W jaki sposobób zdobyc wiedzę??

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.

W jaki sposobób zdobyc wiedzę??

Postprzez agniechaaa » Wt kwi 21, 2009 8:05 pm

Mam pytanie do doswiadczonych okniarzy : w jaki sposob najlepiej zdobywac wiedze technicznna z branzy??
jestem początkującym sprzedawca i wiele spraw budowlanych to narazie czarna magia
agniechaaa
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: W jaki sposobób zdobyc wiedzę??

Postprzez Magic353 » Wt kwi 21, 2009 8:13 pm

Pani Agnieszko,nauka i praca w terenie i uważne słuchanie tego co starsi wiedzą mówią do pani. I serdeczna rada,nie bać się pytać i domagać odpowiedzi rzetelnej i zrozumiałej dla pani. Nie ma pani obowiązku wiedzieć wszystkiego. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w pracy i zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Jak coś to proszę pisać na priv.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez meraś » Wt kwi 21, 2009 9:01 pm

Jeżeli jesteś sprzedawcą - właścicielem to troszkę współczuję..dyskryminacja ma miejsce i wielu handlowców troszkę inaczej patrzy na kobiety ( od kobiet mam te informację ) .

W terenie jak najbardziej...od doświadczonych montażystów, od tych którzy Ci sprzedają towar, z katalogów,....no i oczywiście z forum 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...
meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Wt kwi 21, 2009 10:34 pm

Z tym forum, joko źródłem, byłbym ostożny. Każdy wątek rozpoczynany jako zapytanie o radę kończy sie zadymą.
Najlepiej u producenta okien, doradców technicznych z profili pvc, alu, okuć i szyb. Proponuję oknonet strona główna i aktualności i jeszcze oknotest. Katalogi techniczne oczywiście. Ale praktyka czyni mistrza.
Pozdrawiam i powodzenia.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Śr kwi 22, 2009 6:13 am

Panie Bartku,w takim razie proszę powiedzieć u kogo dopukać o wiedzę i szkolenia z zakresu profili,okuć czy szyb?
Jak 4 lata pracuję w branży okiennej tak 98% swojej obecnej wiedzy nabyłem sam po przez praktykę i lekturę a jak pytałem o możliwość szkoleń to najpierw obiecanki a na koniec echo,wrażenie osobiste tak jakby dealerzy czy producenci stolarki bali się użyczyć komuś wiedzy. Meraś,co do twojej wypowiedzi o dyskryminacji to świadczy tylko o kulturze osobistej rozmówców kobiet-handlowców,tak ja i również robieniem zadym na forum, Pozdrawiam i miłego dnia. :D
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez solidnafirma38 » Śr kwi 22, 2009 6:21 am

Każda dobra firma organizuje szkolenie, jednak jako handlowiec nie musisz za dużo wiedzieć, teoretycznie po 2 miesiącach pracy powinnaś zaskoczyć , a na oknonecie poczytaj trochę artykułów sponsorowanych i już będziesz wiedziała jaką gadkę wstawiać :)
W pracy handlowca wiedza czysto teoretyczna to tylko jakieś 15 % reszta nie ma nic wspólnego z oknami !!!!
PS . Nie mylić handlowca z doradcą technicznym !!! :idea:
solidnafirma38
Ekspert
Ekspert

Postprzez fajneokna.pl » Śr kwi 22, 2009 6:30 am

To my mamy w taki razie pecha. Od początku działalności firmy z którymi współpracujemy w zakresie stolarki okiennej nie organizowały takich szkoleń pomimo , że sami o nie prosiliśmy. Firmy te nie są garażowymi fabryczkami.
Wiedzę o produktach które sprzedawaliśmy i sprzedajemy musieliśmy zdobywać sami.
fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Śr kwi 22, 2009 8:20 am

Jako producent nie mam żadnych problemów z dostępem do informacji. Z Wymarem wygląda to najlepiej. Miałem szkolenia w Belgii, na bieżąco mam informację o nowościach i zmianach. Do dyspozycji są technicy w Belgii, którzy w przypadku problemów przyjeżdżają do zakładu (raz już byli przy wdrażaniu systemu drzwi podnośno-przesuwnych). Od okuciowców i dostawcy szkła tez mam komplet informacji i stałą pomoc. Jednym słowem, nie narzekam.
Nigdy nie odmawiam pomocy moim dealerom lub klientom indywidualnym. Tylko, że dealerzy niezbyt często jej potrzebują, a to chyba dlatego, że są to ludzie z kilkuletnim doświadczeniem w branży.
A handlowiec, to faktycznie nie technik i informacji technicznych potrzebuje mniej.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Śr kwi 22, 2009 10:15 am

Ok,zgodzę się że producent stolarki generalnie nie ma problemu z dostępem do danych technicznych czy szkoleń,producentom profili czy okuć zależy na dobrym kontakcie z producentem a firmy montażowe i dealerzy są już często traktowani jako zbędny balast. Poprzednie lata zajmowałem się tylko montażami i wiedza techniczna była mi potrzebna żeby lepiej i dokładniej montować oraz umieć doradzić lub odradzić coś klientowi gdy miał pytania odnośnie stolarki lub oczekiwania. I bazuję na tych doświadczeniach z brakiem szkoleń gdzie jako montażysta potrzebowałem tej wiedzy co nie zmienia faktu że teraz zajmując się handlem nie wykorzystuję tej wiedzy. A prawda jest też taka że wszystko jest w zamkniętym kręgu,dostawca-dobry dealer-dobra grupa montażowa i na końcu zadowolony klient. A im większa wiedza u każdej z tych grup tym bardziej zadowolony klient na końcu.
Pozdrawiam.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez LIDER » Cz kwi 23, 2009 9:32 pm

pamiętam , też miałem wiele pytań i wiele się nauczyłem od swego dostawcy okien.

teraz ja jestem nieduzym producentem i mógł bym Pani duzo pomóc.
proponuję współpracę na narmalnych partnerskich zasadach , pani sprzedaje nasze okna , ja merytorycznie was wspieram i pomagam i wyjaśniam wszystkie niejasności

wystarczy napisać ;
salplast@wp.pl
LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez adjj » Pt kwi 24, 2009 1:02 pm

Wszystkich zainteresowanych nabywaniem wiedzy okiennej tej praktycznej jaki i tej teoretycznej proszę o kontakt. Szczególnie tych którzy chcieliby później połączyć i wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenia w bezpośrednich kontaktach z klientami, bo w końcu o to chodzi, by sprzedawać okna - wiedzą. :D Wiedzą o oknach i ich nabywcach. No bo niby dlaczego mają kupić właśnie "te" okna i właśnie "tu"?
Jednocześnie informuję Pani Agnieszko, że nie będzie Pani musiała niczego ode mnie kupować, bo niczego nie sprzedaję. Oprócz różnistej okiennej wiedzy :D

Pozdrawiam
adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez fajneokna.pl » Pt kwi 24, 2009 2:30 pm

adjj napisał(a):Wszystkich zainteresowanych nabywaniem wiedzy okiennej tej praktycznej jaki i tej teoretycznej proszę o kontakt
Jesteśmy zainteresowani. Na czym ma polegać zdobywanie wiedzy?
fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Magic353 » Pt kwi 24, 2009 3:22 pm

Jestem również zainteresowany i prosiłbym o szczegóły.
Ps. :D Okres reklamacyjny po szkoleniu ile wynosi? Pytam bo my na stolarkę musimy dać minimum 60 m-cy. :D :D :D :D :D :D :D
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pt kwi 24, 2009 10:10 pm

Z wiedzą jest jak z techniką. Jak nie idziesz do przodu, to się cofasz.
Podsumowując. Jeżeli będziesz w zdobywaniu wiedzy szedł do przodu, to żadna gwarancja na nią nie będzie Ci potrzebna.

P.S.
Jak Wam, Koledzy i Koleżanki, ktoś chce coś dać - tak z dobrej woli - to nie komentujcie, tylko bierzcie.

Pozdrowionka. :P
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Pt kwi 24, 2009 10:40 pm

Ludzie,czy wy się na żartach nie znacie? Panie Bartku,widzę że Pan ostatnio jakiś smutny chodzisz patrząc na pana posty. Cytując za starą i dobrą Budką Suflera "A po nocy przychodzi dzień,a po burzy spokój jest" Głowa do góry i dużo uśmiechu i będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkich i dużo :D :D :D :D :D :D :D
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez adjj » So kwi 25, 2009 3:01 pm

Ależ znamy się na żartach. Na oknach też co nieco. Było nie było to już hoho ... lat miesza się tę ropę z solą. :D
Na czym polega zdobywanie wiedzy? Na konfrontacji własnych doświadczeń z doświadczeniami i wiedzą otoczenia oraz stworzeniu własnej drogi, by tego samego nie robić ciągle tak samo oczekując innych niż zwykle efektów.

Poważnie zainteresowanych wymianą "okiennych poglądów i doświadczeń" proszę o kontakt przez PW, bo to jedyna "niereklamowa" droga.

Pozdrawiam
adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pn kwi 27, 2009 6:37 am

Magicu, do smutku mi daleko. Tylko trochę jestem zmieszany po ostatnich przetargach, bo już nie wiem, co jest grane. Ceny jakieś z innej planety. Jakiś dziwny rok nadszedł i wszyscy postanowili naszemu państwu okna za darmo rozdawać, bo innego wytłumaczenisa na ten poziom cen nie mam. Z tego, co mi jest wiadomo, to nie jestem w tych poglądach osamotniony.
Chyba dam, sobie spokój na jakiś czas z tą porażką przetargową. Niech się oszołomieni wyprztykają, to będą mnie mniej przygnębiać.
Z poniedziałku ruszam z nowa energią i perspektywą zakończenia walki w czwartek. A w piątek góry.
Pozdrawiam wszystkich.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Pn kwi 27, 2009 1:20 pm

Nie śledziłem co prawda cen w przetargach na ten rok,ale słuchając wypowiedzi jestem skłonny przychylić się ku tej opinii.
Ja sobie dałem spokój z przetargami już dawno bo to jest dla mnie szukanie jelenia. Moja gmina ogłosiła przetarg na wymianę stolarki w mieszkaniach komunalnych z standardowym kryterium - 100% cena,wysłałem maila(do dziś czekam na odp.)z prośbą o wyjaśnienie tego dziwnego kryterium w kontekście przepisów.
Również pozdrawiam wszystkich.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Vassago » Wt kwi 28, 2009 12:56 pm

Bartłomiej Zegadło napisał(a):Magicu, do smutku mi daleko. Tylko trochę jestem zmieszany po ostatnich przetargach, bo już nie wiem, co jest grane. Ceny jakieś z innej planety. Jakiś dziwny rok nadszedł i wszyscy postanowili naszemu państwu okna za darmo rozdawać, bo innego wytłumaczenisa na ten poziom cen nie mam. Z tego, co mi jest wiadomo, to nie jestem w tych poglądach osamotniony.
Chyba dam, sobie spokój na jakiś czas z tą porażką przetargową. Niech się oszołomieni wyprztykają, to będą mnie mniej przygnębiać.
Z poniedziałku ruszam z nowa energią i perspektywą zakończenia walki w czwartek. A w piątek góry.
Pozdrawiam wszystkich.

Wiatm wszystkich,

Panie Bartku to fakt, że w przetargach jest jakieś szaleństwo cenowe, aczkolwiek teraz już sie minimalnie wszyscy podnoszą....o 2 do 3 % :)
A co do cen na przetargach, to cena która dla Pana będzie ceną po kosztach, albo jeszcze niżej, dla innch może byc ceną na której jeszcze uzyskają "akceptowalny" zarobek, a wszystko dlatego, że każdy ma inne ceny zakupu materiałów.....

ps. miłego wypoczynku w górach.
Vassago
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Wt kwi 28, 2009 6:50 pm

Nie mówcie mi, że ktokolwiek kupuje materiały o 40% taniej niż ja. Taka musiałaby być różnica, a nie jest na tym poziomie - tego jestem pewien.

Także miłogo wypoczynku, choć pogoda w weekend ma być do kitu (może się nie sprawdzi?)
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez WojtkoJ » Śr kwi 29, 2009 7:32 am

a wszystko dlatego, że każdy ma inne ceny zakupu materiałów.....

Jeżeli ktoś kupuje stal o grubości 07mm w kształcie ceownika do ramy, profile robione ze zużytych butelek po coli, szyby zespolone wypełnione azotem i tlenem i okucia klepane u Iksińskiego w garażu to oczywiste że ceny będzie miał nieco inne...

A co do pogody to też mam ogromną nadzieję że będzie ładnie bo jutro wieczorkiem ruszam w sudety!! :)
WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Śr kwi 29, 2009 9:45 am

A ja w Pieniny.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Powrót do Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci