Jezierski 1,0 czy 0,7

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
krzysiekx
Czytelnik
Czytelnik

Jezierski 1,0 czy 0,7

Post autor: krzysiekx » sob sty 05, 2008 5:15 pm

Witam
Otrzymałem dosyć dobrą ofertę na okna "Jezierskiego" Elite Thermo,
Mam pytanie odnośnie szyb, w standardzie jest 1,0 , czy warto dopłacać do szyby 0,7 ?

Czy to się kiedyś zwróci ?

Dom 200m2, okna 35m2, ogrzewanie gazem, rekuperator.

oknoAD

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » ndz sty 06, 2008 10:03 am

Ty lepiej patrz na wykonanie a nie na szyby...

krzysiekx
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krzysiekx » ndz sty 06, 2008 1:51 pm

ok, wykonanie swoją drogą,
ale przy założeniu że jest poprawne,

Warto założyć z ekonomicznego punktu widzenia szybę 0,7 ?

ulf
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ulf » pt sty 11, 2008 12:00 pm

To chyba zależy od tego, jaka jest dopłata :D

STOLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: STOLO » wt lut 26, 2008 11:37 am

Zanim kupicie okna od Jezierskiego radził bym najpierw przyjzec sie
uszczelkom w narożach.
Nie wielkość firmy i ilość wydanych pieniędzy na reklame świadczą o jakośc :shock: [/b]

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt lut 26, 2008 12:45 pm

bez względnie szyba o współczynniku przenikalności cieplnej U=0,7 W/m2K. zwtor po ok 8 - 10 latach ( dopłaty za szybę).

niestety, ale trzeba się liczyć z poważnymi podwyżkami cen gazu - IVAN nam nie daruje. Szczególnie po wybudowaniu gazociągu bezpośredniego z Rosji do Niemiec, który omija Polskę.
myślę, że za nie bawem nawet 100% w stosunku do cen dzisiejszych.

Jakakolwiek inwestycja w konstrukcje typu PASYWNEGO będą miały wysokie uzasadnienie ekonomiczne.

Pozdrawiam

P.S. ...przy wyliczaniu potencjalnych kosztów pod kątem bilansu energetycznego budynku winno się brać pod uwagę przyszłe ceny w perspektywie dekady.
jawaryn :)

oknoAD

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » wt lut 26, 2008 3:42 pm

Pewnie, że się opłaca. 0,3 róznicy na szybie to sporo zważywszy, ze szyba w oknie zajmuje najwięcej jego powierzchni a okien masz też sporo.
Nie słuchaj głupich gadek o tym ze firma droga bo dużo na reklame. To głupie docinki tych co nie maja pojęcia o sprzedaży I o handlu, dla nich jedynym wyznacznikiem jest tylko cena. Jezierski to jeden z najlepszych produentów okien w Polsce

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt lut 26, 2008 5:34 pm

Jan36_39 pisze:Pewnie, że się opłaca. 0,3 róznicy na szybie to sporo zważywszy, ze szyba w oknie zajmuje najwięcej jego powierzchni a okien masz też sporo.
Nie słuchaj głupich gadek o tym ze firma droga bo dużo na reklame. To głupie docinki tych co nie maja pojęcia o sprzedaży I o handlu, dla nich jedynym wyznacznikiem jest tylko cena. Jezierski to jeden z najlepszych produentów okien w Polsce
0,4 różnicy - w.g metody obliczeniowej nr 673. jedynej słusznej w UE - capisci :?: :!: :roll:

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 9:33 am

Zastosowanie pakietu szybowego o niższym współczynniku k zawsze jest zasadne ale...( kocham to słowo ) pod warunkiem, że zostana spełnione inne istotne warunki. Pakiet o niskim współczynnki przenikania zagwarantuje Ci, że więcej wytworzonego w obiekcie ciepła zostanie zatrzymane w środku przez okno. Czyli teoretycznie oszczędność energetyczna. Ale żeby tak sie stało muszisz spełnić kilka dodatkowych warunków :
- okno musi posiadać odpowiednie uszczelki ( najlepsze ma deceunick )
- okno musi posiadac okucia pozwalające na doszczelnienie jeśli uszczelka przestanie działać właściwie
- profil PCV 5-6 komorowy
- montaż musi być wykonany profesjonalnie ( najlepiej system i3 illbrucka )
- system wentylacji domu musi być sprawny w celu własciwego utrzymania mikroklimatu ( wilgotności )

Jeśli te elementy są zachowane to zastosowanie pakietu 0,7 jest jak najbardziej właściwe i przyniesie oczekiwane korzyści. W innym przypadku takie rozwiązanie można porównac do zamontowania supersilnika najnowszej generacji do samochodu marki Polonez. Niby wyposażenie ok ale nie pojeździsz.... i kasa zmarnowana.

pozdrawiam

inż. Piotr Gawroński
GAWO Centrum Stolarki Okiennej
takie bedą losy branży jakie jej sprzedawców chowanie...

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr lut 27, 2008 9:50 am

Gawo z tym deceunickiem to trochę przesadziłes. Nie przpisujemy jakosci uszczelek do jakosci profilu bo sa to dwa rózne elementy. Co do wentylacji to facet pisał ze ma mechaniczną z rekuperatorem. Co do reszty to sie z Tobą zgadzam.

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr lut 27, 2008 9:51 am

Ewentualnie z tą 6-komorówka mógłbym jeszcze podyskutować.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 27, 2008 10:20 am

STOLO pisze:Zanim kupicie okna od Jezierskiego radził bym najpierw przyjzec sie
uszczelkom w narożach.
Nie wielkość firmy i ilość wydanych pieniędzy na reklame świadczą o jakośc :shock: [/b]
Stolo, myślę że przemawia przez Ciebie zazdrość. Jeszcze 2 lata temu byłem w "podbramkowej" sytuacji jesli chodzi o termin. Sprawdziłem wszystkich producentów na Schuecco w promieniu 200km. Nie tylko nikt nie dał lepszego terminu ale j cena była wyższa.
Do porównania wybieraj produkty z podobnej pólki. Nie da sie postawić Veki obok Schueco.

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 11:43 am

Masz rację finladio, że może trochę przesadziłem z tym deceuninckiem, ale to wynik subiektywizmu. Cóż, proszę o wyrozumiałość. Jednakże sugerowałbym zainteresować się czym sie różnią uszczelki stosowane przez deceunincka ( dwustopniowa sztywność ) od innych uszczelek i jaka jest w konsekwencji jakość i trwałość uszczelnienia w tych przypadkach i wówczas być może nasze stanowiska nieco by się zbliżyły.

pozdrawiam serdecznie

Piotr Gawroński

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 11:45 am

No i się zagalopowałem i się mi popiórgalo okrutnie. Oczywiście mój post kieruję do Jana. Czemu mi ta finlandia chodzi po głowie...hmmm

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr lut 27, 2008 3:51 pm

Gawo; dwustopniowa sztywnośc - a co to takiego, możesz mi podpowiedzieć, może miałes na mysli dwie komory powietrzne w uszczelkach. Poza tym czy dałbys głowę ze każdy producent na deceuniku daje tak dobre uszczelki (z dwustopniową sztywnością :) ). Daleki jestem od przypisywania jakości uszczelki do okreslonego profilu.

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » śr lut 27, 2008 3:54 pm

Finlandio (fajnie sie kojarzy ) czemu nie da się postawic veki obok schuco. Uzasadnij to swoja teże. Bo w moim odczuciu mylisz się okrutnie.
Uważam ze kazdy system mozna postawic obok drugiego systemu o ile tylko zrobi się przyzwoite okno.

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 4:31 pm

Janie, otóż dwustopniowa sztywność to dwustopniowa sztywnośc. Nie mam tu na mysli komór w uszczelkach. Konstrukcja uszczelki stosowanej przez deceuninck - wykonana z tworzywa TPE ma miękką część pracująca i sztywną część, którą zatrzaskuje się w profilu. Takie rozwiązanie powoduje, że uszczelka idealnie i równomiernie wykłada się na powierzchni dając równomierne i bliskie ideałowi uszczelnienie. Ponadto ta konstrukcja minimalizuje pracę uszczelki pod wpływem temperatury. Efekt jest taki, że po kilku latach uszczelka zwykła EPDM wygląda jak ...ughm..guma z majtek i nie zapewnia juz wymaganej szczelności natomiast uszczelka stosowana przez deceuninck pozostaje stała w swojej formie dzięki sztywnej cześci ...co w efekcie finalnym możnaby okreslic uszczelką o wydłużonym terminie uszczelniania. Mysle, że więcej na ten temat możesz wyczytać na stronie deceuninck'a. No i oczywiście nie ma mozliwości zastąpienia tej uszczelki inna tak więc każdy producent produkujący na profilach deceuninck zendow stosuje ( musi :) ) tę sama uszczelkę.
Tu znajdziesz ogólny opis :
www.gawo.com.pl/cechy_pl.html
www.wafam.pl/index2.php?id=profile

pozdrawiam

Piotr Gawroński

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 27, 2008 5:45 pm

Jan36_39 pisze:Finlandio (fajnie sie kojarzy ) czemu nie da się postawic veki obok schuco. Uzasadnij to swoja teże. Bo w moim odczuciu mylisz się okrutnie.
Uważam ze kazdy system mozna postawic obok drugiego systemu o ile tylko zrobi się przyzwoite okno.
Nie jestem technikiem, a humanistą. Ale pewne cechy widzę gołym okiem.
Statyka. Nie zdarzyło mi się by przy przenoszeniu otworzyło mi się okno od mojego producenta na Vece. Tym bardziej na Schueco, bo te ramy zachowują się jeszcze sztywniej. Ale na innym, tańszym profilach mi sie to przytrafiło nie raz..
Marketing. Szczególnie ten techniczny. Tak się składa że bez problemu odróżniam wypowiedzi fachowców od pseudospecjalistów. Nikt złego słowa na Schueco nie powiedział. Na Vekę też nie, ale odwracając sytuację - dobrego też nie.
Oczywiście - zle zrobione Schueco bedzie gorsze niz dobrze zrobiona Veka. Ale mówimy tylko o dobrych oknach, prawda?

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw lut 28, 2008 9:07 am

jedynym oknem o współczynniku U=0,7 W/m2K była konstrukcja drewniana niemieckiej firmy a moje spotkanie odbyło się w Norymberdze na targach w 2004 roku. Kantówka miała 120 mm grubości i do tego wypełniona pianką odzieloną dystansem aluminiowym od drewna. Miało to to atest z IFT Rosenheim :!: 3 x droższe to było od normalnego drewna ale z tego co wiem sprzedawało się całkiem dobrze oczywiście w Niemczech. Konstrukcja kantówki była zastrzeżona patentem na terenie Niemiec.

Nie ma w Europie produkcji szyby o U niższym niż 0,7 :!: :!: :!: w.g metody 673 jako obowiązującej w UE. W.g metody 674 ma to 0,6 W/m2K
Natomiast w warunkach laboratoryjnych uzyskano współczynnik U=0,3 W/m2K na bazie gazu XSENON ale koszta takiej szyby są horrendalne. Powodem jest koszt użytego xenonu. Ma on ułamkowy udział w powietrzu i jego skroplenie napędza cenę - vide ceny żarówek xenonowych ok 900 pln sztuka.

Pozdrawiam

P.S. ...spróbujcie to zapamiętać

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw lut 28, 2008 9:10 am

:roll: sorry - zwiąkszając ramki z 12 mm na 16 mm przy konstrukcji 0,7 można uzyskać 0,6 ale grubość pakietu z 36 mm podskakuje do 44 mm - ale to max na U jakie można wycisnąć

ciao

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw lut 28, 2008 9:17 am

Jeszcze jedno - za nie bawem dotychczasowe 1,0 zostanie wycofane z rynku polskiego. Ta sama szyba będzie kodowana jako 1,1.

ten kto exportuje na teren UE okna z szybami oznakowanymi 1,0 nie spełnia normy i musi się liczyć z problemami.

Zwracam uwagę , że producenci szyb zespolonych nie wiedzą czy dana partia szyby produkowana w.g zamówienia trafia na export czy na rynek krajowy.
Pozdrawiam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw lut 28, 2008 9:25 am

KNMTG to o czym piszesz "była konstrukcja drewniana n......Kantówka .............wypełniona pianką"" to już w 2002 roku na targach budownictwa we Wrocławiu prezentowało FERNO (wsp przenikania 0,6) więc żadna nowość
Natomiast wracając do poprawnych okien PCV- wszystko fajnie tylko klient nie zawsze wykorzysta te "wypasione" okna, gwarancję na szyby i włamania itp i stary 3 komorowy aluplast jest wtedy dobrym produktem do blokowiska czy chałupinki, gdzie przy wietrzeniu i kulturze użytkowania szlag trafia wszystkie super dodatki, bo po prostu klientowi to jest nie potrzebne. Umiar panowie , umiar (pomijam niszowe jeszcze , doskonałe produkty do domów pasywnych)

Jan36_39
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jan36_39 » czw lut 28, 2008 9:54 am

No cóż ciekawa dyskusja się nam wyrobiła, a to dobrze

Gawo przyznam że to ciekawe o czym piszesz i powiem szczerze ze nie słyszałem jeszcze o takim rozwiązaniu. Ale uczymy się przecież przez całe życie, Co do EPDM to nie sadze aby po kilku latach ( jak się wyraziłeś) uszczelka przypominała gumę od majtek :). Przypomnę Ci ze są producenci którzy używają zwykłych gumowych uszczelek. i tez istnieją na rynku.

Finlandia; Veka, Schuco, Aluplast, Rehau, Deceunic i wiele innych to są w moim odczuciu wszystko dobre systemy. Problem jest tylko wtedy gdy jakiś partacz włoży w nie cieniutkie wzmocnienie, da za mało podkładek szklących i mamy słabiutkie okno. Porównując systemy, mało kiedy się mówi o producencie. A na naszych opiniach, opierają się klienci czytając takie fora. Więc trzeba im jasno powiedzieć ze nie każde schuco będzie dobre i nie każdy aluplast zły.

Komarko z tym Ferno to chyba trochę się pomyliłeś. Z tą firmą miałem wiele wspólnego przez kilka lat i zapewniam Cię ze nigdy nie wymyślili okna o takich parametrach.

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » czw lut 28, 2008 11:32 am

Bardzo ciekawa dyskusja o szybach. Tylko nie bardzo wiem po co producentom okien koncentrować się na PN-EN 673,PN-EN 674, PN-EN 675. Jakby nie wasza działka. Pochwalcie się lepiej wynikami badań i współczynnikiem przenikalności ciepła produkowanych przez Wasze firmy okien ustalonymi no np. wg. EN ISO 10077-1 i EN ISO 10077-2 ewentualnie EN ISO 12567-1 lub EN ISO 12567-2. To będą hity informacyjne! Oczywiście pod warunkiem, że takie badania się zleciło.
Omawianie współczynników przenikania ciepła szyb lub profili jest sztuką dla sztuki i uciekaniem przed odpowiedzią jaki też współczynnik mają produkowane przez nas okienka. Oczywiście te "najwyżej jakości" bo inne na rynku nie występują.
Z konsumenckim pozdrowieniem.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lut 28, 2008 4:33 pm

komarko1 pisze:KNMTG to o czym piszesz "była konstrukcja drewniana n......Kantówka .............wypełniona pianką"" to już w 2002 roku na targach budownictwa we Wrocławiu prezentowało FERNO (wsp przenikania 0,6) więc żadna nowość
Ferno? a czego oni nie pokazywali? I czyjego autorstwa były to konstrukcje.. Moim zdaniem Ferno chciało zaspokajac wszystkich i robic zbyt duzo róznych konstrukcji ,dlatego jest w tym miejscu w którym jest..

pm007
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pm007 » ndz maja 18, 2008 11:51 pm

finlandia pisze:
STOLO pisze:Zanim kupicie okna od Jezierskiego radził bym najpierw przyjzec sie
uszczelkom w narożach.
Stolo, myślę że przemawia przez Ciebie zazdrość. Jeszcze 2 lata temu byłem w "podbramkowej" sytuacji jesli chodzi o termin. Sprawdziłem wszystkich producentów na Schuecco w promieniu 200km. Nie tylko nikt nie dał lepszego terminu ale j cena była wyższa.
Do porównania wybieraj produkty z podobnej pólki. Nie da sie postawić Veki obok Schueco.
specjanie oglądałem uszczelki
i co ?
o co chodzi ?
bo nie kumam, nic nie zauważyłem.
podpowiedz na co zwrócić uwagę

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt maja 30, 2008 9:38 am

O tym, czy okno się podoba niech decyduje klient. Po co tu dyskutować o uszczelkach, normach itp. Trzeba człowiekowi odpowiedzieć konkretnie, bo te dyskusje między wami i wywody wręcz filozoficzne, raczej go nie interesują. adjj ma tu rację, że przechwalanie się znajomością norm o niczym nie swiadczy.
Klient chce Jezierskiego, to niech bieże. Pytał o szybę 0,7, no to odpowiem konkretnie i bez bajdużenia.
Dla mnie bez sensu. Za 5 lat i tak nie będzie w pakiecie gazu i współczynnik spadnie do 1,3 - no może 1,2, nie liczyłem. Przez 5 lat, moim zdaniem, to się nie zwróci.
Jest to tylko chwyt marketingowy i tyle.
Pozdrawiam wszystkich.

pm007
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pm007 » pt maja 30, 2008 8:25 pm

Bartłomiej Zegadło pisze:O tym, czy okno się podoba niech decyduje klient. Po co tu dyskutować o uszczelkach, normach itp. Trzeba człowiekowi odpowiedzieć konkretnie, bo te dyskusje między wami i wywody wręcz filozoficzne, raczej go nie interesują. adjj ma tu rację, że przechwalanie się znajomością norm o niczym nie swiadczy.
Klient chce Jezierskiego, to niech bieże. Pytał o szybę 0,7, no to odpowiem konkretnie i bez bajdużenia.
Dla mnie bez sensu. Za 5 lat i tak nie będzie w pakiecie gazu i współczynnik spadnie do 1,3 - no może 1,2, nie liczyłem. Przez 5 lat, moim zdaniem, to się nie zwróci.
Jest to tylko chwyt marketingowy i tyle.
Pozdrawiam wszystkich.
z tym ze u nich z tego co wiem ta szyba jest w standardzie
chyba ze mi zle powiedziano.
jest ?
zna ktos temat dokladniej ?

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn cze 02, 2008 8:46 am

W standardzie, to mogą być, ale na export.
Nie zmienia to faktu, że gaz i tak za kilka lat ulotni się i po współczynniku zostanie tylko wspomnienie.

pozdrawiam.

domterm
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

A co dla ciebie znaczy "dobra oferta"?

Post autor: domterm » pn cze 09, 2008 1:02 am

Jeżeli twoje pytanie nie jest podpuchą to zapraszam do mnie:www.domterm.com.pl

domterm
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

A co dla ciebie znaczy "dobra oferta"?

Post autor: domterm » pn cze 09, 2008 1:05 am

Jeżeli twoje pytanie nie jest podpuchą to zapraszam do mnie:www.domterm.com.pl

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Jezierski 1,0 czy 0,7

Post autor: KNMTG » czw lip 24, 2008 9:22 pm

w styczniu tego roku wymieniałem szyby w oknach - profil VEKA - producent JEZIERSKI - rok produkcji 2000. Po 8 latach normalnego urzytkowania uszczelki EPDM bez zarzutu - nie rozumiem aluzji !!!

Pozdrawiam i zapraszam niedowiarków na oględziny ( z flaszką jak co :D )

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”