DLACZEGO W DAKO JEST TAKI (BURDEL) ILEŻ MOŻNA CZEKAĆ NA OKNA

ZAWIEDZIONY

DLACZEGO W DAKO JEST TAKI (BURDEL) ILEŻ MOŻNA CZEKAĆ NA OKNA

Post autor: ZAWIEDZIONY » wt cze 10, 2003 4:19 pm

Firma Dako jest bardzo dobrym producentem ,a ma tyle nie kąpetentnych pracowników - obsługa na składach dramat a już coś załatwić to porażka.
Najbardziej mnie wkur... ociężałość przy załatwianiu reklamy i rozpatrywanie reklamacji miesiącami co to kur... jest komisja sledcza,mam nadzieje że się to zmieni. Piszę w imieniu kilku osób które mają nadzieje na poprawe i dalszy rozwój firmy. Pozdrowienia !!!!

oknoAD

Gościu

Re: DLACZEGO W DAKO JEST TAKI (BURDEL) ILEŻ MOŻNA CZEKAĆ NA

Post autor: Gościu » wt cze 10, 2003 6:25 pm

ZAWIEDZIONY pisze:Firma Dako jest bardzo dobrym producentem ,a ma tyle nie kąpetentnych pracowników - obsługa na składach dramat a już coś załatwić to porażka.
Najbardziej mnie wkur... ociężałość przy załatwianiu reklamy i rozpatrywanie reklamacji miesiącami co to kur... jest komisja sledcza,mam nadzieje że się to zmieni. Piszę w imieniu kilku osób które mają nadzieje na poprawe i dalszy rozwój firmy. Pozdrowienia !!!!
Zawiedziony - ja jestem zdziwiony. Piszesz ,że Dako jest dobrym , ba , bardzo dobrym producentem - a ma :
-niekompetentnych pracowników
-burdel na składach
-czekasz długo na okna
-miesiącami załatwiają reklamacje
-ociężałość załatwiania reklamy
To ja się pytam: Jak BARDZO DOBRY producent może mieć tyle wad ???
Chciałeś chyba napisać ,że w miarę poprawnie wykonują na produkcji okna , a reszta to wielki burdel. Zmień lepiej dostawcę bo ich długie terminy wyznaczone są przez wstrzymywanie dostaw z Veki - to wiem , a może jeszcze ktoś wstrzymuje się przed dostawami dla DAKO.
G

znam dako

Post autor: znam dako » wt cze 10, 2003 7:09 pm

może pan Marek Tokarski wielki kierownik popropstu jest do d....... i nie potrafi załatwić podstawowych rzeczy to granda

wściekły klient

Gościu

Post autor: Gościu » wt cze 10, 2003 8:20 pm

znam dako pisze:może pan Marek Tokarski wielki kierownik popropstu jest do d....... i nie potrafi załatwić podstawowych rzeczy to granda

wściekły klient
Miód na moje serce spływa z Waszych ust. Niedługo będzie luźniej na rynku. G

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 1:37 am

Dilerzy tego nie odczuwaja ale producenci jak najbardziej EURO po 4,40 jest morderstwem na tych firmach w tym roku jezeli sie nic nie zmieni (a tak ma byc z kursem euro) i ceny nie pojda w gore o min.10-15% to ci co dotrwaja beda mieli dlugi jak cholera a reszta upadnie . I nie jest tak ze OKNOPLAST krakow jest wyspa i jego te problemy nie dotykaja . Jak kazda firma w tej branzy kupuje w przeliczeniu z EURO , a ceny u nich spadly w stosunku do zeszlego i obecnego roku . Ktos kto twierdzi ze OKNOPLAST KRAKOW kwitnie przy obecnym stanie gospodarki najzwyczajniej klamie , bo nie wieze ze skoro koszt wyprodukowania okna (zakladajac ze koszty inne sie nie zwiekszyly) zwiekszyl sie o 15% a cena spadla o 3 czy 5% , watpie aby mieli (jak kto kolwiek w tej branzy) co kolwiek na tych oknach . Uwierzylbym gdyby promocja u nich wynosila nie 30% a powiedzmy 20-25% wtedy jasne podniesli cene okien cos wynegocjowali u dostawcow i jakos ciagna . Nie twierdze ze upadaja ale napewno lekko nie maja i tez dwoja sie i troja aby wszystko bylo ok . Niestety ale to dotyczy calej branzy , najlepiej mozna zobaczyc to na bazie TRAS'u jeszcze rok temu sie chwalili ze ich akcje stoja po 36 zl obecnie sa po 12 i ciagle spadaja , gdyby byla dobra sytulacja na rynku to TRAS moglby spokojnie wyjsc z dlugow , a tak ... przykro ...
Maxio

Szaman

Post autor: Szaman » śr cze 11, 2003 6:51 am

A M&S wprowadził nowe dodatkowe rabaty na typowe okna
Jak to jest - nie kapuję już nic , EURO prawie 4,50

Pozdrowienia

oknoAD

mirek

Post autor: mirek » śr cze 11, 2003 7:50 am

nie martw się, ja też nic już z tego nie rozumię

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 8:10 am

MAXIO jesteś bardzo inteligentny , ale czasem piszesz straszne głupoty!!!
życzyć wszystkim by było im tak cięzko jak Oknoplastowi.
firma kwitnie i rozwija się :lol:
Przyjedź zobacz, i moze w końcu przestaniesz pisać głupoty.

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 10:28 am

Wiesz kiedy bedzie mozna to zweryfikowac ?? Pod koniec roku proponuje aby OKNOPLAST KRAKOW opublikowal pelen bilans (oczywiscie w internecie) wtedy uwierze . Tak to ja wiem poprostu co sie dzieje w wielu firmach i jak wiele firm jest na krawedzi i jak wiele firm upadnie . Jezeli sie tak wypowiadasz ze firma kwitnie to moze poprostu nie wiesz wszystkiego , moze jestes szeregowym pracownikiem i nie wiesz co i komu zalega . Wez mi wytlumacz jedna rzecz kiedy zysk BRUTTO mogl zmalec przez sama roznice w cenie EURO zmalec o 40% (roznica w kursie to obecnie ok. 70-80 gr co przeklada sie na wartosc okna o 80-90 zl) jak firma moze tego nie odczuc . Zakladajac ze produkujecie w sezonie np. 20 tys okien/miesiac to daje 1600000 zl . I nie uwzgledniam tu oczywiscie roznicy wynikajacej z zmniejszenia rabatu . No chyba ze VEKA czy MACO czy PRESS GLASS zeszli z cen o 10-15% kazdy . Wtedy jasne ...
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2003 10:37 am przez maxio, łącznie zmieniany 1 raz.
Maxio

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 10:36 am

Co do wprowadzanie cieplej ramki czy dodatkowych rabatow to ma zwiazek tylko ze spadkiem sprzedazy , moze tak zachecic klienta , moze to zadziala bo juz z ceny nie zabardzo mozemy zejsc . Poprostu te firmy odczuly spadek sprzedazy i dlatego OKNOPLASTOWI sie wydluzyla promocja i juz nie sa najlepsze 2 tygodnie tylko najlepsze 34 tygodnie :) , dlatego M&S wprowadza nowe rabaty . To jest kwestia tego ze to jest bledne kolo musisz produkowac za wszelka cene przeciez nie zamkna zakladu bo sprzedaz spadla beda walczyc a moze sie cos zmieni moze cos sie wykruszy , ale tak kombinuje polowa firm w Polsce (druga juz upada :) ) . Licza ze odrobia w 2 polroczu (ktore zawsze jest lepsze) ale ... sam nie wiem ... cos sie musi zmienic bo czarno widze . Jezerski wprowadza okna za darmo , kazdy walczy jak moze ... Za duza konkurencja sie zrobila a produkty defakto sa identyczne , mozna naciagnac klienta , ale klient obecnie nie jest glupi potrafi zebrac 10-15 ofert i wybierze najtansza .
Maxio

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 2:24 pm

Maxio! A jak sądzisz, jaka firma (chodzi o wielkość produkcji, jakość profila itd.) ma w obecnej sytuacji największą szansę na przetrwanie? Czy jest to producent 500 okien/m-c, czy 10000/m-c? I czy droższe - lepsze okna, czy popularny tani profil po niskich cenach? Jak sądzą inni? (obiektywnie)

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 2:39 pm

Gościu, powiem ci tak.
Jeśli ktoś produkuje 500 okien/mc i nie ma (lub ma bardzo znikomą ilość) reklamacji, nie ma za bardzo rozbudowanego biura(czytaj ilość pracowników) i sprzedaje lepszy towar nie dużo drożej, to będzie się miał lepiej niż ktoś, kto produkuje 10000 okien/mc, tanich jak barszcz, i który ma na te 10000 okien 500 reklamacji.

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 4:56 pm

Co do tych reklamacji to sie nie zgodze firmy ktore produkuja 10 tys okien na miesiac maja juz wyspecjalizowany park maszynowy i ludzi . Dla nich to nie problem wykonac taka ilosc a reklamacje przy dobrym zarzadzaniu produkcja powinny sie zamknac 0,1-0,5 % calej produkcji . Co do tego ktory producent ma wieksze szanse ?? Ten co produkuje 500 okien i ma zminimializowane koszta . Aby wyprodukowac 10 czy 20 tys okien jest potrzebna chmara ludzi telefonow obslugi samochodow ZUS , US , to wszystko kosztuje , wszystko zalezy od tego jak jest firma zorganizowana jezeli nie ma zbednych wydatkow i zacisnie teraz pasa to przetrwa ale napewno bedzie latwiej malemu producentowi . Wystarczy policzyc zatrudniajac powiedzmy 200 osob x 1000 = 200 000 zl + ZUS i US kolejne 200 000 zl do tego utrzymanie firmy na miesiac znow kilkasety tys do tego inne wydatki (kredyty bankowe , wynagrodzenie zarzadu, reklama) ... na to wszystko musi byc pokrycie w postaci zysku brutto .
Maxio

Gość

Post autor: Gość » pt cze 13, 2003 8:46 am

maxio pisze:Dilerzy tego nie odczuwaja ale producenci jak najbardziej EURO po 4,40 jest morderstwem na tych firmach w tym roku jezeli sie nic nie zmieni (a tak ma byc z kursem euro) i ceny nie pojda w gore o min.10-15% to ci co dotrwaja beda mieli dlugi jak cholera a reszta upadnie . I nie jest tak ze OKNOPLAST krakow jest wyspa i jego te problemy nie dotykaja . Jak kazda firma w tej branzy kupuje w przeliczeniu z EURO , a ceny u nich spadly w stosunku do zeszlego i obecnego roku . Ktos kto twierdzi ze OKNOPLAST KRAKOW kwitnie przy obecnym stanie gospodarki najzwyczajniej klamie , bo nie wieze ze skoro koszt wyprodukowania okna (zakladajac ze koszty inne sie nie zwiekszyly) zwiekszyl sie o 15% a cena spadla o 3 czy 5% , watpie aby mieli (jak kto kolwiek w tej branzy) co kolwiek na tych oknach . Uwierzylbym gdyby promocja u nich wynosila nie 30% a powiedzmy 20-25% wtedy jasne podniesli cene okien cos wynegocjowali u dostawcow i jakos ciagna . Nie twierdze ze upadaja ale napewno lekko nie maja i tez dwoja sie i troja aby wszystko bylo ok . Niestety ale to dotyczy calej branzy , najlepiej mozna zobaczyc to na bazie TRAS'u jeszcze rok temu sie chwalili ze ich akcje stoja po 36 zl obecnie sa po 12 i ciagle spadaja , gdyby byla dobra sytulacja na rynku to TRAS moglby spokojnie wyjsc z dlugow , a tak ... przykro ...
Maxio.Dlaczego mówisz o Trasie i ich akcjach nie mając o nich pojęcia?
Zobacz sobie że zwiększyła sie ilość akcji i naturalnym jest że cena musi spaść. Nie chce mi sie tłumaczyć tobie takich rzeczy bo i tak nie zrozumiesz. Ty nawet nie maszdużego pojęcia o oknach a co dopiero o giełdzie. Obserwuję twoje wypowiedzi i jesteś typowym"chłopskim filozofem".

Gość

Post autor: Gość » pt cze 13, 2003 9:16 am

Gościu,

dodatkowe akcje w większości wypadków puszcza na rynek ten, kto poszukuje pilnie pieniędzy a nie chce brać kredytu, lub nie ma zdolności do niego.

Jeśli Firma jest OK, to najwyżej robi Split akcji.

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » pt cze 13, 2003 2:27 pm

Gosciu drogi ... patrzac na chlopski rozum widze TRAS . Ktory postanowil wyemitowac dodatkowe akcje po 2 zl , tylko jest taki jeden szczegol ze TRAS zakonczyl subskrycje na te akcje w kwietniu tego roku . Czyli rynek juz zdazyl zareagowac na nowe akcje (a akcje byly w obrocie juz od marca ale bez prawa poboru) , a teraz spojrz na wykres jak spadala cena akcji TRAS . Oczywiscie widac jak spadla cena po wyemitowaniu akcji ale cena nadal spadala i spada i to juz ma zwiazek tylko ze stanem finasowym firmy, ktory jest oplakany .

Jezeli chcesz mnie impertynecie obrazic to z glowa ... bo inaczej osmieszasz siebie ....
Maxio

Gość

Post autor: Gość » sob cze 14, 2003 6:07 am

Ale co wy chcecie od Firmy której kapitał zakładowy wynosi coś ponad 4 miliony, a minus po pierwszym kwartale coś ponad 3 miliony.
:lol: :lol: :lol:

Marek Tokarski

Post autor: Marek Tokarski » wt lip 01, 2003 11:32 am

znam dako pisze:może pan Marek Tokarski wielki kierownik popropstu jest do d....... i nie potrafi załatwić podstawowych rzeczy to granda

wściekły klient
Może "wściekły klient" przedstawi się na forum, skoro już rzuca te prymitywne oskarżenia. A może po prostu się obawia, gdyż na publiczne pomówienia są paragrafy w KPK.

Marek Tokarski

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”