swoje brudy pan pierze na forum a nie załatwi pan sprawy po męsku, żali się pan jaki to pan jest biedny, ofiara losu się znalazła aż rzygać się chce od tego co pan pisze

a ci co tak słodzą na pana temat to pewnie pracownicy podstawieni przez pana Co?
Pozdrawiam
Monika

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

Post autor: Mateusz Kłosek » pt mar 21, 2008 7:42 am

witam, po krótkiej przerwie. widzę, że beze mnie dużo się dzieje, ale nie ma to jak szef na podwórku. jak to mówią" pańskie oko konia tuczy". chciałbym najpierw poruszyć temat związany z hasłami w firmie eko-okna. zapomniano podstawowego zestawu, czyli: wydajność, oszczędność, zaangażowanie, jakość oraz oczywiście NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OBSŁUGI. dla mnie to nie tylko suche słowa lecz wizja tego, co jest namacalne i przekładalne na naszą firmę - coś co było możliwe, gdy ja tu byłem szefem i z uporem maniaka chcę, aby było tak dalej - i wiem, że będzie. nie będzie znieczulicy, "olewania" , klient będzie najważniejszy. każde okno, które opuszcza nasz zakład jest naszą wizytówką. nie mogę przychylić się do moich wcześniejszych przedmówców i zaprzestać wymiany zdań z osobami, które tu się pojawiają ponieważ uważam, że jest to zdrowe i pouczające, choć zdaję sobie sprawę z kim mam do czynienia. jak to mówią słowa krytyki, jeszcze nikomu nie zaszkodziły i można z nich wyciągnąć czasem wiele ciekawych wniosków na przyszłość. czasem lepsze kilka słów krytyki niż eseje słodzenia. JEDNAKŻE PRAGNĘ PODZIĘKOWAĆ NASZYM STAŁYM KLIENTOM ORAZ OSOBOM, KTÓRE WIERZĄ I DOSTRZEGAJĄ RÓŻNICĘ, ŻE BIAŁE JEST BIAŁE, A CZARNE TO CZARNE ( no jakoś tak - ostatnio popularne hasło ) jeśli natomiast droga, którą idziemy jest prawidłowa należy na nie spojrzeć i z lekkim uśmieszkiem potraktować. co do urlopu w firmie eko-okna, to decyzję podjąłem o wspólnym urlopie całej firmy - zamknięcie zakładu ( w dniach 27.07. - 08.08.2008 ) decyzja jest spowodowana tym, iż w roku poprzednim nie udzielano urlopów w wakacje i załoga całej firmy była rozgoryczona, ( no może tylko kilku wybrańców dostało urlop ). nie chciałem do tego dopóścić. poza tym uważam, że każdy ma prawo do urlopu. nie tylko w zimę. chyba o to chodziło. będę robił wszystko, aby zapewnić naszej fabryce taką ilość zamówień, by nasi pracownicy mogli w zimę normalnie pracować - JEŚLI OCZYWIŚCIE MI W TYM POMOŻECIE. Tak więc Szanowni Klienci - proszę wziąć pod uwagę ten termin przy planowaniu transportów z naszej firmy. co do tego, że kogoś proszę o jakąkolwiek pomoc w tym forum - to nieprawda. potrafię sam sobie dawać rady proszę Moniki. NIE CHCIAŁBYM, ABYŚMY ZAPOMNIELI DLACZEGO ZOSTAŁY PODANE NAZWISKA OSÓB, KTÓRE TAK POSTĄPIŁY, BIORĄC CHOROBOWE. ABY PRZYSZŁY PRACODAWCA NIE NAKŁANIAŁ DO WZIĘCIA CHOROBOWEGO. PO CO TO WSZYSTKO ? ABY NASTĘPNI SIĘ ZASTANOWILI, ŻE KTOŚ MOŻE KIEDYŚ ODWAŻYĆ SIĘ GŁOŚNO TO POWIEDZIEĆ. tu nie chodzi o to, aby być sędzią, ale o to, że fakty same mówią za siebie i prawda boli.
mklosek

Tomek80
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 20, 2008 8:55 am

Post autor: Tomek80 » pt mar 21, 2008 9:41 am

Co do postu pana życzliwego(FRANK12) to mam coś do dodania na temat zwolnień i traktowania pracowników przez Kłoska :twisted: bo zmniejszona produkcja zimą a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą to jedno a przedmiotowe traktowanie ludzi to zupełnie co innego. A więc kochani czytelnicy opowiem wam historię z przełomu roku 2007/2008 jaka niestety miała miejsce w EKO w wydaniu pana Kłoska: zwolnił około 30-50 osób po czym po dwóch DNIACH dzwonił i prosił o spotkanie na którym obiecał przyjęcie na powrót do pracy, dobrą stawkę a także zapewniał że w najbliższym czasie nie zostaną zwolnieni. I co? Ci którzy się zgodzili, a było ich nie mało powrócili do pracy, ale na zupełnie jak się później okazało innych warunkach, a co gorsza popracowali 1 MIESIĄC i w prezencie gwiazdkowym zostali znowu zwolnieni. Niezła perspektywa, ale niestety to nie koniec tej historii, po około 2 miesiącach od tych zwolnień ponownie obdzwania tych samych ludzi, znowu obiecuje gruszki na wierzbie i niestety ci którzy dali się skusić słodkim słówkom popracowali jakieś 2 TYGODNIE!!!! Żałosne! A co do sposobu zwalniania też można by było coś skrobnąć bo dziwnym trafem wszystkim którzy dostawali wypowiedzenia były podsuwane wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron i wmawiano im że muszą to podpisać przecież i tak nic nie tracą co niestety mniej obeznane w przepisach osoby czyniły i…..niestety traciły. Tak więc może lepiej dostrzec belkę w swoim oku niż szukać drzazgi w oku bliźniego….Wesołych Świąt!!!

Spahis
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 142
Rejestracja: pt paź 07, 2005 1:27 pm
Lokalizacja: Masovia

Post autor: Spahis » pt mar 21, 2008 10:51 am

trocha mnie nie byla i troche forsy ja zarobila.
po jaju ja pojeda tam gdzie kloski maja problema i dam moja cena na okna he,he,he
zabiera im dilera, zabiela bo slabe te biznesmena na slasku he,he,he
te kloski daja w noski he,he,he
knsowi tez zabiela po moja cena
tam gdzie 2 sie bija tam 3 wygrywaja he,he,he

bojta sie hanysy, bojta sie - jada do was po jaju i na haju he,he,he

EKO OKNA SRC
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 18, 2008 6:34 pm

Re: wichura nad eko okna

Post autor: EKO OKNA SRC » pt mar 21, 2008 5:07 pm

szafa106 pisze:Hej kolego po co ta twoja wypowiedz,myślisz ze nabijesz sobie plusów? :?:
Nie pisz do mnie kolego bo nim nie jestem i pewnie nigdy nie będe.
Nie wale żadnych plusów bo nie są mi one potrzebne. Wykonuję swoją pracę za to mam zapłacone i to mi wystarczy.

Prędzej tobię proponuję nawalić sobie plusów w swoim otoczeniu bo moim zdaniem czarno widzę twoją przyszłóść w KNS,ie !!!!

EKO OKNA SRC
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 18, 2008 6:34 pm

Post autor: EKO OKNA SRC » pt mar 21, 2008 5:13 pm

monik pisze:witam ja mam parę słów do pana Kłoska. Uważam że nie powinien pan wymieniać nazwisk swoich byłych pracowników. dlaczego swoje brudy pan pierze na forum a nie załatwi pan sprawy po męsku, żali się pan jaki to pan jest biedny, ofiara losu się znalazła aż rzygać się chce od tego co pan pisze

a ci co tak słodzą na pana temat to pewnie pracownicy podstawieni przez pana Co?
Pozdrawiam
Monika
Dlaczego twierdzisz że pan Mateusz Kłosek nie powinien wymieniać publicznie nazwisk osób które go okradaja z pieniędzy będąc na L4 a pracują w innej firmie > ALBO SIĘ ZWALNIAM Z DANEJ FIRMY I ZATRUDNIAM SIĘ W DRUGIEJ ALBO SIEDZĘ NA L4 I NIGDZIE INDZIEJ NIE PRACUJĘ < proste i logiczne. Jakby tobie tyle ludzi ciągło L4 i pracowało gdzieś indziej co byś zrobila????? Pewnie bys im dziękowała za to co???? Mało tego - ja bym od razu takim ludziom założył sprawę cywilną. I wszystko na ten temat.

A tak w ogóle to jeśli chcę ci się ŻYGAĆ to się ZŻYGAJ !!!!!!!!

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

Życzenia Świąteczne!!!

Post autor: Mateusz Kłosek » pt mar 21, 2008 5:18 pm

Chciałbym życzyć wszystkim Spokojnych Świąt Wielkiejnocy. Moim sprzymierzeńcom i wrogom. Trzymajcie się !!!
mklosek

EKO OKNA SRC
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 18, 2008 6:34 pm

Post autor: EKO OKNA SRC » pt mar 21, 2008 5:28 pm

[quote="szafa106"]Panie Mateuszu nie dziwie sie ze pracownicy mówią miedzy sobą na pana" MATOŁ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Oj szafa szafa lub kubus puchatek niważne kim tam jesteś!! Skąd pochodzi słowo MATOŁ??? Te słowo nie pochodzi od tego jaki pan Mateusz jest z charakteru jak postępuje z ludźmi itd! Tylko pochodzi od imiona Mateusz. No ale co nie którym myślenie sprawia trudność i ciężko się domyśleć.

Przyznaje rację tym co pisali na temat zatrudniania i zwalniania ludzi w tej firmie. Rzeczywiście tak nie powinno być. Ludzie napewno się czuli pokrzywdzeni. Rozumię to w 100%.

Pozdrawiam

chuda-jolka
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 06, 2007 7:27 pm
Lokalizacja: internet

Post autor: chuda-jolka » pt mar 21, 2008 7:45 pm

Zastanawiam się gdzie jest naczelny Pan Andrzej, widzę, ze od pewnego czasu głosu nie zabiera w tej dyskusji.

Muszę być ostrożna w słowach bo naczelny starszył mnie dożywotnią dyskwalifikacją na tym forum :-))

.. ale ośmielam się zauwazyć, że ostatnie dwa lata (mam na myśli nieobecność Pana Mateusza) to był spokojny okres w Eko-Oknach.
O ile sobie dobzre przypominam, to prze te dwa lata Eko-Okna nie pojawiały się na tym forum, a to chyba dobrze.
Pan Mateusz zapomniał w jakim celu powołał spółkę i nowy zarząd, niestety nie mogę dosadnie przypomnieć bo naczelny czuwa :-))
Więc postaram się elegancko, mianowicie dlatego, że stracił kontrolę nad swoją kondycją psychofizyczną.
Sam powołał nowy zarząd taki, a nie inny, więc nikogo nie ma prawa winić.
Od początku do końca to był jego pomysł.
Ostatnie dwa lata (pod wodzą nowgo zarządu) to ciągły wzrost sprzedaży - to bezsporny fakt, zdobywanie i rozwój marki oraz sprzedaży na nowych zagranicznych rynkach - to też fakt.
Rozwinięcie produkcji szyb zespolonych - to też niezaprzeczalny fakt.

Stabilne zatrudnienie (nie licząc typowej dla tej branży rotacji, ani większej ani mniejszej niż w innych firmach), jak napisał sam Mateusz, ludzie do jego powrotu zarabiali mniej, a jednak pracowali.

Po dwóch latach leczenia swojej psychiki i lizaniu ran wraca wielki właściciel i zaczyna od wymiany zarządu.
Nadal wydaje mu się, że to on postawi firmę na nogi, jakie właściwie nogi !!! przecież ta firma przez ostatnie dwa lata miała się całkiem dobrze.
Teraz za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia poprzedników, opluwa ich publicznie, jak to ma w swoim zwyczaju. (a naczelny co na to ???)
Jak ja napisałam kilka słów prawdy o sytuacji w Eko-Oknach to naczelny mój post zdjął, bo za ostro, a tam były same suche fakty, takwięc podtrzymuję swoją opinię, że jest to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.

Panie Mateuszu zapomniał Pan co było powodem pańskiego odejścia z firmy dwa lata temu i pwołanie zarządu ??? otórz ten powód to pański kryzys zarządzania !!!
Widzę, że te studia w mi niędzyczasie nic Pana nie nauczyły, dalej współpracowników ma Pan za śmieci, nie wie Pan jak i z kim budować pozytywne relacje, i jeszcze jedno, nie świętował by Pan disiaj dziesięciolecia swojej firmy gdyby nie poprzedni zarząd, cała pańska przygoda z oknami skończyła by sie dwa lata temu, takie są fakty.
Ciekawe kogo by Pan wtedy obwiniał, to że dzisiaj może Pan wypić toast z okazji dziesięciolecia firmy to też jest ich zasługa.
Gdyby nie pańska zapaść (kryzys zarządzania) dwa lata temu, to nie było by tego tematu, bicia piany, obrażania się nawzajem i 27 tyś wyświetleń.

Życzę Panu trochę więcej samokrytyki i pracy u podstaw. Umiejętność przyznania się do błędu nie jest niczym złym, każdemu z nas zdaża sie ppełniać błędy, przyznanie się do nich może zjednać przyjaciół i sojuszników

szafa106
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 18, 2008 8:16 pm

Post autor: szafa106 » pt mar 21, 2008 10:32 pm

No hejtomku jestem bylym pracownikiem tej firmy ,i mam do ciebie pytanko on powaznie biega po hali i robi te zdjecia?a co na to pracownicy?powiedz szczerze poco mu to?na forum wypowiada sie tak jakby niemial sobie nic do zarzucenia a z tego co widac jest calkiem inaczej?

chuda-jolka
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 06, 2007 7:27 pm
Lokalizacja: internet

Post autor: chuda-jolka » sob mar 22, 2008 10:11 am

Z tymi zdjęciami to prawda, też o tym słyszałam.
Kamera przemysłowa tak dobrze nie ostrzy jak 8 megapixelowy aparacik, no i te kolory :D

...a to, że Pan mateusz Kłosek nie ma nic sbie do zarzucenia to przecież oczywiste, z treści jego postów nic innego nie wynika.
Wszyscy robią mu w brew, ale on się nie poddaje bo jest najlepszy...
Zapomniał, że nic się niedzieje bez przyczyny.

30 centuff
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 20, 2008 9:21 pm
Lokalizacja: Oświęcim

Obiektywnie?

Post autor: 30 centuff » sob mar 22, 2008 1:25 pm

Na wstępie pragnę zdementować swój jakikolwiek związek z EKO (też zarejestrowałem się w ciągu 2 ostatnich dni 8) ). Jedyne co mnie łączy z tą firmą, to usilne próby zwerbowania mnie jako dealera w latach '02-'04.

Pomimo wielu przytoczonych faktów (imaginacji?), trudną jest ocena tej sytuacji, nie będąc w epicentrum wydarzeń. Frustracja Pana Mateusza jest dla mnie zrozumiała. Niezależnie od Jego relacji z pracownikami, (choćby był - jak sugerują niektórzy "forumowicze" - despotycznym ignorantem wobec kadry), "podchody" z L4 są zwyczajnie nieeleganckie! Podanie nazwisk, cóż, chyba niepotrzebna forma rewanżu...

Niepodważalnym prawem pracownika jest wybór pracodawcy. Każdy powinien podchodzić pragmatycznie do swojego zatrudnienia. Rozstanie z nieodpowiadającym pracodawcą jest zrozumiałe, ale w takim stylu?!

Tak jak mówiłem, nie jestem w stanie zweryfikować atmosfery panującej w firmie. Pomimo tego, sytuacja, gdy "wszystko (wszyscy) sprzysięga się" przeciwko jednej osobie, faktycznie może być bolesna.

Wypisywanie na ścianach, jak ktoś wspomniał, "haseł z minionej epoki" nie jest czymś godnym potępienia - to socjotechnika ukierunkowana na integrację pracowników z firmą... Inną rzeczą fotografowanie stanowisk, co zakrawa faktycznie na symptomy obsesji. Któż jednak nie miałby jej w takiej sytuacji?

Jedno zastanawia, skala tego zjawiska. Skoro dotyczy ono tak wielu osób, ba, skłonne były One do podjęcia takich kroków, to niemożliwym jest, by "wszystko było w normie". Część winy zatem niepodważalnie leży po stronie Pana Mateusza. Konflikt z kilkoma osobami przy tej skali zatrudnienia to standard, ale kilkadziesiąt osób? To chyba jednoznacznie wskazuje Panie Mateuszu, że powinien się Pan zastanowić nad swoimi relacjami z pracownikami i w przyszłości budować je bardziej świadomie, w oparciu o wzajemny szacunek. To truizm, ale czasami łatwo o tym zapomnieć.

Rynek naszej branży jest ogromny i wystarczy go dla obu firm. Życzę zatem zdrowego podejścia do konkurencji. Panom z KNS zbudowania własnej marki i sieci sprzedaży oraz zarządzania wg własnych metod. Panu Mateuszowi życzę, by jego wizja urzeczywistniła się, bo wydaje się być człowiekiem o innowacyjnym kreatywnym umyśle, czego potwierdzeniem niejako jest umiejętność stworzenia firmy jaką są (były?)EKO-OKNA, a także bardziej stoickiego (mniej emocjonalnego) oglądu wydarzeń. To z całą pewnością zaowocuje powrotem do świetności Pańskiej firmy.

I jeszcze jedno na koniec. Po obu stronach są ludzie, jak mniemam reprezentujący jakiś (w domyśle wysoki ;) ) poziom intelektualny. Po co zatem nadal brnąć w te rozmówki polsko-polskie, które niczego nie wnoszą, nie rozwiązują problemu!? To takie odrobinę infantylne i uwłaczające uczestnikom, w moim mniemaniu...

wasyli
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 24, 2008 12:47 pm

Post autor: wasyli » pn mar 24, 2008 4:19 pm

co tam dzieje sie KNS

EKO OKNA SRC
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 18, 2008 6:34 pm

Re: Kłosek Matoł i Osioł

Post autor: EKO OKNA SRC » wt mar 25, 2008 11:08 pm

monik pisze:witam właśnie się dowiedziałam z pewnego źródła że ten wspaniały taki uczony i mający tak duży zasób słów p Kłosek ma skończoną podstawówkę a resztę szkół kupionych :oops: sam się chwalił, skoro pan kłosek uwaza że może bezkarnie robić z ludzi szmaty to dlaczego ja bym nie mogła. a więc p kłosek nieuk z pana i OSIOŁ

a co do SRC to RZYGAĆ się pisze przez "RZ"

pozdrowienia
Monika
a co to za różnica jak się pisze "rzygać"? Ważne o co chodzi. Nie rób sie taką polonistką.

A tak w ogóle to co to ma do znaczenia jakie pan Kłosek ma wykształcenie czy jakie szkoły ukończył? Czy po podstawówce nie można zarządzać taką firmą? Wałęsa też był elektrykiem a zobacz jak skończył :roll:
Ciekawe dziewczynko po jakich ty szkołach jesteś?

Ale widzę że jednak pan Mateusz Kłosek podjął męską decyzję i przestał pisać z idiotami na forum!!!!

dr window
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:28 pm

Post autor: dr window » wt mar 25, 2008 11:08 pm

przyznam szczerze,ze niedobrze sie robi,gdy czytam takie teksty...pelno tu uzytkownikow zalogowanych na potrzeby tematu. w dodatku naladowanych negatywnymi emocjami... :shock:

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

Post autor: Mateusz Kłosek » śr mar 26, 2008 7:59 am

WITAM NIE ZAPOMINAJMY PO CO SIĘ TUTAJ ZEBRALIŚMY, TO JEST PONADCZASOWE:

Mateusz Kłosek pisze:Widzowie tego dziwnego przedstawienia, to co mogliśmy przeczytać wczoraj, szczególnie pod koniec sesji było wulgarne i chamskie. No tak, ale jak byśmy się czuli, gdybyśmy my byli na ich miejscach. Wierzyli w to, że nikt nie ośmieliłby sobie podważyć naszą rację do masowego pójścia, czasem kilkumiesięcznego na chorobowe z polecenia? Ja tego nie akceptuję, ponieważ w moich kategoriach wartości osoba, która przebywa na zwolnieniu chorobowym, które to zwolnienie jest spowodowane nie chorobą ( no jak to nie, skoro jest papierek ?, co jest realne?) kłamie i próbuje naciągnąć mnie jako firmę, a następnie ZUS. Nie mieści się w moich kategoriach wartości i społeczeństwa pracodawca, który nakłania swoich przyszłych pracowników do pójścia na chorobowe. Więc, tak samo jak nie potrafię bezczynnie spoglądać na coś co mnie razi, tak samo w tym wypadku nie potrafię przejść nad dwudziestym którymś takim przypadkiem. Będąc na miejscu tej grupy ponad 20 osób pewnie teraz czułbym złość i niesmak. Tylko jak się tu bronić – zakwestionować nie mogą moich słów bo to fakt. Więc najlepszą obroną jest atak, taki jak wczoraj na mnie, grupa niezidentyfikowanych L4 – owców, która już pod koniec postanowiła nie przebierać w słowach i po raz 3 mnie zastraszyć. Myśleli, że będą bezkarni, anonimowi, że to jest normalne, ale mi się wydaje, że tak nie może być. Chciałbym, aby był to pierwszy taki krok, krok wiary w słuszność walki z korupcją i nieprawidłowościami, które akceptujemy bo tak musi być. Krok ten Szanowni czytelnicy, który jeśli będzie konieczne nie bójmy się wykonać. Możliwe, że na taką skalę jest to ewenement w Polsce, ale kto wie. Będzie to jakieś narzędzie obrony dla pracodawców ( tylko jak tu patrzeć na pracodawcę, który nakłania pracowników do złego, no ale nie generalizujmy może ten przypadek czegoś nauczy przyszłych zawodników ). Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.
mklosek

monik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 21, 2008 1:45 am
Lokalizacja: okolice raciborza

Re: Kłosek Matoł i Osioł

Post autor: monik » śr mar 26, 2008 2:17 pm

a co to za różnica jak się pisze "rzygać"? Ważne o co chodzi. Nie rób sie taką polonistką.

A tak w ogóle to co to ma do znaczenia jakie pan Kłosek ma wykształcenie czy jakie szkoły ukończył? Czy po podstawówce nie można zarządzać taką firmą? Wałęsa też był elektrykiem a zobacz jak skończył :roll:
Ciekawe dziewczynko po jakich ty szkołach jesteś?

Ale widzę że jednak pan Mateusz Kłosek podjął męską decyzję i przestał pisać z idiotami na forum!!!![/quote]
witam nie, nie ma znaczenia po jakich szkołach jest p kłosek ja tylko robie to co on. niech się teraz poczuje jak ci co od nich nazwiska wymieniał - to mnie u niego najbardziej wkurza bo tak się po prostu nie robi
wydaje mi się że SRC to p Kłosek bo taki sam styl pisania i te same błędy jednak p kłosek nikt się za panem nie wstawił podszywa się pan
Żegnam

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

panie hola

Post autor: Mateusz Kłosek » śr mar 26, 2008 2:43 pm

jak może p. Monik wkurzać moje wymienianie nazwisk. a jak się mam bronić przed jawnym nadużywaniem L4. jak mam bronić moją firmę przed takim dzaałaniem proszę pana Monik. to nie wszystko jeszcze. zastanawiam się jak to jest możliwe, aby panowie Paweł S. i Ryszard U mieli po 125 dni chorobowego, pani Magda W - 112 dni, Edyta P - 96 dni, Irek P. - 86 dni, Renata K - 30 dni, Paweł M - 31 dni, Mariusz S. - 31 dni, Dawid W - 16 dni i proszę ja ciebie żadnych konsekwencji. tu nie ma anonimowości to są realne nazwiska i fakty. to nie są domysły i mżonki jakie tu osstatnio można przeczytać. nakłanianie do chorobowego również nie jest mżonką. to są fakty. a niech się te osoby cieszą, że są tylko tutaj opisane, a nie gdzie indziej. bo jak powiedziałem wcześniej to jest sprawa na skalę ogólnopolską. chorobowe na papierku i ten proceder ma nadal miejsce. nadal te osoby jawnie sobie lekceważą jakiekolwiek prawo i kontrole. więc pomyśl swoim ogromnym móżdżkiem człowieku jak cokolwiek następnym razem napiszesz, a nie próbuj wypisywać bzdur i ukazywać swoją chorą urażoną ambicję. bo jak mniemam jesteś w w/w grupie.
mklosek

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

Post autor: Mateusz Kłosek » śr mar 26, 2008 3:06 pm

ale skoro nie jesteś jednym z nich to dlaczego cię to tak boli? to są czyste fakty i napiętnowanie działań, które są nie OK, nie fair. a może branie L4 jest już normalką i ja się tu wygłupiam. może to jest sposób na życie. jawne nabijanie w butelkę. ja rozumiem wypisywanie głupot na mnie. ale niech choć jeden ośmieli się ujawnić - opiszemy coś ciekawego. ale nikt - każdy jest mądry chowając się jak tchórz. TO SĄ FAKTY JESZCZE RAZ PRZYPOMNĘ: PRACODAWCA, KTÓRY NAMAWIA SWOICH PRZYSZŁYCH PRACOWNIKÓW, KTÓRYCH WYCIĄGA Z FIRMY, W KTÓREJ POPRZEDNIO PRACOWAŁ DO WZIĘCIA CHOROBOWEGO I TE OSOBY JAWNIE NADUŻYWAJĄ PRAWO, ALE NIKT NIE POTRAFI NIC ZROBIĆ. NIE WSPOMNĘ O WYKRADANIU BAZY DANYCH I POUFNYCH INFORMACJI FIRMOWYCH PRZEZ DYREKTORA HANDLOWEGO P. SEBASTIANA B. ORAZ KRZYSZTOFA M., KTÓRZY TERAZ NAJNORMALNIEJ W ŚWIECIE JEŻDŻĄ PO NASZYCH KLIENTACH I PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ JAKO NOWY PRODUCENT ( WYKORZYSTUJĄ INFORMACJE ZDOBYTE I DANE Z POPRZEDNIEJ FIRMY ). FIRMA, W KTÓREJ PRACUJE OBECNIE PONAD 20 OSÓB Z EKO OKIEN KTÓRE PRZED ROZPOCZĘCIEM PRACY TAM WZIĘŁY CHOROBOWE U NAS - NIEKTÓRE NAWET PONAD 125 DNI !!!, SĄ OSOBY NAWET KTÓRE PODCZAS CHOROBOWEGO PRACOWAŁY TAM.
mklosek

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

Post autor: Mateusz Kłosek » śr mar 26, 2008 3:08 pm

to są fakty - ale gdzie jest HONOR !!! - najlepszą obroną jest atak, ale w tym wypadku prawda sama się broni.
mklosek

Tomek80
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 20, 2008 8:55 am

Post autor: Tomek80 » śr mar 26, 2008 5:29 pm

Panie Mateuszu! Rzucać obelgami jest łatwo, tylko czy tak łatwo udowodnić?? Z tego co mi wiadomo , większość osób, które rzekomo KNS „wyrwał” z pana firmy to ludzie inteligentni i w pełni władzy umysłowej potrafiący dokonywać świadomych wyborów więc czemu nie mieliby korzystać z ofert pracy tej czy każdej innej firmy która dawałaby im intratne warunki?? Ich dane i numery telefonów były przecież na ogólnodostępnej stronie internetowej!! Mierzi pana fakt , iż mimo pańskich prób przepłacenia oferty innej firmy jednak nie chcieli z panem dłużej współpracować?? Niestety wbrew pana raczej ogólnie znanym poglądom nie wszystkich da się kupić a ludzie to nie narzędzia. A co do L4 to nie wiem tak dobrze jak pan, bo ja nie mam zdolności przenikania do ciał i umysłów innych osób, ale mogę się tylko domyślać, iż wiele osób musiało podbudować swoje EGO i swoją własną samoocenę po współpracy z panem, podczas której byli niestety narażeni na ciągłe bezpodstawne pretensje i szykany z pana strony i nieustanny stres a także obawę „a może to ja wylecę jako następny” przecież robił pan czystki i wywalał osoby które podejrzewał pan o dobre stosunki z byłym prezesem firmy, tak aby został tylko wiernie oddane psy które będą szczekać jak im pan karze. A swoją drogą ilu pracownikom zostało zasugerowane by dla własnego dobra nie pojawiali się i pozostali na chorobowym a niektórym nawet podpowiadał pan do jakiego lekarza warto by było się wybrać. Kłopoty z pamięcią?? A jeszcze jedno , jeśli chodzi o ściąganie wykwalifikowanych pracowników to nie pamięta wół jak cielęciem był?? Jak kilka lat temu ściągał pan pracowników z konkurencji m.in. z Pszowa, Wodzisławia , Żor czy Rybnika? Może niektórych tematów lepiej nie poruszać bo jak się błotem rzuca też można się nieźle wysmarować!! Znający temat .

Mateusz Kłosek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:20 pm

to był mój ostatni post w tym temacie

Post autor: Mateusz Kłosek » śr mar 26, 2008 5:59 pm

To był mój ostatni post w tym temacie. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wysłuchanie tego wszystkiego co miałem do powiedzenia. Nie widzę dalszych możliwości kontynuowania tego pisania. Dziękuję i życzę powodzenia wszystkim o których pisałem i którzy pisali o mnie, również tym, którzy to wszystko czytali. Myślę, że miało to jakiś sens. Pozdrawiam Was jeszcze raz i życzę powodzenia WSZYSTKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mklosek

klient 1970
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 31, 2008 3:47 pm

problemy eko-okien

Post autor: klient 1970 » pn mar 31, 2008 4:45 pm

sz.p.Mateuszu jestem przedstawicielem p.firmy od kilku lat.nasza wspólpraca przez ten okres wyglądała różnie były wzloty i upadki jednak przy firmie eko-okna trzymała mnie zawsze jakość serwisu,dość dobra obsługa "biurowa" oraz świetny przedstawiciel handlowy p. P.Ż.
ostatnie wydarzenia w p.firmie, p.wypowiedzi na forum oraz inne komentarze spowodowały mój duży niepokuj co do dalszych losów p.firmy.obawiam się że odejśćie tak wielu wykwalifikowanych pracowników spowoduje spadek jakości produkowanych okien(co niestety okresami się przytrafia i bez dodatkowych problemów ) choć zapowiedzi były zgoła inne,a pogorszenie jakości może pociągnąć za sobą dalsze,gorsze konsekwencje.
jeśli wyrazi p.ochotę rzeczowo rozwiać moje wątpliwości na forum to ok., ale mam przekonanie, iż wszystkim dealerom eko należą się słowa wyjaśnienia z p.strony

michalek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 315
Rejestracja: wt lis 29, 2005 9:48 am

Post autor: michalek » pn kwie 07, 2008 10:01 pm

Witam
Od pewnego czasu już nie jestem związany z branżą, ale pozostając w kontakcie z moim byłym szanownym pracodawcą (pozdrowienia Komarko!) usłyszałem parę słów na temat wydarzeń na forum.
Miałem okazję współpracować z tą firmą przez ładnych parę lat i z zaciekawieniem obserwowałem mnie lub bardziej udane poszukiwanie właściwej drogi do długotrwałego zaistnienia na rynku. Mimo oczywistych wad (jak każdy człowiek) jakie posiada Pan Mateusz, zawsze przez ludzi z którymi miałem przyjemność współpracować określany był jako WIZJONER. I mozna smialo tak go okreslic. Wizjonerstwo to jest to co Go wzroznia z calej masy innych zarzadzajacych firmami. Bez jego wizji Eko Okien nie widzielibysmy wielu ciekawych zjawisk na tym trudnym rynku.

I jeszcze jedno. Jezeli to co napisal Pan Mateusz jest w 10% prawda to zycze pracownikom, ktorzy odeszli zeby ich nowa firma dzialala jak najdluzej. Bo nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie z nimi romawial.

pozdrawiam

ekoludek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 11:05 pm

ok

Post autor: ekoludek » śr kwie 09, 2008 11:13 pm

totalny rozpizdziel tylko tyle morzna powiedziec o firmie EKO-OKNA

ksl
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:08 pm

Post autor: ksl » czw kwie 10, 2008 7:36 pm

czegoś chyba nie rozumiem? ile lat można wałkować temat? zaznaczam, że nie jestem i nie byłem pracownikiem żadnej z tych firm, ale panowie czy nie da rady inaczej? niedawno sam rozstałem się z pracodawcą, ja mam jakiś żal do nich, oni do mnie pewnie też, ale ostatnio spotkałem się z byłym szefem i jakoś o dziwo rozmawialiśmy jak ludzie.

Pracownik Produkcji w EKO
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 8:50 pm

Post autor: Pracownik Produkcji w EKO » czw kwie 10, 2008 8:58 pm

Witam!!!
Dla wszystkich zainteresowanych tym co się dzieje w firmie EKO-OKNA.
Pracuje tam przeszło rok i mnie także dotknęło zwolnienie z końcem zeszłego roku, ale jakoś nie mam żalu i pretensji do Pana Mateusza. Czasami trzeba pomyśleć i starać się zrozumieć pracodawce. On też jest człowiekiem jak każdy z nas. Zostawił interes zaufanym pracownikom i to może był błąd, ale każdy ma prawo się pomylić. W każdym razie wrócił i zaczął robić porządki i uważam, że bardzo dobrze. Większość osób go krytykuje za zwolnienia i za to co robi w swojej firmie. To co robi to chyba jego sprawa w końcu to jego firma. Za zwolnienia?- to w sumie nie On przyjął, aż tyle ludzi do pracy i jakby nawet nie wrócił to ktoś by musiał nas pozwalniać. Jeżeli jakimś pracownikom nie odpowiada pracodawca to przecież nikt ich nie trzyma tam siłą. Co do pracowników w Eko-Oknach nie ma obawy są wykwalifikowani, nawet osoby z tak małym stażem jak ja. Wyszkolono mnie na siedmiu stanowiskach pracy z dużym naciskiem zwracania uwagi na jakość!!! Dla Pana Mateusza bardziej liczy się jakość okien, a nie ilość tak jak to było rok temu! Zostali też pracownicy z długim stażem, a nawet niektórzy są prawie od samego początku istnienia firmy. Zmiany wprowadzone w firmie przynoszą efekty. Jakość okien BARDZO się polepszyła. Nie ma już takich tekstów "dobre jest puszczaj dalej..." każdy element jest wycofywany, a nie puszczany dalej, bo może nikt się nie kapnie - niestety tak bywało rok temu. Szef powiedział oficjalnie czego od nas oczekuje i jak to komuś nie odpowiada to nie musi pracować w tej firmie. Cały czas ulepszają i usprawniają nam prace; wprowadzają nowości na halach, szkolą nas jak mamy pracować, żeby tą jakość jeszcze podnieść. To, że niby mamy byle jakie najtańsze okucia, zbrojenie tylko jedno..itp. to herezje!!! Nie wiem kto to wymyśla i takie głupoty opowiada, i pisze na forum, więc proponuje najpierw się dowiedzieć z pewnego źródła, a nie rozpowszechniać kłamstwa. Co do wypisywania nazwisk na forum przez mojego pracodawce to jeżeli miało to ustrzec w przyszłości innych pracodawców przed osobami, które lubią ciągnąć L-4 i w tym czasie pracować "na czarno" gdzie indziej to jestem jak najbardziej za tym. To jest oszustwo! Jak będziemy wszyscy oszukiwać i kraść zamiast z tym walczyć to w jakim świecie będziemy żyć? Jeśli chodzi o to czy to prawda co Pan Mateusz Kłosek napisał na temat tego jak co niektórzy podziękowali mu za daną im szanse i prace w jego firmie, jak został oszukany i naciągnięty TO PRAWDA! Niektórzy tu piszą, że to pomówienia, ale uważajcie bo to nie są tylko wymysły Pana Mateusza z palca sobie tego nie wyssał. Są to fakty i są świadkowie! Więc może skończcie pisać, że sobie to wymyślił i nie róbcie z niego wariata! Do byłych pracowników Eko-Okien przestańcie tak już najeżdżać na tą firmę. My tam jeszcze pracujemy i większość z nas ma zamiar dalej tam pracować, najeżdżając na EKO-OKNA najeżdżacie na nas. Byliście i cześć z was nadal jest naszymi kolegami i koleżankami, więc nie wypada tak na nas naskakiwać. Macie jakiś żal do byłego pracodawcy powiedzcie mu to prosto w oczy lub wyślijcie list, możecie też zadzwonić, ale nie najeżdżajcie na całą firmę bo obrażacie nas. Z tego forum wynika, że w Eko-Oknach same głąby zostały, a to nie prawda i dobrze o tym wiecie. Czy w firmie KNS pracują najlepsi? W to jakoś wątpię .... Kilku bardzo dobrych pracowników tam odeszło to fakt, ale nie wszyscy.... Są tam byli pracownicy z Eko-Okien, ale czy wszyscy są tacy wykwalifikowani...? Pracowali z nami więc wiemy jacy to są pracownicy. Wszystkim byłym pracownikom życzę Wszystkiego Dobrego i Powodzenia. Mam nadzieje, że będziecie mieli lepiej niż w Eko-Oknach i tego wam z całego serca życzę. Nie zostało podane moje i imię i nazwisko, żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że nabijam sobie "plusy". Nikt mi nie kazał tego napisać, mam już dość czytania tych głupot co tu są wypisywane na temat firmy w której pracuje.
Wszystkich zainteresowanych pozdrawiam.

dilbert
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 10:15 am
Lokalizacja: Polska

Re: krótka historia KNS

Post autor: dilbert » czw kwie 17, 2008 8:36 pm

Mateusz Kłosek pisze:Witam Szanowni forumowicze. po długiej przerwie wszystko wiadomo, gdzie jest p. krzysztof itd. widać o co tutaj chodziło - nowa firma z maszynami za 2 mln zł - skąd ta kasa można się domyślić ( 2 latka hasania po Eko-Oknach bez kontroli )Nowy twór powstaje na naszej piersi ( tzn eko-okien ) nikomu nie życzę takiej sytuacji, kiedy to wybiera się kilkudziesięciu pracowników z firmy w ciągu 2 miesięcy, karze się im iść na chorobowe, tak, aby mogli już pracować na rzecz firmy KNS np. Pani Renata Kańczok - która to będąc na chorobowym Eko-Okna ( ze względu na chorą mamę ) obdzwaniała naszych klientów - informując o nowej firmie na vece i roto - ale cenach niższych ( co nie jest prawdą ),
Pan Baca Sebastian – 2 dni przed swoją rezygnacją wydrukował i wyniósł listę ze wszystkimi klientami firmy oraz obrotami - do samego końca mnie zapewniał, że będzie pracował w naszej firmie, kiedy już 3 miesiące wcześniej podjął decyzję o założeniu własnej spółki - JAKA PERFIDIA ? zrobił cennik dla KNS - CENNIK PANA BACY = w 80 % cennik Eko-Okna ( do cen pododawano jedynie + 3 % ), również szata graficzna. Po swoim odejściu zaczyna rekrutować pracowników handlowych – począwszy od działu sprzedaży, handlowcach a na pracownikach naszego sklepu firmowego skończywszy. próbuje przekonać właściciela sklepu firmowego, w którym prowadzimy działalność do wypowiedzenia nam umowy bo bankrutujemy. Panie Sebastianie – zero wdzięczności kiedy to przyszedł Pan prosić o pracę po tym, jak spowodował Pan śmiertelny wypadek samochodem z Pana winy i prosił mnie Pan o opinię na swój temat, aby przed sądem się wybielić, kiedy to prosił Pan, aby zrobić wyjątek w sprawie własnego sklepu – najpierw była mowa o jednym, a później były 3. Kiedy to miało nie wpływać na Pana pracę, a wpływało. Rekrutuje 2 pracowników działu sprzedaży, pozostawiając firmę bez obsługi rynku czeskiego,byli to Paweł Majewski i Mariusz Sichma – odpowiedzialny za rynek czeski w ostatni dzień pozostaje w pracy do godz 18, tak aby móc wyciągnąć wszystkie dane, poza tym ktoś kradnie zeszyt z telefonami i adresami klientów. W następny dzień obydwoje przynoszą chorobowe.
Ja rozumiem każdy ma prawo w demokratycznym kraju otwierać jaką działalność się chce, ale dlaczego palimy mosty i niszczymy wszystko za sobą. Dlaczego ma być tak, że w 100 % za nasze pieniądze i tak łatwo jak po maśle wszystko idzie, niech się troszkę chłopaki pomęczą, niech wiedzą, że to nie tak prosto otworzyć produkcję i już po 5 dniach mieć zamówień na 200 – 600 okien/dzień.
Nadmieniam, że firma względem p. Bacy rozliczyła się co do grosza, nawet zapewniając mu premię roczną ( samochód oraz pieniądze ), której nie musiał dostać.

Pan Krzysztof Mędrala – negocjuje swoje odejście jako wielki przegrany następnie przechodzi w stan wielkiego ukrywającego się , po swoim odejściu nakazuje swoim kilku współpracownikom pójście na chorobowe oraz kilkumiesięczną współpracę z nim „ po cichu „ – mówię tu o tworzeniu programu produkcyjnego przez p. Procka oraz chorobowe p. Edyty Procek, następnie rekrutuje kierownika produkcji Michała Węgrzyńskiego ( naszego długoletniego pracownika ), który z kolei ściąga za sobą kilkunastu pracowników z produkcji. W międzyczasie Magda Węgrzyńska – chorobowe ciążowe przez 2 miesiące. Podczas negocjacji z dostawcami wykorzystuje informacje o cenach i warunkach dostaw, które ma firma Eko-Okna. Dzwoni do biura i próbuje rekrutować praktycznie wszystkich lepszych pracowników.
W ostatnich dniach musieli ruszyć z drugą zmianą, ponieważ znów ubyło nam 2 pracowników oraz brat Michała Węgrzyńskiego – Dawid jest na chorobowym, bo dostał korzonków ( i jak sądzę więcej w pracy się nie pokarze ).

DLA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW TEGO TEKSTU. ZRÓBMY COŚ, ABY NIE BYŁO TO TAKIE PROSTE, WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE, MIEĆ PRACOWNIKÓW ZA DARMO, MIEĆ KLIENTÓW ZA DARMO, MIEĆ SAMOCHÓD ZA DARMO – CHOCIAŻ KTO WIE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.

trochę wyżej coś Pan wspominał o tym, aby pewnych spraw nie poruszać, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rodziny. tymczasem obłudnie, perfidnie i chamsko robi Pan to samo. W sumie nie zasługuje Pan na to, abym Pan pisał z dużej litery. Jeśli pomagał Pan komuś w przeinaczaniu faktów, po tym, jak popełnił czyn karalny, to jest Pan po prostu kretynem. A Pańska firma mam nadzieje sie szybko rozleci. Nie dziwi więc fakt, że ludzie Panu uciekają, bo pewnie długie lata mamił ich Pan obietnicami nie do spełnienia - idiota.
A najlepsze okna i tak robi "Jezierski", pozdrowienia dla Pana Piotra J. :twisted:

dr window
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:28 pm

Post autor: dr window » sob kwie 19, 2008 10:56 pm

kolejny zalogowany na potrzeby...Ilu jeszcze takich???

szafa106
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 18, 2008 8:16 pm

Post autor: szafa106 » wt kwie 22, 2008 1:10 pm

Panie Mateuszu jestem bylym pracownikiem tej firmy,mam male pytanie gdybym chcial wrocic z powrotem do tej firmy to czy byloby to mozliwe!pracowalem za granica i wlasnie wczoraj wrocilem i chcialbym z checia znow tam pracowac!tylko boje sie panskiej reakcji!prosze odpisac!

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 953
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 7:26 pm

Post autor: komarko1 » wt kwie 22, 2008 7:45 pm

Gdyby głupota umiała latać - niektórzy "szafa" by fruwali
Jeśli chcesz wrócić , nie stawiaj swojego szefa w kłopotliwej sytuacji pytając na forum. Jeśli natomiast ma to być prowokacja - pamiętaj że twoje przemyślenia czyta twój obecny , czy przyszły szef. Wystawiasz więc sobie nie najciekawsze świadectwo.
Przemyślenia dla szafy i podobnych :
Pamiętaj również że twój pracodawca jest od ciebie mądrzejszy, gdyż zaszedł dalej niż ty,ma więcej kasy - bo płaci tobie po zaspokojeniu swoich potrzeb(a więc z tego co mu zbywa) i zapewne ładniejszy (rzecz gustu) Gdyby było inaczej to ty byłbyś jego szefem.
Pozdrawiam , jak zwykle z odrobiną sarkazmu ;)

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 540
Rejestracja: wt mar 09, 2004 10:36 pm
Lokalizacja: Reykjavik

Post autor: DAREK 13 » wt kwie 22, 2008 8:12 pm

komarko1 pisze:Gdyby głupota umiała latać - niektórzy "szafa" by fruwali
Jeśli chcesz wrócić , nie stawiaj swojego szefa w kłopotliwej sytuacji pytając na forum. Jeśli natomiast ma to być prowokacja - pamiętaj że twoje przemyślenia czyta twój obecny , czy przyszły szef. Wystawiasz więc sobie nie najciekawsze świadectwo.
Przemyślenia dla szafy i podobnych :
Pamiętaj również że twój pracodawca jest od ciebie mądrzejszy, gdyż zaszedł dalej niż ty,ma więcej kasy - bo płaci tobie po zaspokojeniu swoich potrzeb(a więc z tego co mu zbywa) i zapewne ładniejszy (rzecz gustu) Gdyby było inaczej to ty byłbyś jego szefem.
Pozdrawiam , jak zwykle z odrobiną sarkazmu ;)
Zabawny jednostronny osąd rzeczywistości bazujący na materialistycznym światopoglądzie :). Niezbyt wyszukane ale własne poglądy tak 3maj :)

azo11azo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 23, 2007 7:53 am

hmm jak było 6 lat wcześniej...

Post autor: azo11azo » wt kwie 29, 2008 9:33 am

hmm, pracowałem 6 at wcześniej... hmm to teraz chyba jeszcze bardziej się komuś pogorszyło....
<br>
a co do traktowania pracowników - napiszę neutralnie - człowiek nie zwykł zmieniać swego charakteru. Gwałtowna zmiana występuje jedynie pod wpływem głębokich przeżyć np. otarcie się o śmierć, wypadek itp.
Więc kto jak traktował w przeszłości ludzi tak ich będzie traktował w przyszłości, co więcej będzie to w kierunku najbardziej wygodnym do traktującego. A gdy wartościowanie i poszanowanie godności człowieka zależy od tego ile diengów przynosi dla firmy... to chyba nie o to biega
<br>
a jeżeli chodzi o niesłowność, to p. Mateusz w tym przoduje w szczególności w stosunku do pracowników, więc się nie dziwię, że to się stało... A z pewnością jeszcze trochę spraw zaległych wisi w powietrzu :)
<br>
cóż dodać, z rozbawieniem czytam te posty... zachowam sobie je na wzór jak nie powinno się zachowywać.
<br>
Bierze się prawnika, sprawdza się fakty - idzie się do sądu - a nie żali i płacze u obcych... tu i tak nikt nie pomoże, co najwyżej się pośmieje... co do chłopaków z tej nowej firmy... prawie ta sama szkoła, no może bardziej przewidywalna od p. Mateusza !

Pracownik Produkcji w EKO
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 8:50 pm

Post autor: Pracownik Produkcji w EKO » wt maja 06, 2008 5:34 pm

mumin 2000
Masz całkowitą rację!!!

Pozdrawiam
:)

fafik
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 146
Rejestracja: pt maja 18, 2007 2:34 pm

Post autor: fafik » śr maja 07, 2008 9:48 pm

jak to było w oryginale mumin2000 ? :
"łubu dubu , łubu dubu , niech nam żyje prezes naszego klubu.."
myślę że dość opowieści , kazań i płaczów i temat wygasł
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

dr window
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:28 pm

Post autor: dr window » pn maja 26, 2008 8:04 pm

mam nadzieje,ze temat juz umiera, nie bedziemy musieli czytac wypowiedzi chudych jolek etc.. kto mial odejsc to odszedl, reszta do pracy.. :P
Nie dyskutuj z idiota, najpierw zniży Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

stary okniarz
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 12, 2008 6:39 am

Post autor: stary okniarz » czw cze 12, 2008 7:47 am

Nie działam już w branży okiennej od kilku lat, ale ostatnio spotkałem znajomych montażystów który mi powiedzieli że Baca z fabryką ruszył. Zacząłem szperać w necie i trafiłem na ten wątek. Podejrzewam że temat jest mocno wymoderowany, ale i tak jestem w szoku. Seba, Ty zawsze byłeś dla mnie taki uczciwy, ale z tym wykradaniem danych to pojechałeś po bandzie :shock: . Ja rozumiem podbieranie pracowników, ale okradanie w ten sposób osoby która tyle lat dawała Ci na chleb jest dla mnie niemoralne. Wiem że w pewnym momencie dochodzi do tego że pieniądze wygrywają, ale nie sądziłem że Ciebie tak omamią, przez co trochę zamazał mi się Twój obraz; inteligentnego, uczciwego i wiecznie zakochanego :wink: Seby.

Pamiętaj o jednym, jak zaczynał i jak skończył Okno-Pol Rybnicki. Wiem że metodologia zarządzania Twoją firmą będzie inna i mam nadzieję że wiesz na co się porwałeś i mam nadzieję że Ci się "kręci" i będzie "kręciło".

Dawno Cię nie widziałem, możesz wpaść do mnie na obiad i pogawędkę. :wink:

Pozdrawiam
B. W.

ps. nie jestem przez nikogo nasłany :lol:

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 37
Rejestracja: śr cze 27, 2007 12:16 pm

Post autor: Szczeblina » czw cze 12, 2008 11:37 pm

Szukałem w necie ale nic nie znalazłem na temat KNS.
Oprócz tego że sponsorują jakiś klub piłkarski, a ja szukam danych teleadresowych.Info tylko na priv. Bo zaraz mądre głowy napiszą że to reklama.

napoleon
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:12 pm

Do: właściciela EKO-OKIEN

Post autor: napoleon » wt sie 12, 2008 10:32 pm

Podpowiedź dla właściciela EKO-OKIEN.

Jeśli chciałby Pan zrobić na złość (podrażnić ambicję Pana Bacy) to powinien Pan zacząć wspierać taki klub w okręgówce opolskiej co się nazywa Orzeł Branice.

"Zryw Wysoka" to drużyna którą sponsoruje aktualnie (a wcześniej za Pana pieniądze) Pan Baca. Ok. 3km od Branic (mała po pegeerowska wioska). Największą ich ambicją było i pod3ejrzewam że nadal jest wygrać z Orłem Branice (nigdy im się to nie udawało) a w Branicach to już na pewno. Z Pana Bacy to też taki piłkarz ..... pomińmy temat. Ambicji nie można mu odmówić.

Jakby chciał Pan utrzeć nosa Panu Sebastianowi - proponuję wspomóc klub z Branic i pomóc im w wygrywaniu z Wysoką- chyba szl.g go trafi. :))

KAT
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 4:48 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: KAT » śr sie 13, 2008 9:03 am

CZy ktoś może napisać ile setek okien dziennie robi ta duża Śląska Fabryka KNS-jestem ciekaw tej informacji

remus
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 10:05 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: remus » wt lis 11, 2008 7:58 am

Dołączam do forum pierwszy raz,dziwi mnie ta dyskusja kadrowa na tym forum,ktoś wcześniej napisał, że te sprawy powinny być załatwine indywidualnie, anie na forum.Mnie interesuje sprawa jakości obecnej produkcji EKO-OKNA.Jak sprawują się Gelany 6-cio komorowe,?Co ktoś z branży może powiedzieć o jakości okien z szybami U=0.7-czy konstrukcja wytrzymuje zwiększone obciążenia?.Dziekuje za fachową informację. 8)

mb3366
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 26, 2008 8:03 am

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: mb3366 » śr lis 26, 2008 8:45 am

Dolaczam sie do prosby.
Rozumie ze cala nagonka z tym Gealanem dotyczy profili 5 komorowych, jednak slyszalem ze eko-okna zmienily profil na 6 komorowy z pelnym profilem zbrojacym. Dodatkowo juz nie oklejaja okien sami tylko zlecaja to na zewnatrz (?).
Jesli ktos znajacy temat moglby sie wypowiedziec to bylbym wdzieczny.
Cena okien jest jak najbardziej akceptowalna, tylko czy nie trzeba ich bedzie wyrywac po 3 latach ?

ps. Nie jestem z branzy, ba nawet daleko mi do tego ... pr prostu chce kupic okna.
Pozdrawiam

jakistam
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 26, 2008 7:56 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: jakistam » sob lis 29, 2008 8:59 pm

....lekomin....albo ja się mylę albo Ty jesteś z OKNOPLASTU ........ tak go chwalisz i wybielasz, że jestem niemal pewien, że się nie mylę:)

Pracownik Produkcji w EKO
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 8:50 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: Pracownik Produkcji w EKO » pn gru 08, 2008 4:52 am

Witam :D
Dla wszystkich zainteresowanych :
http://oknonet.pl/okna/typy_okien/typow ... 12334.html
A także zapraszam na naszą stronę internetową :
http://www.ekookna.pl/

Pozdrawiam :)

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 242
Rejestracja: pn sie 22, 2005 2:08 pm
Lokalizacja: www.jezierski.com.pl
Kontaktowanie:

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: lekomin » pn gru 08, 2008 11:34 am

jakistam,
nazywam się Piotr Jezierski i zarządzam PPH Jezierski. Więc jak widzisz, mylisz się, nie jestem pracownikiem Oknoplastu ;) To że ich chwalę? Jak robią coś dobrze, to mam ich krytykować? Jeśli zrobiliby jakiś błąd w mojej opinii, to też bym to powiedział. Np. Platinium było błędem bo rynek poszedł w kierunku szyby 0,7.
Wprowadzenie 0,7 na szersze wody było moim osobistym pomysłem u nas w firmie, więc tym bardziej jestem zadowolony ;) Osobiście cieszę się, że kolejne firmy, takie jak DAKO czy Eko-Okna wprowadzają oferty na 0,7, bo w ten sposób rynek idzie w kierunku lepszych ale i droższych rozwiązań. Jeśli o 0,7 krzyczymy tylko my, to jest to głos w puszczy. Jeśli krzyczymy my, Eko, Dako a na wiosnę pewnie Oknoplast, to mamy wspólnie siłę "skręcić" rynek w określonym kierunku. A wtedy wszystkie tanie i wąskie profile mają gigantyczny problem.. I wtedy będe się naprawdę cieszył.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 1101
Rejestracja: śr lut 09, 2005 11:02 pm
Lokalizacja: Siedlce - Mazowsze - Podlasie
Kontaktowanie:

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: finlandia » pn gru 08, 2008 5:29 pm

Nonono, Lekomon, jeszcze powiedz że to 0,7 miało na celu głownie wykoszenie konkurencji to całkiem mnie zaskoczysz :wink: Chociaz nie wierzę ze przyświecało Ci niszczenie konkurencji? Bo ja zawsze sądziłem że rozwiajanie rynku..
Ale fakt - 0,7 to nóż w serce średniaków.
Bo to jest naprawdę istotna sprawa a nie jakieś tam zaokrąglone skrzydło :D Co ono fizycznie zmienia? Powietrze lepiej krąży nie obijając się o kanty?
Chociaż ja pewnie jestem pozbawiony dobrego gustu i się nie znam?

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 242
Rejestracja: pn sie 22, 2005 2:08 pm
Lokalizacja: www.jezierski.com.pl
Kontaktowanie:

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: lekomin » wt gru 09, 2008 10:00 am

0,7? Czymś się trzeba odróżnić, a na naszym rynku jest to bardzo trudne. Są teoretycznie np. folie na wyłączność, ale po 2 tygodniach jeśli ktoś chce to je ma. Np. Eko-Okna ma teraz dwie nowe folie, które oryginalnie, tj. 2 lata temu stworzone zostały na potrzeby Schuco. Był rok karencji, a później producent folii wpuścił to na rynek i wtedy my je dostaliśmy. Teraz Eko-Okna pokazuje, że to nowość.. To samo było z innymi kolorami folii. Wszyscy mogą mieć te same profile, te same okucia i te same maszyny.

To, nad czym przez ostatnie kilka lat skupiał się rynek to poprawa estetyki, wizerunku. Platinium Oknoplastu to ostatnie "dziecko" tego trendu. 0,7 w naszych oknach, czy kogokolwiek innego oknach, to rzeczywista poprawa parametrów.

Co do wykoszenia konkurencji, to wątpie czy ktoś przy zdrowych zmysłach podejmuje decyzje na takim fundamencie logicznym ;) Sprawdziliśmy sobie, w które profile 0,7 się mieści i zaryzykowaliśmy. W tej chwili większość szyb jakie kupujemy z Effectora to 0,7, i moim zdaniem to jest sukces. Na przyszły rok też mamy jeden czy dwa pomysły, i zobaczymy, czy malutki ogon choć trochę pomacha wielkim psem. Zakładam, że na wiosnę pokaże się kilka nowych profili przystosowanych do 0,7, w tym w Oknoplaście, w którym to niby pracuję ;)

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 314
Rejestracja: sob cze 03, 2006 7:57 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: wojtys » wt gru 09, 2008 1:25 pm

Lekomin, wg mnie to szyba 0,7 mieści się do większości jak nie wszystkich profili o zabudowie 70mm, także szukać długo nie potrzeba...
Wszyscy dostawcy profili posiadają w swojej ofercie tego typu profile więc decyzja czy wchodzić w trójszkło 0,7 czy nie jest indywidualną decyzją każdego z producentów okien.

pozdrawiam
Pozdrawiam Wojtys

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 314
Rejestracja: sob cze 03, 2006 7:57 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: wojtys » wt gru 09, 2008 1:38 pm

[quote="Pracownik Produkcji w EKO"]Witam :D
Dla wszystkich zainteresowanych :
http://oknonet.pl/okna/typy_okien/typow ... 12334.html

"Profil posiada 6 komór powietrznych, dzięki czemu rozmiar ramy to 74 mm. Powierzchnia szyby jest zatem mniejsza, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze straty ciepła oraz większą ochronę przed hałasem."

Kolego
wg mnie to napisaliście głupotę bo współczynnik przenikania ciepła ram okiennych jest wyższy niż szkła !!!
Jeżeli policzysz współczynnik K dla całego okna wg wzoru z AT to zauważysz prawidłowość, że im większa powierzchnia szkła tym współczynnik całego okna jest niższy.
Czyżbym się mylił??
Pozdrawiam Wojtys

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny
Posty: 61
Rejestracja: pt maja 30, 2008 9:46 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: czyżyk 303 » śr gru 10, 2008 4:08 pm

Przepraszam, ale nie rozumiem, jaki wpływ ma szerokość profilu i ilość komór na powierzchnię szyby?

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 314
Rejestracja: sob cze 03, 2006 7:57 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: wojtys » śr gru 10, 2008 5:01 pm

czyżyk 303 pisze:Przepraszam, ale nie rozumiem, jaki wpływ ma szerokość profilu i ilość komór na powierzchnię szyby?
wg mnie żadem , tylko że to co panisałem jest cytatem z ich reklamy na oknonecie
Pozdrawiam Wojtys

DUDEK
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 14
Rejestracja: czw gru 04, 2008 1:49 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: DUDEK » śr gru 10, 2008 7:43 pm

Szanowni znawcy w temacie krzywiących się skrzydeł i ram. Otóż moim skromnym zdaniem (a technologią produkcji okien z PCV zajmuję się blisko 12 lat) przyczyna tkwi przede wszystkim w tym, że wzmocnienia są wbijane na siłę w profile. Cała wina za to leży po stronie tego kto zamawia i egzekwuje prawidłową realizację zamówień na profile i wzmocniena. Tajemnicą poliszynela jest na czym polega tzw. odchudzanie. Rozwiazaniem jest pilnowanie wymiarów wzmocnienia względem komry na nie w profilu. Gwarantuję, że okna przestaną się wykrzywiać.
Pozdrawiam.

marolet
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 11:56 am
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re:

Post autor: marolet » pt lip 17, 2009 10:45 am

mix pisze:Ja również podzielam informacje przedmówcy (robop) i uważam ,że ITB powinno zająć ostateczne stanowisko w tej sprawie gdzie tak naprawdę to klient końcowy płacze natomiast panowie ze rzgowa wymyślają coraz to nowsze parapetry i odrzucają reklamacje. Wynik jest taki że Eko już mają wybranego nowego dostawcę profila na rok 2008. I to się nazywa wysoka jakość (niemiecka ale w rzgowie). :D :cry: :lol:(brak kontroli w rzgowie zupełny)
kolego mamy lato i gelan w eko jest nadal. mam pytanie czy te okna wyginają sie tylko w kolorze czy białe tez??

ixi:)
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:23 am

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: ixi:) » pt lip 17, 2009 5:24 pm

ten nowy profil to miał być chyba salamander, no ale coś nie wyszło :lol: może chcieli salamandra w cenie gelana. A tak swoją drogą to podobno gellan daje tylko rok gwarancji na swój profil, czy to prawda??

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 1101
Rejestracja: śr lut 09, 2005 11:02 pm
Lokalizacja: Siedlce - Mazowsze - Podlasie
Kontaktowanie:

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: finlandia » pt lip 17, 2009 6:29 pm

ixi:) pisze:ten nowy profil to miał być chyba salamander, no ale coś nie wyszło :lol: może chcieli salamandra w cenie gelana. A tak swoją drogą to podobno gellan daje tylko rok gwarancji na swój profil, czy to prawda??
A któryś producent daje dłużej?

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 165
Rejestracja: pt cze 27, 2008 1:16 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: fajneokna.pl » sob lip 18, 2009 8:54 am

O Salamandrze macie złe informacje. :D

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 165
Rejestracja: pt cze 27, 2008 1:16 pm

Re: Re:

Post autor: fajneokna.pl » sob lip 18, 2009 8:56 am

marolet pisze:
mix pisze:Ja również podzielam informacje przedmówcy (robop) i uważam ,że ITB powinno zająć ostateczne stanowisko w tej sprawie gdzie tak naprawdę to klient końcowy płacze natomiast panowie ze rzgowa wymyślają coraz to nowsze parapetry i odrzucają reklamacje. Wynik jest taki że Eko już mają wybranego nowego dostawcę profila na rok 2008. I to się nazywa wysoka jakość (niemiecka ale w rzgowie). :D :cry: :lol:(brak kontroli w rzgowie zupełny)
kolego mamy lato i gelan w eko jest nadal. mam pytanie czy te okna wyginają sie tylko w kolorze czy białe tez??
Od jakiegoś czasu sprzedaję okna wyprodukowane w Eko-Oknach z profilu Gealan i nigdy nie miałem reklamacji na wyginanie się .

ixi:)
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:23 am

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: ixi:) » sob lip 18, 2009 5:39 pm

Finlandia, oczywiście że wszyscy pozostali dają dłuzej :roll:

marolet
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 11:56 am
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Re:

Post autor: marolet » ndz lip 19, 2009 1:26 pm

fajneokna.pl pisze:
marolet pisze:
mix pisze:Ja również podzielam informacje przedmówcy (robop) i uważam ,że ITB powinno zająć ostateczne stanowisko w tej sprawie gdzie tak naprawdę to klient końcowy płacze natomiast panowie ze rzgowa wymyślają coraz to nowsze parapetry i odrzucają reklamacje. Wynik jest taki że Eko już mają wybranego nowego dostawcę profila na rok 2008. I to się nazywa wysoka jakość (niemiecka ale w rzgowie). :D :cry: :lol:(brak kontroli w rzgowie zupełny)
kolego mamy lato i gelan w eko jest nadal. mam pytanie czy te okna wyginają sie tylko w kolorze czy białe tez??
Od jakiegoś czasu sprzedaję okna wyprodukowane w Eko-Oknach z profilu Gealan i nigdy nie miałem reklamacji na wyginanie się .
no to jak wytłumaczysz posty klientów. rozumie ze konkurencja moze sciemniac ale klient jest zywym realnym przykładem.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 165
Rejestracja: pt cze 27, 2008 1:16 pm

Re: Re:

Post autor: fajneokna.pl » ndz lip 19, 2009 4:36 pm

marolet pisze: no to jak wytłumaczysz posty klientów. rozumie ze konkurencja moze sciemniac ale klient jest zywym realnym przykładem.
Możesz podać przykłady ?

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 443
Rejestracja: wt lut 24, 2009 3:31 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: Magic353 » ndz lip 19, 2009 8:02 pm

Podam może przykład pozytywny,a piszę to jako handlowiec-konkurent,montażysta i zarazem użytkownik pośredni.2 lata do tyłu zamontowałem rodzicom okienka produkcji Eko-Okna Racibórz i do dnia dzisiejszego hulają bez zarzutu,profil nadal biały i wszystko jest ok. A profil to Gealan 5K 64mm nie zlicowany.
Ps. Miałem okazję po montować w swojej karierze trochę okien produkcji Eko-Okna również kolor i nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania.

Pozdrawiam serdecznie.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

marolet
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 11:56 am
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: marolet » pn lip 20, 2009 10:24 am

ja nie neguje tej firmy poprostu pytam bo jak sobie przeczytasz cały temat (a troche tego jest ) to jest kilka wzmianek o krzywiźnie. jest tez duzo dobrych opinii na ich temat. odpowiedzi pozytywne też są mile a nawet milej widziane. pozdrawiam

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 165
Rejestracja: pt cze 27, 2008 1:16 pm

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: fajneokna.pl » pn lip 20, 2009 11:39 am

marolet pisze:ja nie neguje tej firmy poprostu pytam bo jak sobie przeczytasz cały temat (a troche tego jest ) to jest kilka wzmianek o krzywiźnie. jest tez duzo dobrych opinii na ich temat. odpowiedzi pozytywne też są mile a nawet milej widziane. pozdrawiam
Ślepy jestem chyba bo w tym temacie nie widzę dyskusji o krzywiących się ramach lub skrzydłach.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 242
Rejestracja: pn sie 22, 2005 2:08 pm
Lokalizacja: www.jezierski.com.pl
Kontaktowanie:

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: lekomin » wt lip 21, 2009 1:44 pm

Co się dzieje z Salamandrem w Eko [lub że tak powiem, w firmie stowarzyszonej]? Różni ludzie różne rzeczy mówią :) Znając ceny Salamandra, bardzo mnie ciekawi, czy uda się im zbudować sieć, w której podstawowym produktem będzie okno białe, O34, w cenie jakichś 850-900 PLN plus VAT.

ixi:)
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:23 am

Re: CO tam słychać w ###EKO-OKNA### bo coś cicho o nich?

Post autor: ixi:) » wt lip 21, 2009 2:18 pm

teraz dotarły do mnie plotki, że salamandra nie będzie w Eko, wprowadzają Wymar :D info od klienta Eko

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości