Zagadka

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Zagadka

Post autor: jaroz » pn cze 21, 2010 8:59 am

Wątek http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=16258 zainspirował mnie do zadania wam pytania. Wszystko co poniżej zostało opisane miało miejsce w realu i nie jest żadnym domniemaniem, że tak akurat może być.

Zagadka 1
Co się stanie ze skrzydłem drzwiowym po założeniu wypełnienia?
Dane: Drzwi wejściowe o głębokości 60mm wykonane na profilu białym trzykomorowym.
Wzmocnienia stalowe zamknięte ze szwem w skrzydle o Ix= 5cm4, w okolicy zamka wzmocnienie ciągłe przystosowane do wpuszczenia puszki, połączone ze sobą za pomocą zgrzewalnych kości narożnych.
Listwy przyszybowe 12mm. Uszczelki 4 mm. Wypełnienie skrzydła drzwi (bez słupków i przewiązek) panel 24mm ozdobny, pvc/pu/pvc, ornament, bez części przeszklonych. Na skutek usterek lub błędów składowania panel jest wykrzywiony, a strzałka ugięcia wynosi 40 mm na odcinku 1,8 m.

Zagadka 2
Co się stanie ze skrzydłem drzwi balkonowych po założeniu szyby?
Dane: Drzwi balkonowe bez przewiązki o rozmiarach 900x2400 mm. skrzydło wykonane z profila 3-komorowego 60mm, listwy 14 mm, uszczelki 4 mm. Stal wzmacniająca skrzydło ma Ix=2,8 cm4 i umieszczona jest w sposób ciągły we wszystkich elementach skrzydła. Wkład szyby jest wykrzywiony na wysokości ok. 2200 strzałka ugięcia wynosi 20mm.

oknoAD

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Zagadka

Post autor: Magic353 » pn cze 21, 2010 1:47 pm

Jak to co?? Będzie to wszystko hulać jak tralala a klient biedny będzie się bujał z reklamacją. :)
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”