jakość okien plastikowych

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.

jakość okien plastikowych

Postprzez Rafałkr » Pt maja 22, 2009 8:40 am

Co sądzicie o jakość samych profili, materiałach z jakich plasstik jest wykonany. Pytam o odpady z jakich często producenci wykonują okna. Dlaczego nie informują nas o tym tylko sprzedają okna z odpadów, śmieci w cenie okna z pełnowartościowego materiału. Przecież te z wiórów powinny być tańsze...
Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

.

reklama oknoAd

Re: jakość okien plastikowych

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Pt maja 22, 2009 10:16 am

Wszyscy informują, z jakiego materiału produkują okna. Dobrze o tym wiedzą dealerzy.
Ale polityka CCC załatwia wszystkich producentów na starcie. Daj cenę to może kupię od ciebie okna. A później taki dealer sprzedający okna z tego, jak to nazwałeś "odpadu", wciska klientom ciemnotę, że to najwspanialszy wyrób na swiecie, zamiast zaproponować klientowi naprawdę dobry produkt, rzetelnie wykonany i dobrej jakości za ciut większe, ale rozsądne pieniądze.
W moim przypadku wygląda to tak, że mając przyzwoitą - lecz nie najniższą - cenę na swoje okna musiałem zmienić kierunek sprzedaży na zachód Europy. Tam jakość i terminowość są jednak doceniane. Śweiadomie produkuję z droższego, ale najwyższej jakości PVC. W innym przypadku ten kierunek sprzedaży nie byłby możliwy.
Jeżeli coś trzeba zmienić, to na pewno podejście do jakości wyrobu dealerów. To oni sprzedadzą to, co chcą. Bo nie jest prawdą, że klient kupi tylko najtańszy wyrób. Klient szuka dobrego jakościowo wyrobu. Trzeba tylko umieć argumantoać swoje racje i przekonać klienta do swojego zdania, co wbrew pozorom, nie jest trudne.
A producentów - niektórych - tez trzeba skierować na odpowiednie tory myślenia , bo całą tę branżę szlag trafi, a okno z PVC będzie kojarzone z największy chińskim chłamem, bez względu na to kto je wytworzył.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez livid » Śr cze 24, 2009 4:51 pm

Witajcie

wiec jakie okna kupic skoro wszyscy krzycza ze ich sa najlepsze
jestem przed wymiana wszystkich okien w mieszkaniu i mocno brape sie po głowie zastanawiajac kogo (jaka firme/okno/profil/szybe)wybrać.
myslalem ze jak poszukam po forach to rozjasmi mi to cos... ale niestety.
wszystkie okan sa dobre a złe opinie biora sie z tego ze partacze je pozniej montują.

zalezy mi na tym aby moje okna miały wpływ na rachunki za ciepło ktore zima przychodza.
zastanawiam sie rowniez z jakiego maja byc materiały drewno/pcv

wstepnie umowiłem sie z 4 firmami ktore zrobia mi wyceny wybrałem
wstepnie wybrałem MS, avante, stilbud, budvar

moze cos mi poradzicie lub ocenicie moj wybór

dzieki z gory
livid
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez CICHY » Śr cze 24, 2009 5:21 pm

Nie koncentruj sie na wycenie tylko na tym co jeszcze jest ważne dla Ciebie.( np. jakość PCV )
Swoją drogą ciekawy przekrój firm ( dostawców) od dołu do .....góry :D
CICHY
Małomówny
Małomówny

Postprzez livid » Śr cze 24, 2009 6:05 pm

Budvar jest twoim zdaniem najlepsza z tych firm?
livid
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez CICHY » Śr cze 24, 2009 7:16 pm

Tego broń boże nie powiedziałem.W kontekście wątków o firmie B.....sam sobie odpowiedz.Poszperaj w forum, o każdej z tych firm są opinie.Najlepiej na PW określ skąd jesteś może będę mógł pomóc a z pewnością nie zaszkodzę . :D
CICHY
Małomówny
Małomówny

Postprzez Magic353 » Śr cze 24, 2009 8:47 pm

A ja powiem krótko,mój dostawca po iluś-nastu zamontowanych oknach uzyskał dzisiaj krótki tekst "Jeżeli tylko o trochę pogorszysz jakość to będę pierwszym który ci urwie łeb razem z płucami" a robi okna na "zwykłym" Aluplaście. A montowałem już okna na różnych profilach i od różnych producentów. Tak więc nie z czego do końca profil jest robiony ale najważniejsza staranność wykonania przez producenta no i dobry montaż. Pozdrawiam.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Cz cze 25, 2009 7:05 am

Ogólnie Magic to się z Tobą zgodzę. Można zrobić badziew z bardzo dobrego profila, bo ostateczna jakość okna zależy od producenta. Ale, Kolego, z bele czego dobrego produktu nie zrobisz. Jeżeli profile, czy inny składnik okna, nie będzie utrzymywał podstawowych, deklarowanych przez wytwórcę, cech (grubości ścianek, skład pvc itp)to nie ma takiej możliwości, aby okno zachowywało się prawidłowo przez długi czas użytkowania.
Wystarczy pogłówkować rozsądnie i przeanalizować ceny okien z różnych profili. Nie patrzmy tu jednak, co deklaruje profilodawca w aprobacie, a weźmy pod uwagę faktycznie dostarczany profil. Mówię teraz o profilach, ale dotyczy ten problem oszczędności na wszystkich składowych okna. pocieniane ścianki profili, profile coex, wzmocnienia 1,15mm (+/- 0,15mm), szyby pseudotermiczne, okucia okrojone z funkcji do bulu i produkowane na sztukę z byle jakiej stali. Tu jest problem złej jakości stolarki. No i jak dołaczyć do tego partactwo pracowników na produkcji i marnej jakości montaż (słyszałem już o 8,0 zł. za mb. obwodu)mamy bubla od A do Z.

Moja opinia jest taka. Jak skończy się walka cenowa na rynku i producenci zaczną produkować mniej ale precyzyjniej, to klienci będą zadowoleni z jakości, a producenci z zysku.
Chiński model produkcji, czyli dużo i byle jak nie prowadzi do niczego dobrego. Głownie do złej opini rynku.

Pozdrawiam:
B.Z.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Magic353 » Cz cze 25, 2009 7:29 am

Panie Bartłomieju,tu się z Panem również zgodzę,patrzę się na okna od mojego dostawcy i na dziś nie mam czego się czepić.
A Aluplast operuje na przełomie klas A i B,stal jest dobra i gruba,co do okuć przestałem zamawiać na okrojonym AutoPilocie na rzecz ActivPilota i na dziś zaczynam mieć dobry produkt za rozsądne pieniądze i z rozsądnym zyskiem. No i montaż,nie żałuję blach montażowych na sztukę okna+ taśma rozprężna. Pozdrawiam.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez livid » Cz cze 25, 2009 10:43 am

to prosze zaproponujcie mi optymalne okno dla moich potrzeb
glowne założenie okno ma byc energo oszczednie
drewno lub pcv moga byc obie konfiguracje
cena nie jest najwazniejszym kryt
livid
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez piotr146 » Cz cze 25, 2009 2:07 pm

W skrócie " nieistotne co się mieli do parówki, ważne by była smaczna" Pozdrawiam
piotr146
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Pt cze 26, 2009 6:39 am

livid,nie patrzę teraz na konkretnego producenta profili,ale jak takie okienko energo-oszczędne to rama min.80 mm z wypełnieniem,pakiet 3 szybowy na ciepłej ramce. A jak 80mm za mało to holendra proponuję.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez livid » Pt cze 26, 2009 8:01 am

magic353
tak jak juz pisałem wczesnie wybiore sposrod 4 producentow MS, avante, stolbud, budvar
umowiłem sie juz z kazdym z ich przedstawicieli w łodzi choc pani ze stolbudu powiedziala ze technik nie przyjedzie chyba ze na 100% jestem zdecydowany na ich okna---ciekawe prawda.
zobacz/porownam co kazda z nich mi zaproponuje a informacjami tymi podziele sie z wami/przed dokonaniem wyboru
licze ze wtedy wy pomozecie podjac mi wlasciwa decyzje

:-)

pozdrawiam
livid
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez meraś » Pt cze 26, 2009 10:00 am

Raczej nie technik tylko handlowiec...

a nie uważasz że lepiej zobaczyc gotowy produkt zamiast wybierać z narożnika ?

Lepiej pofatyguj się do przedstawiciela..

I chyba nie jesteś do końca sprecyzowany co do wyrobu... budvar.........avante ?
..bałagan i porządek - to tylko liczby...
meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez livid » Pt cze 26, 2009 11:54 am

chce zobaczyc co poszczególni przedstawiciele mi zaproponuja

patrze sobie wlanie na okna stolbudu capital 92mm i 3 szyby

chce kupic optymalnie dobry produkt/ pieniadze nie sa najwazniejsze bo okna maja byc na lata wiec zdaje sobie sprawe ze musza kosztowac

dlatego ze wydam duzo pieniedzy chce zobaczyc co zaproponuja mi te firmy ze swoich energooszczednych kolekcji i ile bede musial za to zaplacic
livid
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez wojtys » Pt cze 26, 2009 4:31 pm

Jeżeli jesteś z Łodzi zapraszam do Firmy Petecki.
Poponuje okna najnowocześniejszych profili Rehau Geneo z tworzywa RAU-FIPRO.
Pozdrawiam Wojtys
wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Rafałkr » Wt lip 07, 2009 1:45 pm

widzieliście najnowszą ofertę budvaru? dają rabat 40% na okno pvc, mają naprawdę dobrą cenę. Zobaczcie sami!!
Rafałkr
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Magic353 » Wt lip 07, 2009 9:35 pm

RafałKR,odezwij się na priv to dam ci nr tel.do siebie. Właśnie jestem na gościnnych montażach u kolegi który sprzedaje Budvar, jak jesteś z centrali to usłyszysz parę gorzkich słów o waszej stolarce. Zainteresowany?
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez przemek8511 » Śr lip 08, 2009 8:29 pm

i poco to wydawac kupe pieniedzy na jakies budwary ( jedna z wiekszych porażek " wklejane słupki itd") avante itp. Klient jak kupi okno za 1.000 zł to myśli ze kupil lepsze niż te co kosztowalo 800 zł. Włanie dzieki takim producentom jak dobroplast, pol-plast itd. jeszcze czesc myslacych ludzi kupi te za 800 zł i bedzie mialo takie same jak Ci za 1.000. albo jeszcze lepsze. Nikt nie zwraca uwagi na uszczelki na rodzaj okucia wszyscy tylko na rodzaj profilu a profil to tylko 20% sukcesu i placa kupe pieniedzy a " renomowani producenci " licza pieniazki i mysla co teraz wymyslec aby czesc nie myslacych klientow zrobic na jakies bzdetne hasełko typu " widok z naszego okna jest najpiekniejszy itd". Pozdrawiam myślących
przemek8511
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » So lip 11, 2009 8:02 pm

Powiedziałbym, że profil to co najmniej 70% sukcesu. Z byle G... nie da sie zrobić dobrego okna. Grubości ścianek w profilu PVC to bardzo ważna sprawa. Ale podejście producentsa do jaskoćci okana nie jest bez znaczenia. Okucia.....? Wszystkie maja te same funkcje. Sprawa w jakości wykonania. Dla mnie ważny jest profil dobrej jakości i porządne wzmocnienia. Bez oszczędności. Może jest drożej niż najtańszy ...... Ale ogólnie sie opłaca, bo nie ma problemu z reklamacjami - a te troszkę kosztują.
CCC to porażka!!!!!!!
Pozdrowienia dla rozsądnych.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez finlandia » Pt lip 17, 2009 9:55 am

Szkoda mi słow na obecną kampanie Budvaru. Czy Wy sie nie wstydzicie? Co sprzedawaliscie rok temu?
Budvar - najbardziej nieetyczna reklama jaką znam.
finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez mtmd » N lip 19, 2009 7:48 pm

Mam okna z BUdvaru i mam przynajmniej gwarancje ze nie są zrobione z odpadów. Wcześniej kupowała u nich siostra i też jest zadowolona.
Przepychacie się tutaj jak dzieci, a ja wiem ze lepiej kupić okna w Budvarze co istnieje długo na rynku bo ona nie może pozwolić sobie na kit.
Szkoda dłuzej gadac. Równajcie do najlepszych zamiast tracić czas na durne komentarze.
mtmd
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez kuba8883 » Pn lip 20, 2009 7:21 am

Pracownicy Budvaru....znajomość języka polskiego też przydaje się w czasie tej waszej durnej kampanii reklamowej.Robicie totalną wiochę,wciskając się z waszymi śmieciami na to forum.
To sprawia wrażenie że być może Budvar nie produkuje z odpadów....ale je ZATRUDNIA :lol: :lol: :lol:
kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez pchelek » Śr lip 22, 2009 7:46 am

Budvar okien z odpadow nie produkuje bo takich okien nikt w Polsce nie ma. Nie ma okien z odpadow.. Byly kiedys okna MEETH MASSIW. Budvar nie tloczy profili tylko okna z profili sklada. Wiec nie moze okien z odpadow produkowac. reklama Budvaw to najbardziej nachalna i najbardziej debilna reklama. Natomiast jak Budvar te okna produkuje - za kazdym razem z coraz gorszych systemow to wiele mozna powiedziec.
Nawet na tym linku sa debilne reklamy Budvar.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez krzysiek.i » Pn lip 27, 2009 7:06 pm

pchelek napisał(a):Budvar okien z odpadow nie produkuje bo takich okien nikt w Polsce nie ma. Nie ma okien z odpadow.. Byly kiedys okna MEETH MASSIV.

Z tego co się orientuję paru straceńców jeszcze rzeźbi z tej hybrydy coś na kształt okien. :D
pozdrawiam
krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Postprzez pchelek » Śr lip 29, 2009 7:37 am

to sie przejada jak sie zacznie aluminiowa blacha odklejac
szalencow u nas nie brakuje
wiem ze z tego smietnika slupy chca robic i belki do pomostow - smierdzi to jak ...................................
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez JK » Pn sie 10, 2009 6:20 pm

Bartłomiej Zegadło napisał(a):Powiedziałbym, że profil to co najmniej 70% sukcesu. Z byle G... nie da sie zrobić dobrego okna. Grubości ścianek w profilu PVC to bardzo ważna sprawa. Ale podejście producentsa do jaskoćci okana nie jest bez znaczenia. Okucia.....? Wszystkie maja te same funkcje. Sprawa w jakości wykonania. Dla mnie ważny jest profil dobrej jakości i porządne wzmocnienia. Bez oszczędności. Może jest drożej niż najtańszy ...... Ale ogólnie sie opłaca, bo nie ma problemu z reklamacjami - a te troszkę kosztują.
CCC to porażka!!!!!!!
Pozdrowienia dla rozsądnych.

Panie Bartłomieju,

a ja bym powiedział że na sukces w materiałach do okna składają się w :

20 % profile
20 % wzmocnienia
20 % wkręty (ich jakość i ILOŚĆ)
20 % szyby
20 % okucie

A które 20 % jest najważniejsze, to niech sobie oceni każdy producent dla siebie.

PS: Trochę wcześniej napisał Pan coś ciekawego o profilach - utrzymywanie podstawowych cech deklarowanych przez tychże producentów profili. Do tego dodałbym jeszcze sprawdzanie tych cech przez "producentów" okien.

Pozdrawiam
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO
JK
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez Magic353 » Pn sie 10, 2009 9:43 pm

Dla mnie najważniejsza jest 100% jakość wyrobu,biorę poprawkę na to że nie myli się tylko ten kto nic nie robi,gorzej to wygląda gdy stolarka schodzi z produkcji bo maszyny były gorące i jest zrobiona byle jak.
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez JK » Wt sie 11, 2009 7:07 am

Magic353 napisał(a):Dla mnie najważniejsza jest 100% jakość wyrobu,biorę poprawkę na to że nie myli się tylko ten kto nic nie robi,gorzej to wygląda gdy stolarka schodzi z produkcji bo maszyny były gorące i jest zrobiona byle jak.

Zgadzam się z tobą, ale żeby wyrób był dobrze wykonany producent musi użyć możliwie dobrych materiałów i dobrze je ze sobą połączyć.

Pozdrawiam
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO
JK
Rozgadany
Rozgadany

Postprzez komarko1 » N wrz 20, 2009 7:46 am

Jakość jakoś trzeba sprzedać :
szyby - obecne pakiety 1,0 w normalnych warunkach sprawdzają się choć pakiet trzyszyowy ładnie wyglada marketingowo to : - zmniejszona przenikalność światła,większe obciążenie na okuciach (50% więcej szkła) no i jak nie mamy domu pasywnego tylko wietrzymy piernaty to oszczędności pomiędzy 0,6 a 1,0 wyfruwają w powietrze.
Profil 3 komorowy np starego aluplasta (nie wersja euro) w kolorze nie będzie bardziej się gięła niż najnowsze okno 5 komorowe jeśli zamontujemy prawidłowo (pod warunkiem normalnych wymiarów okien a nie np 1800*1600 w jednym skrzydle) Przenikalność cieplna to różnica max 0,3 i jak wietrzymy (a rama schowana w ocieplonym murze) to różnic prawie nie ma.
Stare dobre okucia Winkhausa czy Roto działaja jakoś do tej pory a nowsze wynalazki ze "srebrną powłoką" maja jakby cieńsze blaszki :) (oszczędność materiału)
pomijam sytuacje ekstremalne gdzie wpływ zastosowanych materiałów i jakość materiałów na najwyższym poziomie musi być bo inaczej się nie da.
Natomiast na zadowolenie klienta bardziej decydujący wpływ ma rzetelność wykonania produktu (wszyscy wiedzą że np Vekę należy brać od producenta A bo robi fajnie i tanio, B-robi fajnie i drogo, a C to kaszani profil choć to Veka) i jakość montarzu.
Radzę klientowi aby zapytał znajomych co zamontowali i czy są zadowoleni (choć widzę kliencie żeś z tych co to krzyczą że mają kasę, szukają najtańszego i robią konkurs piękności - na razie 4 firmy dopuszczono,jeszcze tylko pytanie na oknonecie co radzą, prześlemy 30 zapytań ofertowych internetem do dealerów i wybierzemy?...... za rok - bo będzie postęp technologiczny) Acha - szanowny kliencie - wybierz lepiej dealera który mieszka w pobliżu Ciebie - łatwiej potem załatwiać wszelkie sprawy na miejscu.
komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez Bartłomiej Zegadło » So paź 10, 2009 8:28 am

Gadać na ten temat, po raz setny chyba, już mi się za bardzo nie chce.
Ogólnie w Polsce wszyscy, a raczej większość klientów, kupują ceną. Nikt nie zwraca uwagi na jakość. No i firmy profilowe oraz producenci okien robią wszystko żeby tę najniższą na rynu cenę uzyskać.
Proste!!!!!!!!!!!!!!!! A klient głupi kupi, a potem cierpi, bo jak się okna rozlatują po roku lub trzech nie ma mu kto pomóc. Nie ma kto bo aprobaty techniczne wydawane są na pałę i nikt nie kontroluje, czy okna są produkowane z takich materiałów jakie są wpisane do tejże (chodzi tu o parametry techniczne), a roszczenia z tytułu rękojmi i gwarancji w tym kraju są nie do wyegzekwowania.

I to by było pokrótce na tyle.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez tom.zelnik » Pn paź 19, 2009 1:56 pm

Witam
Ja posiadam okna plastikowe z okleiną drewnianą tzn. okna wyglądają z zewnątrz jak drewniane. Co do jakości okien to mam na razie już prawie dwa lata w domu i jeszcze się nie zniszczyły, ale myślę, że i tak okleina nie będzie tak trwała wiecznie, chociaż zobaczymy...
tom.zelnik
Czytelnik
Czytelnik

Postprzez Bartłomiej Zegadło » Cz paź 29, 2009 6:51 pm

tom.zelnik, jak jest w odpowiednich warunkach położona na profil, to będzie i 20 lat, bo jest bardziej odporna na warunki zwnętrzne niż PVC w masie. Dwa lata, to nie jest okres po którym można czy wytrzyma czy nie. Jak okna mają dwa lata, to i tak masz szczęście, bo niektórzy po dwóch latach musieli swoje okna na nowe wymieniać. Dlaczego. Czytaj w innych wątkach (stałli bywalcy wiedzią w których)

Hej.
Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista

Postprzez krakus » Cz lis 05, 2009 1:41 pm

widziałem jedno z pierwszych okien w okleinie jakie zamontowałem będąc montażystą w firmie TRAS . rok 1993 KBE w mahoniu jest tam pare rys na skrzydle wynikłych z mycia okien ( pisaki czynią cuda ) ale nic pozatym ,wymieniłem uszczelki i klienci są zadowoleni a stan okleiny bardzo dobry
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Powrót do Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci