Zakup okien - zaliczka

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
diesello
Czytelnik
Czytelnik

Zakup okien - zaliczka

Post autor: diesello » ndz mar 15, 2009 6:21 pm

Witam ponownie

Bede kupowal okna znanej marki, za kwote ponad 20 tys zl. Przy czym, by skorzystac z oferty promocyjnej, musze wplacic 100 % zaliczki. I tu sie pojawia pytanie, czy to jest powszechnie praktykowane? Zaznacze, ze firma jest na liscie partnerow producenta. Dlatego tez nie sadze, bym mial powody byc podejrzliwy, ale wole zapytac...

Pozdrawiam

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Zakup okien - zaliczka

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 15, 2009 6:34 pm

Dobra umowa, koniecznie ze sciśle określonym terminem realizacji i sprecyzowanym przedmiotem zamówienia, z karami za niedotrzymanie jej postanowień, do tego faktura (bo musi być od razu). I jest spoko. No i mam nadzieję, że firma godna polecenia, a nie jakiś "krzak".

LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: LIDER » ndz mar 15, 2009 7:21 pm

u nas jest tak ;-
przedpłata przy podpisaniu umowy 35% wartości zamówienia , reszta płatna przy dostawie

ps, proszę o przesłanie wykazu stolarki , zrobię wycenę - zorientujesz sie czy nie przepłacasz
e-mail aneta.mencel@wp.pl

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » ndz mar 15, 2009 9:25 pm

diesello to nie jest zaliczka to po pierwsze, a po drugie zamierzasz zawrzeć umowę z firmą, która nie jest producentem okien.
Fakt bycia lub niebycia na jakiejś liście to żaden argument, bo jak się coś wywróci to "znana marka" powie zgodnie z prawdą, że stroną tej transakcji nie była, to po drugie. Kasa Twoja, rozum też, więc rób jak chcesz, to po trzecie i do rymu nawet :D

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pn mar 16, 2009 10:18 am

Zdarza się! Promocja zwłaszcza cenowa jest dostępna w sytuacji 80%-100% przedpłaty.
Ten kto Ci to zaproponował obniżył znacznie swoją marżę - ale nie chce mieć żadnego ryzyka z egzekwowaniem kasy. I tyle! :)

**grazyna**
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: **grazyna** » pn mar 16, 2009 12:32 pm

Ja nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, że trzeba zapłacić od razu 100%. Zazwyczaj wpłaca się zaliczkę 40-50%, zwłaszcza przy tak dużej sumie.
Prześlij mi swoją ofertę na grazyna.pisarska@wp.pl
pozdrawiam serdecznie !!

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn mar 16, 2009 1:05 pm

a na Podkarpaciu takie praktyki na porządku dziennym są stosowane, cały myk polega na tym że facet daje ci np. 15 % upustu i 5% za wpłatę 100% gotówki, takie postępowanie to marketing i zachęta na kupno, jak zapłacisz taniej a dostaniesz to samo to dlaczego miałbyś nie zapłacić, sprzedawca spokojnie mógłby ci dać 20% upustu i 30 % zaliczki dalej by mu na jedno wyszło tylko że on woli od razu kaskę do ręki żeby nie mieć potem problemów po montażu z kaska jakby coś poszło nie tak. JA biorę zawsze 30 % wartości reszta po zamontowaniu jasne zasady i wszystko jet ok. Druga sprawa to taka że takie techniki sprzedaży psuja rynek i robią z klientów baranów że już o wysokości rabatów od sztucznie zawyżonych cen nie wspomnę, a jeszcze powszechna ściema że jesteśmy najlepsi, najwięksi,i mamy najlepszą promocję" garażowi producenci" dobrze że już paru z mojej okolicy wyleciało z rynku
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pn mar 16, 2009 8:59 pm

Telefon do producenta z pewnością nie zaszkodzi.Zaliczka 100% to "pełna przedpłata" obowiązuje faktura VAT.Jeżeli punkt jest na liście partnerów to pytanie, na ile lista jest aktualna?
Telefon wyjaśni sprawę ,a ryzyko jest zawsze przy 30% wpłaty również.

polskieokna.com
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: polskieokna.com » wt mar 17, 2009 8:46 am

Witam,

Przedpłata 100% przy podpisaniu umowy jest czasem stosowana i sami czasem ja stosujemy, lecz przyznam się że niechętnie. Za okna pieniądze i tak i tak się dostanie, a czy to będzie teraz czy po montażu to chyba nie ma znaczenia. Ponadto Klient czuje się bezpieczniejszy, płacąc po wykonaniu usługi, a nam zostaje 5% w kieszeni.

Ps Witam wszystkich, do tej pory bylem tylko biernym uzytkownikiem forum, teraz czas na aktywnosc z mojej strony :)
okna hurt - detal, skład okien typowych
www.polskieokna.com

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

Post autor: czyżyk 303 » wt mar 17, 2009 11:06 am

Praktyka dość często stosowana i to nie tylko na podkarpaciu jak pisał ktoś wcześniej.
Za okna i tak musisz zapłacić, więc jeśli możesz zaoszczędzić ten 1000zł. to czemu nie?
Warunek jest jeden musi to być sprawdzony producent.
U mnie klient dostaje 5% upustu za przedpłatę z góry za okna, za montaż płaci dopiero po zamontowaniu okien.
30% klientów decyduje się na taki zakup.

diesello
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: diesello » śr mar 18, 2009 9:34 am

Dziekuje za Wasze odpowiedzi. Znalazlem podobna oferte na okna tego samego producenta w sieci, co ciut oslabilo watpliwosci. A zasady promocji podobne do tych, o ktorych wspominacie ponizej. Zakup dokonany, teraz zostaje poczekac.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » ndz mar 22, 2009 10:43 am

diesello pisze:Witam ponownie

Bede kupowal okna znanej marki, za kwote ponad 20 tys zl. Przy czym, by skorzystac z oferty promocyjnej, musze wplacic 100 % zaliczki. I tu sie pojawia pytanie, czy to jest powszechnie praktykowane? Zaznacze, ze firma jest na liscie partnerow producenta. Dlatego tez nie sadze, bym mial powody byc podejrzliwy, ale wole zapytac...

Pozdrawiam
To pytanie brzmi jak o okna z OKNOPLASTU ?
Ale czy to dobra praktyka chyba nie ?

diesello
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: diesello » ndz mar 22, 2009 4:17 pm

solidnafirma38 pisze: To pytanie brzmi jak o okna z OKNOPLASTU ?
Brałem tą firmę pod uwagę, ale ostatecznie wybrałem inną. Głównym atutem okazały się stosunek renomy do ceny, jak i bardzo konkretne podejście przedstawiciela.
Ale czy to dobra praktyka chyba nie ?
Wszystko zależy od punktu widzenia, jeśli mamy taką gotówkę i mamy zaufanie, dlaczego nie, a szczególnie gdy taka forma promocji pozwala zaoszczędzić kolejne kilka procent.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”