Petecki - Teraz Polska

Gość

Petecki - Teraz Polska

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 9:19 pm

Rodzina okien firmy Petecki (za to otrzymano godło) wyróżnia się czymś szczególnym z pośród innych okien dostepnych na rynku?
Proszę o opinie, tylko bez złośliwości (domyślam się, że niektórych to pewnie szlag trafił).

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pn maja 26, 2003 9:26 pm

Petecki to takie ładne rodzinne polskie nazwisko - to chyba taki powód

czym wyróżniają się okna ? rodzinnością ?

Gościu

Post autor: Gościu » pn maja 26, 2003 10:23 pm

Petecki - Michał Wiśniewski polskiego przemysłu okiennego

Informacja z WPROST
. W 2000 r. firma Peteckiego zwiększyła obroty o 40 proc., a jej przychody wyniosły 310 mln zł. Ignacy Petecki zatrudnia w swoich zakładach ponad 290 osób. (KT)

A to informacja ze strony Peteckiego

Nasza zdolność produkcyjna kształtuje się na poziomie 10.000 jednostek w skali miesiąca. Stosujemy wyłącznie materiały renomowanych producentów.

Oznacza to ,że Petecki produkując na 100% własnoustnie deklarowanych mocy osiąga cenę za „jednostkę” na poziomie ponad 2,5 tyś zł ,a za okno nawet ponad 3,8 tyś zł – oznacza to ,że sprzedaje najdroższe okna w Polsce , oznacza to też ,że przy kosztach produkcji na poziomie 500 zł osiąga zyski 3,3 tyś zł na oknie i zysk roczny brutto na poziomie 260 milionów złotych . Tylko pogratulować. I ktoś ma jeszcze wątpliwości ,że Petecki zasłużenie dostał się do listy 100 we WPROST ????????

Gościu

Szaman

Post autor: Szaman » wt maja 27, 2003 7:03 am

Gościu pisze:Petecki - Michał Wiśniewski polskiego przemysłu okiennego

Informacja z WPROST
. W 2000 r. firma Peteckiego zwiększyła obroty o 40 proc., a jej przychody wyniosły 310 mln zł. Ignacy Petecki zatrudnia w swoich zakładach ponad 290 osób. (KT)

A to informacja ze strony Peteckiego

Nasza zdolność produkcyjna kształtuje się na poziomie 10.000 jednostek w skali miesiąca. Stosujemy wyłącznie materiały renomowanych producentów.

Oznacza to ,że Petecki produkując na 100% własnoustnie deklarowanych mocy osiąga cenę za „jednostkę” na poziomie ponad 2,5 tyś zł ,a za okno nawet ponad 3,8 tyś zł – oznacza to ,że sprzedaje najdroższe okna w Polsce , oznacza to też ,że przy kosztach produkcji na poziomie 500 zł osiąga zyski 3,3 tyś zł na oknie i zysk roczny brutto na poziomie 260 milionów złotych . Tylko pogratulować. I ktoś ma jeszcze wątpliwości ,że Petecki zasłużenie dostał się do listy 100 we WPROST ????????

Gościu
Teraz rozumię czemu producenci dają na krechę na prawo i lewo
Chyba uruchomię produkcję okien też zarobię w końcu poważną kapuchę
He he he

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » wt maja 27, 2003 9:14 am

Peteckiemu co rok we wproscie sie obroty zwiekszaja o 30% do 300 mln :) . Z tego co ja wiem to ma duza fabryke okien(ok. 10 tys m2) ale obroty jego siagaja 20 mln zl a nie 200 czy 300 mln zl . Szczerze mowiac nie zasluzyl na ta nagrode juz bardziej sie TRAS owi nalezalo bo profil sami produkuja .. A Petecki co lubi sie chwalic ... choc musze przyznac ze go kiedys widzialem na zdjeciu z Millerem to bylo na jakims spotkaniu MILLERA z przedsiebiorcami z Lodzi ...
Maxio

max

petecki

Post autor: max » wt maja 27, 2003 12:40 pm

A ja słyszałem ze te ich okienka coś nie tak montują jak trzeba, mają sporo reklamacji.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr maja 28, 2003 7:40 am

Wy barany - zazdrość was zżera że to Petecki ma "Teraz Polska" a nie wy.
Do roboty byście się wzięli i dobre okna produkowali jak Petecki.
Tę nagrodę jest zdobyć niezmiernie trudno.

Gość

Post autor: Gość » śr maja 28, 2003 8:33 am

maxio pisze:Peteckiemu co rok we wproscie sie obroty zwiekszaja o 30% do 300 mln :) . Z tego co ja wiem to ma duza fabryke okien(ok. 10 tys m2) ale obroty jego siagaja 20 mln zl a nie 200 czy 300 mln zl . Szczerze mowiac nie zasluzyl na ta nagrode juz bardziej sie TRAS owi nalezalo bo profil sami produkuja .. A Petecki co lubi sie chwalic ... choc musze przyznac ze go kiedys widzialem na zdjeciu z Millerem to bylo na jakims spotkaniu MILLERA z przedsiebiorcami z Lodzi ...
Maxio ty znowu swoje? Co ty tak z tym trasem? Zastanów się tras to juz bankrut.

Gość

Post autor: Gość » śr maja 28, 2003 8:40 am

Ani mi Tras przyjacielem, ani Petecki wrogiem ale słuszna uwaga że jezeli nagroda to bardziej by sie nalezała Trasowi. Wyrób od początku do końca włanej produkcji, a nie złożone do kupy okno, takie samo jak kilkuset innych producentów.
I niech Gość powyżej dopowie w czym okna Peteckiego są tak dobre i w czym widzi wielkie trudności w wyprodukowaniu dobrego okna, a jak nie potrafi się wypowiedzieć to niech zamilknie.

Gość

Post autor: Gość » śr maja 28, 2003 1:32 pm

Anonymous pisze:Ani mi Tras przyjacielem, ani Petecki wrogiem ale słuszna uwaga że jezeli nagroda to bardziej by sie nalezała Trasowi. Wyrób od początku do końca włanej produkcji, a nie złożone do kupy okno, takie samo jak kilkuset innych producentów.
I niech Gość powyżej dopowie w czym okna Peteckiego są tak dobre i w czym widzi wielkie trudności w wyprodukowaniu dobrego okna, a jak nie potrafi się wypowiedzieć to niech zamilknie.
Ich produkcji są tylko profile.

Filip

Post autor: Filip » śr maja 28, 2003 5:16 pm

Anonymous pisze:Wy barany - zazdrość was zżera że to Petecki ma "Teraz Polska" a nie wy.
A od kiedy to Petecki robi dobre okna, a raczej kiedy to było CO?

branzowiec

Post autor: branzowiec » śr maja 28, 2003 6:31 pm

Anonymous pisze:Wy barany - zazdrość was zżera że to Petecki ma "Teraz Polska" a nie wy.
sluchaj kolego, ta nagroda kosztowala go raptem 50000 PLN a z firmy odeszli juz prawie wszyscy poza kilkoma, ktorzy podczas pracy u pETECKIEGO wyrobili sobie taka slawe, ze nikt juz ich nie zatrudni.

wiekszosc pracownikow PETECKIEGO pracuje juz w pabianickich firmach okiennych - odeszli ci, co mysleli.

pETECKIEGO znam osobiscie. naprawde szkoda gadac

Gość

Post autor: Gość » śr maja 28, 2003 9:14 pm

Bardzo nieprzyjemne kontakty miałem z tą firmą. Nie żeby mnie oszukali czy coś ale tacy jacyś sztywni mi się wydali. Nie mam do nich zaufania.

Gość

Post autor: Gość » czw maja 29, 2003 6:51 pm

Nominowane do nagrody były okna jako wyrób, a nie ich montaż, kontakt z klientem, czy wielkość obrotu itp.
To by znaczyło, że tak naprawdę wygrały profile Rehau (bo chyba z nich są robione te okna) z profilami Veka i Eco9001 oraz drewnianymi DJ68.
Okucia pewnie porównywalne obwiedniowe, szyba standardowa 1.1 - co w nich jest takiego szczególnego.
Tak na marginesie- taki szanujacy się producent powinien stronę internetową aktualizować niemal codziennie, a nie ja czytam że produkuje z profili rehau 730 i 796 - coś takiego jeszcze istnieje??????????
Wystarczy porównać strony internetowe nominowanych firm, żeby wyrobić sobie o nich zdanie.

Duch

Post autor: Duch » wt cze 17, 2003 1:36 am

Panowie
Wiemy doskonale jak działa marketing w tej firmie.
Pieniądze-Prasa-Władza-"Sława"

Prześledźcie Panowie ostatnie lata działalnosci firmy Petecki.
Kiedy ma największy "zyski"(obroty sztucznie nakręcane), kiedy u władzy jest kolega....
Prasa i media nigdy nie zawiodły ( tu rządzą pieniądze- mamy przykłady...)
Ale mogą zawieść dostawcy.....
A może porozmawiamy o pieniążkach, o liniach kredytowych u dostawców u kogo bierzemy już za 100% płatności z góry...?

Może " Teraz Polska" to nowe hasło marketingowe; sposób na robienie pieniędzy.... lub przetrwanie.

Darro...

Trudno ...?!

Post autor: Darro... » pt cze 20, 2003 9:42 pm

Skoro Petecki robi takie obroty jakimi chwali sie na łamach Wprost to nie rozumiem na czym polega trudność w zdobyciu godła "TP"?
Dla mnie niewielkiego dystrybutora to faktycznie mogłaby być trudność (zwłaszcza że nie znam osobiście Millera) - zamaist kupować sobie jakiś smieszny znaczek wolałbym zainwestować w rozwój swojej niewielkiej firmy. A propos kto sie orientuje ile kosztuje Teraz Polska?

hugo

Post autor: hugo » sob cze 21, 2003 11:14 am

Prawda jest taka że według mojej oceny park maszynowy jaki jest w posiadaniu firmy Petecki nie daje gwarancji osiągniecia wielkości produkcji na poziomie 20 000 jednostek miesięcznie ( chyba że jako jednostkę traktujemy okno typu fix- szklone w ramie).

Prawdą jest też fakt że firma Petecki prowadzi swoją działalonść 7 lat ( jeżeli mam prawidlowe informacje) i osiągnęła zdecydowanie więcej niż inne firmy działające dłużej na rynku.

A jeżeli chodzi o teraz polska .. , to kazdy może startować do tej nagrody.

Więc wrzask wokół tej nagrody potwierdza że kierunek jest prawidlowy, znalazlo sie miejsce na portalu dla tej informacji.

I jeszcze jedno, nikt nie zmusza nikogo do zakupu okien w firmie Petecki .
A jak chcecie coś udowodnić to pokazcie że jesteście lepsi nie w języku , tylko w czynach.
Zresztą to już nasza tradycja , krzyczeć wszyscy, do roboty nikogo!!

Dostawca

Post autor: Dostawca » pn cze 23, 2003 11:57 pm

Krzyczeć wszyscy?To Petecki tylko krzyczy.To jest zakompleksiony facet. Wszystko na pokaz i jeszcze mnoży to razy 10. Dostawcy którzy go znają smieja się z niego.Przerost formy nad treścią.To jest większy garaż. Petecki w konfrontacji z innymi producentami np Brokat,Drutex jesteś nikim.My to wiemy.A ty dalej się brandzluj że jesteś najwiekszy..... :oops:

zagoba

Post autor: zagoba » czw cze 26, 2003 10:26 am

PANOWIE I PANIE !
STRACIŁEM SZACUNEK DO GODŁA TERAZ POLSKA!
BARDZO DOBRZE WYPROMOWANY ZNAK NA POLSKIM RYNKU STAŁ SIE NAGLE "SZMATĄ " POLSKIEJ GOSPODARKI!
ALE TAK JUZ CHYBA MUSI U NAS BYC. POLAK POTRAFI WSZYSTKO ZEPSUC I ZNISZCZYC ALE TO JUZ JEST CHYBA NASZA NARODOWA CECHA!

łodzianin

Post autor: łodzianin » pt paź 10, 2003 1:46 pm

wstyd i jeszcze raz wstyd ! oczywiście za petka

Miss Pabianic

Post autor: Miss Pabianic » pt paź 10, 2003 9:36 pm

Dostawca pisze:Krzyczeć wszyscy?To Petecki tylko krzyczy.To jest zakompleksiony facet. Wszystko na pokaz i jeszcze mnoży to razy 10. Dostawcy którzy go znają smieja się z niego.Przerost formy nad treścią.To jest większy garaż. Petecki w konfrontacji z innymi producentami np Brokat,Drutex jesteś nikim.My to wiemy.A ty dalej się brandzluj że jesteś najwiekszy..... :oops:
To było mocne i takie od serca - nie lubicie się !!! :lol:

BARON
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BARON » wt cze 22, 2004 9:42 am

Tak się nabijacie z Petyckiego , ale jest 50 na liœcie najbogatszych w Polsce ma majštek szacowany na 300 mln,a obroty315 mln.Pytam się gdzie jest Bajcar i Drutex?
BARON

Gość!
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gość! » wt cze 22, 2004 1:18 pm

BARON pisze:Tak się nabijacie z Petyckiego , ale jest 50 na liœcie najbogatszych w Polsce ma majštek szacowany na 300 mln,a obroty315 mln.Pytam się gdzie jest Bajcar i Drutex?
Jest to idiotyzm ta lista 100. W większości majątki te są wykazywane we Wprost na podstawie ankiety, którą wypełniają biznesmeni. Wiadomo powszechnie jakie Petecki ma obroty. Bzdura 315 mln. :lol:

peotecki
Czytelnik
Czytelnik

Re: Petecki - Teraz Polska

Post autor: peotecki » czw kwie 19, 2012 12:45 pm

gdzie mogę ostrzec wszystkich przed firmą PETECKI - stosują w oknach szyby, które pękają od działania na nie promieni słonecznych, prawdopodobnie jakieś cząsteczki zawarte w składzie chemicznym szyby pęcznieją co powoduje pęknięcie.
Firma PETECKI nie uznaje reklamacji ich odpowiedź umieściłem na http://www.taniusia.republika.pl

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Petecki - Teraz Polska

Post autor: monciak » czw kwie 19, 2012 7:32 pm

peotecki pisze:gdzie mogę ostrzec wszystkich przed firmą PETECKI - stosują w oknach szyby, które pękają od działania na nie promieni słonecznych, prawdopodobnie jakieś cząsteczki zawarte w składzie chemicznym szyby pęcznieją co powoduje pęknięcie.
Firma PETECKI nie uznaje reklamacji ich odpowiedź umieściłem na http://www.taniusia.republika.pl
Sprzedałem ich kilkadziesiąt tysięcy okien i nie było samoistnych pęknięć. Zresztą w gwarancji pisze wyraźnie że pęknięcie szyby nie podlega gwarancji, taką zasadę stosuje 99% producentów stolarki otworowej.

Wypowiadacie się Panowie forumowicze na tym forum i może może pozostawiając uprzedzenia co do konkurencji wyjaśnicie klientowi " peotecki" zasady fizyki i dla czego szyba może samoistnie pęknąć i jak to jest rozpatrywane u Waszych dostawców.

Może pomożecie mi obsmarować samsunga bo w tygodniowym laptopie pękła mi samoisntnie matryca, kazali mi przeczytać gwarancję i zapłacić za wymianę 450 zł.

Pozdrawiam!!!!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”