PRODUCENCI PO NASZYM WEJSCIU DO UE ??

PRODUCENCI PO NASZYM WEJSCIU DO UE ??

Postprzez włodek » So maja 31, 2003 8:09 pm

Jestem ciekawy jak koledzy wyobrażacie sobie rynek okienny w Polsce po naszym wejściu do Unii Europejskiej??
A może przyjdą tu producenci z zachodu i nas wygryzą ????
:?: :?:
włodek

.

reklama oknoAd

Postprzez Gość » So maja 31, 2003 9:35 pm

Najpierw sami sobie przygotujemy piekło. Jeszcze przed wejściem do unii. Do tego 22% VAT i brak ulg podatkowych. Oj będzie się działo.
Gość

Postprzez maxio » N cze 01, 2003 12:31 pm

Zobaczymy ilu dotrwa :D , a straty to chyba kazdy w tym roku odniesie euro 4,45 kurs sredni a jeszcze dostawcy robia sobie "narzut" , kiedys byly obliczenia w naszej firmie ze kazde 10 gr roznicy w kursie to 12 zl na oknie wiecej lub mniej . Proponuje porownac do zeszlego roku , na poczatku zeszlego roku Euro kosztowalo 3,8 dzis kosztuje 4,45 czyli roznica 65 groszy . Czyli 6,5 x 12 = 78 zl mniej na oknie wynikajace z roznycy kursow . Czyli okno powinno kosztowac 78 zl wiecej niz w zeszlym roku w styczniu a kosztuje 10-15 zl mniej . Gdy podnieslismy ceny to sie okazalo ze wszyscy lacznie z oknoplast krakow byli tansi od czyli sprzedaz spadla . Wszyscy sie wypowiadaja ze madre zarzadzanie to ze mozna utrzymywac wyzsze ceny . Jakos nikigo nie widac kto by trzymal ceny z przed 1,5 roku , chodz euro poszlo do gory o 65 groszy . Czyli ?? Czyli branza sie oczysci bo po udpada co druga firma . I z tego co mi sie zdaje to dotyczy najwiekszych firm glownie , ktorzy maja rozdmuchane wydatki . Przetrwaja najmniejsi ktorzy maja zminimalizowane koszta , juz kiedys tak bylo w zupelne innej branzy , zostaly kilka najwiekszych firm z czego 2-3 zostaly wykupione przez miedzynarodowe koncerny a wiekszosc malych sie przekwalfikowala , srednio zostala co 8 firma .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert

Postprzez Wiesio » Pn lis 03, 2003 12:08 am

... połowa do piachu pójdzie !!!
Wiesio

kto liczy

Postprzez wmiwm » Pt lis 07, 2003 12:52 am

Ja to jestem mile zdziwiony , że ktoś tak skrupulatnie liczy koszt . Tacy ludzie nie muszą się bać wejścia do UE . Ja natomiast pracowałem w firmie gdzie nikt sobie z kursu Euro nic nie robił . Handlowcy byli na prowizji więc im to pasowało . A cenniki były z czasów kiedy Euro kosztowało 3,8 . Tacy powinni mocno obawiać się wejścia do Uni .
Wystarczy zrobić 100 dzielone przez 3,8 razy 4,6 to się równa plajta .
Najgorsze , że właściciel świetnie umiał liczyć każdą wydaną złotówkę na pracownika .
wmiwm

Postprzez Producent Stolarki PVC » Pn lis 17, 2003 10:02 am

Jak was czasami czytam, to się niedobrze robi. Czy każdy z was choruje na manię wielkości ? Czy ktoś się zastanowił nad tym, że produkcja stolarki PVC jest również usługą ? Czy tak trudno pojąć, że jak ma się renomę i prestiż na rynku (najlepiej lokalnym) można spokojnie funkcjonować ? Ale trzeba pojąć jedno - produkcja, obsługa klienta, sprzedaż, gwarancje i rzetelność są to elementy nierozerwalne, i moim zdaniem tylko firmy średnie (maks. do 1000 okien mieś.) są w stanie pogodzić to wszystko ze sobą a wtedy i Unia też nie będzie groźna. Pozdrawiam.
Producent Stolarki PVC

Postprzez Charlie » Śr lis 19, 2003 12:13 am

Producent Stolarki PVC napisał(a):Jak was czasami czytam, to się niedobrze robi. Czy każdy z was choruje na manię wielkości ? Czy ktoś się zastanowił nad tym, że produkcja stolarki PVC jest również usługą ? Czy tak trudno pojąć, że jak ma się renomę i prestiż na rynku (najlepiej lokalnym) można spokojnie funkcjonować ? Ale trzeba pojąć jedno - produkcja, obsługa klienta, sprzedaż, gwarancje i rzetelność są to elementy nierozerwalne, i moim zdaniem tylko firmy średnie (maks. do 1000 okien mieś.) są w stanie pogodzić to wszystko ze sobą a wtedy i Unia też nie będzie groźna. Pozdrawiam.

Potwierdzam - dobry kierunek !!!
Charlie

po wejściu

Postprzez Poinformowany » Śr gru 10, 2003 10:46 am

:( Niestety wszystko wskazuje na to, że niektóre z pesymistycznych wypowiedzi zawierają sporo prawdy. Po głowie dostaną przede wszystkim producenci. Dealerzy mniej, bo ci docieraja do rynku, do odbiorców i poprostu zmienia dostawców na tych, którzy zaoferują lepsze warunki - a w tym względzie producenci niemieccy bedą mieli duzo do powiedzenia. Odpadna u nas napewno te firmy, ktore nie pomyślały o automatyzacji produkcji. Producent, który przy zatrudnieniu od 7 do 12 ludzi może wyprodukować do 240 jednostek na zmianę zwali z nóg wszyskich i cena i terminem i jakością. Więcej info nt. automatyzacji produkcji 606 885 101
Poinformowany

Postprzez Cwaniak » Cz gru 11, 2003 12:06 am

Wiesio napisał(a):... połowa do piachu pójdzie !!!

... a druga połowa do piekła pójdzie !!! :D i nie żal mi ich !!! :D :D :D
Cwaniak

Postprzez Gość » Pn gru 15, 2003 2:07 pm

Cwaniak napisał(a):
Wiesio napisał(a):... połowa do piachu pójdzie !!!

... a druga połowa do piekła pójdzie !!! :D i nie żal mi ich !!! :D :D :D

Oj niektórym będzie cieżko
Gość

Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)