Okna energooszczędne - jakie polecacie?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
marekj
Czytelnik
Czytelnik

Re: Okna energooszczędne - jakie polecacie?

Post autor: marekj » czw gru 19, 2013 10:43 pm

Ciekawe tylko kiedy to wszystko się skończy, szukanie głupich oszczędności które nic dobrego nie dadzą (zarówno w gotowym produkcie jak i w montażu). Nie raz widziałem na własne oczy jak inne firmy do jednego okna potrafiły wpaskudzić 3-4 systemy okuć byle żeby było. Montaże to już cała litania (pomijam fakt że wielu montażystów nie wie jak prawidłowo zamontować balkon lub drzwi zewnętrzne z PVC. Do dziś nie zapomnę montażu zestawu balkon 900x2000 + witryna 1800x2200 (w skrzydle). Pominąwszy fakt że witryna zamontowana do góry nogami :) to balkon zamontowany na 3 kotwy (jedna na środku i dwie kolejne 15cm niżej i wyżej) witryna tak samo ..... i tyle :D

Dopóki to się nie skończy to w tej branży nigdy nie będzie normalnie. Z drugiej strony lepiej dla tych co wiedzą co i jak - bo tacy partacze naganiają im klientów, którzy niestety chcieli być chytrzy dwa razy

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt gru 20, 2013 6:05 am

Tanie okno pociąga za sobą splot innych nieszczęść:
oszczędności klienta,
oszczędności dilera
oszczędności monterów,
Na każdym etapie problemem jest nie tyle kwestia przemyślanych decyzji, a brak wiedzy lub co gorsza - celowe działanie któremu przyświeca myśl "jakoś to będzie'

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt gru 20, 2013 8:43 am

No to kryptoreklama nie dokońca się udała.

Uderz w stół a nożyce się odezwą ;)

madzikowska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: madzikowska » pt gru 20, 2013 12:41 pm

ostatnio całkiem sporo firm dodało do swojej oferty okna energooszczędne, ciężko wskazać jedną najlepszą markę. ale myślę, że warto zwrócić uwagę na to, czy w konstrukcji okna stosowane są jakieś wzmocnienia termiczne, ile szybowe są, jaki gaz jest w przestrzeniach międzyszybowych i czy w ogóle mają jakieś dodatkowe wzmocnienia - zarówno te, które poprawią ich właściwości termoizolacyjne, ale również sztywność. inna sprawa to standardowo ich współczynnik (U,g). część okien jest również certyfikowana więc można wtedy zobaczyć na stronach takich ośrodków badawczych jakie wymagania musiały spełnić.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » pt gru 20, 2013 6:29 pm

Bo pojęcie energooszczędny jest mocno nadużywane. To trochę jak rzeczy eko. Wszystko e, a jest jedo i to samo barachło. Pasywką można się już chwalić, ale to znowu jakby nie spojrzeć tez jest technologia niszowa i nie do wykorzystania na szeroką skalę.

Odnośnie tej posuwy psk z druta, to niech klient reklamuje skoro na montażu położyli babolade.

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » ndz gru 22, 2013 11:42 pm

marekj pisze:
Niech zrobią jakąkolwiek suwankę - powodzenia przy użytkowaniu.
Widziałem w tym roku wycenę suwanki od handlarza Drutexu chyba 3000x2200. Prosta sprawa. Nie wiem kto i na jakiej podstawie zrobił takie oto dziwo:
- suwanka w dwóch ramach 1200x2200 + 1800x2200 dodatkowo z poziomą poprzeczką, ramy połączone łącznikiem statycznym :D - dodam że suwanka biała i miała być normalnie dzielona bez poprzeczek.

Swoją drogą czy słynny Drutex ma w swojej ofercie HSy?

Wiem że nie ten temat żeby wypowiadać się na temat tej firmy (zresztą mam na nich... bo to żadna konkurencja) za wielkie sorry.

Albo poszli na latwizne i zlozyli z dwoch (klientowi przedstawili wersje, ze bezpieczniejsze rozwiazanie) albo nie bylo 3 na stanie, bo sie przed koncem roku wygasza produkcja. Kto wie jaki byl zamysl.

oknoAD

madzikowska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: madzikowska » pt gru 27, 2013 11:43 am

Bo pojęcie energooszczędny jest mocno nadużywane. To trochę jak rzeczy eko. Wszystko e, a jest jedo i to samo barachło. Pasywką można się już chwalić, ale to znowu jakby nie spojrzeć tez jest technologia niszowa i nie do wykorzystania na szeroką skalę.

Odnośnie tej posuwy psk z druta, to niech klient reklamuje skoro na montażu położyli babolade.
owszem zgadza się - eko to coraz częściej słowo, za którym nic nie idzie. pasywne to może jeszcze jest nisza ale jeszcze chwila i nie będzie - w stycznia zaczyna się pierwszy etap unijnego planu. docelowo zakłada, że nowopowstałe budynki państw członkowskich muszą być w którymś momencie pasywne. a "w którymś momencie" oznacza raptem za 7 lat

karolrydz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: karolrydz » pn gru 30, 2013 11:38 pm

JA proponuję wziąć pod uwagę okien ECO ale sosna łączona. Jeżeli myślałeś o oknach PCV w obustronnym kolorze to różnica w cenie nie będzie aż tak znacząca a towar będzie stabilniejszy. JA oczywiście będę zachwalał swój produkt www.slowinscy.pl ale polecam podpisanie umowy z jakimś lokalnym producentem lub dystrybutorem - w wielkopolsce oczywiście zapraszam, a poza nią sprawdź sobie nasze biura handlowe - będzie mniej problemów z obsługą posprzedażną ( bezpłatną jak i płatną).
Okna oknami ale bardzo ważny jest też montaż!!!! Najlepsze okna źle zamontowane nie będą spełniały celu do jakiego zostały stworzone!!!

Karol Rydz
604706561
Poznań

Awatar użytkownika
BAUMAL P.W.
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: BAUMAL P.W. » pn sty 06, 2014 6:34 pm

Żeby okna były "ciepłe" to powinny być odpowiednio zamontowane , polecamy ciepłe parapety,
konsole do montażu poza murem,folie paroszczelne i paroprzepuszczalne ,piany montażowe o gęstej strukturze
i wiele innych w naszej e-hurtowniabudowlana.pl

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » czw sty 09, 2014 11:03 am

Time pisze:Bo nie umieją zrobić suwanki która by chodziła.
Ostatnio miałem klienta który mnie bardzo prosił, żeby naprawić mu suwankę od drutów. 2700 x 2100 czyli mała z dwiema szybami.
Montaż skopany tak, że po jednym dyblu na stronę, góra i dół nic. Udało nam się ją jakoś ustabilizować, ale to btw bo montaż skopał jakiś dealer.
Cuda wianki żeśmy robili z okuciami, żeby zamykała się w miarę normalnie i HIT - brak stali w słupku pionowym :shock:.. Dodam, że profil dwustronny orzech. Klient powiedział, że na wiosnę zamawia nową od nas.
dał Wam rozciąć słupek ? szałowo :lol:
sam napisałeś, że montaż skopany, więc nie rozumiem ... przecież zawsze wszyscy trąbią, że byle g..... dobrze zamontowane będzie super ?!
Montowaliśmy dużo większe suwanki na 3 szybówkach i chodzą jak mercedesy :wink:
Time pisze: Nie ma się co oszukiwać Drutex jest wystarczający do małych mało wymagających okien typu O34. Niech zrobią jakąkolwiek suwankę - powodzenia przy użytkowaniu.
Mówisz, że nie należą do najtańszych? Może porównywałaś z Iglo5 albo sprzedawca miał kosmiczną marże bo w porównaniu z oknami innych producentów z połki w jaką celuje Iglo Energy to ich cena jest śmiesznie niska. Oczywiście obeznani w temacie wiedzą skąd się to bierze.
skąd to pojęcie o śmiesznie niskiej cenie ? każdy klient mówi, że "drogo, drogo", a marża wcale nie wysoka !
Sama często robię porównania i Energy wcale nie jest takie tanie ... tzn oczywiście zależy z czym porównujesz, ale mówię tu o klasie profili z takimi samymi parametrami chociażby termoizolacyjności !

worldteam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: worldteam » śr paź 08, 2014 1:37 pm

W Drutex-ie jest Jak w starym porzekadle "jaka cena taka jakość ". Natomiast zupełnie bezkonkurencyjny w tej klasie cenowej jest profil Encore.
Jest to profil o szerokości zabudowy 80 mm z wkładkami docieplającymi zapewnia doskonałe parametry termiczne profilu. Większa powierzchnia przeszklenia uzyskana przez obniżenie wysokości profilu, pozwala na lepsze doświetlenie pomieszczeń. Dodatkowo w standardzie HS dostępne są szyby zespolone z "ciepłą ramką" tworzywową, która ogranicza utratę ciepła w pomieszczeniu i ogranicza kondensację pary wodnej w strefie brzegowej szyby.
Producentem profilu jest Dobroplast. We Wrocławiu można zamówić je w hurtowni Skład Okien. Słyszałem też że mają dobre rabaty cenowe, ponieważ współpracują z wieloma producentami. Wycenę zamawiałem na stronie www.skladokien.pl

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw paź 09, 2014 6:30 pm

Myslisz ze ktos uwierzy w Twoje bajki? Czytałeś chociaż to co napiałeś?

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » pt paź 10, 2014 11:49 am

Do worldteam
O tych rabatach to tylko słyszałeś? Nie skorzystałeś ? Nie udzielili Ci przy zakupie Ovlo?

worldteam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: worldteam » wt paź 21, 2014 10:07 am

Owszem kupowałem i dostałem rabat 42% na okna Ovlo Classic. Dla stałych klientów rabat jest do 45 %

oknoekspert
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknoekspert » śr lis 05, 2014 9:48 pm

Jeżeli szukacie okien energooszczędnych, to zachęcam do zapoznania się z artykułem:
http://www.oknoekspert.com/index.php?ma ... eturnid=21
NIEZALEŻNIE I KONKRETNIE O OKNACH

michalkop12
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: michalkop12 » pn lis 09, 2015 12:47 pm

Ja mam okna zakupione z ROLETYALU (http://roletyalu.pl/okna/pcv). Sprawdzają się bardzo dobrze. Są szczelne i solidnie wykonane, a także dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

emts
Małomówny
Małomówny

Post autor: emts » czw sty 07, 2016 12:07 pm

Bardzo dobrą ofertę na dzień dzisiejszy oferuje moim zdaniem firma Budvar ( tutaj jest ich strona www: http://www.budvarcentrum.pl/ ). Oferuja tam okna drewniane oraz pcv. Wprawdzie na temat drewnianych nie jestem w stanie wiele napisać ale swego czasu zamawialiśmy u nich komplet okien plastikowych oraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Są dobrze wykonane oraz firma oferuje technologię Titanium . Skrzydła są w zabudowie wielokomorowej, są przy tym niższe. Dzięki temu powierzchnia szklenia jest większa. Do mieszkania dociera więcej światła przy zachowaniu ich energooszczędnych właściwości.
Firma ma swoje biura w wiekszych miastach Polski.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw sty 07, 2016 6:42 pm

a co to jest Titanum?
niższe skrzydła - czyli tansze ,
skrzydla w zabudowie wielokomorowej ,hmm dobre , jeszcze powiedz że mają do wyboru różne kolory , to już chyba w to nie uwierzę

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn sty 11, 2016 4:48 pm

panienka_z_okienka pisze:dał Wam rozciąć słupek ? szałowo
Odpowiem po dwóch latach, bo przegapiłem gdzieś ten wątek.
A czy trzeba rozcinać słupek, żeby zobaczyć, że nie ma w nim stali? Wystarczy rozeszklić z każdej strony, żeby zobaczyć brak jakichkolwiek wkrętów, plus lekkie popchnięcie ręką robi taki banan, że nawet jakby była stal, ale nie przykręcona to profil by się nie odkształcił. Jak tam było wzmocnienie to chyba z papieru. Ew. można wkręcić się w kilku miejscach, ale tego akurat nie robiłem.
panienka_z_okienka pisze: "drogo, drogo"
Takie coś to słyszę teraz przy co drugim spotkaniu z klientem :roll:

A z marketingowców wyżej mam ubaw. Marketing szeptany robicie bardzo źle :lol:

miefa
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: miefa » śr sty 20, 2016 2:29 pm

Oknoplast ma duży wybór

poczot
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: poczot » ndz sty 24, 2016 11:02 am

Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze są MS-linia super termo.

oelaela
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oelaela » pn sty 25, 2016 10:33 pm

Tylko nie Jezierski nacigneli mnie, niekończące się reklamacje a okna i tak do du... boje sie co bedzie z nimi rok a nie maja 2 lat

cloude
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: cloude » ndz sty 31, 2016 8:45 pm

Pamiętajcie, że nie tylko zła jakość okien może mieć wpływ na wady w użytkowaniu. Ważnym elementem i warunkiem dobrego użytkowania okien jest również dobry montaż. Zresztą nie tylko okien to się tyczy.

sterek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sterek » czw lut 18, 2016 1:28 pm

Polecam ten model:
http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ige-thermo

Mam je w swoim domu. Są to okna firmy Ekoplast z Krakowa. Swój salon firma ma na ulicy Wrobela. Mają dobre ceny, same okna również są dobrze wykonane oraz zapewniają niezłą izolację ( zabudowa jest wielokomorowa) - zarówno termiczną jak i dźwiękową. Jestem również zadowolony z kontaktu z pracownikami firmy. Okna zostały zamontowane szybko, na produkt czekaliśmy może z 3 tygodnie . Sam montaż to 1 dzień ( razem z parapetami). Kupowaliśmy u nich równięż rolety

turczynow
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: turczynow » wt mar 29, 2016 1:37 pm

kuba8883 pisze:MS-linia super termo.Więcej u najbliższego przedstawiciela.
Fakt, to dobra firma, ale strasznie droga. Jednak jeśli ktoś chce postawić na materiał najwyższej jakości i zależy mu na tym, to na pewno powinien się szarzej zapoznać z ich ofertą. Jednak jeśli ktoś szuka produktów tańszych, to też na pewno coś dla siebie znajdzie.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » śr mar 30, 2016 8:19 am

turczynow pisze:
Fakt, to dobra firma, ale strasznie droga. Jednak jeśli ktoś chce postawić na materiał najwyższej jakości i zależy mu na tym, to na pewno powinien się szarzej zapoznać z ich ofertą. Jednak jeśli ktoś szuka produktów tańszych, to też na pewno coś dla siebie znajdzie.
Co za herezje Pan sieje? Jaka bardzo droga? No bez przesady. Drogimi oknami możemy nazwać np konstrukcje drewniano/aluminiowe Internormu (choć i tak to będzie pojęcie bardzo względnie bo dla jednego będą drogie dla drugiego już nie). Niejednokrotnie tu pisałem, że jak dla kogoś takie okna jak MS, Oknoplast czy Vetrex to bardzo drogi produkt przy budowie domu to niech lepiej daruje sobie budowę.

HirotatoGouda
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: HirotatoGouda » pt kwie 08, 2016 8:05 am

Zgadza się. Fajna firma, kontaktowa. Sam korzytsałem z nich nie cały miesiąc temu. Najważniejsze, że mają bardzo kompleksową ofertę, dlatego koniecznie się z nim skontaktuj i porównaj ich ofertę.

Olivier88
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Olivier88 » czw wrz 22, 2016 1:31 pm

Szyby firmy GEALAN są dość dobre.Sam mam i polecam szczerze.

nowaczek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowaczek85 » ndz wrz 25, 2016 4:25 pm

A czemy wyżej wymienione okna są dobre? Jaka specyfikacja i rodzaj okien? Jak wyglądał montaż? Możesz coś bardziej powiedzieć? Wiadomo, że dobry montaż to podstawa, tak więc możesz też coś włąśnie powiedzieć na ten temat.

Ramzes1
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Ramzes1 » pt lis 25, 2016 6:26 pm

ja moge polecic te ktore mam u siebie z Hanlo http://hanlo.pl/technologie/100262-alte ... ia-energii
ogolnie mam caly dom energooszczedny bo jak juz stawiali to postanowilismy zrobic wiekszosc instalacji w nowszej technologi, jest rekuperacja, sciany i okna energooszczedne no i odzyskuje sie duzo ciepla

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”