Strona 1 z 1

OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: czw lip 16, 2009 2:07 pm
autor: Rafałkr
Czy ktoś z Was montował okna energooszczędne? jakie one powinny być? jaka jest średnia cena. Czytałem ostatnio dość dużo na ten temat i przejżałem wiele ofert różnych producentów, ale nie ma to jak Wasza opinia...

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: czw lip 16, 2009 9:45 pm
autor: solidnafirma38
Moja opinia to…., takie okna to przerost formy nad treścią , to jest coś dla gadżeciaży co lubią mieć coś lepszego niż wszyscy , te okna są hasłami reklamowymi które maja ruszyć sprzedaż ,moim zdanie rachunek ekonomiczny nie przemawia za zakupem takich okien , to jest to samo co kupić sobie bolida F1 na jazdę po polskich drogach …., ale są i tacy :)
Reasumując…., chęć posiadania nie ma realnego uzasadnienia, ale tacy klienci to najlepsi klienci ! Kto nie marzy o takich klientach , którzy na pytanie co potrzeba…, odpowiadają wszystko co najlepsze i nie pytają o cenę …., Tu jedno jest pewne , na pewno kupią towar dobry , wysokiej jakości , i trochę na wyrost , jedyne co zrobią to tyko trochę więcej zapłacą , i są w lepszej sytuacji od klienta który kupuje taniochę , a ich jedyną wytyczną jest cena ! Ci już za rok lub dwa będą szukać nowych okien bo to badziewie co kupili będzie gorsze od tego co się pozbyli …., suma sumarum zapłacą więcej od naszego ukochanego gadżeciaża !!!
A ceny …., jeżeli ktoś chce poznać ceny takich okien na wypasie , niech pisze na adres biuro@solidnafirma.com
:mrgreen:

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 17, 2009 9:45 am
autor: Rafałkr
dostałem własnie wycenę okna energooszczędnego 1 465 x 1435 (z Budvaru) - 853 zł/netto. To chyba dobra cena za okno o przenikalności cieplnej szyby 0,6 W/m2K; o przenikalności cieplnej okna 0,86 W/m2K. Okno z czystego pvc, bez ołowiu

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 17, 2009 9:50 am
autor: kuba8883
No i znowu się zaczyna :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Rałalkr bierz te swoje wypociny do śmietnika i nie zaśmiecaj forum :twisted: :twisted: :twisted:

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 17, 2009 10:45 am
autor: finlandia
Rafałkr pisze:dostałem własnie wycenę okna energooszczędnego 1 465 x 1435 (z Budvaru) - 853 zł/netto. To chyba dobra cena za okno o przenikalności cieplnej szyby 0,6 W/m2K; o przenikalności cieplnej okna 0,86 W/m2K. Okno z czystego pvc, bez ołowiu
Rafał, a to okn otakie ciepłę bo bez olowiu?a moze i bez stali - jeszcze cieplej - aż gorąco!
Idę o zakład że podajesz fałszywe współczynniki.
Budvar jest taki certyfikowany - no to ŻĄDAM CERTYFIAKTU na potwierdzenie wartości które podałeś!

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 17, 2009 6:17 pm
autor: wojtys
Rafałkr pisze:Czy ktoś z Was montował okna energooszczędne? jakie one powinny być? jaka jest średnia cena. Czytałem ostatnio dość dużo na ten temat i przejżałem wiele ofert różnych producentów, ale nie ma to jak Wasza opinia...
Byłem ciekawy po co Rafałkr rozpoczynałten wątek, teraz już wiem

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 17, 2009 6:23 pm
autor: Magic353
Rafałkr,ty chłopcze błądzisz,odpowiedz sobie na pytanie czy chcę uzyskać opinię czy zrobić konkurs ofert.
A dział reklamy Oknonetu jest po za forum i z nim się skontaktuj. Pozdrowionka błądzący człowieczku.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pn lip 20, 2009 2:08 pm
autor: komarko1
okna bez ołowiu??? raczej stabilizatorów na bazie soli ołowiu (hihi życzę szczęścia tym co stosują stabilizatory wapniowe,cynkowe itp) no i co to za szyba że w niej też nie ma soli ołowiu??? a jak PCV jeśli chodzi o własności elektrostatyczne? jak wygląda sprawa kadmowanych okuć? rozumiem że okno nie jest otwierane (straty ciepła) Więc może lepiej kup witrynki + rekuperator ciepła? cenowo wyjdzie na jedno

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: śr lip 22, 2009 8:52 am
autor: pchelek
szyba 0,6 cale okno 0,86 - komus sie popier........ wspolczynniki. Zeby okno mialo 0,86 to rama musialaby miec znacznie ponizej 1,0 - a takich ram nie ma. Nawet Budvar ich nie ma - kolejna reklama licaca na naiwnego klienta.
I te okna bez olowiu - DECCO bez olowiu ?????????? czy stary TROCAl ???????????

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: ndz sie 23, 2009 7:22 pm
autor: glaskiewicz
Szyba 0.5, wzmocnienei termiczne zamiast standardowego to wtedy można mówić o oknach energooszczędnych. Współczynnik okna będzie OK. PS. w ostatnim czy przedostatnim muratorze jest porównanie okien które cię interesują. PS. niedługo MS przedstawi nowe okna tytanowe które będą miały jeszcze lepszy współczynnik całego okna. PS. pamiętaj iż takie okna energooszczędne muszą miec odpowiedni montaz, bo montaż standardowy to wówczas bedzie porażka. to tak jakby do nowego samochodu diesla nalać oleju do smażenia - pojedzie ale jak :) Musi byc odpowiedni montqaż ciepły (folie paroszczelne i paroprzepuszczalne, pianka niskoprężna - to jest tylko przykład jednego z takich rozwiązań. Jakbyś chciał pójśc jeszcze krok dalej to okna możesz zamontowac poza murem - na kotwach statycznych. Ważne jest również z czego ściany są zbudowane, gdyż czasami trzeba użyć dodatkowo primerów i innych środków polepszających przyczepnosc taśm do ścian.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: ndz sie 23, 2009 9:37 pm
autor: fajneokna.pl
Ile tytanu znajduje się w oknach "tytanowych"?

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pn sie 24, 2009 12:31 pm
autor: Bira
Oczywiście Panie Grzegorzu to wszystko po to jak klient przyleci z gębą, że i tak mu się coś nie zbilansowało :lol: Ja mu wtedy mówię, że powinien przed otynkowaniem włączyć na zewnątrz silne promienniki, a w pomieszczeniu włączyć kamerę termowizyjną :lol:

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt wrz 04, 2009 10:49 am
autor: KNMTG
osobiście uważam, że wszystko co powoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania jest dobre dla mojego portfela. Obniżenie współczynnika "U" dla elementów budowlanych jest tym właśnie sposobem. Nie ma innego na dzień dzisiejszy.
Taka jest też tendencja w innych krajach wysokocywilizowanych.
Pamiętajmy, że ba dzień dzisiejszy obiekty będą musiały posiadać tzw audyt energetyczny dla którego właśnie "U" ma być wiążące. Bez tego kwitu o sprawności energetycznej nie da się wręcz sprzedać budynku. Nie będzie miał wręcz żadnej wartości. Są też plany uzależnienia wysokości podatku od nieruchomości od klasy energetycznej - im mniejsze zapotrzebowanie na energię tym mniejszy podatek :D

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pn wrz 14, 2009 8:23 am
autor: Vega
Jak wejdzie projekt z uzależnieniem podatku od wyniku audytu, to pytanie co z ludźmi mającymi stare gierkowskie domki, już im współczuję :(.
Co do okien, to mam temat za sobą i faktycznie decyzja padła na montaż z foliami, na zachodzie inaczej nawet nie można. Poza tym to nie jest jakiś straszny wydatek, lepiej oszczędzić na przykład na innych sprawach. Po co na przykład komuś kafelki sprowadzane z księżyca :), jak można kupić ładne Polskie.
Poza tym okna oknami, to tylko cząstka w obliczu całości. Niemniej jednak warto i o to zadbać, ja brałem ciepły montaż z Empola. I widać że mają pojęcie, z resztą kontakt miałem od producenta systemu.
No i szyba - dwukomorowa jest na prawdę ciepła ale występuje na niej niefajne zjawisko. Skraplanie się wilgoci na zewnątrz szyby. Jak na dworze jest chłodno, to rano jest cała w zaparowana, dowiedziałem się że to tak będzie póki nie zacznę ogrzewać domu. Pożyjemy zobaczymy, jak nie pomoże to - reklamacja :). Jak nie zapomnę to napiszę czy pomogło.
Co do strony solidnafirma,com do której namiar jest w jednym z poprzednich postów, to tak sobie myślę że tam mają wszystko, a co jest do wszystkiego - jest do niczego. Ale co fakt to fakt, troszkę trzeba wydać. Do nie co prawda ilość komór nie za bardzo przemawia, dlatego mam 5 komorowe, potrójna szyba, i "ciepły montaż".

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pn wrz 14, 2009 8:00 pm
autor: solidnafirma38
.....

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pn wrz 14, 2009 10:38 pm
autor: wojtys
Vega pisze: No i szyba - dwukomorowa jest na prawdę ciepła ale występuje na niej niefajne zjawisko. Skraplanie się wilgoci na zewnątrz szyby. Jak na dworze jest chłodno, to rano jest cała w zaparowana, dowiedziałem się że to tak będzie póki nie zacznę ogrzewać domu. Pożyjemy zobaczymy, jak nie pomoże to - reklamacja :). Jak nie zapomnę to napiszę czy pomogło.
Co ty chcesz reklamować??? Zjawisko fizyczne??
Jest oczywistym że na najchłodniejszej części występuje kondensacja pary wodnej.
Zjawisko może trochę osłabnąć zaczniesz grzać ale przy bardzo bardzo niskich temperaturach zimą na zewnętrznej szybie od może nawet występować zaszronienie lub lód. a wynikać to będzie jedynie z tego ze bardzo energooszczędna szyba nie pozwoli na uciekanie ciepła z mieszkania na zewnątrz, czego chyba oczekiwałeś w momencie zakupu takich okien.
Nikt tobie takiej reklamacji nie uzna, bo na zjawiska fizyczne nie ma mocnych :!:

pozdrawiam
Wojtys

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: wt wrz 15, 2009 3:02 pm
autor: EMPOL
Jak słusznie zauważa : glaskiewicz i vega, energooszczędne okna to połowa sukcesu, mało kto natomiast zwraca uwagę na montaż.
Nasza firma, od kilku lat zachęca i z powodzeniem promuje nowoczesne techniki montażu. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie ciepły montaż , nazywany inaczej montażem RAL lub trójwarstwowym.
Ostatnio poszliśmy o krok dalej i proponujemy naszym klientom Ciepły Parapet. Jednak forum, to nie najlepsze miejsce do dzielenia się pomysłami z konkurencją :)
Dlatego zapraszamy na naszego bloga i oczywiście do biur handlowych.
Pozdrawiam

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: czw wrz 17, 2009 3:05 pm
autor: Vega
solidnafirma38 pisze:
Vega pisze:Jak wejdzie projekt z uzależnieniem podatku od wyniku audytu, to pytanie co z ludźmi mającymi stare gierkowskie domki, już im współczuję :(.
.......... Pożyjemy zobaczymy, jak nie pomoże to - reklamacja :). Jak nie zapomnę to napiszę czy pomogło.
Co do strony solidnafirma,com do której namiar jest w jednym z poprzednich postów, to tak sobie myślę że tam mają wszystko, a co jest do wszystkiego - jest do niczego. Ale co fakt to fakt, troszkę trzeba wydać. Do nie co prawda ilość komór nie za bardzo przemawia, dlatego mam 5 komorowe, potrójna szyba, i "ciepły montaż".
Tak mamy wszystko , wszystko co jest potrzebne , wszystko aby zaoferować klientowi kompleksową ofertę !. Mamy okna od wielu producentów co pozwala nam zaoferować ofertę skierowaną dokładnie na potrzeby klienta , nie musimy naginać teorii do faktów tak aby wyglądało na to że to co mamy pasuje do potrzeb klienta , choć jak widzę niektórzy takie zdolności uważają za duży plus , ja to nazwę wprost Vega to wciskanie kitu , ale Polska to wolny kraj …, czyli róbta co chceta …!!! A uprawianie takiej krypto reklamy na forum typu …
Co sądzicie o firmie …. ? , albo Ja brałem ciepły montaż z …. , i jestemmm…. !!!
Określają poziom umysłowy uczestnika forum , a ponadto te tanie numery działają moim zdaniem irytująco !!!

Bo trzeba mieć przysłowiowe jaja żeby powiedzieć wprost Ja jestem najlepszy i nie uprawiać kryptorekalamy , ale trzeba mieć jeszcze większe jaja żeby walczyć z konkurencją argumentami , powiedzieć dlaczego jest się lepszym , pokazać fakty …., a nie gadać głupoty wyssane z palca !!!! i kwitować czyjąś ofertę powiedzonkami na poziomie przedszkola !!!

A teraz żeby było na temat , podtrzymuję swoją opinię na temat okien energooszczędnych , nie twierdzę że są złym wyborem , tylko że ich zakup nie jest ekonomicznie uzasadniony !!!
Kalkulatory energetyczne pomijają zbyt wiele zmiennych …, to tak jakby w obliczeniach zużycia paliwa w samochodzie pominąć współczynnik oporu powietrza i siłę tarcia !!!

Ale to tylko moja opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać , a forum służy do wymiany poglądów i opinii ….

Nie twierdzę również że nie zmienię zdania w tym temacie …, jeżeli ktoś przedstawi rzeczowe i logiczne argumenty !!!


:evil: :twisted: :evil:
Acha !!
Uraziłem samego producenta :)
Myślałem że na tym forum, klient może się wymienić z innymi klientami informacją, nie pochodzącą od producenta który to przecież jest zawsze najlepszy :) i złego słowa o sobie nie powie. Myliłem się :(
Na szczęście pomijam wpisy na których producenci walczą ze sobą, bo klienta to g.... obchodzi.
Linka umieściłem dlatego żeby inni KLIENCI, mogli coś więcej się dowiedzieć o tym z czego ja jestem zadowolony. Dla mnie to normalne, ale coś wyczuwam że szanowny pan producent tylko czeka żeby jakoś dopiec konkurencji, czasem nie trafia jednak do celu. To żałosne, aż strach zapytać na forum o cokolwiek.
Co do mojego zainteresowania firmą empol, to powiem wprost, mieszkam 12 km dalej więc uznałem że to najlepszy wybór, tylko ( jak to pan producent opisał ) osoba o niskim poziomie intelektualnym wyda kilkanaście tysięcy złotych, nie interesując się firmą.
Zobaczymy czy pan producent będzie miał ( jak to sam określił ) jaja, żeby przeprosić.
Pozdrawiam wszystich

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: czw wrz 17, 2009 3:51 pm
autor: Vega
wojtys pisze:
Vega pisze:
Co ty chcesz reklamować??? Zjawisko fizyczne??
Jest oczywistym że na najchłodniejszej części występuje kondensacja pary wodnej.
Zjawisko może trochę osłabnąć zaczniesz grzać ale przy bardzo bardzo niskich temperaturach zimą na zewnętrznej szybie od może nawet występować zaszronienie lub lód. a wynikać to będzie jedynie z tego ze bardzo energooszczędna szyba nie pozwoli na uciekanie ciepła z mieszkania na zewnątrz, czego chyba oczekiwałeś w momencie zakupu takich okien.
Nikt tobie takiej reklamacji nie uzna, bo na zjawiska fizyczne nie ma mocnych :!:

pozdrawiam
Wojtys
Tak też myślę, doczytałem i wiem że ma się czym stresować.
Jak to ktoś opisał : efekt szyby samochodowej.
Jak rano w autku zimno to i na szybie chętnie wilgoć osiądzie.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: czw wrz 17, 2009 8:48 pm
autor: solidnafirma38
...

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt wrz 18, 2009 4:13 pm
autor: Vega
Szanowny Panie Dilerze,
Po pierwsze: okna już mam dawno zamontowane, więc nie tracę czasu na oglądanie ofert firm, które są gdzieś daleko.
Po drugie: Poza tym nic nie pisałem o moich genitaliach :), za to Pan tak.
Po trzecie: Strasznie łatwo się pan unosi, jakby Pana coś bolało w związku z postami ?.
Po czwarte: Firma i Ja byliśmy zadowoleni ze współpracy. Poleciłem nowym sąsiadom.
Po piąte: Nie uważam, aby Dealer, miał być gorszy od producenta. ( natomiast chyba Pan tak uważa :) ), inaczej po części do komputerów jeździł bym do Chin.
Po szóste: W żadnym poście Pana nie obraziłem, i nie zamierzam, może mój niski intelekt mi na to nie pozwala :), za to Pan zrobił to wiele razy i na poziomie podwórkowym.
A o poziomie Pańskich wypowiedzi nie wspomnę, typowe zachowanie wściekłego człowieka, który nie przebiera w słowach i nad sobą nie panuje.
Dodam jeszcze że nie jesteśmy na TY.

Pozdrawiam wszystkich czytających i mających pewnie z tego tytułu niezły ubaw.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt wrz 18, 2009 6:19 pm
autor: finlandia
Vega, pewnie Twoje uwagi są trafne do wielu postów na tym forum..
Taka juz jest specyfika uzytkowników branzowych :(

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt wrz 18, 2009 9:54 pm
autor: solidnafirma38
Vega pisze:Szanowny Panie Dilerze,
Po pierwsze: okna już mam dawno zamontowane, więc nie tracę czasu na oglądanie ofert firm, które są gdzieś daleko.
Po drugie: Poza tym nic nie pisałem o moich genitaliach :), za to Pan tak.
Po trzecie: Strasznie łatwo się pan unosi, jakby Pana coś bolało w związku z postami ?.
Po czwarte: Firma i Ja byliśmy zadowoleni ze współpracy. Poleciłem nowym sąsiadom.
Po piąte: Nie uważam, aby Dealer, miał być gorszy od producenta. ( natomiast chyba Pan tak uważa :) ), inaczej po części do komputerów jeździł bym do Chin.
Po szóste: W żadnym poście Pana nie obraziłem, i nie zamierzam, może mój niski intelekt mi na to nie pozwala :), za to Pan zrobił to wiele razy i na poziomie podwórkowym.
A o poziomie Pańskich wypowiedzi nie wspomnę, typowe zachowanie wściekłego człowieka, który nie przebiera w słowach i nad sobą nie panuje.
Dodam jeszcze że nie jesteśmy na TY.

Pozdrawiam wszystkich czytających i mających pewnie z tego tytułu niezły ubaw.
Wkurzam się jak każdy gdy ktoś bez zapoznana się z ofertą kwituje to słowami …do wszystkiego do niczego …!, i od tego się zaczęło !!!
Moim zdaniem każdy kto ma poczucie własnej wartości musi się bronić ….!!!!
A na prymitywną krytykę …, trzeba odpowiadać równie prymitywnie , trzeba się wypowiadać na tym samym poziomie , po to, aby zostać zrozumianym , aby to co chcemy przekazać dotarło !!!
Choć jak widzę …, nie dotarło !!!!
Jednak tą wypowiedzią kończę już mój udział w tym wątku !!!
:arrow:

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: sob wrz 19, 2009 10:02 am
autor: finlandia
Solidnafirma,
byłeś na szkoleniu handlowców ? "Mów tak jak Twój rozmówca"... ?
Ja mam to gdzieś i nie myślę zmieniać osobowości wobec każdego Klienta.
Zawsze jestem sobą i jest mi z tym dobrze.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: wt wrz 22, 2009 8:29 pm
autor: glaskiewicz
zgadzam się w przedmowca, do kazdego klienta podejść trzeba indywidualnie - to nie hipermarket. Sprzedać można wszystko tylko klient musi być zadowolony. Cena to nie wszystko. Sprzedawanie najtańszych okien nie zawsze wiąże się z sprzedaża okien dobrej jakości. Co innego sprzedaż okien - tanich okien - gdy niska cena wynika z niekredytowania przez producenta. klienta wpłaca 100% ceny okien ale za to dostaje niższą cenę.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: wt kwie 19, 2016 12:35 pm
autor: Bartosz838
W mojej opinie gdy ktoś już decyduje sie na okna energooszczędne okna to warto pokusić sie jeszcze na ciepły montaż w innym przypadku trochę to rozwiązanie jest niedoskonałe.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt kwie 22, 2016 12:38 pm
autor: Mirka33
Moja znajoma montowała takie okna i mówiła mi jest bardzo zadowolona i ogólnie poleca :)

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: śr kwie 27, 2016 8:22 am
autor: spec84
Mirka33 pisze:Moja znajoma montowała takie okna i mówiła mi jest bardzo zadowolona i ogólnie poleca :)
Czy Pani znajoma jest montażystką okien?

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: pt lip 08, 2016 2:04 pm
autor: Grzegorz86
Ja mam energooszczędne od EUROCOLOR i jestem z nich zadowolony. Montaż elegancki, bez paprania i reklamacji, jak to było z moim znajomym. Teraz w Poznaniu mają taką fajną akcję konkursową, gdzie można wygrać 1000 pln na okna albo drzwi do domu. Odsyłam do stronki :)

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: śr mar 01, 2017 12:00 pm
autor: hiszpanianier
Ja tak samo i również zadowolona jestem z wyboru. Dużo dają takie energooszczędne okna.

Re: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

: śr mar 01, 2017 6:38 pm
autor: Time
Och ach, jak ładna reklama szeptana. Ile płacą za wpis? :lol: