terminy realizacji?

terminy realizacji?

Postprzez Tytus » Cz maja 22, 2003 3:56 pm

Może ktoś wie jakie są obecnie terminy realizacji u największych producentów stolarki okiennej PCV ?
Tytus

.

reklama oknoAd

Postprzez Gość » So maja 24, 2003 7:42 am

w styczniu, w maju i w październiku jak zawsze 3-dniowe na nietypówkę
to termin z dostarczeniem do Twojego magazynu
Gość

Postprzez Gość » So maja 24, 2003 8:28 am

Jak ktoś nie ma prcy, to termin 3 dni... Natomiast są firmy, w których czeka się 4 tygodnie na nietypówkę - po prostu jest tyle pracy! I gdzie ten kryzys w oknach?
Gość

Postprzez maxio » So maja 24, 2003 2:28 pm

Kryzys jest i wszyscy go zobacza pod koniec roku (ci co dotrwaja) w swoich saldach z dostawcami . Nie sztuka sprzedac duzo i za bezcen sztuka sprzedac w cenach 15% wyzszych niz obecnie . Jak nazwac okres kiedy ceny za O34 spadly ponizej 500 zl brutto przy EURO 4,40 . Jezeli to nie jest kryzys to ja nie wiem w takim razie co to jest kryzys ...
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez Gość » So maja 24, 2003 3:48 pm

Jak nazwac okres kiedy ceny za O34 spadly ponizej 500 zl brutto przy EURO 4,40

Okresem błędów i wypaczeń? Czy może okresem kretynów w zarządach firm i debilnych pseudodyrektorów/właścicieli garaży?
W zeszłym roku już kilka firm (mówię o tych przez duże "F") wygłupiało się z cenami (np. Brokat, Tras) a kilka trwało przy swoim (np. Oknoplast, MS). Założymy się kto osiągnął dodatni bilans na końcu?
Gość

Weźcie sobie popatrzcie na VIDOK z Rzeszowa

Postprzez JarekK » Wt maja 27, 2003 9:11 am

Ci to nadal mają O34 po 530,- netto dla klienta indywidualnego. No i co wy na to?
Bo moim zdaniem, albo mają zajebiste ceny u dostawców, albo komuś nie płacą.
JarekK

Postprzez Gość » Wt maja 27, 2003 4:13 pm

Anonymous napisał(a):Jak ktoś nie ma prcy, to termin 3 dni... Natomiast są firmy, w których czeka się 4 tygodnie na nietypówkę - po prostu jest tyle pracy! I gdzie ten kryzys w oknach?

... a może kolego zacznij się rozglądać za bardziej wydolnym i mobilnym dostawcą?!
Minęły już czasy w których na nietypówkę czekało się 4 tygodnie, chociaż takie zmurszałe dinozaury jeszcze niestety istnieją - w jakim Ty świecie żyjesz - 4 tygodnie !!!!!!!!!!????
Gość

Postprzez Gościu » Wt maja 27, 2003 8:18 pm

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):Jak ktoś nie ma prcy, to termin 3 dni... Natomiast są firmy, w których czeka się 4 tygodnie na nietypówkę - po prostu jest tyle pracy! I gdzie ten kryzys w oknach?

... a może kolego zacznij się rozglądać za bardziej wydolnym i mobilnym dostawcą?!
Minęły już czasy w których na nietypówkę czekało się 4 tygodnie, chociaż takie zmurszałe dinozaury jeszcze niestety istnieją - w jakim Ty świecie żyjesz - 4 tygodnie !!!!!!!!!!????

Facet o czym Ty piszesz , jak robisz 5 okien na krzyz to mozesz przyjmowac na 3 dni. Jezeli sie ze mna zalozysz to zrobie Ci 20 okien we dwie godziny - tylko ze nie o to chodzi.
Aby moc duzo i tanio produkowac nalezy prawidlowo PLANOWAC.
PLANOWAC - zatrudnienie , nadgodziny , transport ( laczenie ) rozladunek+zaladunek , odbior jakosci , montaz itd.
Policz sobie :
- obróbka dokumentacyjna i zamowienie na szyby 1 dzien
- dostawa szyb 7 dni
- produkcja i przesunięcie magazynowe 1 dzien
-laczona dostawa 3 dni
- rezerwa na nieprzewidziane okoliczności 2 dni
RAZEM 14 dni - jest to minimalny okres planowania .
W sezonie , przy wykorzystaniu 100% mocy termin sie przesuwa. Osobiście wole zaplanowac mniejsza produkcje niz ykonac wiecej niezaplanowanej , zawsze pojawiaja sie wtedy straty ktore przy dzisiejszej marzy zjedza caly zysk nadzwyczajny z nadwyzek wyprodukowanych.
Inteligentny producent zawsze ma wiecej zamowien niz planyje produkcji - wtedy zaczyna wybierac wsrod klientow np. lepsze ceny , szybsze platnosci , mniejsze koszty ( np.odleglosc ) . Daje to mozliwosc planowania , to znaczy planowania kosztow i ewentualnych problemow. Jak widze producenta z terminem 3 dni to wiem jedno - NOGI ZA PAS - TO d.... NIE UMIEJACY PLANOWAC , oznacza to ze tak samo podchodzi do jakosci :wyrobu , terminowosci dostaw , jakosci montazu itd. Przemysl to soie.
G
Gościu

Postprzez Gość » Śr maja 28, 2003 4:03 pm

Popieram "przedpiścę". Jeżeli ktoś produkuje na zasadzie: jest zamówienie - robię te 3 okna to gratuluję "profesjonalizmu" :)
Przy poważnej i zautomatyzowanej produkcji robi się optymalizację przed produkcję a do osiągnięcia dobrych jej efektów potrzebne jest minimum kilkadziesiąt okien w kolejce produkcyjnej... To samo jest ze szkłem!
Gość

2 tygodnie

Postprzez Filip » Śr maja 28, 2003 5:12 pm

Zgadzam się z przedmówcami (2) optymalnie 2 tygodnie. No chyba że w garażu :D
Filip

Postprzez branzowiec » Śr maja 28, 2003 6:38 pm

zgadzam sie z wami Panowie. niezapominajcie jednak o WYJATKACH. sa firmy - nie moja niestety - ktore robia same szyby a to daje termin realizacji do tygodnia. co prawda jest ich niewiele ale jako pierwszy z brzegu przyklad podam OKNA KATOWICE. ich szef produkcji to RAKIETA. popytajcie w branzy.
branzowiec

Postprzez bungy » Pt maja 30, 2003 1:16 pm

Gościu napisał(a):
Anonymous napisał(a):

Facet o czym Ty piszesz , jak robisz 5 okien na krzyz to mozesz przyjmowac na 3 dni. Jezeli sie ze mna zalozysz to zrobie Ci 20 okien we dwie godziny - tylko ze nie o to chodzi.
PLANOWAC - zatrudnienie , nadgodziny , transport ( laczenie ) rozladunek+zaladunek , odbior jakosci , montaz itd.
Policz sobie :
- dostawa szyb 7 dni
-laczona dostawa 3 dni
W sezonie , przy wykorzystaniu 100% mocy termin sie przesuwa. Osobiście wole zaplanowac mniejsza produkcje niz ykonac wiecej niezaplanowanej , zawsze pojawiaja sie wtedy straty ktore przy dzisiejszej marzy zjedza caly zysk nadzwyczajny z nadwyzek wyprodukowanych.
Inteligentny producent zawsze ma wiecej zamowien niz planyje produkcji - wtedy zaczyna wybierac wsrod klientow np. lepsze ceny , szybsze platnosci , mniejsze koszty ( np.odleglosc ) . Daje to mozliwosc planowania , to znaczy planowania kosztow i ewentualnych problemow. Jak widze producenta z terminem 3 dni to wiem jedno - NOGI ZA PAS - TO d.... NIE UMIEJACY PLANOWAC , oznacza to ze tak samo podchodzi do jakosci :wyrobu , terminowosci dostaw , jakosci montazu itd. Przemysl to soie.
G

No cóż, widzę że do niektórych moje słowa nie dotarły (zazdrość czy otępiałość).
Dostarcza mi producent, który wykonuje ok. 2000 - 2500 jednostek dziennie, sam widziałem, pomimo to utrzymując wymieniony krótki termin.
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez maxio » Pt maja 30, 2003 2:10 pm

2500 jednostek dziennie ?? - 156 /h (czyli ok. 3 jednostek na minute) zakladajac ze pracuje na dwie zmiany czyli przez 16 h ?? Dwie pelne zmiany , jak na jedna to oczywiscie podwaja sie czyli 300 jednostek /h (ok. 6 jednostek/min) . Zdradz nam coz to za firma ?? Ja wiem ze ja lubie liczyc ale powiem szczerze nie znam firmy ktora produkuje 60 tys jednostek miesiecznie czyli okolo 0,5 mln rocznie . Jakby tak produkowala to rocznie mogla by osiagnac obrot nawet 250 mln zl !!! . Coz to za gigant ktory produkuje tyle co TRAS OKNOPLAST i M&S razem wzieci ... ?? Uwierze jezeli powie ze Wloszczowa lub Wolomin .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez bungy » Pt maja 30, 2003 2:25 pm

maxio napisał(a):2500 jednostek dziennie ?? - 156 /h (czyli ok. 3 jednostek na minute) zakladajac ze pracuje na dwie zmiany czyli przez 16 h ?? Dwie pelne zmiany , jak na jedna to oczywiscie podwaja sie czyli 300 jednostek /h (ok. 6 jednostek/min) . Zdradz nam coz to za firma ?? Ja wiem ze ja lubie liczyc ale powiem szczerze nie znam firmy ktora produkuje 60 tys jednostek miesiecznie czyli okolo 0,5 mln rocznie . Jakby tak produkowala to rocznie mogla by osiagnac obrot nawet 250 mln zl !!! . Coz to za gigant ktory produkuje tyle co TRAS OKNOPLAST i M&S razem wzieci ... ?? Uwierze jezeli powie ze Wloszczowa lub Wolomin .

To żadna tajemnica kolego, w pełni sezonu wykonując ilości sumiennie przez Ciebie wyliczone nadal dostarczają mi w 3 dni (czasem w dwa),
poprostu kupuję u "Drutów" w Bytowie, tak więc nie powinieneś być zdziwiony.

Pozdrawiam

ps
a tak w ogóle to co to jest M&S - ich lata świetności przemineły z wiatrem
wystarczy zorientować się co pozostało z ich sieci sprzedaży nie licząc tych, którzy wzięli z nimi "ślub" (zorientowani wiedzą o co chodzi)
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Gość » Pt maja 30, 2003 2:45 pm

2500 JEDNOSTEK DZIENNIE?????????????????
CO TO JEST TA JEDNOSTKA??????
NIE W KAZDEJ FIRMIE JEDNOSTKA RÓWNA JEST JEDNOSTCE!!!!!!!!!!!!
CHYBA , ŻE KOLEGA LICZY TAK JAK PANOWIE Z PEWNEJ FIRMY.........
1ZGRZEW SKRZYDŁA TO 4 JEDNOSTKI, 1 ZGRZEW RAMY TO KOLEJNE 4 JEDNOSTKI!!!! 1 OTWÓR OKIENNY = 8 JEDNOSTEK
CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ FIRMĘ , KTÓRA PRODUKUJE 25OO JEDNOSTEK(1JED.=1 SZYBA) OKIENNYCH DZIENNIE 8) 8) 8)
Gość

Postprzez bungy » Pt maja 30, 2003 2:58 pm

Anonymous napisał(a):2500 JEDNOSTEK DZIENNIE?????????????????
CO TO JEST TA JEDNOSTKA??????
NIE W KAZDEJ FIRMIE JEDNOSTKA RÓWNA JEST JEDNOSTCE!!!!!!!!!!!!
CHYBA , ŻE KOLEGA LICZY TAK JAK PANOWIE Z PEWNEJ FIRMY.........
1ZGRZEW SKRZYDŁA TO 4 JEDNOSTKI, 1 ZGRZEW RAMY TO KOLEJNE 4 JEDNOSTKI!!!! 1 OTWÓR OKIENNY = 8 JEDNOSTEK
CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ FIRMĘ , KTÓRA PRODUKUJE 25OO JEDNOSTEK(1JED.=1 SZYBA) OKIENNYCH DZIENNIE 8) 8) 8)

Chodzi mi o skrzydło (kpl. z ramą itd.), czy już wszystko jasne?
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Gościu » So maja 31, 2003 2:05 am

bungy napisał(a):
Gościu napisał(a):
Anonymous napisał(a):

Policz sobie :
- dostawa szyb 7 dni
-laczona dostawa 3 dni
G

No cóż, widzę że do niektórych moje słowa nie dotarły (zazdrość czy otępiałość).
Dostarcza mi producent, który wykonuje ok. 2000 - 2500 jednostek dziennie, sam widziałem, pomimo to utrzymując wymieniony krótki termin.

Misiek Ty chyba nicki pomylileś , nie Bungy tylko Bundy z Ciebie. Drutex nie robi 2000 ani tym bardziej 2500 jednostek dziennie bo robiłby ponad 1600 okien dziennie to znaczy 40 000 tyś miesięcznie , to znaczy około 20 mln zł obrotu miesięcznego . Puknij się w łeb zanim wyskoczysz z takimi liczbami. Obroty Drutexu znam jak pewnie wiekszosc tu piszacych.
Do tego : na automatycznych liniach, ktorych Druty nie mają ( ale mniejsza o to ) 1600 okien produkowałoby na 3 zmianach 180 ludzi.
Jeżeli opołaca się im trzymać zatrudnienie w postaci 180 chłopa ( tylko na produkcji ) i mieć obłożenie na trzy dni ( w/g twoich zapewnien mają wolne terminy na tych automatach co trzy dni ) ( chyba ze nie maja a ciebie wpuszczaja wywalajac innego klienta) to Druty są idiotami ( uprzedzam ze to wynika z twoich liczb ) a pewnie nie są - wiec gadasz zanim pomyslisz. A to jest arogancja bo tu nie tylko sami idioci.
PA GOŚCIU
Gościu

Postprzez bungy » So maja 31, 2003 8:20 am

Cóż tu dyskutować, anonimowy "gościu" - anonimowy zasób wiedzy.
Dla Twojej informacji zatrudniają ok. 370 osób a dla ok. 1100 dealerów jest co produkować.

ps.
kolega został daleko w tyle jeśli chodzi o wiedzę o Drutach
z życzeniami pomyślności dla "gościa"
Bungy
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Upierdliwiec » So maja 31, 2003 9:02 am

Stary! Jeżeli potrafisz udowodnić to co wypisujesz (czyli, że drutex robi jakieś 200mln obrotu rocznie) to stawiam skrzynkę piwa...
Nie byłem w drutexie i nie wiem jakim parkiem maszynowym dysponują. Wiem jednak, że linia 3 zgrzewarek 4 głowicowych, w pełni automatycznych, sterowanych z komputera + dostosowane wydajnościowo centrum obróbcze i pozostałe elementy mogą zrobić dziennie jakieś 1500 jednostek (oczywiście to teoria...). Czy chcesz powiedzieć, że drutex ma dwie takie linie? Poza tym ten 3 dniowy termin realizacji... To jak był długi weekend i przez kilka dni dealerzy nie przysyłali zleceń to produkcja później stała przez tydzień? Nie róbmy jaj w biały dzień :lol: :lol: :lol:
Upierdliwiec

Postprzez maxio » So maja 31, 2003 10:43 am

Z tego co ja wiem to drutex wykonuje max. obrot 50 mln zl . Czyli z tego co twierdzisz dwa miesiace pelnej produkcji . A przez reszte roku fajrant ??
Wiem ze jestes dealerem ich i tobie mozna kazdy kit wcisnac ale sie zastanow chocby ile samochodow bylo by potrzebne do wywozu tych okien . Musialby miec pokrycie na przynajmniej 2000 okien do wywozu (zawsze nie jest samochod na max zapakowany czasami jak jedzie w trase to ma mniej) . Czyli tak jezeli przecietnie na Mercedesa Sprintera wchodzi max 30 okien to musieli by miec 66 takich samochodow .
Jezeli wieksze samochody np. Mercedes Atos - max ladownosc 60-80 okien ok . 33 takich samochodow . Jezeli jeszcze wieksze np. Mercedes Actros (z naczepa) max 160 okien - Musialby miec conajmniej 12 takich samochodw . Wiem ze mowie jak dealer samochodow ale poprostu chce stwierdzic niemozliwosc takiej stulacji . Nawet mieszajac to musial by miec 5 Actros z Naczepa (czyli zwykly TIR z naczepa 14 m dluga) 5 Atosow (takich ciezarowych samochodow) i do tego 27 sprinterow .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez bungy » So maja 31, 2003 10:47 am

Upierdliwiec napisał(a):Stary! Jeżeli potrafisz udowodnić to co wypisujesz (czyli, że drutex robi jakieś 200mln obrotu rocznie) to stawiam skrzynkę piwa...
Nie byłem w drutexie i nie wiem jakim parkiem maszynowym dysponują. Wiem jednak, że linia 3 zgrzewarek 4 głowicowych, w pełni automatycznych, sterowanych z komputera + dostosowane wydajnościowo centrum obróbcze i pozostałe elementy mogą zrobić dziennie jakieś 1500 jednostek (oczywiście to teoria...). Czy chcesz powiedzieć, że drutex ma dwie takie linie? Poza tym ten 3 dniowy termin realizacji... To jak był długi weekend i przez kilka dni dealerzy nie przysyłali zleceń to produkcja później stała przez tydzień? Nie róbmy jaj w biały dzień :lol: :lol: :lol:

Mając w styczniu, lutym, marcu tyle zamówień co w pozostałych miesiącach to kto wie?! Możliwe.
Co do produkcji - jedź zobacz a uwierzysz.
pozdrawiam
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez bungy » So maja 31, 2003 10:52 am

maxio napisał(a):Z tego co ja wiem to drutex wykonuje max. obrot 50 mln zl . Czyli z tego co twierdzisz dwa miesiace pelnej produkcji . A przez reszte roku fajrant ??
Wiem ze jestes dealerem ich i tobie mozna kazdy kit wcisnac ale sie zastanow chocby ile samochodow bylo by potrzebne do wywozu tych okien . Musialby miec pokrycie na przynajmniej 2000 okien do wywozu (zawsze nie jest samochod na max zapakowany czasami jak jedzie w trase to ma mniej) . Czyli tak jezeli przecietnie na Mercedesa Sprintera wchodzi max 30 okien to musieli by miec 66 takich samochodow .
Jezeli wieksze samochody np. Mercedes Atos - max ladownosc 60-80 okien ok . 33 takich samochodow . Jezeli jeszcze wieksze np. Mercedes Actros (z naczepa) max 160 okien - Musialby miec conajmniej 12 takich samochodw . Wiem ze mowie jak dealer samochodow ale poprostu chce stwierdzic niemozliwosc takiej stulacji . Nawet mieszajac to musial by miec 5 Actros z Naczepa (czyli zwykly TIR z naczepa 14 m dluga) 5 Atosow (takich ciezarowych samochodow) i do tego 27 sprinterow .

Dobrze Ci idzie z liczeniem samochodów Drutów, jesteś blisko.
Nie mam zamiaru się przekomarzać, bo nie taki był zamysł twórcy tematu.
Kitu mi nie wciskają jako dealerowi ponieważ kilka razy byłem w Bytowie na produkcji i widziałem co się tam dzieje.
Niech za potwierdzenie będzie informacja, że są największym odbiorcą Aluplasta w Polsce i w Europie.
pozdrawiam
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez maxio » So maja 31, 2003 11:28 am

Nie uwierze dopoki nie zobacze . Jak Drutex robiacy 50 mln zl obortu produkuje 60 tys okien na miesiac (to jest 20 mln zl !!!) . Jakby robil ponad 200 mln zl obrotu (co ja gadam ponad 180) to bylby umieszczony na jednej z list najwiekszych firm w Polsce . Firmy do rankingu sa kwalsyfikowane po obrotach z bilansow jakie skladaja do sadu gospodarczego . Co do pozycji w Aluplascie to moze i sie zgodze bo Aluplast osiagnal przychod ponad 600 mln zl (cala grupa) z czego ponad 300 mln zl w Polsce , czyli Polska jest glownym rynkiem zbytu dla Aluplasta , czyli najwiekszy odbiorca w Polsce moze byc jednoczesnie najwiekszy w Europie .
Nie bede sie klucil ale naprawde aby produkowac taka ilosc to firma ta musiala by zajmowac powierzchnie z 50 tys m2 z czego min. 20 tys m2 hale produkcyjne (tam musza byc z 4 w pelni automatyczne linie do produkcji okien do tego zaklad produkcji szkla taki jak glaspol ) cala reszta na skladowanie profili okien gotowych itd . Zobacz jak wyglada TRAS www.tras.pl i to jest hala 13 m2 to musialy by byc dwie takie . Jest tak ??
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez bungy » So maja 31, 2003 12:35 pm

Maxio czy Ty masz na imię Tomasz, że nie wierzysz?
Jedź i zobacz.
Nigdy nie byłem w Trasie ale z tego co piszesz nie mam czego żałować.
Domniemam, że niewiedza wielu wynika z tego iż Druty nie reklamują się jak Tras itp i nie muszą czerpać inwestorów z giełdy, a pomimo tego robią wyniki.
nara
bungy
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Gościu » So maja 31, 2003 1:10 pm

maxio napisał(a):Nie uwierze dopoki nie zobacze . Jak Drutex robiacy 50 mln zl obortu produkuje 60 tys okien na miesiac (to jest 20 mln zl !!!) . Jakby robil ponad 200 mln zl obrotu (co ja gadam ponad 180) to bylby umieszczony na jednej z list najwiekszych firm w Polsce . Firmy do rankingu sa kwalsyfikowane po obrotach z bilansow jakie skladaja do sadu gospodarczego . Co do pozycji w Aluplascie to moze i sie zgodze bo Aluplast osiagnal przychod ponad 600 mln zl (cala grupa) z czego ponad 300 mln zl w Polsce , czyli Polska jest glownym rynkiem zbytu dla Aluplasta , czyli najwiekszy odbiorca w Polsce moze byc jednoczesnie najwiekszy w Europie .
Nie bede sie klucil ale naprawde aby produkowac taka ilosc to firma ta musiala by zajmowac powierzchnie z 50 tys m2 z czego min. 20 tys m2 hale produkcyjne (tam musza byc z 4 w pelni automatyczne linie do produkcji okien do tego zaklad produkcji szkla taki jak glaspol ) cala reszta na skladowanie profili okien gotowych itd . Zobacz jak wyglada TRAS www.tras.pl i to jest hala 13 m2 to musialy by byc dwie takie . Jest tak ??

Maxio , co Ty się przejmujesz BUNDYM . Facet zrobił z siebie idiotę i teraz pieprzy trzy po trzy o tym by ktoś do wiochy Bytów jeździł. To sie nazywa iść w zaparte. Równie dobrze mógłby twierdzić ,że ....ma brata w wojsku i jak brat wróci to załatwi wszystkich na tym forum ...albo....że Ci babki w piaskownicy porozwala jak nie uwierzysz w te jego brednie.
G
Gościu

Postprzez Gość » So maja 31, 2003 1:31 pm

Nie znam Dutexu osobiscie, ale musiałbym na głowę upaść (znając trochę produkcję okien), aby uwierzyć w takie brednie. Tym bardziej że tak wysoki niby obrót uzyskany ze smiesznie niskich cen okien!
Gość

Postprzez Gość » Pn cze 02, 2003 8:10 am

nie ma to jak trochę pozazdrościć hehe
Gość

Postprzez Gościu » Pn cze 02, 2003 9:32 am

Anonymous napisał(a):nie ma to jak trochę pozazdrościć hehe

Zazdrościć ? Czego ? Dealera co do trzech zliczyć nie umie ?
G.
Gościu

Postprzez maxio » Pn cze 02, 2003 9:51 am

Ja bym uwierzyl gdybys powiedzial produkuja 20 tys okien na miesiac 25 tys okien na miesiac to wychodzi 1000 okien dziennie to jest duzo to oznacza 500 000 zl srednio dziennego obrotu x 25 dni 12,5 mln miesiecznie . To jest duzo .Z tym obrotem moga osiagnac nawet 150 mln rocznie (chodz wiadomo ze pierwsze polrocze jest zawsze gorsze) . Chcialbym zaznaczyc ze nie jestem ani z TRAS'u ani z OKNOPLASTU. To by im dawalo obrot powiedzmy do 60-70 mln zl . To jest gorna granica ale nie 2 x tyle bo w to nie uwierze bo wtedy lykaja i TRAS i OKNOPLAST i M&S i chyba jeszcze Wolomin i Sokolke .Mas Troche realnosci . Sluchaj ja ci powiem tak radze ci pojechac do np. Glaspolu (np. w Pruszkowie) i zobaczyc jaki zaklad jakie magazyny sa potrzebne aby produkowac 1500 pakietow dziennie . Sluchaj ja ci powiem tak gdy do nas przyjezdzaja dealerzy to tez im sie kit wciska nie ty pierwszy i nie ostatni jezeli zaokraglisz do 1,5 do 2 razy nikt sie nie zorientuje i tak bylo napewno w Drutexie ty uwierzyles i teraz robisz z siebie idiote .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez Aluplastowiec » Wt cze 03, 2003 12:18 pm

Bungy!
Drutex nie jest największym odbiorcą aluplasta, i to co Ty mówisz to są brednie. Robisz z siebie kompletnego idiotę. Nawet nie opowidaj takich głupot.
Aluplastowiec

Postprzez Gość » Cz cze 05, 2003 8:02 am

bungy napisał(a):Cóż tu dyskutować, anonimowy "gościu" - anonimowy zasób wiedzy.
Dla Twojej informacji zatrudniają ok. 370 osób a dla ok. 1100 dealerów jest co produkować.
Bungy

Co wy liczycie jakieś linie do produkcji, samochody itp.
Zobacznie wystarczy że każdy z dilerów przyśle tylko jedno zamówienie na jedno okno dziennie, to już ponad 1000 okien!!! Fax z jedną kartką niech idzie ok 30s, daje ok 9 godzin nieprzerwanej pracy tylko do odbierania zamówień. Dodzwonić się, żeby zamówienie wysłać to pewnie trzy dni trzeba czekać! A i w takim wypadku trzeba zatrudnić kogoś do pilnowania, zeby papieru w faxie nie zabrakło.
Nie znam się na produkcji więc tak sobie to wykombinowałem. :lol:
Gość

Postprzez Szaman » Cz cze 05, 2003 3:46 pm

Olaboga a co to takiego ten DRUTEX
Tyle lat siedzę w oknach i pierwszy raz słyszę nazwę DRUTEX
Znowu garaż ?
Mnie to się kojarzy ale nie z oknami

Pozdrowionko
Szaman

Postprzez ktoś » Cz cze 05, 2003 6:00 pm

Czytam rzadko to co sie wypisuje na forum ponieważ z komentarzy wynika, żę obecni tu krytycy pojęcia o rynku okiennym nie mają, ale już niedługo wszyscy będą mogli zobaczyć jaki jest Drutex. Chciałbym widzieć miny niektórych matematyków i innych "znających się na branży".
Chętnie wtedy przeczytam opinie, bardzo chętnie. Pozdrawiam, żyjcie sobie w nieśiadomości i we własnych światach ludzie.
ktoś

Postprzez maxio » Cz cze 05, 2003 6:51 pm

Szaman no nie przesadzaj . Drutex to duza firma ale nie gigant ...
Jakbym chcial to moglbym sprawdzic w sadzie ale nie warto .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez mirek » Cz cze 05, 2003 7:32 pm

szaman ty pewnie chciałbyś mieć taki garaż jaki ma drutex.
mirek

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)