Poziom branżystów

Gość

Poziom branżystów

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 6:42 pm

Od dłuższego czasu "siedzę" w branży okien PCV i zdążyłem zaobserwować ciekawą zależność: W całej branży (od dostawców po dealerów) 90% stanowią ludzie, których IQ nie może wręcz przekraczać 100. Zamawiając towar trzeba kilkakrotnie wszystko tłumaczyć, nie uzyskuje się odpowiedzi na najprostsze pytania, nikt nic nie wie, faktury są zawsze pomylone na korzyść wystawiającego, zupełny brak kompetencji. Dealerzy zaś to przeważnie ludzie, którzy faktycznie nie nadają się do niczego poza handlem(kupić taniej, sprzedać drożej). Producenci zaś w większości przypadków traktują cały ten biznes jak wielką, niezgłębioną naukę, kierownik - dumny jakby był naukowcem z NASA, bo zna te kilka terminów i symboli. A tak naprawdę to nie ma prostszej produkcji niż okna PCV! To jest jak klocki, każdy mógłby to robić, stąd tylu "fachowców", którzy sądzą że są przedstawicielami świata biznesu i nauki. Ta bzdura powoduje że jest taka konkurencja, psucie rynku i półgłówki nie dadzą zarobić uczciwym, prężnym firmom.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr cze 11, 2003 9:16 pm

PVC

proszę nauczcie się tego
z angielska PVC po polsku PCW

czy to głębia kosmosu ????

:evil:

maxio
Ekspert
Ekspert

Post autor: maxio » śr cze 11, 2003 9:30 pm

Posluchaj i sie nie wymadrzaj forma PCV jest tez do przyjecia i jest stosowana . Zajrzyj do encyklopedi pod haslo PCV - http://wiem.onet.pl/wiem/005dc2.html - i przestan sie wymadrzac bo zeby sie wymadrzac trzeba miec najpierw racje .
Maxio

Gościu

Re: Poziom branżystów

Post autor: Gościu » śr cze 11, 2003 9:39 pm

Anonymous pisze:Od dłuższego czasu "siedzę" w branży okien PCV i zdążyłem zaobserwować ciekawą zależność: W całej branży (od dostawców po dealerów) 90% stanowią ludzie, których IQ nie może wręcz przekraczać 100. Zamawiając towar trzeba kilkakrotnie wszystko tłumaczyć, nie uzyskuje się odpowiedzi na najprostsze pytania, nikt nic nie wie, faktury są zawsze pomylone na korzyść wystawiającego, zupełny brak kompetencji. Dealerzy zaś to przeważnie ludzie, którzy faktycznie nie nadają się do niczego poza handlem(kupić taniej, sprzedać drożej). Producenci zaś w większości przypadków traktują cały ten biznes jak wielką, niezgłębioną naukę, kierownik - dumny jakby był naukowcem z NASA, bo zna te kilka terminów i symboli. A tak naprawdę to nie ma prostszej produkcji niż okna PCV! To jest jak klocki, każdy mógłby to robić, stąd tylu "fachowców", którzy sądzą że są przedstawicielami świata biznesu i nauki. Ta bzdura powoduje że jest taka konkurencja, psucie rynku i półgłówki nie dadzą zarobić uczciwym, prężnym firmom.
Dlaczego sie dziwisz. Czy widziałeś film "Goło ale wesoło" - ten o facetach co się rozbierają ? Jest tam taki fajny tekst ze sceny w pośredniaku - jeden gość mówi do drugiego ... wolę już być bezrobotnym niż akwizytorem okien PCW. W Angli mawiają ,że jak ktoś nie wie co ze sobą zrobić to zabiera się za produkcję okien PCW ,a kompletny d.... zostaje sprzedawcą okien PCW. Tak więc charakter branży jest internacjonalistyczny. Z tego co zauważyłem w Niemczech i Belgii jest tak samo.
Gościu
PS. Witaj w klubie przygłupów. Sam żałuję. Już wolałbym przemycać spirytus.

Gościu

Post autor: Gościu » śr cze 11, 2003 9:46 pm

maxio pisze:Posluchaj i sie nie wymadrzaj forma PCV jest tez do przyjecia i jest stosowana . Zajrzyj do encyklopedi pod haslo PCV - http://wiem.onet.pl/wiem/005dc2.html - i przestan sie wymadrzac bo zeby sie wymadrzac trzeba miec najpierw racje .
To jest błąd. Poprawnie jest tylko PCW ( po polsku ) i PVC ( po angielsku ) po prostu takie są skróty. PCV to tak zwana "angielszczyna" do której skłonność mają Polacy. Cóż z tego skoro wygodniej jest mówić PeFałCe - wszyscy to rozumieją i wiedzą o co chodzi. Osobiście mam to w d.... i używam PCV ,ale na poziomie purystów językowych rację ma gość od przypieprzania się.
G

Gościu

Post autor: Gościu » śr cze 11, 2003 9:48 pm

Gościu pisze:
maxio pisze:Posluchaj i sie nie wymadrzaj forma PCV jest tez do przyjecia i jest stosowana . Zajrzyj do encyklopedi pod haslo PCV - http://wiem.onet.pl/wiem/005dc2.html - i przestan sie wymadrzac bo zeby sie wymadrzac trzeba miec najpierw racje .
To jest błąd. Poprawnie jest tylko PCW ( po polsku ) i PVC ( po angielsku ) po prostu takie są skróty. PCV to tak zwana "angielszczyna" do której skłonność mają Polacy. Cóż z tego skoro wygodniej jest mówić PeFałCe - wszyscy to rozumieją i wiedzą o co chodzi. Osobiście mam to w d.... i używam PCV ,ale na poziomie purystów językowych rację ma gość od przypieprzania się.
G
Oczywiście popieprzyłem bo powinno być PeCeFał - taki to już burdel z tym nazewnictwem. G

oknoAD

Szaman

Post autor: Szaman » czw cze 12, 2003 6:22 am

Dajcie sobie po razie
Naprawde nie macie co robić ?

gość.przypieprzjący.się

Post autor: gość.przypieprzjący.się » czw cze 12, 2003 9:55 pm

Panie maxio rozumiem, że Pan żyje w świecie wirtualnym i wszystko co w internecie uważa Pan za normę

wystarczy wziąć jednak jakąkolwiek recenzowaną pozycję książkową - encyklopedię, słownik - aby się przekonać, że polichlorek winylu to po polsku PCW

zapewniam, że poziom encyklopedii internetowych jest uzależniony od poziomu zmęczenia i znajomości rzeczy osoby PRZEPISUJĄCEJ coś z książki - głąb przepisujący do encyklopedii zapewne tak właśnie zrobił

a przekładając na okna

najpierw nie szanuje się norm językowych
a później technicznych

gość.przypieprzający.się

Encyklopedia Powszechna PWN
wydanie 3, 1985 rok
str 589

"polichlorek winylu, PCW, polimer o budowie ....."

spis recenzentów naukowych do wglądu w tomie

gość.przypieprzający.się

Post autor: gość.przypieprzający.się » czw cze 12, 2003 10:03 pm

i jeszcze

a hasłem pod adresem, który wskazał szanowny erudyta p.maxio
jest poli(chlorek winylu) a nie błędny skrót

nie ma w encyklopedi hasła : PCV bo taki skrót funkcjonuje tylko wśród niedouczonych handlarzy, dla których słowo pisane jest niewiele warte :

bo czym dla nich jest faktura, za którą nie płacą
bo czym dla nich jest umowa, z której się nie wywiązują
bo czym dla nich jest gwarancja, której nie przestrzegają

...

p. maxio możesz się Pan nie żołądkować i nie odpisywać, szkoda Pańskiego czasu

gość.przypieprzający.się

Post autor: gość.przypieprzający.się » czw cze 12, 2003 10:20 pm

p. maxio, dobra wiadomość, a jak się Pan zapatruje na żródło internetowe ?
proszę obejrzeć www.tworzywa.com.pl

to chyba specjaliści jeśli chodzi o interesujacy nas materiał,a oto przykłady :

koncentrat czarny
do PCW
producent:
Zachem Bydgoszcz

PVC zniczowe
EVICOM AC401
producent:
EVC Sins (CH)

g.p.s

RedYeti

Post autor: RedYeti » pt cze 13, 2003 6:40 am

TAk właśnie poważna dyskusja o wyższości PVC nad PCW przedstawia poziom pracowników tzw. branży dla których jest b.ważny temat, wręcz śmiertelnie ważny.

A` propos poruszonego w pierwszym poscie tematu. Jak może być inaczej skoro producenci oraz tzw. dealerzy zatrudniają do punktów handlowych dzieci po liceum (to ci super wykształceni), bo taniej. A jeśli chodzi o jakiekolwiek szkolenia - to też taniej żeby ich nie było

Sam niestety tak zaczynałem... :lol:

Gość

Post autor: Gość » pt cze 13, 2003 8:33 am

PCV to jest uzus językowy. Żenujący poziom rozmowy. :oops:

Gość

Post autor: Gość » pt cze 13, 2003 8:39 am

A ja wam powiem.
Nie PCV, nie PVC, nie PCW,
tylko
DREWNO się liczy.

lolek

Post autor: lolek » pt cze 13, 2003 6:42 pm

Anonymous pisze:A ja wam powiem.
Nie PCV, nie PVC, nie PCW,
tylko
DREWNO się liczy.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gość.przypieprzajacy.się

Post autor: gość.przypieprzajacy.się » sob cze 14, 2003 12:13 pm

p. maxio !

wysłałem zapytanie do Pana ulubionej encyklopedii WIEM :

"Witamy,
dziekujemy za list i uwage. Haslo zostalo skorygowane, jdnak zmiana bedzie widoczna on-line jedynie w edycji 2003. Z powazaniem i pozdrowieniami
redakcja internetowego serwisu encyklopedycznego
http://wiem.onet.pl/
Onet.pl SA

----- Original Message -----
From: ...
To: encyklopedia@onet.pl
Sent: Thursday, June 12, 2003 10:43 PM
Subject: WIEM

Poli(chlorek winylu), -[-CH2-CHCl-]n-, PCV

wg mnie macie tu byka, albo przez nieuwagę przepisujacego albo przez brak korekty

po polsku polichlorek winilu to PCW
po angielsku PVC
PCV jest nazwą błędną

jeśli jest inaczej poprosiłbym o wskazanie źródła

pozdrowienia
... "

tak więc na przyszłość proszę o samodzielne sprawdzanie, myślenie i nie rzucanie błotem :)

mimo wszystko pozdrowienia
g.p.s

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”