Zmiany w TRAS

Gość

Zmiany w TRAS

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 10:38 am

Zmiany rozpoczete przed kilkoma dniami w TRAS zapowiadają
rewolucję organizacyjną i personalną w tej firmie. Sądzę, że na lepsze.
Może w końcu fotele m.in. P. Birgiel i P. Piwowarczyka zostana odkurzone.
Po co dublować te same stanowiska. Wszak nowy prezes S.D.
mocno stąpa po ziemi i w odróznieniu od wspomnianego duetu
doskonale rozumie czym powinna się firma produkcyjno handlowa zajmować.
Zyczę nowemu prezesowi, żeby przed odejściem wyżej wspomnianej parki (a tak pewnie w bardzo krótkiej przyszłości się stanie), dokładnie sprawdził czym ci państwo sie zajmowali przez ostatnich kilka lat, jakie były ich sukcesy, jakie wpadki, przekręty o których nikt oprócz ich samych nie wie i ocenił jak ocenia się innych pracowników wyciągając co miesiąc bez uzasadnienia z ich kieszeni uczciwie zarobione pieniądze.
P. Piwowarczyk i P. Birgiel łatwo było zarządzać firmą w Tychach siedząc na ciepłym foteliku w Skawinie wskazując innym co mają robić. Produkcja wróciła do Skawiny i tak naprawdę wyszło jaki jest wasz potencjał w zarzadzaniu. Burdel jak skurczybyk.
P. Piwowarczyk i P. Birgiel zrozumcie, że polityka prowadzona przez was od samego początku była chora. Oprócz wprowadzenia firmy na giełdę nie macie na swoim koncie żadnych sukcesów. Przez was odeszło z firmy wiele wartościowych osób zastąpionych znajomkami.
Najwyższy czas to zmienić rozpoczynając od was.

oknoAD

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 11:00 am

Naprawde jak uratuja te firme przy obecniej sytulacji finasowej i rynkowej to bede pod wielkim wrazeniem . Jak narazie cena akcji spadla do najnizszego poziomu rowno 12 zl . Zadluzenie macie ogromne i naprawde bez jakiegos cudu nie przetrwacie . A to jest zwiazane nie tylko z wami , ale glowie z rynkiem , sprzedaz spadla ogolnie EURO po 4,5 zl (a wy kupujecie przeciez policholrek winylu po kursie EURO , szyby i okucia tez) wiec ... nie wiem zycze wam wszystkiego najlepszego ale dla mnie musialby byc ten nowy czlowiek cudotworca .
Maxio

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 12:01 pm

Nie pisałem, że jest cudotwórcą. Chciałem zaznaczyć, że jest w stanie poruszyć tematy które obecny prezes zlewa i wyciągnąć firmę z marazmu w jakim tkwi od momentu przyjścia P. Piwowarczyka i P. Birgiel.
Aspekt finansowy to trudny temat, nie mniej bez bez wenetrznej restrukturyzacji i otrząśnięcia się z brudów nawet napływ nowych środków nie pomoże. od czegoś trzeba zacząć.
Nie wiem maxio czy wiesz ale wiele firm dużych z malopolski przeżywało podobne problemy i obecnie zaczynają wychodzić na prostą.

Umberto

Chętnie podpowiem

Post autor: Umberto » śr cze 11, 2003 2:50 pm

Chętnie podpowiem osobom, którym zależy żeby we firmie TRAS dobrze sie działo, i mogą coś zadziałać, co zmienić od strony obsługi dealera. Z Piwowarczykiem ani z żadnym trzęsistołkiem, który chce zeby "dobrze wygladało", nie rozmawiam. HOWGH! :x

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 4:47 pm

chcialbym tylko zaznaczyc ze moze rzeczywiscie firmy z malopolski z tego wychodzily (o kryzysie mowie) ale byla inna sytulacja na rynku . Teraz upada jeden producent powstaje 2 i to czesto produkuja chalupniczymi metodami uprawiaja prowizorke jak cholera . TRAS moim zdaniem musi zaczac od tego aby zaczac przynosic zyski bo jak nie to do konca roku nie dotrwa , musi przejsc gleboka restrukturyzacje i madra polityke cenowo-marketingowa , to moze przy pomyslnych wiatrach uda wam sie , ale czy uda wam sie wypracowac zysk przy EURO 4,5 zl ??
Maxio

GOŚĆ ...

Post autor: GOŚĆ ... » czw cze 12, 2003 7:13 pm

A niech w końcu ten MP i MB spadają na drzewo ale czy SD będzie lepszy? zobaczymy...czy doceni dobrych dealerów i pracowników TRASU....

oknoAD

...

Post autor: ... » pt cze 13, 2003 6:19 am

:D :) :D :D

Umberto

Ostatni dzwonek

Post autor: Umberto » pt cze 13, 2003 8:41 am

GOŚĆ ... pisze: ale czy SD będzie lepszy? zobaczymy...czy doceni dobrych dealerów i pracowników TRASU....
To już ostatni dzwonek, zeby coś zrobić. Dobrzy dealerzy uciekają od TRASu jak od zarazy. Pan SD musi iść pod górę podczas lawiny. Tak to widzę...

aaa

aaa

Post autor: aaa » pt cze 13, 2003 9:33 am

nie ma się co dziwić że dobrzy dilerzy odchodzą skoro muszą konkurować sami ze sobą. W Krakowie jest ponad 20 punktów trasu a ci kretyni dalej szukają nowych . Wniosek jest jeden -tras sam zabija swoich dilerów (sprawdzonych ) i zmusza ich do szukania ciekawszych ofert . Jest to winą braku koordynacji - ale takiej nie tylko z nazwy KOORDYNATOR.

Mirosław Przepolski

Post autor: Mirosław Przepolski » pt lip 11, 2003 8:47 am

maxio pisze:Naprawde jak uratuja te firme przy obecniej sytulacji finasowej i rynkowej to bede pod wielkim wrazeniem . Jak narazie cena akcji spadla do najnizszego poziomu rowno 12 zl . Zadluzenie macie ogromne i naprawde bez jakiegos cudu nie przetrwacie . A to jest zwiazane nie tylko z wami , ale glowie z rynkiem , sprzedaz spadla ogolnie EURO po 4,5 zl (a wy kupujecie przeciez policholrek winylu po kursie EURO , szyby i okucia tez) wiec ... nie wiem zycze wam wszystkiego najlepszego ale dla mnie musialby byc ten nowy czlowiek cudotworca .
Zawsze byłem pod wrażeniem wnikliwości twoich ocen ale o sytuacji firmy TRAS wiesz nie wiele. Nawet gdybyś miał racje z oceną kondycji TRAS to powienieneś wiedzieć, że w bilansie skonsolidowanym grupy, której TRAS jest właścicielem przychody i zyski samego TRASA stanowią w tej chwili mniej niż połowę. Tak więc wnioskowanie na temat kondycji spółki na podstawie jej nie decydującej części jest nieuprawnione. Dodatkowo wyjaśniam, że zadłużenie firmy jest przejawem normalności - na całym świecie poważne firmy kredytują swoją działalność - te, które nie używają zewnętrznych narzędzi finansowania nie mają szans na szybki rozwój. Ważna jest zdolność do spłaty zadłużenia a nie samo zadłużenie, a ta nie jest zagrożona w TRAS. Właśnie spłacamy drugą w tym roku kwartalną ratę kapitału i odsetek i jakoś bank nie zgłasza zastrzeżeń.

Pracuję w TRASie już piąty rok i rzygać mi się już chce opowieściami o jego upadku. Gdyby te przepowiednie miały się ziścić to bym był już bezrobotnym od przynajmniej czterech lat.

TRASowi brakuje wiele do doskonałości ale jest to firma, która w sensie organizacyjnym osiągnęła na rynku stolarki okiennej w Polsce bardzo wiele. Ile firm okiennych było w stanie w latach dziewięćdziesiątych wdrożyć ISO 9001, ile było w stanie przygotować swoje wejście na giełdę, ile było w stanie pogłębić w takim zakresie swoja produkcję żeby samodzielnie produkować okna drewniane, szyby, własny system PCW, okucia, parapety itd., ile firm konsolidowało swoje struktury z innymi ????????????????????????
Ktoś kto tego nie przerabiał nie wie ile to kosztuje wysiłku i pracy. Nie zadaje sobie też sprawy jakie daje organizacji doświadczenia.

Jak w połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczynaliśmy produkcję drewna, życzliwi cieszyli się, że na tym popłyniemy. Teraz sami robią to samo. Jak budowaliśmy wielki i nowoczesny zakład też zacierali ręce, że TRAS wszedł w inwestycje, które go utopią. Teraz sami robią albo już zrobili to samo. Jak wchodziliśmy na giełdę słyszałem, że to tylko po to żeby spłacać stare długi. Okazało się, że jednak pieniądze poszły na konsolidację i dzięki temu ze spółki o przychodach kilkudziesięciu milionów staliśmy się grupą o przychodach stu kilkudziesięciu miliomów. Jak inwestowaliśmy w reklamę słyszałem opinie o jej beznadziejności. Teraz zapraszam do lektury najnowszego badania rynku stolarki okiennej firmy PENTOR – marka TRAS na najwyższy wśród producentów okien PCW wskaźnik tzw. wspomaganej świadomości marki – ponad 30% Polaków ja rozpoznaje.

Życzliwi niech sobie mówią o upadku – już się do tego przyzwyczaiłem. Ja zamierzam popracować jeszcze parę lat w TRASie bo w mojej opinii przez najbliższe kilka lat będziemy mieli szansę zdyskontować efekty ww. prac. Takiej szansy nie ma żadna inna firma w Polsce.

P.S.
Wysoki kurs Euro nam pomaga a nie przeszkadza. Udział polichlorków w produkcji jest kilkakrotnie mniejszy od udziału kupowanego systemu a te ostatnie są również uzależnione od Euro. Tak więc mamy mniejszy udział półproduktów narażonych na wachania kursowe co daje TRAS przewagę konkurencyjną. Taki mądry facet a taką głupote napisał - wstyd Panie Maksio.

gość :-)

do M. Przepolski

Post autor: gość :-) » pt lip 11, 2003 9:12 am

człowieku!!!
walnij się w czoło
propaganda umarła wraz z komunizmem w polsce :twisted:
kto ci ten text opracował? Hmm???

Michał Polański

Do Mirosława P.

Post autor: Michał Polański » pt lip 11, 2003 4:22 pm

Drogi Panie Mirosławie!
Wyglada na to, ze jest Pan kolejnym człowiekiem w firmie TRAS, który chce żeby "dobrze wyglądało". Ludzi, którzy chcieli by "dobrze sie działo" już dawno w firmie TRAS nie ma. Zostali zwolnieni albo sami odeszli. Być może moje nazwisko jest Panu znajome, bo jeszcze w zeszłym roku sprzedawałem wasze wyroby z zapałem i niezłym rezultatem a dziś jestem dealerem z marnymi wynikami sprzedaży wyrobów TRAS. Dlaczego? No cóż nie mam w zwyczaju robić sobie na złość.
Promowane w mediach ceny sprzedaży wyrobów w połączeniu z żałośnie niską prowizją dla dilerów i wysoką awaryjnością wyrobów (33% - słownie trzydzieści trzy procent) nie stwarzają możliwości budowy własnej przyszłości przy współpracy z TRAS. Dochodzi do tego jeszcze wstyd przed klientem za stan w jakim okna przyjeżdzają do magazynu. Ciężko jest przekonać klienta, ze okna były zdejmowane z samochodu a nie zrzucane. Dodajmy jeszcze nieskończenie długi czas załatwiania reklamacji i możemy zamykać punkt z oknami i brać sie za wikline.
Przychód ze sprzedaży okien TRAS przy tej wysokości prowizji nie wystarcza na pokrycie kosztów reklamacji, którą należy załatwić we własnym zakresie aby zachować twarz.
Dodam tylko, że w roku 2002 na ok 470 zamówień TRAS miałem 156 zgłoszeń reklamacyjnych dotyczących umów zawartych w tym samym roku 2002. W liczbie tej nie zawarłem zgłoszeń z lat poprzednich i zgłoszeń przyjętych po 01-01-03. Średni czas potrzebny na załatwienie reklamacji to 2 godziny (bo oczekiwanie na serwis nie wchodziło w grę)
156x2=312. Stawkę za godzinę niech Pan sam ustali.
Preblem ten zgłaszaliśmy (ja i mój wspólnik) wielokrotnie (spotkania, korespondencja), po raz ostatni 08-04-03 osobiście w Skawinie Panu Piwowarczykowi i za każdym razem słyszeliśmy pieprzenie na tą samą modłę jaką trąci Pański list. Krótko mówiąc zostaliśmy olani.
Niech więc nie tworzy pan rzeczywistości rozbieżnej z prawdą i nie dopasowuje ideologi do wydarzeń. Jeśli mierzi Pana słowo "upadłość" to znalazłem doskonały synonim: "AGONIA".
To mój ostatni apel w tej samej sprawie.
Łączę pozdrowienia i wyrazy szacunku.
Michał Polański.

Gość

Post autor: Gość » sob lip 12, 2003 9:55 pm

Panie Przepolski. Jeśli sam Pan w to wierzy co oan napisał to nie mam pytań. :oops:

Gość

Post autor: Gość » sob lip 12, 2003 9:57 pm

Dobra kondycja finansowa?Co za bzdury.

handlowiec 111

Post autor: handlowiec 111 » ndz lip 13, 2003 9:32 am

Przyglądam się temu co Panowie piszecie i dodam tylko tyle - to, że coś w Trasie się dzieje to widać ponieważ zaczął poszukiwać nowych handlowców. Handlowców, którzy mają odbudować sieć sprzedaży. Co ciekawe zarząd firmy Tras zgodził się na płacenie prowizji handlowcom od sprzedaży. To postęp, bo do trzech lat ( a może i dłużej) ten sam zarząd uważał, że handlowcom nie należy się prowizja bo tworzą się "kominy płacowe"!!! To nieźle ich już przycisneło skoro już na "kominy płacowe" sie teraz godzą. Wpadli w skrajność z drugiej strony, pewnie jak im sie trochę sieć odbuduje to znowu pogonią handlowców, żeby przypadkiem kominów nie robili. Dodam tylko tyle, że na całym świecie zawód ten jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów bo tam wszyscy wiedzą, że dobrzy handlowcy pracują na całą firme i stanowia jej niewymierny majatek. Uwaga! Tars szuka takich handlowców którzy mają świetne wyniki w innych firmach. Uwaga! Handlowcy nie dajcie się kupić za marne parę groszy. To tak jakbyście wsiadali do trzeciej klasy Titanica, który już walnął w góre lodową. Wody już jest sporo, ale jak ktoś ma ochotę się zamoczyć, to go tam przyjmą z otwartymi rękami... :D

xxx

Post autor: xxx » ndz lip 13, 2003 12:50 pm

handlowiec 111 pisze:Przyglądam się temu co Panowie piszecie i dodam tylko tyle - to, że coś w Trasie się dzieje to widać ponieważ zaczął poszukiwać nowych handlowców. Handlowców, którzy mają odbudować sieć sprzedaży. Co ciekawe zarząd firmy Tras zgodził się na płacenie prowizji handlowcom od sprzedaży. To postęp, bo do trzech lat ( a może i dłużej) ten sam zarząd uważał, że handlowcom nie należy się prowizja bo tworzą się "kominy płacowe"!!! To nieźle ich już przycisneło skoro już na "kominy płacowe" sie teraz godzą. Wpadli w skrajność z drugiej strony, pewnie jak im sie trochę sieć odbuduje to znowu pogonią handlowców, żeby przypadkiem kominów nie robili. Dodam tylko tyle, że na całym świecie zawód ten jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów bo tam wszyscy wiedzą, że dobrzy handlowcy pracują na całą firme i stanowia jej niewymierny majatek. Uwaga! Tars szuka takich handlowców którzy mają świetne wyniki w innych firmach. Uwaga! Handlowcy nie dajcie się kupić za marne parę groszy. To tak jakbyście wsiadali do trzeciej klasy Titanica, który już walnął w góre lodową. Wody już jest sporo, ale jak ktoś ma ochotę się zamoczyć, to go tam przyjmą z otwartymi rękami... :D
ZA KIEROWANIE STATKIEM ODPOWIADA KAPITAN A TEN SIĘ ZMIENIŁ:) BĘDZIE DOBRZE!!!!

handlowiec 111

Post autor: handlowiec 111 » ndz lip 13, 2003 6:44 pm

W tym wypadku kapitan bedzie miał okazję dość szybko zejść z pokładu, pytanie - czy będzie schodził ostatni?

Gość

Post autor: Gość » pn lip 14, 2003 1:31 pm

handlowiec 111 pisze:W tym wypadku kapitan bedzie miał okazję dość szybko zejść z pokładu, pytanie - czy będzie schodził ostatni?

bez dobrej załogi nowy kapitan może wysyłać tylko sygnały
SOS.

Mirosław Przepolski

Re: do M. Przepolski

Post autor: Mirosław Przepolski » pn lip 14, 2003 2:19 pm

gość pisze:człowieku!!!
walnij się w czoło
propaganda umarła wraz z komunizmem w polsce :twisted:
kto ci ten text opracował? Hmm???
Są tacy panie "Gość" których nauczyli w szkole pisać

...

Post autor: ... » pn lip 14, 2003 5:42 pm

Anonymous pisze:
handlowiec 111 pisze:W tym wypadku kapitan bedzie miał okazję dość szybko zejść z pokładu, pytanie - czy będzie schodził ostatni?

bez dobrej załogi nowy kapitan może wysyłać tylko sygnały
SOS.
Więc niech kapitan zmieni załogę na lepszą!

Gość

Post autor: Gość » wt lip 15, 2003 7:06 am

Chyba z tej wymiany załogi na lepszą nic nie wyjdzie. Bo ta lepsza już dawno poszła do konkurencji, i z tego co słyszę raczej nie ma zamiaru powracać.
A teraz pozyskać nowego dobrego nie jest łatwo. Bo jak namówić kogoś do wsiadania na Titanic? I to po tak pokaźnym filmie z Leonardo di Caprio. Hehehee.
Życzę powodzenia i łagodnego tonięcia. Oby wszyscy zdąrzyli zejść ze statku, bez uszczerbku na zdrowiu.

Michał Polański

Do Mirosława Przepolskiego

Post autor: Michał Polański » czw sie 14, 2003 8:55 am

Drogi Panie Mirosławie
Minął miesiąc i nie odpisał Pan na mój list. Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.
Michał Polański

P.S. Niedawno wróciłem z urlopu w górach i zaobserwowałem, że im wyżej się wejdzie tym mniej widać co się dzieje na dole.

Gość

Post autor: Gość » czw wrz 04, 2003 11:33 am

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

gość11

Post autor: gość11 » śr paź 29, 2003 6:21 pm

CZY JEST KTOŚ MI W STANIE POWIEDZIEĆ , DLACZEGO W TRASIE ODSZEDŁ PREZES????????????

Gość

Post autor: Gość » czw paź 30, 2003 9:08 am

gość11 pisze:CZY JEST KTOŚ MI W STANIE POWIEDZIEĆ , DLACZEGO W TRASIE ODSZEDŁ PREZES????????????
Bo doprowadził firmę prawie że do upadku.

gosc

????

Post autor: gosc » pt paź 31, 2003 2:14 pm

gość11 pisze:CZY JEST KTOŚ MI W STANIE POWIEDZIEĆ , DLACZEGO W TRASIE ODSZEDŁ PREZES????????????
JAKI PREZES ODSZEDL Z TEJ "WSPANIALEJ" FIRMY??????????????

Gość

Post autor: Gość » pn lis 10, 2003 1:43 pm

Czy ktoś z Trasu może mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Tras przeniósł produkcję z Tychów do Skawiny?

user

Post autor: user » pn lis 10, 2003 2:03 pm

Anonymous pisze:Czy ktoś z Trasu może mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Tras przeniósł produkcję z Tychów do Skawiny?
bo w skawinie latwiej ukryc wzmocnienia 1,5 mm i nie tylko !!!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”