BRAK PRAWDZIWYCH PRODUCENTÓW OKIEN ???

Szaman

BRAK PRAWDZIWYCH PRODUCENTÓW OKIEN ???

Post autor: Szaman » pt maja 23, 2003 7:24 am

Witanko

Chcę kupić bochenek chleba to muszę iść do piekarni dać zaliczkę (40%)
piekarz upiecze mi chlebuś za jakieś 3 - 4 tygodnie
Wyobrażacie sobie coś takiego ?

Panowie PRODUCENCI OKIEN walczycie o dystrybutorów jak przysłowiowe lwy zwłaszcza Waszym orężem jest cena zbytu.
W tej pogoni zapominacie o innych narzędziach wspomagających sprzedaż produktu ( obojętnie jakiego )

Dać Wam zaliczkę najlepiej 100 % to wyprodukujecie mi okna za .............3 - 4 tygodnie.
Coś Wam się pomyliło na moim grzbiecie chcecie się dorabiać ???
Większość z Was przypuszczam pożyczyła po rodzinie kasę pokupiliście stare połamane piły i zgrzewarki i szumnie nazywacie się PRODUCENTAMI
i chcecie za naszą kasę ( dystrybutorów etc ) dorabiać się

Kto z Was ma towar do sprzedania od ręki ?
Na palcach jednej ręki można policzyć takich
"Kto pierwszy ten lepszy" polecam uwadze to powiedzenie
Jeżeli klient zamienia od razu kaskę na okienko to jest mój i nie specjalnie interesuje go cena ( nie będzie ryzykował bo obok jest 10 zł taniej ale wstępnie za 4 tygodnie a tak naprawdę to nie wiadomo za ile czasu )

Naprawdę żeby handlować to trzeba mieć czym !!!!

Nara
powodzenia wszystkim okiennikom

oknoAD

Gościu

Post autor: Gościu » pt maja 23, 2003 7:46 am

Szaman , Ty nie bądź taki dowcipny. Myślisz że sami idioci tu bywają. Pisujesz tu kadząc ciągle MiSowi , może tam pracujesz , może z nimi pracujesz ? - i nagle chcesz kupować okna typowe od ręki. Więc powiem Ci .... mam takie okna , na Vece , ale Ty nie wydajesz się poważnym kontrahentem. Ot i tyle. G

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 8:19 am

Z doświadczenia wiem że w przypadku zamówienia kilku okien zawsze wychodzi z jedno coś nietypowego, więc oferowanie okien "od ręki" mija się najczęściej z celem. Chyba że mamy doczynienia z takim fachowcem że bez wzgledu na otwór okienny zawsze wciśnie okno typowe. Wtedy próg w balkonie wychodzi 10 cm, albo chowa sie w podłodze itp....

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 8:58 am

Może powiesz Szamanie drogi dlaczego wy chcecie dorabiać się
na grzbietach producentów ? Głównym przykładem jest
wstrzymywanie płatności za dostarczone okna z tego powodu ,że
klient nie zapłacił .Jeżeli jest to spowodowane usterkami zawinionymi
przez producenta okien to O.K. ,ale inne powody mnie nie interesują !
Najczęściej klient Twój wstrzymuje płatność za niesolidny lub nieterminowy montaż , za brak ustalonych dodatków , porysowane parapety albo dlatego ,że jest cwaniakiem i chce jeszcze wycyganić od Ciebie parę zł upustu a Ty przez to nie chcesz zapłacić producentowi!

Producenta (jeżeli nie zawinił oczywiście) te powody w ogóle nie
interesują ,tak jak Ciebie nie interesuje przy składaniu zamówienia
czy producent ma materiał na okna , czy zapłaci za niego z góry
czy na termin lub czy zapłaci kiedykolwiek .

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 10:34 am

Szaman ma rację. Nie wiele jest w Polsce firm mających typówkę na magazynie.

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 4:13 pm

Jeszcze mniej mających okna nietypowe :lol:
Chyba że okna traktujesz jak cegły, które można kupić od ręki w hurtowni.

oknoAD

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pt maja 23, 2003 6:01 pm

Szamanie , albo jestes naiwny albo w oknach cieńki. Zaliczka jest nie dla kasy a dla wiarygodnego potwierdzenia zamówienia . u każdego poważnego producenta szanowany ( min za płatności) dealer dostanie okna bez zaliczki. A prawdą jest ,że to Ty prowadzisz biznes i powinieneś za to również ponosić odpowiedzialnośc przed producentem w przypadku klienta cwaniaka.

Szaman

Post autor: Szaman » pt maja 23, 2003 7:22 pm

Witam

No fajnie jest . czasami niektórzy mają rację
Parę odpowiedzi :
Gościu - dowcip no czasami się przydaje , to Ty powiedziałeś że tu bywają " idioci ". Niewiem dlaczego przypisujesz mnie do MS-u .Jestem wolnym strzelcem, i dlaczego "nagle" szukam okien typowych - ja je mam drogi kolego , ale szukam lepszej oferty tak jak wielu na Oknonecie
naprawdę nie widzę w tym nic złego . Ty pewnie brałeś ślub ze swoim dostawcą , bo na producenta to na pewno nie pasujesz .
Ot i tyle

Gość - poniekąd masz rację ale mieszkania w bloku mają tylko i wyłącznie okna tzw. " kupcze ". Zajrzyj do rocznika statystycznego a dowiesz się jaki jest udział mieszkań blokowych . Nie mów że typówka mija się z celem. Chyba że mieszkasz w mieście gdzie nie ma bloków .
W prywatnych domach połowa to okna kupcze więc tak naprawdę nietypówki nie jest tak dużo . Co do tego że w zleceniu zdarzy się coś nietypowego to i owszem są takie sytuacje. Są też klienci którym można sprzedać typówkę jako nietypówkę etc.
Mnie udało się sprzedać lodówkę eskimosowi

Gość kolejny ten od kasy - rozumię ciebie naprawdę , z tego typu kłopotów można bardzo prosto wybrnąć trzeba wysilić szare komórki.
Mogę podpowiedzieć ale niestety nie zadarmo
Ty niestety kolego postępujesz jak wielu innych - stoisz w miejscu wobec czego cofasz się . Ja też spotykam się z klientem cwaniakiem tak jak wielu z Was . Problem polega na tym że najczęściej jestem tym cwańszym cwaniakiem no niestety brzydko to brzmi wiem ale w branży siędzę baaardzo długo - serio. Faktem jest też że kiedyś na początku umoczyłem parę razy A i jeszcze jedno mnie bardzo interesuje przy składaniu zamówienia do producenta czy ma materiał na okna etc Chciałbym żeby mi te okna wyprodukował a nie zwinął manele i zniknął z moją zaliczką ( mojego klienta tak naprawde )Dlatego twierdzę że nie czujesz tematu.

Gość ten od że Szaman ma rację - pewnie że mam - pozdrowionko

Gość ten od cegieł . Co za różnica cegła czy okno to i to jest produktem który trzeba sprzedać . Pohandluj cegłami to zobaczysz jaki to słodki chleb

Cichy kolejny który próbuje mnie obraźić Stary wyrosłem z tego
Zaliczka dla potwierdzenia wiarygodnego zamówienia o czym Ty mówisz
Biorę kasę jadę do producenta może być nieszanowany kupuję okna płacę kapuchą na te konto mam dodatkowy rabat i po sprawie
Poważny producent daje bez zaliczki - ja bym powiedział desperat !!!

Każdy z Was ma na swój sposób rację nawet czasami ja ją mam
W tym wszystkim najgorzej mają producenci to fakt.Kupi taki parę maszyn , często zapożyczy się a potem usiłuje za wszelką cenę utrzymać się na rynku i daje na krechę na lewo i prawo , a nóż widelec ktoś zapłaci może . Myśli sobie taki - tyle zainwestowałem nie mogę z tego zrezygnować za dużo mam do stracenia i brnie dalej w to wszystko.
A taki dealer chodzi i się śmieje ( można powiedzieć że ja też do takich się zliczam niestety ) producent jeden przez drugiego właźi mu w tyłek .
Jak nie okna to cegły będe sprzedawał . Dla dilera żaden większy problem być dziś dealerem okien a jutro cegieł i koszta zmiany niespecjalnie duże. Noooo producent okien nie specjalnie szybko postawi cegielnię zamiast zgrzewarki i koszta duże

o rany ale elaborat mi wyszedł
sorry za ewentualne błędy

Pozdrawiam okniarzy ceglarzy etc no i MS skoro mnie wszyscy do niego przypisują

Nara Szaman

lolek

Post autor: lolek » pt maja 23, 2003 7:41 pm

Oj Szaman
w innych postach nawet dość inteligentnie czasami piszesz ale teraz sie wygłupiłeś strasznie :oops: :oops:

Jestem producentem okien (niedużym ok. 700-800 okien miesięcznie) sprzedaje drogi system PVC, nietanie okucia, przyzwoite szkło mam certyfikat zgodności z AT, terminy ok 10-14 dni -- to teraz, ale dwa sezony temu tacy zacietrzewieni posrednicy jak Ty wisieli mi straszną (jak na moje mozliwości) kasę tak, że nie stać mnie było na dalszy rozwój.
Na szczęście coraz więcej małych i średnich producentów rozwija swoje własne lokalne sieci sprzedaży.
W tym widzę przyszłość, w wyeliminowaniu ogniwa pośredniczacego w sprzedaży i montażu. 8) 8) :lol: :lol:
Jeśli mam dac np. 15% od mojego cennika posrednikowi i czekać nie wiadomo ile żeby dostać kasę :twisted: to wiesz co Szaman sam sobie taką produkcję otwórz !!!!!!!!
Wole te 15 % dac klientowi i dostac kase od razu i niech moi ludzie to zamontują - jakby było cos nie tak wiadomo do kogo miec pretensję :D
Jasne typówka na składzie to dla posrednika doskonałe narzędzie marketingowe ("okna od ręki" - niezłe hasło reklamowe !!!) i najlepiej żeby O34 kosztowało dla klienta indywidualnego 399,99 pln brutto a posrednik dostał 45 % upustu i termin płatności 90 dni
A swoja drogą ciekawe jak długo "siedzisz" w oknach ze takie bzdury wypisujesz???

ps. widziłem tanie okna od reki w marketach budowlanych tylko wiesz co Szaman chyba tam nie dają na kredyt he he :lol: :lol: :lol: :lol:

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 8:48 pm

Nadal twierdzę że typówka od reki ma mały sens (tak by trzymać na magazynie). Bloki u mnie są i to nie mało, tak że bez wcześniejszego pomiaru w takim bloku nie ośmieliłbym się jechać montować typowe okna. Ta wielka (krzywa) płyta, a i murowane mają wiele do życzenia.
Szaman napisał:
"Naprawdę żeby handlować to trzeba mieć czym !!!! "
Nie rozumiem co stoi na przeszkodze, żebyś zakupił u producenta odpowiednią ilość okien typowych?????????????????????? Będziesz miał typówkę od ręki i bedziesz bardziej konkurencyjny. Tylko najpierw oczywiście zapłać w rozsadnym terminie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z jedny się zgadzam. narobiło sie dilerów co skaczą z kwiatka na kwiatek, aby taniej. Potem sie dziwią że terminy nie dotrzymane. W pierwszym rzędzie na pewno producent zaspokoi zamówienia swoich najlepszych odbiorców, a nie takich z doskoku.
Nara Szaman, czasami rozsądnie piszesz. Obrazek

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 9:02 pm

Jestem producentem okien (niedużym ok. 700-800 okien miesięcznie)
...i dlatego masz takie poglądy. Jakbyś produkował 1000 dziennie, to nie myślał byś o montowaniu tego!
Nadal twierdzę że typówka od reki ma mały sens
I tu się mylisz... W sezonie często cena przestaje mieć znaczenie (w granicach rozsądku) a ważny staje się termin. Pracując na danym rynku kilka lat można się zorientować jakie typy okien się sprzedają i uwierz mi, że nie trzeba jechać na pomiar, żeby wiedzieć jakie okna na klient w domu (miasto ok. 0,5mln mieszkańców czyli nie taka wiocha...)

lolek

Post autor: lolek » pt maja 23, 2003 9:36 pm

...i dlatego masz takie poglądy. Jakbyś produkował 1000 dziennie, to nie myślał byś o montowaniu tego!

mam takie poglądy jakie mam, na szczescie juz za to nie wsadzają do więzienia :lol: 8)

co do mojej produkcji to co komu do tego ile potrafie wyprodukować?
a swoją drogą jaki jest twoj wynik?? :lol: :lol:
zresztą czy mnie to tak naprawde interesuje 8) 8) ?????

Okniarz

Typówka od ręki

Post autor: Okniarz » pt maja 23, 2003 10:30 pm

Panowie jakie macie sugestje co do typówki jeśli klient ma okna pod sam sufit - rozumiecie o co mi chodzi.
pozdrowionko !!!

Gość

Post autor: Gość » pt maja 23, 2003 10:38 pm

Zgadza się na upartego da się wszędzie wstawić typówkę. Tak zresztą czynili nasi poprzednicy- próg w balkonie 10-15 cm bo tak typówka pasowała, albo ościeznica się chowa w podłodze że drzwi jeżdźą po parkiecie. A co! Podobnie jest z typowymi oknami. Jeszcze raz Na upartego da się wstawić wszędzie.
Tak jak z piosenki:
Tutaj sie chlapnie gipsem, czy wapnem,
Tu sie zabije klinem klin,
I już futryna jakoś się trzyma,
Żeby tak jeszcze wepchnać te drzwi.

Dopchnij To Jurek kurcze kolanem,
Zgrzyta Toporek, lecą skry, (jak piosenka była pisana nie było jeszcze okien PVC)
Wyleciał zawias to sie nadspawa,
Pi razy oko, kit razy pit.

hej rób, młotkiem przywal psiakość
tutaj nie apteka śmiało i...
Siup w dziub ważne żeby jakoś(ć)
Ważne, żeby jakoś iść...

A po zatym to się licytujecie jak dzieci w przedszkolu, którego tatuś wiecej moze. Obrazek

lolek

Post autor: lolek » pt maja 23, 2003 11:01 pm

racja troszke jak w przedszkolu :oops: :oops:
czy to wazne kto ile i za ile ??
wazne aby dilerzy płacili :lol:

Szaman

Post autor: Szaman » sob maja 24, 2003 6:46 am

Witanko

Skrobnę może coś mądrego ale później
Lecę rozumiecie no na montaż

NIE JESTEM DEALEREM !!!!!!! NICZYJIM !!!!
MAM TYLKO FIRMĘ MONTAŻOWĄ !!!!
PRZERÓB I DOŚWIADCZENIE BARDZO DUŻE

Pozdrowienia
Szaman

maxym

dealer-pasożyt !!!

Post autor: maxym » ndz maja 25, 2003 11:24 pm

Dealer to najgorsza kreatura jaka istnieje !!!!!!
Najlepiej dać Wam okna za darmo, bez zaliczki, najlepiej od ręki....
Aby dzisiaj otworzyć punkt dealerski wystarczy mieć trochę wolnego czasu i dowód osobisty.....resztę załatwi PRODUCENT...wyposarzy biuro,towar zawiezie do klienta i jeszcze da jakieś 40 % rabatu, na dodatek dorzuci jakąś kase na "reklamę".
NA SZCZĘŚCIE ERA PASOŻYTNICZEGO DEALERA SIĘ KOŃCZY !!!!!!!!!
PRODUCENCI PRZEJŻELI NA OCZY.

Szaman

Post autor: Szaman » pn maja 26, 2003 6:52 am

Maxym masz rację ale to jest kwadratura koła
150 istniejących wkoło takiego dealera producentów chce sprzedawać okna ., wykańczając się nawzajem dawaniem coraz to lepszych warunków dealerowi . A dealer no cóż chodzi i się śmieje

Szaman

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 8:10 am

:D szaman nie wie co to jest okno. Nie ma czegoś takiego jak typówki. Nikt rozsądny nie będzie produkował okien na skład i mroził kapitał[/list][/list]

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 8:44 am

lolek pisze:...i dlatego masz takie poglądy. Jakbyś produkował 1000 dziennie, to nie myślał byś o montowaniu tego!

mam takie poglądy jakie mam, na szczescie juz za to nie wsadzają do więzienia :lol: 8)

Lolek nie poisałeś się w tej wypowiedzi elokfencją. :oops:

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 8:47 am

Anonymous pisze::D szaman nie wie co to jest okno. Nie ma czegoś takiego jak typówki. Nikt rozsądny nie będzie produkował okien na skład i mroził kapitał[/list][/list]
To po co firmy mają cenniki okien typowych?

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 9:24 am

[

Gość kolejny ten od kasy - rozumię ciebie naprawdę , z tego typu kłopotów można bardzo prosto wybrnąć trzeba wysilić szare komórki.
Mogę podpowiedzieć ale niestety nie zadarmo
Ty niestety kolego postępujesz jak wielu innych - stoisz w miejscu wobec czego cofasz się . Ja też spotykam się z klientem cwaniakiem tak jak wielu z Was . Problem polega na tym że najczęściej jestem tym cwańszym cwaniakiem no niestety brzydko to brzmi wiem ale w branży siędzę baaardzo długo - serio. Faktem jest też że kiedyś na początku umoczyłem parę razy A i jeszcze jedno mnie bardzo interesuje przy składaniu zamówienia do producenta czy ma materiał na okna etc Chciałbym żeby mi te okna wyprodukował a nie zwinął manele i zniknął z moją zaliczką ( mojego klienta tak naprawde )Dlatego twierdzę że nie czujesz tematu.

TO CHYBA DO MNIE

SZAMANIE
Jestem poważnym producentem - tylko coraz mniej jest takich
"zwijających" się z dnia na dzień poważnych dealerów.
Jeżeli jesteś poważny to dlaczego tak zależy ci na tych głupich
ok.30 % zadatku,przez które ja się nie wzbogacę ale mam pewność ,że Ty się nie wycofasz .

Jest dużo sposobów na zabezpieczenie Twojego zadatku .

Jeżeli płacisz gotówką to mogę bez problemu zrobić kilkaset okien typowych i dowieżć w dowolne miejsce w kraju bez dopłaty i Twojej
fatygi . Będziesz miał "okna kupcze" jakie chcesz "od ręki "
i może coś zwojujemy razem .
Możesz również określić jaką typówkę mam mieć na magazynie
i będzie ona na Ciebie czekać - pod warunkiem ,że ją odbierzesz
a ja nie będę mroził więcej kasy .
Rozwiązań jest kilka,pozostaje kwestia ceny .

NIE WIEM ,CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO ILE PRODUCENCI
MAJĄCY KILKUDZIESIĘCIU DEALERÓW MAJĄ TEJ KASY ZAMROŻONEJ,
Z KTÓREJ CZĘŚĆ Z WIADOMYCH POWODÓW NIE ZOSTANIE ODZYSKANA .

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 1:04 pm

Panowie prowadzę magazyn okien w dużym mieście pewnej firmie. Bardzo często zdarza się tak,że przychodzi klient i chce typowe okn o natychmiast. Pytam go jakie typowe? On pokazuje mi je w cenniku. I jakby nie okna typowe na magazynie to poszedłby do innej firmy i kupił tam. On chce okno natychmiast. Więc okna typowe maja rację bytu.

lolek

Post autor: lolek » pn maja 26, 2003 6:22 pm

Anonymous pisze:
lolek pisze:...i dlatego masz takie poglądy. Jakbyś produkował 1000 dziennie, to nie myślał byś o montowaniu tego!

Lolek nie poisałeś się w tej wypowiedzi elokfencją. :oops:

Dobrze, że sie na końcu swojej wypowiedzi zaczerwieniłeś stary :lol:
PISZE SIE ELOKWENCJA :lol: :lol: :lol: :lol:

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 11:24 pm

jestem dalerem od kilku lat (głównie drewno) i wiem że każdy dealer bieże min 30 % zaliczki ( dla pewności że klient się nie wycofa ) a są firmy które robią okna bez zaliczki jeżeli płacisz całość gotówką przy dostawie ( tak kupuję pcv ) ale co z tego kiedy 30% zaliczki już się rozeszło a klient dopłaci tylko 70% ? czy normalny producent da 30% dealerowi ? panowie całą zaliczkę klienta od razu do producenta warto poczekać paraę tygodni na zysk i głowa spokojna i termin dotrzymany i nie ma że producent zawalił z dostawą

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”