Jakie rolety wewnętrzne?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Laik
Czytelnik
Czytelnik

Jakie rolety wewnętrzne?

Post autor: Laik » pn paź 03, 2011 7:16 pm

Rolety jakich firm polecacie?

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jakie rolety wewnętrzne?

Post autor: meraś » pn paź 03, 2011 7:33 pm

te które się najbardziej spodobają :roll:
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn paź 03, 2011 9:41 pm

Patrzeć na firmę, czy wejść do sklepu i kupić, bo wszystkie rolety wydają się być takie same?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt paź 04, 2011 6:58 am

wejść do sklepu, porównać od strony estetycznej i kupić, tutaj różnicy w jakości raczej nie zauważysz.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt paź 04, 2011 7:32 am

Oj żebyś się nie zdziwił

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt paź 04, 2011 7:45 am

przestań.... tak więc na czym polega ta różnica ?

oknoAD

jakasi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jakasi » pn paź 17, 2011 2:34 pm

najładniejsze są żaluzje plisowane do wewnątrz. zastępują one roletki materiałowe a traktować je można jako roletki i zazdroski .
pięknie wyglądają . gorąco polecam

deni
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: deni » czw paź 27, 2011 4:34 pm

Na własnym oknie sprawdziłam, że jednak jest różnica w jakości rolet. Do sypialni i kuchni kupiłam zwykłe żaluzje, w jakimś markecie... spożywczym :-) Brzegi zaczęły pruć się po miesiącu, rolety radośnie dyndają kiedy uchylę okno i "tłuką się" kiedy jest przeciąg. Do salonu kupiłam rolety Gardinii i chociaż zapłaciłam za nie więcej to jestem z nich mega zadowolona, mają ukrytą roletę w kasecie, do tego prowadnice po bokach i wyglądają solidnie :-) Generalnie, tej formy rolety mam sprawdzone i mogę polecić, a na pewno odradzam tanie rolety, które można dostać w Lidlach i Biedronkach ;-)

bajbus9
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bajbus9 » czw gru 01, 2011 4:46 pm

Witam wszystkich!
Ja pracuję kilka lat na systemie roletek materiałowych Vegas i osłonach firmy Anwis. Przerabiałem różne systemy i smiało mogę napisać że te są najmniej awaryjne. Montujemy naprawdę dużo i mogę napisac że te są optymalne. Oczywiście piszę tu o wyrobie naprawdę godnym polecenia, bo zachwycając się np. gardinią to... ja niestety nie za bardzo mogę. Czym się tak naprawdę różni od wyrobu z tzw. marketu? Wg. mnie jakość Gardini , z całym szacunkiem jest naprawdę niska.

marek.czech
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marek.czech » pn mar 19, 2012 12:47 am

Tutaj znalazłem osłony okienne w różnych postaciach. Warto przejżeć przed dokonaniem zakupu http://www.c-n-f.pl/materialy_budowlane ... my/oslony/

Cliassi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Cliassi » wt maja 08, 2012 3:06 pm

Ja bym polecił firmę Styl z Wołomina. Jeśli chodzi o produkty z internetu to są ok, ale nic nie zastąpi tego jak przyjdzie profesjonalista do domu, doradzi wymierzy i za kilka dni plisa będzie w domu. tutaj jest link do ich strony: Karnisze rolety plisy Warszawa styl-dekoracje.pl . Ostatnio patrzyłem to mają 5% rabatu dla klientów internetowych oraz tani sklep internetowy.

eyk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: eyk » sob paź 27, 2012 9:19 pm

ja przeszedłęm po 3 firmach, obejrzałem co maja, głownie kolory 9 chciałem jak najciemniejszy brąz) i wybrałem
Firma lokalna więc chyba nie ma co polecac chociaż ekstra wykonali :)

Łuki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Łuki » pn paź 29, 2012 5:55 pm

bajbus9 pisze:Witam wszystkich!
Ja pracuję kilka lat na systemie roletek materiałowych Vegas i osłonach firmy Anwis. Przerabiałem różne systemy i smiało mogę napisać że te są najmniej awaryjne. Montujemy naprawdę dużo i mogę napisac że te są optymalne. Oczywiście piszę tu o wyrobie naprawdę godnym polecenia, bo zachwycając się np. gardinią to... ja niestety nie za bardzo mogę. Czym się tak naprawdę różni od wyrobu z tzw. marketu? Wg. mnie jakość Gardini , z całym szacunkiem jest naprawdę niska.
Dzieki za informację.

IwonaK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: IwonaK » wt paź 30, 2012 12:17 pm

Również polecam firmę ANWIS. Bardzo dobra jakość i duży wybór roletek, plis, żaluzji

michal34
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michal34 » ndz lis 25, 2012 5:08 pm

Na prawdę warto zamówić rolety firmy Sobimex. Zamówiłem wraz z montażem i jestem bardzo zadowolony. Firma wykazała się pełny profesjonalizmem a rolety spełniają wszelkie moje wymagania. Firma warta polecenia.
http://www.sobimex.pl/

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » pn lis 26, 2012 2:33 pm

Pochodz sobie,porównaj ceny,weż próbki,wtedy na spokojnie podejmiesz decyzję,liczy się nie tylko cena,ale też jakość materiałów,gwarancja.

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » wt lis 27, 2012 11:30 am

na Tucholskiej 31 w warszawie jest firma,która oferuje spory wybór.

Worysia123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Worysia123 » pt sty 11, 2013 10:57 am

Zdecydowanie Sobimex Sosnowiec - bardzo miła obsługa i produkty najwyższej jakości, również bardzo duży wybór!

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob sty 12, 2013 10:11 am

jak to było w "Misiu"?
Bo nasz szef klubu to dobry jest,dba o nas i karmi,to bardzo dobry człowiek i fachowiec...łubu dubu niech żyje nam szef naszego klubu!!!
Polecanie lokalnych firm przez "klijętuff" z 1 wpisem brzmi podobnie.:)

alzaba
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alzaba » pn cze 24, 2013 1:13 pm

z producentów rolet wewnętrznych polecam, któregoś wymienionego w tym artykule http://targiwnetrzarskie.pl/przeglad-pr ... netrznych/ polscy producenci oferują produkty bardzo dobrej jakości

Awatar użytkownika
Fufatek
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Fufatek » śr cze 26, 2013 2:58 pm

Osobiście odradzam marketowe rolety dla tych którzy szukają czegoś dobrej jakości. W markecie musi być tanio, więc by nie stracić dobrego klienta rynek idzie w stronę coraz tańszych wschodnio-azjatyckich komponentów i tkanin. Tego komentować już nie trzeba.

Marianna76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianna76 » pt lis 15, 2013 2:12 pm

Ja mogę polecić firmę Debastor z pod Łodzi. Długo szukałam prawdziwej firmy, która nie przyjedzie i nie założy rolet byle jak, a zakochałam się w roletach i musiałam je mieć. Może to przesada, że ściągałam aż firmę z Łodzi, ale najbardziej panowie przyłożyli się do swojej roboty. Poza tym toco piszą wszyscy powyżej. Wszyscy idą na tanizne, ale nie warto kupować w marketach. castorama czy inne tego typu mają takie produkty, że termin użyteczności to zwykle max 1-2 lata.

ruda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ruda » ndz gru 08, 2013 11:58 pm

Fufatek pisze:Osobiście odradzam marketowe rolety dla tych którzy szukają czegoś dobrej jakości. W markecie musi być tanio, więc by nie stracić dobrego klienta rynek idzie w stronę coraz tańszych wschodnio-azjatyckich komponentów i tkanin. Tego komentować już nie trzeba.
Dokładnie. Ja mam porównanie. Kupiłam kilka lat temu w jednym z marketów takie "cudo" i po kilku miesiącach wyglądały okropnie. Potem na allegro kupiłam z firmy Roletex i służą mi znakomicie do dziś. Warto czasem wydać trochę więcej kasy i mieć dobre rolety, których nie będziemy się wstydzić.

mnirek
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: mnirek » pt sty 03, 2014 3:18 pm

Mnie się podobają rolety rzymskie. Może dlatego że mam szerokie pokoje i fajnie wtedy wyglądąją takie klasyczne roziwązania.
Szukam jakiś tańszy zamiennik toner brother hl-2130. Ktoś może polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy.

willink
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: willink » czw lut 20, 2014 9:04 pm

Ja u siebie też mam rolety rzymskie - najprostsze rozwiązania są najlepsze. ;)
Ale czy może być większa tor­tu­ra niż nagłe uświado­mienie so­bie, że ta nadzieja była tyl­ko złudze­niem pod­nieco­nych zmysłów? Obrazek

kamila76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kamila76 » wt lip 29, 2014 3:10 pm

Zobaczcie sobie ofertę ODT na WWW. Mają bardzo szeroki asortyment produktów, także może coś Wam się spodoba. Mają dużo wzorów rolet i nie tylko także myślę, że każdy się tam zaopatrzy :)

emmifa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emmifa » pn wrz 29, 2014 9:07 am

Wybór jest bardzo duży. Pooglądaj wszystko na spokojnie. W Naszym domu zamontowaliśmy i rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Zaraz po przeprowadzce.

jama87
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jama87 » pt paź 03, 2014 2:21 pm

A czy ktoś zna stronę internetową sklepu z żaluzjami drewnianymi, gdzie są podane ceny i wymiary, ewentualnie z takim kalkulatorem???

fibaz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fibaz » sob paź 18, 2014 4:45 pm

Nie zwracałbym dużej uwagi na firmę tylko na kolorystykę i materiał z jakiego rolety są wykonane. Nie polecam Ci kupować rolet bambusowych. Mam takie zamontowane w kuchni i strasznie przepuszczają światło. Nie można spojrzeć w stronę okna, bo aż oślepia.
Oryginalne i nowoczesne lampy halogenowe

pitek713
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pitek713 » śr paź 29, 2014 3:32 am

to już zależy od Ciebie jakie rolety wybierzesz ale sprawdzić sobie naprzykład rzymskie albo zewnętrzne :)

DamianP
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: DamianP » pt paź 31, 2014 3:32 pm

Jak sam wybierałem rolety to nie kierowałem się firmą a rodzajem i wzorem.
Generalnie przekopałem trochę internet żeby rozeznać się w rodzajach i cenach rolet.
Gdyby ktoś szukał to rolety wewnętrzne są tutaj całkiem fajnie opisane: http://mieszkaniezglowa.pl/aranzacja-ok ... ewnetrzne/

KamilNajman
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KamilNajman » śr lip 15, 2015 8:09 pm

W marketach jest tanio i też taka jest jakość tych rolet. Ja kupiłem rolety zrobione na miarę moich okien, kolor dobrałem we wnętrzu z katalogu, który pokazał nam przedstawiciel z firmy producenta rolet. Wybraliśmy w kasetach i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli ktoś jest z okolic Katowic to polecam Ci firmę Roleter: http://roleter.pl/#

Julek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Julek » pt lip 17, 2015 8:14 am

Myślę, że akurat w przypadku rolet nie trzeba patrzeć na firmę. Spokojnie można wybierać te, które nam się podobają

Julek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Julek » pt lip 17, 2015 8:16 am

Wybierz takie które najbardziej Ci się podobają :)

palkostan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: palkostan » śr lip 22, 2015 10:49 pm

Plisy są bardzo eleganckie i zazwyczaj stosuje się je w firmach, do domu zaleca się rolety i żaluzje. Duży wybór jest na przykład http://rolety-warszawa.net/, możesz wybierać też z żaluzji drewnianych, aluminiowych i drewnopodobnych.

Markus163
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Markus163 » wt lip 28, 2015 12:47 pm

Ja zdecydowanie polecam rolety plisowane. Są naprawdę bardzo praktyczne. Teraz jeszcze dochodzą aspekty estetyczne, a wybór wzorów i kolorów jest nieograniczony. Ja swoje zamawiałem z http://www.oknowro.pl/plisy/plisy-zwykle/ i jestem niezmiernie zadowolony. Mam akurat trójkątne okna i ciężko było mi znaleźć coś odpowiedniego. Oni akurat mają rolety dostosowane do praktycznie wszystkich typów okien.

Dam44
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Dam44 » wt lip 28, 2015 3:18 pm

Myślę, ze lepiej poprosić firmę, która zrobi to jak trzeba i zamontuje. Z marketu to moze byc niewypał i na krótką metę. Ja mam takie doświadczenie i własnie wymieniłam na nowe. Zadzwoniłam do profesjonalisty, wymierzyli, doradzili, mieli probnik. Potem montaż też bezproblemowy. Wybrałam noc/dzień, nie takie najjaśniejsze, żeby nie mieć problemów z czyszczeniem. Mozesz sprobować np. http://www.fill.com.pl/nasza-oferta-2/r ... zien---noc
na tej stronie można sobie samemu pokombinować.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt sie 14, 2015 8:37 pm

Najlepsze osłony na okna to markizy zewnętrzne, nie dość, że przysłaniają nadmiar światła to jeszcze chronią pomieszczenie przed przegrzewaniem się. Właściwie to chodzi w tym wszystkim o drobno dziurkowaną siatką, która nie dopuszcza nadmiaru ciepła już do okien.

Samo oknotest pokazało mniej więcej jak to działa (jest to konkretnie markizoleta)

https://www.youtube.com/watch?v=7IUKdwKrlGw

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » sob sie 15, 2015 11:17 pm

zamiast zaciemniać siatką okna(oklejać szyby siatką) lepiej,prościej,skuteczniej i taniej jest zamalowac okna farbą olejną,albo w ogóle zamurować okna
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt sie 28, 2015 9:44 pm

Siatka ma otwory, przez które przechodzi znaczna ilość światła i nie ma problemu z odróżnianiem przedmiotów. A już w ogóle gdy mamy do czynienia z bezpośrednim światłem słonecznym, można normalnie pracować, oglądać telewizję, itd.

admos1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: admos1 » pn sie 31, 2015 4:27 pm

Jak rolety to tylko i wyłącznie w kasetce, inne zdecydowanie nie mają sensu. Lubią wypadać i nie można otworzyć okna od góry. Jak cenisz sobie jakość to zajrzyj na stronę firmy Roleter http://roleter.pl/index.html

kasetar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kasetar » wt wrz 01, 2015 9:47 pm

Zależy jakie okna masz w domu, u mnie najładniej wyglądają rolety kupione w zwykłym sklepie internetowym po niższej cenie

Awatar użytkownika
WystrojOkienPl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WystrojOkienPl » wt wrz 08, 2015 9:25 am

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rolety są tak różne i jest ich tak wiele , że zdecydowanie prościej jest dokonywać wyboru po tym jak ustali się pewne priorytety. Warto zerknąć tutaj do prostego wirtualnego doradcy. To narzędzie pomaga po prostu ustalić co jest dla nas obecnie najważniejsze i na tej podstawie zwraca kilka propozycji rolet: http://rolety.wystroj-okien.pl/

Patryq
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Patryq » pt wrz 11, 2015 1:51 pm

Radzę pochodzić po sklepach i tam się rozejrzeć za takimi, które Ci się spodobają. W większych sklepach będzie możliwość dotknięcia, wypróbowania, to znacznie ułatwi wybór

nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowaczek85 » sob wrz 12, 2015 2:37 pm

Ja mam rolety rzymskie z Asmaru: http://asmar-sklep.pl/Rolety_Rzymskie,9.html. Lubię ten typ rolet, pasują ogólnie do każdego rodzaju wnętrz i są dobrze wykonane

mikolajwioska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mikolajwioska » pn wrz 21, 2015 11:38 am

Ja polecam http://www.roletyalu.pl/rolety-zewnetrz ... wlamaniowe, które sam sobie kupiłem do domu i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
WystrojOkienPl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WystrojOkienPl » pn wrz 21, 2015 12:18 pm

Rolety antywłamaniowe nie są roletami wewnętrznymi :)

penilato
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: penilato » sob wrz 26, 2015 7:38 pm

Ja mam rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Mieszkam na parterze. Wewnętrzne - białe.

Awatar użytkownika
WystrojOkienPl
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WystrojOkienPl » sob wrz 26, 2015 8:43 pm

też dobre rozwiązanie :)

okonkowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: okonkowski » ndz wrz 27, 2015 4:07 pm

A po co Tobie dwie pary rolet?

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » wt wrz 29, 2015 7:13 am

To musi trochę dziwnie wyglądać.
Wprawdzie sam mieszkam w domku, ogrodzony więc nie mam takiego problemu...
W oknach wewnętrznych zarówno parterowych jak i dachowych mamy takie plisy: http://www.plisa.sklep.pl/oferta/plisy- ... -dachowych
Zaleta jest taka że się nie brudzą tak jak rolety materiałowe. Cenowo wychodzi bardzo podobnie.

edwardstachh
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: edwardstachh » wt wrz 29, 2015 10:24 pm

nowaczek85 pisze:Ja mam rolety rzymskie z Asmaru: http://asmar-sklep.pl/Rolety_Rzymskie,9.html. Lubię ten typ rolet, pasują ogólnie do każdego rodzaju wnętrz i są dobrze wykonane
Asmar ma bardzo solidne rolety. Kompletnie się różnią jakością od takich marketowych.

Marianka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Marianka » czw paź 22, 2015 1:07 pm

W ubiegłym miesiącu wymieniliśmy nasze stare rolety na rolety dzień-noc firmy Debastor. Po dwóch latach mieliśmy już dość tanich, marketowych rolet. Niestety nie pamiętam jakiej były firmy... Ich główną wadą była słaba jakość materiału (pruł się po bokach i wiecznie wyłaziły z niego nitki), nie miały prowadnic więc notorycznie uderzały w okno i sam mechanizm po 2 latach rozpadał się w rękach. Nie było sensu naprawiać. Z rolet Debastora jesteśmy bardzo zadowoleni. Wybraliśmy oczywiście wersję z montażem. Przyznam, że po tym co mówili znajomi, spodziewaliśmy się z mężem większych kosztów za usługę. Nawet nie wiecie jaka to była dla nas niespodzianka jak pan po wymierzeniu okna przesłał nam wycenę :)

sterek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sterek » czw lis 12, 2015 7:13 am

W sieci jest możliwosć zamówienia sobie rolet na wymiar. Mamy mieszkanie w stylu tradycyjnym tak wiec obecnie popularne roleety dzień noc zupełnie by do niego nie pasowały. Zdecydowaliśmy się na zamówienie sobie rolet rzymskich. Zamawialiśmy w sklepie Dekoria: http://www.dekoria.pl/rolety-rzymskie - można tam zamówić sobie roletę szytą na wymiar tak więc rolety bardzo dobrze pasują do okien. Ceny również nie są wysokie. Wybraliśmy poniższy model. Tkanina jest bardzo mocna a roleta kosztowała zaledwie 170 zł ( jakośc lepsza od tych supermarketowych...).
Obrazek

BolekDudzinski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BolekDudzinski » śr lis 25, 2015 11:38 am

Mi jakoś do gustu przypadły plisy. Ale każdy ma inny gust.

Botyve
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Botyve » wt gru 01, 2015 3:51 pm

dzieki za super rady!

Janusz90
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Janusz90 » czw gru 03, 2015 2:28 pm

Zobacz sobie tutaj (http://www.oknowro.pl/rolety-wewnetrzne/), ja u nich kupowałem rolety do mieszkania, mają szeroki wybór, różne wzory i całkiem niezłe ceny. Rolety dzień-noc też u nich znajdziesz.

Karolka5
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Karolka5 » czw gru 17, 2015 2:27 am

Ostatnio kupowałam rolety zewnętrzne do domu. Zazwyczaj to pracuje w nocy, a w dzień śpię. Zatem ważne dla mnie jest, aby przepuszczały one jak najmniej światła. Znalazłem ofertę rolet aluminiowych zewnętrznych rolety-aluminiowe.pl/rolety-zewnetrzne/460-rolety-w-standardowej-skrzynce.html . Muszę przyznać, że rolety zewnętrzne są super!

beny
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: beny » pt gru 18, 2015 8:31 am

Mam pytanie, czy w mieszkaniu w bloku można zamontować rolety zewnętrzne i czy w ogóle to się sprawdzi?

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » czw sty 07, 2016 9:19 am

Szukam dobrych jakościowo rolet. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

emts
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emts » czw sty 07, 2016 11:24 am

Ja rolety wybierałem z polecenia. Dopytałem się znajomych w jakiej konkretnie firmie zamawiali rolety. Jest obecnie bardzo wiele firm w Polsce oferujących rolety ale z jakością może być naprawdę różnie. Niektóre oferują lepsze jakościowo rolety, niektóre gorsze. Polecam firmę Kameleon:
http://www.rolety-kameleon.pl/kontakt/

Działają obecnie na terenie Łodzi oraz okolic. Montowali mi rolety oraz jestem bardzo zadowolony .Rolety dobrze wykonane , niezłej jakosci materiały a samo zamówienie zrealizowane szybko.

timan
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: timan » śr sty 13, 2016 4:54 pm

ostatnio znajomi kupili rolety, które nazywały się dzień i noc. Nie wiem o co w nich chodzi ale wyglądają ciekawie u nich.
Jeśli chodzi o inny rolety to moim zdaniem tylko trzeba wybrać sobie kolor aby odpowiadał do wystroju wnętrz. Dodatkowo aby miały prowadnicę na roletę aby np podczas uchylania okna wiatr nam nie ruszał roletą i nie stukała by w okno co może denerwować.

jankor
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: jankor » wt sty 19, 2016 3:14 pm

No i jeszcze żeby były łatwe w montażu. Miałem takie rolety że było trzeba pogłówkować żeby je zamontować.

sanqi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sanqi » wt lut 02, 2016 10:22 am

Polecam firmę Artroll zakładającą rolety. Tychy i okolice: http://artroll.pl/

basiaa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: basiaa » czw lut 25, 2016 9:54 pm

Mnie rolety montowała firma http://rs-design.net.pl/. Mają duży wybór- rolety, żaluzje, moskitiery, aż po firany czy zasłony.

Aleksander410
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Aleksander410 » pn lut 29, 2016 1:55 pm

Gardini - bardzo dobra firma.

michalkop12
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michalkop12 » czw mar 03, 2016 9:19 am

Ja zakupiłem rolety wewnętrzne dzień-noc w firmie http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne i jestem zadowolony. Przystępna cena i solidne wykonanie.

turczynow
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: turczynow » wt mar 29, 2016 12:32 pm

Worysia123 pisze:Zdecydowanie Sobimex Sosnowiec - bardzo miła obsługa i produkty najwyższej jakości, również bardzo duży wybór!
Słyszałem o tej firmie. Podobno mają bardzo szeroki wybór swojego asortymentu. Fajna sprawa, tym bardziej, że co do rolet, czasami firmy mają do zaproponowania zaledwie kilka artykułów. Oni podobno są bardzo konkretni, dlatego warto zwrócić na nich uwagę przy ewentualnym wyborze.

pawcio7223
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawcio7223 » pn kwie 04, 2016 5:39 pm

Ja polecam firmę z Poznania. www.rolinex.pl Bardzo fachowa obsługa. Jestem zadowolony. Firma prowadzi też sprzedaż wysyłkową. Właśnie z takiej skorzystałem i jestem zadowolony.

HirotatoGouda
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: HirotatoGouda » pt kwie 08, 2016 7:07 am

Laik pisze:Patrzeć na firmę, czy wejść do sklepu i kupić, bo wszystkie rolety wydają się być takie same?
Ja tam jestem zdania, że najlepsza jest jakość rolet. W sklepach powtarzają się bardzo często te same produkty. Jednak bardzo ważna jest cena. Bywa, że za rolety od tego samego dostawcy trzeba zapłacić nawet 50% więcej. Dlatego najlepiej jest porównać kilka ofert, nawet z dalszych częsci Polski, po to aby zamówić najlepsze i zarazem najtańsze. Montaż, można zlecić każdemu niezależnie od tego, czy zakupiło się u nich konkretny produkt.

Awatar użytkownika
Fufatek
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Fufatek » czw maja 12, 2016 12:51 pm

Wiele osób niepotrzebnie boi się montażu. W ogromnej większości systemów rolet wewnętrznych jest on bananie prosty. Wystarczy odrobina cierpliwości, druga osoba do przytrzymania pewnych elementów i sprawę można znacznie taniej załatwić samodzielnie.

guskawoj
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: guskawoj » pn cze 13, 2016 10:50 am

Wybierając roletę to pamiętaj że musi ona być dopasowana do twoich wymagań, ale też musi pasować do już istniejącej aranżacji wnętrza. Połączenie wyglądu i funkcjonalności powinno być idealne w każdym Twoim pomiesczeniu.

rado22
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rado22 » śr cze 22, 2016 8:20 pm

nic dodać nic ująć! dzięki za wszystkie informacje :)

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » śr cze 29, 2016 12:02 pm

My zdecydowaliśmy sie na rolety rzymskie. Braliśmy jeszcze pod uwagę bambusowe ale doszliśmy do wniosku, że rolety rzymskie będą bardziej pasowały do wystroju pomieszczeń. Zamawialiśmy je w Lotari:
https://lotari.pl/rolety/wolnowiszace/rzymskie.html

Ceny bardzo niskie w porównaniu do sklepów w naszej miejscowości. Jakość dobra Na początku obawiałem się,ze bedę miał problemy z montażem. Okazalo się jednak,ze nie jest to takie problematyczne.

decorshop
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: decorshop » pt lip 01, 2016 2:30 pm

Polecam zajrzeć na stronę sklepu Dekokalkulator. To nowa platforma sprzedażowa lubelskiego producenta systemów przesłonowych StopSun. Firma wyróżnia się doświadczonym pionem technicznym, służącym doradztwem online, a także usługami pomiaru i montażu na terenie województwa.

Strona posiada bardzo użyteczne narzędzie - interaktywną porównywarkę, dzięki której po wpisaniu wymiarów okna, możliwe jest porównanie kwot zamówienia różnych typów rolet i wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Edison76
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Edison76 » pn lip 18, 2016 12:23 pm

Polecam rolety od EUROCOLOR. To dobry polski producent okien i drzwi. Mają fajne wzory i obszerną paletę kolorów. Mam od nich rolety w sypialni i nic mnie rano nie budzi, nic nie przepuszcza. Jak ktoś chce kupować okna, drzwi i dodatki, to polecam wybrac się do Poznania, mają tam teraz nowy salon i robią konkurs na 4x1000 złotych. To niby nie dużo, ale kaska zawsze się przyda.

bozenab
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bozenab » czw lip 21, 2016 4:51 pm

Zgadzam się w 100% z roletami EUROCOLOR. Jak zobaczyłam ich ofertę, zaopatrzyłam w rolety cały dom .

emts
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emts » pn sie 22, 2016 5:42 am

A czy rolety wewnętrzne robione są na wymiar?

jerzyks
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerzyks » wt sie 23, 2016 6:07 am

W tej branży operuje się na szablonach, ale rzeczywiście, jeżeli ktoś posiada okno czy witrynę o nietypowym rozmiarze, to rolety tworzone są na wymiar. Koszt jest trochę większy z naturalnych względów. Jeżeli masz coś konkretnego na myśli, to zapytaj jeszcze tutaj: http://wlperfect.pl/pl/oferta/rolety_zewnetrzne

marekremontuje90
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekremontuje90 » śr lis 02, 2016 5:15 pm

Myślę, że wykonane z trwałego, dobrego materiału. Polecam poczytać teksty na fachowych stronach, na przykład na http://www.atal-wl.com.pl/ w ten sposób znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :)

magic992
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: magic992 » pn gru 12, 2016 2:33 pm

Zarówno okna jak i rolety kupiłam u tego samego producenta DAKO, mają bardzo dobre jakościowo produkty, z tego co reklamują mają teraz promocje na rolety http://dako-nowysacz.pl/rolety-nowysacz-promocje/

Derma92
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Derma92 » pt gru 30, 2016 2:31 am

Pierwsza sprawa to do jakich okien ? Jest wiele ich rodzajów i wiele rodzajów rolet :]

Derma92
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Derma92 » wt sty 03, 2017 12:22 pm

Nie tyle co wiele rodzajów rolet, co nie każde rolety pasują do określonego okna :] Pozdrawiam.

Bozena1989
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Bozena1989 » wt sty 03, 2017 3:35 pm

Ja polecam roletki firmy Vello z województwa pomorskiego osobiście mam w domu i bardzo dobrze prezentują się na oknie mam roletki już około roku i nic się z nimi nie dzieję. Wartość rolet nie była wysoka więc nie przepłaciłam.

Pozdrawiam

maksiu432
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maksiu432 » śr sty 04, 2017 11:36 am

Ja to bym szczególnie jakoś się nie skupiał na jakiejś firmie ale też nie kupowałbym najtańszych w sklepie bo to nigdy nie wróży nic dobrego :/

tel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tel » czw lut 02, 2017 2:26 pm

Równiez nie ograniczałbym się do jednej firmy. Ze swojej strony firany czy rolety polecam zamawiać przez internet. Dzieki temu można faktycznie dużo zaoszczędzić. W sklepach stacjonarnych ceny są bardoz często przesadzone. NO i sporo płaci się również za montaż rolet w mieszkaniu. Co wcale nie jest problematyczne ( na you tubie jest wiele filmow pokazujących jak powiesić rolety).

Tak poza tym jeśli macie mieszkanie urządzone tradycyjnie to warto jest zastanowić się nie nad roletami, ale po prostu nad firanami. Obecnie w sieci mozna znaleźć tyle porządnych firanek w cenie o wiele niższej niż rolety, ze będzie to lepsza decyzja.

Piteros11
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Piteros11 » czw lut 02, 2017 4:40 pm

Ostatnio zamawiałem z sklepu https://rollcenter.pl - rolety dzień i noc - efekt powalający zastanawiałem się jeszcze nad plisami, ale wybór padł na dzień i noc - i nie zmieniłbym ich na nic innego.
Z czystym sumieniem mogę polecić - łatwy - bezinwazyjny montaż, a do tego ten wybór kolorów. Dobrze, że można zamówić u nich darmowe próbki, bo bym siedział cały dzień i myślał jaką tkaninę wybrać :oops:

Nawet ja - taki laik potrafiłem je zamontować :wink:

alicja99
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alicja99 » śr lut 08, 2017 1:46 pm

Fajne są też te rolety dzień-noc :) moja koleżanka zakładała w całym domu, zakładali jej bodajże z firmy Sunnyday Blinds i jest bardzo zadowolona z jakości i wykonania :) podobno mają profil na fejsie, muszę ich odszukać właśnie i chyba też od nich kupię :)

michał-opole
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: michał-opole » pt lut 24, 2017 9:50 pm

Kierując się wyborem rolet wewnętrznych zwróć uwagę na takie rzeczy jak:

Solidność mechanizmów , żeby nie były za delikatne bo prędzej czy później się posypią.

Grubość koralików - im grubsze tym lepsze.

Grubość tkanin do rolet i ich przenikalność. Koniecznie sprawdź każdą tkaninę pod światło bo z doświadczenia wiem ,że wybierając daną tkaninę każdy kolor będzie inaczej wpuszczał światło.

Ogólna jakość. Czasami od razu widać czy coś jest chińszczyzną czy Polakiem :)
naprawa regulacja okien Opole oraz Wrocław - tel. 888 40 50 10
http://www.oknoserwis.com
Rolety Wrocław , Rolety Opole
http://www.roletki.org.pl

hondou
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: hondou » pt mar 03, 2017 12:35 pm

Z własnego doświadczenia mogę polecić verticale poznań zamawialiśmy właśnie takie do biura od nich i wszystko było w porządku. Jeśli wolisz trochę inny wygląd to polecam poczytać o innych opcjach z tego sklepu, są jeszcze żaluzje i rolety, są też zdjęcia przykładowych realizacji więc można sobie porównać różne opcje.

Izka123
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Izka123 » czw mar 16, 2017 11:00 am

roleta rolecie nie równa
u nas rolety są tylko w pokojach dzieciaków i to kupione najzwyklejsze - własnie w ikei chyba
w kuchni mamy drewniane
a w sypialni i w salonie piekne firanki
musi być równowaga :)

Gretinar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gretinar » czw kwie 20, 2017 7:38 am

Ostatnio bardzo fajnym rozwiązaniem, które widziałem u kogoś były rolety plisowane , świetnie się to prezentuje powiem szczerze i sam przy następnym remoncie pomyślę o takim czymś u siebie w domu. Także to jest moja propozycja dla Ciebie:)

malzonek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malzonek » pt kwie 21, 2017 5:02 pm

Przeprowadziłam się do nowego mieszkanie i niestety większość okien mam po stronie słonecznej, dla tego wybór rolety dla mnie było zadaniem pierwszorzędnym. Długo chodziłam i porównywałam oferty w sklepach ale najbardziej odpowiadała mi oferta firmy http://www.oknowro.pl/. Serdecznie polecam, oferta jest niezwykła, ceny dostępne, na pewno warto tam zajrzeć.

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » pt maja 19, 2017 11:23 am

tel pisze:
czw lut 02, 2017 2:26 pm
Równiez nie ograniczałbym się do jednej firmy. Ze swojej strony firany czy rolety polecam zamawiać przez internet. Dzieki temu można faktycznie dużo zaoszczędzić. W sklepach stacjonarnych ceny są bardoz często przesadzone. NO i sporo płaci się również za montaż rolet w mieszkaniu. Co wcale nie jest problematyczne ( na you tubie jest wiele filmow pokazujących jak powiesić rolety).

Tak poza tym jeśli macie mieszkanie urządzone tradycyjnie to warto jest zastanowić się nie nad roletami, ale po prostu nad firanami. Obecnie w sieci mozna znaleźć tyle porządnych firanek w cenie o wiele niższej niż rolety, ze będzie to lepsza decyzja.
Ograniczanie się do jednej firmy jest błędem to wiadomo, ale i upieranie się przy samych roletach jako takich moim zdaniem też. Pisałem o arkizach Fakro, które w wielu wypadkach spełniają lepiej funkcje, których się oczekuje - zamiast zamykać dostęp do światła tylko powstrzymują nagrzewanie się. Ważne jest też to, że można zamówić wersję, która automatycznie wybiera moment zamknięcia.

Awatar użytkownika
WandaNawacka
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: WandaNawacka » ndz maja 21, 2017 6:33 pm

Ja polecam taniezaluzje.pl i wydaje mi się, że lepiej jest odwiedzić lokalny sklep z roletami, zamiast zamawiać na necie, czy kupować w dużych marketach.

bonimex1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bonimex1 » pn maja 22, 2017 11:25 am

Witam,
25 lat produkujemy rolety i naprawiamy je prowadząc również serwis pogwarancyjny . Z doświadczenia mogę polecic przy wyborze rolet:

- lokalna firmę ze swojej miejscowości - mozna odwiedzić kilka punktów i posłuchac obsługi oraz zorientować się w wyborze.
- brać z montażem i pomiarem ( to montażysta ma problem jak żle pomierzy a naprawde ilość kształtów profili okiennych sprawia że przy samodzielnym pomiarze i montażu o pomyłkę nietrudno)
- przenigdy nie robic tzw.castingu czyli mam 2 okna 4 rolety i zrobie sobię casting w 6 firmach - szanujmy swój czas ,a ceny mozna wstępnie poznać np.telefonicznie. Castingi spowoduja że montażysta bedzie brał opłaty za dojazdy.
- równie niezreczne jest wysyłanie e-maili do kilku firm z województwa z widocznymi adresami. Z regóły NIE odpowiadam na takie zapytania jezeli wśród odbiorców maila widzę swoich kontrachentów.
-Kupowanie w marketach gotowych wyrobów tez ma swoich zwolenników - jak ktoś chce miec niedopasowane rolety i przychodzic po mechanizmy na wymianę - zapraszam:)
- Rolety , plisy , dzien noc , w kasetkach , z żyłkami a może rzymskie albo panel tracki a może tradycyjne żaluzje poziome czy pionowe? - co wybrac ?a to juz Państwa decyzja.
Wszystkie te wyroby i jeszcze więcej polecam :)
www.bonimex.pl

nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowaczek85 » czw maja 25, 2017 9:34 am

cloude pisze:
pt maja 19, 2017 11:23 am
tel pisze:

Ograniczanie się do jednej firmy jest błędem to wiadomo, ale i upieranie się przy samych roletach jako takich moim zdaniem też. Pisałem o arkizach Fakro, które w wielu wypadkach spełniają lepiej funkcje, których się oczekuje - zamiast zamykać dostęp do światła tylko powstrzymują nagrzewanie się. Ważne jest też to, że można zamówić wersję, która automatycznie wybiera moment zamknięcia.
Automatyczne zamykanie w markizach? A na czym to dokładnie polega?

Awatar użytkownika
oliwia.piotrowska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oliwia.piotrowska » czw maja 25, 2017 10:52 am

Kolejny raz robiłam zakupy u producenta rolet Akant z Koszalina. Wcześniej mój wybór padł na plisy, tym razem zdecydowałam się na żaluzje drewniane. We wnętrzu prezentują się świetnie! Produkty są solidne, trwałe i fajnie prezentują na oknach. Polecam :)

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » czw maja 25, 2017 3:50 pm

nowaczek85 pisze:
czw maja 25, 2017 9:34 am
cloude pisze:
pt maja 19, 2017 11:23 am
tel pisze:

Automatyczne zamykanie w markizach? A na czym to dokładnie polega?
Markizą steruje panel słoneczny. :)

Łączy on dwie funkcje- jest miernikiem światła i gdy jest go bardzo dużo ze strony słońca markiza wie kiedy się zamknąć.
A druga to pobieranie energii do ruchu silnika, który zamyka markizę. Można też korzystać z trzech trybów. :)

nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowaczek85 » ndz maja 28, 2017 12:16 pm

Aha, rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie. Fajna sprawa z takimi markizami. Nie dość, że właśnie jeszcze mamy ograniczone wpadanie światła do wnętrza to nie trzeba przy tym chodzić. Tak jak z ogrzewaniem – bezobsługowość najbardziej się liczy dziś.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”