Pytanie do Fachowców PCV

Gość

Pytanie do Fachowców PCV

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 11:24 am

Mam pytanie do znawców profili PCV.
Czym się różni VEKA Euroline AD od VEKA Softline AD i od VEKA Topline AD.
Bo ukochana firma VEKA na swojej stronie internetowej opisuje tylko Sofline.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 11:30 am

Wszystko można zobaczyć na stronie;
www.oknoplast.com.pl

Gość

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 12:22 pm

Dzięki.

Tylko szkoda że akurat przy tym profilu nie piszą grubości ścianek.
Czyżby odchudzony????

monthy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monthy » wt cze 03, 2003 12:32 pm

Anonymous pisze:Dzięki.

Tylko szkoda że akurat przy tym profilu nie piszą grubości ścianek.
Czyżby odchudzony????
A co masz przeciw odchudzonym? wizję normy która ujmuje tylko daną możliwość?( zgrzew). Pora zdjąć klapki z oczu norma określa jedynie produkt obięty badaniami a to że firmy szukają alternatywy to inna para kaloszy. A szydzenie z prób nawet tych nieudanych to jest to co "tygryski lubią najbardziej"

Gość

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 12:40 pm

Monthy nie znam się na profilach PCV, ale czytając tutejsze forum większość bywalców ma coś przeciwko "odchudzonym".
Mi chodziło o to, że Oknoplast podaje grubości wsystkich profili z wyłączeniem Euroline.
Sorrki że używam akurat Oknoplast, ale tą firmę mi podano do oglądnięcia.

PS: Osobiście mi wisi, czy profil jest gruby czy chudy. Ważne moim zdaniem jest wykonanie całej usługi.

monthy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monthy » wt cze 03, 2003 1:01 pm

Anonymous pisze:Monthy nie znam się na profilach PCV, ale czytając tutejsze forum większość bywalców ma coś przeciwko "odchudzonym".
Mi chodziło o to, że Oknoplast podaje grubości wsystkich profili z wyłączeniem Euroline.
Sorrki że używam akurat Oknoplast, ale tą firmę mi podano do oglądnięcia.

PS: Osobiście mi wisi, czy profil jest gruby czy chudy. Ważne moim zdaniem jest wykonanie całej usługi.
Normy wymagają aby zgrzew narożnika wytrzymywał nacisk 6000 niutonów na określonej wielkości narożu. W tej technologi nie ma możliwości zmiany gabarytów profili czy to ad czy md . Euro tak jak inne porównywalne profile jest dążeniem do obniżenia kosztów, ale w tej technologi nie ma alternatywy gabaryty muszą być porównywalne.
Dlatego też profile odchudzone bez zmianby technologii nie będą akceptowane i nie dostaną żadnej promesy z ITB.
A to skutkuje tym że nie podaje się parametrów fizyko-chemicznych danych profili bo nie odpowiadają normie (notabene niezbyt precyzyjnej)

A tak od siebie nikt ci nie powie co jest lepsze póki tego nie sprawdzisz na własnej skórze

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » wt cze 03, 2003 2:46 pm

Skąd ta norma???????????? i skąd te wymagane 6000 N - to jakaś kosmiczna bzdura.
W PVC nośność naroża zależy od powierzchni przekroju i może wynosić zarówno 2400 N jak i 4500 N.
Jak coś piszesz to sprawdź.
VEKA EUROLINE jest w klasie B profili. To żadna tajemnica.
Tepiciele chudych profili - weźcie się do roboty.[/code]

KRYSTYNA L.

Post autor: KRYSTYNA L. » wt cze 03, 2003 3:18 pm

CZY TO PRAWDA, ŻE THYSEN JEST NAJSZTYWNIEJSZYM Z PROFILI? I CZY TEN ALUPLAST JEST NAPRAWDĘ TAKI WIOTKI? BO SAMA JUŻ NIE WIEM NA CZYM POLEGAJĄ TE RÓŻNICE.

Redyeti

Post autor: Redyeti » śr cze 04, 2003 6:35 am

bla bla bla
Chude czy grube i tak klient wie swoje
Wszystko zależy od handlowca z którym rozmawia
Nie mniej jednak moim zdaniem chudzi dopiero za jakis czas odczuja "chudośc" swoich okien...

Gość

Post autor: Gość » śr cze 04, 2003 7:21 am

KRYSTYNA L. pisze:CZY TO PRAWDA, ŻE THYSEN JEST NAJSZTYWNIEJSZYM Z PROFILI? I CZY TEN ALUPLAST JEST NAPRAWDĘ TAKI WIOTKI? BO SAMA JUŻ NIE WIEM NA CZYM POLEGAJĄ TE RÓŻNICE.
Najlepiej to widać u producenta Tyssena i Roplasto. W jednej z reklam oczywiście grubymi wołami OKNA O PODWYZSZONEJ SZTYWNOŚCI!!! a na końcu artykułu, że produkujemy również z 4-komorowych profili Roplasto. jest to profil równie sztywny ....?
Niektórzy lubią robić z siebie idiotów.
[/list]

monthy
Czytelnik
Czytelnik

Re

Post autor: monthy » śr cze 04, 2003 7:29 am

Anonymous pisze:Skąd ta norma???????????? i skąd te wymagane 6000 N - to jakaś kosmiczna bzdura.
W PVC nośność naroża zależy od powierzchni przekroju i może wynosić zarówno 2400 N jak i 4500 N.
Jak coś piszesz to sprawdź.
VEKA EUROLINE jest w klasie B profili. To żadna tajemnica.
Tepiciele chudych profili - weźcie się do roboty.[/code]

Poczytaj na temat badań niszczących wtedy się zorientujesz.
Poza tym nie jestem tepicielem ? wręcz przeciwnie uważam jednak że odchudzanie profili powinno przebiegać łącznie ze zmianą technologii produkcji inaczej się nie da .

Gość

Post autor: Gość » śr cze 04, 2003 8:01 am

bełkot - gdzie te badania

Gość

Post autor: Gość » śr cze 04, 2003 8:03 am

THYSSEN nie jest najsztywniejszy - to oszustwo producenta.
Sztywność zależy wyłącznie od stalowych usztywnień. W thyssenie są takie same jak w innych oknach

Gość

Post autor: Gość » śr cze 04, 2003 8:09 am

Anonymous pisze:bełkot - gdzie te badania
Panie bełkot słyszałem że próby pozyskania wiedzy mogą sprawiać ból, ale jak sie ją zdobędzie to może sprawiać przyjemność .
Powodzenia.

AJK

Post autor: AJK » śr sie 06, 2003 2:36 pm

a więc:
Veka EUROLINE AD - veka 3 komorowa -o bardzo odchudzonych ściankach produkowanana na ukrainie,
Veka Softline AD - veka 3 komorowa standardowa
Veka TOPLINE AD - veka 4 komorowa głębokość 70 mm

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”