okna VETREX

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
klient1984
Czytelnik
Czytelnik

okna VETREX

Post autor: klient1984 » czw kwie 14, 2011 5:45 pm

witam serdecznie,

planuje zakup dobrych okien w rozsądnej cenie.

Zdecydowałem (Prawie) się na okna firmy VETREX , profil Veka (VR70 + 3 szyby lub VA90+).

Co do grupy montażowej to mam pewność, że to fachowcy, chodzi mi bardziej o te okna, polecalibyście mi ten produkt ? nie będzie to zły wybór ?

z góry dziękuje za odp.

pozdrawiam T.

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: okna VETREX

Post autor: Kuba N. » czw kwie 14, 2011 8:08 pm

Spoko bierz.

klient1984
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klient1984 » czw kwie 14, 2011 8:38 pm

Dziękuje bardzo za szybką odp. nie pogardziłbym mimo wszystko jeszcze jakąś opinią, może ciut bardziej "wylewną" :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 14, 2011 8:47 pm

Dobre wykonanie bo dobry producent. jeżeli masz pewność co do ekipy montażowej, to będziesz usatysfakcjonowany :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

klient1984
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klient1984 » czw kwie 14, 2011 9:20 pm

Aha czyli świetnie, przyznam się postudiowałem trochę te forum i się przeraziłem czy abym nie trafił na jakiś "trefny" towar", bo "kilka" tych tematów negatywny odnośnie okien w Polsce znalazłam.

Dziękuje bardzo za opinię.

T.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt kwie 15, 2011 12:57 am

OKNA robią tylko ludzie i wszędzie może trafić się bubel - lecz nie można podchodzić do tego z takim przekonaniem bo by się nic nie kupiło.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt kwie 15, 2011 7:18 am

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:OKNA robią tylko ludzie i wszędzie może trafić się bubel
Coraz częściej ludzie je planują a robią już tylko maszyny ;)
Klient 1984, masz jakieś spore gabaryty ?

jakubek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jakubek » pt kwie 15, 2011 7:42 pm

FER-PLAST TEŻ MA SUPER OKNA.POLECAM

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 16, 2011 10:26 am

Tylko że porównanie Fer-plast - Vetrex to mierzenie mrówki ze słoniem (wielkościowo)

jakubek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jakubek » ndz kwie 17, 2011 10:38 am

masz racje"wielkościowo" ale jakościowo i cenowo to nie

klient1984
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klient1984 » ndz kwie 17, 2011 5:35 pm

Przepraszam za moje pytanie ale co to za okna FER PLAST i gdzie je można kupić rozumiem, że w woj. Lubuskim dostanę i bez problemu z montażem godnym polecenia producenta ?

Co do jakości jestem laikiem, co takiego te okna mają czego nie mają okna firmy Vetrex ?

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn kwie 18, 2011 8:58 am

"planuje zakup dobrych okien w rozsądnej cenie."
jeśłi ktoś mówi tobie "głupcze" - zignoruj go, jeśli kilka osób mówi tobie "głupcze" - zastanów się, jeśli wszyscy mówią ci "głupcze" - chyba jednak jesteś i.......:)
To taki żart - mam nadzieję że nie uraziłem nikogo. Jesli wszyscy mówią Vetrex - to będziesz zadowolony (pomijam przypadki gdzie w kościele drewnianym cegła spada na głowę pechowcowi - ale ty do takich chyba nie należysz, skoro świadomie chcesz kupić SWOJE ZADOWOLENIE )
Wszystkie inne scenariusze rodzą takie same lub większe ryzyko - więc nie zastanawiaj się bo nie ma nad czym.

klient1984
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klient1984 » pn kwie 18, 2011 6:33 pm

Sorry ale nie zrozumiałem tego filozoficznego wywodu widocznie jestem za mało inteligentny, szkoda.

Dziękuje za opinię, jednak zamówiłem okna firmy VETREX., które wydały mi się najbardziej godne zaufania, a chyba to jest najważniejsze przy wyborze materiałów do własnego domu?.

pozdrawiam

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt kwie 19, 2011 10:21 am

dobrze :)

Nie zapomnij się podzielić wrażeniami po zamontowaniu stolarki 8)

klient1984
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: klient1984 » śr maja 11, 2011 4:23 pm

Okna zamontowane.

Montaż jak myślałem 1 klasa.

Jednak okna przerosły moje najszczersze oczekiwania, wybrałem w końcu okna firmy Vetrex V90+ (w standardzie m.in niewidocznymi zawiasami, szybą o współczynniku 0,5, klamkami tytanowymi, wkładem termicznym, 3 uszczelką itd.) . Okna wyglądają wprost niesamowicie, sąsiedzi obok są w szoku, z masywności tego produkty oraz wykonania.

Podsumowując dzięki wszystkim za rady i w razie czego polecam okna firmy Vetrex w systemie V90+.

pozdrawiam T.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob maja 14, 2011 10:44 am

To chyba dobrze :) zamontuj jeszcze roletki z VERTEX-u :D :D Lepszych nie znajdziesz !

mj82
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mj82 » sob lip 23, 2011 9:35 am

Aż razi po oczach twoj zachwyt tymi oknami z firmy Vetrex, a szczególnie skrót profilu 6 komorowego ! Normalny klient który szuka okien nie operuje takimi danymi/symbolami, kolejni pracownicy firmy Vetrex widzę dodają pozytywne opinie o swojej firmie. Róbcie to bardziej (nie) profesjonalnie żeby to tak nie raziło.
A ci twoi sąsiedzi ? dlaczego byli w szoku ?? Możesz rozwinąć ten wątek ponieważ bardzo mnie to ciekawi.
Nie ma to jak reklama własnej firmy !!!
Pozdrawiam firmę V .....

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz lip 24, 2011 6:49 am

Współpracuję z Vetrexem . Wybór świadomy - między innymi dlatego że nigdy Vetrex nie stosował kampani reklamowej nieszlachetnej takiej jak np oknoplast kraków (np reklama okien jako 5 komorowe a skrzydła w kolorze w rzeczywistości 4 komorowe - mówię o oknoplaście, przejżyj badania w których vetrex góruje nad w/w) zobacz ranking firm na innych forach- (niestety oknonet blokuje nazwy konkurencji więc musisz sam poszukać)- tam ocena vetrexu jest doskonała i pozostawia daleko w tyle konkurencję. Okucia ROTO to jednak lepiej niż Maco. Oczywiście Vetrexowi mógłbym wrzucić mały kamycvzek do ogródka - ale po co? Klient bardziej swiadomy w okreslonej cenie otrzyma produkt naprawde b.dobry i rewelacyjnie doposażony, a co najważniejsze sprawdzony. Firma duża wiec raczej nie zniknie z rynku z dnia na dzień. Oczywiście są inni dobrzy producenci - ale po co szukać jak jest Vetrex?

PS ulotka jaką dostaje klient właśnie jest tak opisana : Vetrex V90+ (w standardzie m.in niewidocznymi zawiasami, szybą o współczynniku 0,5, klamkami tytanowymi, wkładem termicznym, 3 uszczelką itd.) wiec może leniwy klient przepisał z ulotki ? - i co ciekawsze - to wszystko prawda w przeciwieństwie od marketingowej papki jaką serwują niektóre firmy.
Pozdrawiam

mj82
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mj82 » śr lip 27, 2011 1:00 pm

kampania reklamaowa w firmie Vetex ?? hehe ciekawe gdzie ona była zastosowana ? pewnie w samej siedzibie, ani prasa, tv, radio , moze www. bo to jest nie do ogarnięcia jakieś znikome wzmianki. Jedyną kampanią reklamową firmy V , bardziej jej dealerów jest mówienie klientowi że ma to samo co w Oknoplaście tylko że taniej bo my ( vetrex ) nie ma właśnie kampani reklamowej takiej jak oknoplast. Każda szanująca się firma, czy z branży okiennej czy samochodowej reklamuje się i będzie sie reklamować. To świadczy tylko o pozycji firmy na rynku, pokaż mi inną firmę która jest tak znana jak Oknoplast (sam o nim napisałeś ) ???
Każdy swoje chwali ale nie mów mi o kampani reklamowej w firmie V... bo to słowo chyba tam nie jest znane. Wg. mnie pracuje tam kilka osób podszywających się pod klientów i wygłaszających pozytywne opinie o oknach z Ve..., jak np. sam założyciel tegi wątku. i w taki sposób nagania klientów - i to wg. ciebie jest poprawne ? Może faktycznie ty jesteś dealerem i piszesz swoje zdanie, ale niektóre firmy zatrudniaja już pracowników w celu śledzenie forum i wygłaszania mega pozytywnych opini jak np.

sąsiedzi obok są w szoku, z masywności tego produkty oraz wykonania.

kto w to uwierzy ?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr lip 27, 2011 7:01 pm

Dobrze napisane :) zawsze postrzegałem tą firmę jako swoistego " pasożyta " Oknoplastu .

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr lip 27, 2011 8:36 pm

Dokładnie - starają się jechać na opinii OKNOPLASTU, który pakuje ogromne pieniądze w reklamę produktów dlatego ceny wyrobów nie są najniższe. VETREX ZERO reklamy i dlatego cenę można zrobić znacznie tańszą.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw lip 28, 2011 6:06 am

"starają się jechać na opinii OKNOPLASTU, który pakuje ogromne pieniądze w reklamę produktów dlatego ceny wyrobów nie są najniższe. VETREX ZERO reklamy i dlatego cenę można zrobić znacznie tańszą"
TEMAT ! - określona jakość produktu za określoną cenę - tu w BADANIACH (na które powołuje się oknoplast) wygrywa Vetrex. Wygrywa jakościowo,wygrywa cenowo - bo nie pakuje w reklamę,bo stosuje inne okucia itp. Z tym przedmówcy się zgodzili.
Moralność Vetrexu i oknoplastu.-to drugi temat. Co jest bardziej moralne czy : robimy dobry produkt /lepszy od wzorca i tańszy boo oszczędzamy na reklaie i pzrykładamy się by JAKOŚĆ produktu nas promowała czy reklamujemy się na granicy prawdy (profil 5 komorowy,jedyne okna w Polsce..) klient i tak to kupi jak i zapłaci za reklamę.
Ja świadomie wiele lat temuwłaśnie ze względu na wg mojej oceny niegodną, nie do końca uczciwą reklamę oknoplastu odrzucilem GO szukając innych produków.
Tak mnie wychowano i przekazano takie moralne wartości. No ale cóż - reklama (nieraz naciągana) dźwignia handlu
No ale każdy wybiera sam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lip 29, 2011 10:27 am

Och, widzę że paru dealerów Oknoplastu ma problem z klientami uciekającymi do tańszych oknien Vetrexu?
Ja też mam w ofercie Vetrex. U mnie są to najtańsze okna w ofercie. Marketing się u nich poprawił do tego stopnia, że ostatnio zamówilem na ekspozytcję nowe okno 5 komorowe z szybą 0,5 bez pytania o cenę. A tzn. że mam do nich zaufanie i nie sądzę, by chcieli zrobić z tego produktu gwiazdę i dojną krowę zarazem przeceniając jej wartość.

Porównanie do Oknoplastu ciśnie się na usta samo. Bo co powiedzieć Klientowi, któy przychodzi i się zachwyca tym co tam widział. Patrzy na ten sam kształt (Platinium zostawiam z boku) i uważa, że widzi brzydsze okno. Dlaczego? Lody gałkowe w muszelce zawsze będą smakowały gorzej niż te same lody podane i przyozdobione jako deser w kawiarni. Mam powiedzieć że to jest brzydsze okno jeśli ja widzę ten sam kształt?

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt lip 29, 2011 11:05 am

Produkty jakościowo na tym samym poziomie i tyle.
Jeden się reklamuje a drugi nie. Ten co się reklamuje musi te koszta przerzucić na klienta indywidualnego to proste. Dlatego produkty OKNOPLASTu będą znacznie droższe od VETREXu. Nie wiem tylko ile OKNOPLAST daje gwarancji na wyroby bo VETREX standardowo chyba 5 lat.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sie 30, 2011 9:23 pm

Produkty NIE są jakościowo na tym samym poziomie. Wynika to między innymi z zastosowania innych okuć (ROTO -Maco) przyjżyj się badaniom (wytrzymałość słupa wody ,itp) Oba produkty spełniają normy - vetrex w badaniach wychodzi jednak lepiej

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr sie 31, 2011 6:42 am

Badanie badaniu nie równe - są na forum tacy co mają badania i ich wyniki są nie zrozumiałe dla wielu z nas i nic na to nie poradzimy.
Ogólnie produkty w mojej ocenie na tym samym poziomie - w przypadku standardowych/typowych konstrukcji. Z innymi nie miałem do czynienia.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr sie 31, 2011 12:44 pm

Kubo - chodzi mi o badania w Rosenheim , na które powoływał się oknoplast ,że jako jedyny.... Przedruk w Muratorze (zestawienie kilkudziesięciu "vekowców" i jak wypadli w wynikach badań - okna standardowe,biale )

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob wrz 24, 2011 10:29 am

Proszę o wyjaśnienie oznaczeń Uni+ 1,0 - taki opis pojawia się na rys. w miejscu szyby. CO TO OZNACZA W VETREX
vetrex.jpg

Zyga74
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zyga74 » śr lut 22, 2012 11:24 am

nie wiem skąd "pogromca oszustów" ma taką ofertę, więc trudno wyjaśnić i odpowiedzieć na jego pytanie. skąd ta oferta i przez kogo robiona, kiedy?? nie wygląda wiarygodnie., bo różni sięcałkowicie od mojej, dostałem ofertę od dealera na vetrex, profil alphaline 90, V90+, tu czarno na białym wszystko jest, czy trzeba tu jeszcze coś prostować???
zamówienie-vetrex-jpg.jpg
oferta z grudnia 2011

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » śr lut 22, 2012 1:57 pm

Zyga74 pisze:nie wiem skąd "pogromca oszustów" ma taką ofertę, więc trudno wyjaśnić i odpowiedzieć na jego pytanie. skąd ta oferta i przez kogo robiona, kiedy?? nie wygląda wiarygodnie., bo różni sięcałkowicie od mojej, dostałem ofertę od dealera na vetrex, profil alphaline 90, V90+, tu czarno na białym wszystko jest, czy trzeba tu jeszcze coś prostować???
zamówienie-vetrex-jpg.jpg
Jest to oferta przygotowana na starym programie Vetrexu, od okolo 2 lat wycofany z uzytku.

Uni+ to pakiet 4-16-4 U=1,0 z ramka stalowa z Press Glass

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » śr lut 22, 2012 2:00 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Produkty jakościowo na tym samym poziomie i tyle.
Jeden się reklamuje a drugi nie. Ten co się reklamuje musi te koszta przerzucić na klienta indywidualnego to proste. Dlatego produkty OKNOPLASTu będą znacznie droższe od VETREXu. Nie wiem tylko ile OKNOPLAST daje gwarancji na wyroby bo VETREX standardowo chyba 5 lat.

Teraz daja (Vetrex) na Alphaline i na Optimal Black nawet 7 lat gwarancji.

Zyga74
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zyga74 » czw lut 23, 2012 4:40 pm

Ale niedorzeczna argumentacja!!! idąc za analogią to za pól roku może być koniec świata, a jaką masz pewność, że dożyjesz do przyszłego miesiąca albo czy na przykład w drewnianym kościele nie spadnie ci cegła na głowę. vetrex to nie jakiś garażowiec, nic nie zapowiada żeby kryzys ich dosięgał, bo przez kryzys padają najpierw mali producenci.
Widocznie leniwy jesteś (przy założeniu, że interesują cię okna z pozycji inwestora ), więc pobierz sobie plik ze strony producenta i dokładnie poczytaj, bo to jest rzeczywiście gwarancja a nie zwykła reklama. Albo piszesz takie głupoty, żeby zasiać zamęt i chaos ( przy założeniu, że jesteś dealerem konkurującej firmy), intencję twoją wszystko tłumaczy :?

Zyga74
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zyga74 » pt lut 24, 2012 12:42 pm

Zyga74 pisze:Ale niedorzeczna argumentacja!!! idąc za analogią to za pól roku może być koniec świata, a jaką masz pewność, że dożyjesz do przyszłego miesiąca albo czy na przykład w drewnianym kościele nie spadnie ci cegła na głowę. vetrex to nie jakiś garażowiec, nic nie zapowiada żeby kryzys ich dosięgał, bo przez kryzys padają najpierw mali producenci.
Widocznie leniwy jesteś (przy założeniu, że interesują cię okna z pozycji inwestora ), więc pobierz sobie plik ze strony producenta i dokładnie poczytaj, bo to jest rzeczywiście gwarancja a nie zwykła reklama. Albo piszesz takie głupoty, żeby zasiać zamęt i chaos ( przy założeniu, że jesteś dealerem konkurującej firmy), intencję twoją wszystko tłumaczy :?
:oops: Powyższy cytat był odpowiedzią na komentarz- post - który napisał gośc a potem go usunął , zarzucał, że 7 lat gwarancji to tylko reklama czy bajer.
Zgadzam się z tym, że vetrex daje 7 lat gwarancji i to nie żadna lipa :mrgreen:

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » wt mar 06, 2012 9:55 am

Potwierdzam na V70 Optimal Black oraz V90+ jest 7 lat gwarancji. Na pozostałe okna 5 lat.
Jeśli ktoś chce zobaczyć te propozycje to wiem że Vetrex wystawia się na targach w Norymberdze w marcu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt mar 09, 2012 11:27 pm

Równie pozytywnie podpisuję się pod wyborem. Nie za darmo f-ma zajmuje I-sze miejsce w rankingu OKNONET.

Awatar użytkownika
red. Tomasz
Redaktor
Redaktor

Post autor: red. Tomasz » pn mar 12, 2012 2:18 pm

jubra pisze:Równie pozytywnie podpisuję się pod wyborem. Nie za darmo f-ma zajmuje I-sze miejsce w rankingu OKNONET.
Czy mógłby Pan uściślić, jaki ranking ma Pan na myśli?

pozdrawiam
Tomasz Pępek, oknonet.pl

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn mar 12, 2012 4:54 pm

red. Tomasz pisze:
jubra pisze:Równie pozytywnie podpisuję się pod wyborem. Nie za darmo f-ma zajmuje I-sze miejsce w rankingu OKNONET.
Czy mógłby Pan uściślić, jaki ranking ma Pan na myśli?

pozdrawiam
Tomasz Pępek, oknonet.pl
Informacja utkwiła mi w pamięci i nie potrafię w tej chwili podać źródła. Jeżeli Pan redaktor uważa, że podaję nieprawdziwą uwagę mijającą się z opinią i oceną portalu OKNONET, to szczerze przepraszam, ponieważ nie miałem jakiegokolwiek zamierzonego celu wywarcia presji na zasady kształtowania rankingu przez szanownego pytającego. Jeszcze raz przepraszam i odwołuję to co wcześniej napisałem, natomiast odpowiadając Koledze który otworzył temat podaję bez dodatkowego komentarza :

http://www.vetrex.com.pl/aktualnosci/zl ... etrex.html
http://www.vetrex.com.pl/firma/nagrody.html

pozdrawiam Redakcję.

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » wt mar 13, 2012 10:25 pm

Dla wyjaśnienia Vetrex zajmuje pierwsze i drugie miejsce w rankingu Pro Quality portalu OKNOTEST
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt mar 13, 2012 11:08 pm

Dealer2007 pisze:Dla wyjaśnienia Vetrex zajmuje pierwsze i drugie miejsce w rankingu Pro Quality portalu OKNOTEST
Pozdrawiam
Dziękuję na naprowadzenie mnie na właściwy tor. :P
pozdrawiam

Zyga74
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zyga74 » śr mar 14, 2012 10:50 am

3 tygodnie temu Optimal Black dostał nagrodę za "Jakość Roku 2011"

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr mar 14, 2012 1:31 pm

jubra pisze: Dziękuję na naprowadzenie mnie na właściwy tor.
Nie ma jak jazda po właściwym torze :D
jubra pisze: Nie za darmo f-ma zajmuje I-sze miejsce w rankingu OKNONET.
Ale jak już jechać, to zgodnie z zasadami, uważając na to co się pisze, Panie jubra. Pro Quality, to nie jakiś order lub nagroda. Jest produkt, są badania i dokumenty - jest miejsce. Wszystko. Za darmo, ale nie na darmo, jak widać :D

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr mar 14, 2012 2:37 pm

backspace pisze:
jubra pisze: Dziękuję na naprowadzenie mnie na właściwy tor.
Nie ma jak jazda po właściwym torze :D
jubra pisze: Nie za darmo f-ma zajmuje I-sze miejsce w rankingu OKNONET.
Ale jak już jechać, to zgodnie z zasadami, uważając na to co się pisze, Panie jubra. Pro Quality, to nie jakiś order lub nagroda. Jest produkt, są badania i dokumenty - jest miejsce. Wszystko. Za darmo, ale nie na darmo, jak widać :D
Nic o Pro Quality nie pisałem - coś się Panu "backspace" "pozajączkowało", przecież nie chodzi o jakiś medal tylko o przedmiot zapytania w temacie.
Wkleiłem tylko:
http://www.vetrex.com.pl/firma/nagrody.html
Co tu jest niewłaściwego ?, a jeżeli jest to z uwagami do źródła info. :mrgreen:
Mam wrażenie, że trafiłem na następnego z "klubu wzajemnej adoracji".

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr mar 14, 2012 3:46 pm

jubra pisze:Co tu jest niewłaściwego ?
Panie jubro, Pan udaje, czy Pan jest...

Napisał Pan dokładnie tak:
Pomijam Pańskie sympatie i antypatie, bo to Pańska sprawa, ale drugie zdanie cytatu, niezależnie jakiego by rankingu nie dotyczyło, zawiera dość wredną sugestię. Tylko o tę frazę chodziło i aż o nią chodziło. Walczy Pan o jakość okien, ja jeszcze dodatkowo o ... jakość i precyzję słowa.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr mar 14, 2012 4:25 pm

backspace pisze:
jubra pisze:Co tu jest niewłaściwego ?
Panie jubro, Pan udaje, czy Pan jest...

Napisał Pan dokładnie tak:
Pomijam Pańskie sympatie i antypatie, bo to Pańska sprawa, ale drugie zdanie cytatu, niezależnie jakiego by rankingu nie dotyczyło, zawiera dość wredną sugestię. Tylko o tę frazę chodziło i aż o nią chodziło. Walczy Pan o jakość okien, ja jeszcze dodatkowo o ... jakość i precyzję słowa.
Jeżeli Panu tak bliska jest precyzja to zdaniami wyrwanymi nie podeprze Pan swoich preferencji. Z VETREX-em jest mi taki samo po drodze jak z każdą inną firmą, ale póki co oczekiwałbym od innych firm tak samo udokumentowanych osiągnięć. A z tym darmo czy nie darmo radziłbym uważać bo świadectwo które Pan chciałby wystawić VETREX-owi może być wykorzystane przeciw pańskiemu profesjonalizmowi.

Jeżeli mój pominięty poniższy cytat nie ma dla Pana znaczenia to ja już na to nic nie poradzę.
Wyrzucając mi jakość, Pan jakoś o niej zapomniał ! Wykropkowanie tego co Pan o mnie myśli zaczyna być godne jakości tej wypowiedzi. Niech Pan trochę odsapnie i nie czyni z tego forum karczemnej awantury, nie tego oczekują od nas jego użytkownicy.

bez satysfakcji żegnam szanownego adwersarza :mrgreen: .
Cytuję co napisałem i kieruję na tor większej uwagi w czytaniu.

[Informacja utkwiła mi w pamięci i nie potrafię w tej chwili podać źródła. Jeżeli Pan redaktor uważa, że podaję nieprawdziwą uwagę mijającą się z opinią i oceną portalu OKNONET, to szczerze przepraszam, ponieważ nie miałem jakiegokolwiek zamierzonego celu wywarcia presji na zasady kształtowania rankingu przez szanownego pytającego. Jeszcze raz przepraszam i odwołuję to co wcześniej napisałem, natomiast odpowiadając Koledze który otworzył temat podaję bez dodatkowego komentarza :
http://www.vetrex.com.pl/firma/nagrody.html ]

Awatar użytkownika
red. Tomasz
Redaktor
Redaktor

Post autor: red. Tomasz » czw mar 15, 2012 4:35 pm

Drogi użytkowniku Jubra, nie musi Pan w żaden sposób przepraszać. Odpowiedziałem na Pana post, gdyż okna Vetrex były nagradzane w wielu rankingach i oceniane pod różnym katem (również przez naszą redakcję). Nie pisałem również, że Pana opinia jest odmienna od mojej czy redakcji. Zależało mi tylko na uściśleniu, na jaki ranking/nagrodę się Pan powołuje, by inni czytelnicy mieli jasność, gdyż - jak wspomniałem wcześniej - nagród i wyróżnień na rynku jest sporo. Ale już chyba się wyjaśniło, jaki ranking miał Pan na myśli.

Pozdrawiam
Tomasz Pępek, oknonet.pl

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » pt paź 28, 2016 12:19 pm

Zareklamowałem w firmie Vetrex szybę ponieważ pojawiły się w niej mleczne zacieki. Najpierw specjalista od reklamacji odrzucił moje roszczenie, gdyż jak mu się zdawało, monter zasilikonował podkładki do szklenia i ten nieatestowany silikon zareagował z butylem wywołując mleczne zacieki wewnątrz szyby. Tyle, że to witryna zamontowana przy użyciu blach montażowych i nikt nie odbijał listew przyszybowych, bo nie miał po co. Ponownie telefony i maile do firmy, specjalista ponownie zajął się tematem i mają po kilku miesiącach łaskawie szybę przysłać. Dodam że szybę mogą przysłać do miejscowości sąsiedniej, bo tam akurat przebiega trasa ich samochodu. Szyba to pakiet trzyszybowy ma ponad 2 metry szerokości, ryzyko że szyba wyszczerbi się przy próbie włożenia jej w ramę jest duże. Ale to jak twierdzą specjaliści z firmy Vetrex to już nie ich problem, gdyż klient ostateczny nie jest dla nich stroną. Sprawy reklamacji rozpatrują na zasadzie relacji firma produkcyjna - firma montująca, czyli ich odpowiedzialność kończy się wraz z upływem 1 roku (to według ich opinii, według mnie to obecnie 2 lata) od wydania towaru. Pytanie brzmi dla kogo wystawiają kartę gwarancyjną? Czy wiedzą, że będąc producentem są Gwarantem?

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn paź 31, 2016 7:59 am

Witam,
rozumem, że Pan jest klientem inwidualnym, a nie salonem sprzedaży Vetrex? Czy to Panu dostarczono szybę czy salonowi sprzedaży z Pana regionu, który ma ją wymienić?
Jeżeli to drugie jest to normalna procedura, że mniejsze wymiany czy serwisy robią "dealerzy" producenta. Przecież jakby kupił Pan nowego VW i coß w nim by się popsuło to nie naprawiała by go ekipa z Wolsburga tylko dany dealer VW z Pana regionu. Jeżeli sprawa byłaby bardzo poważna i ciężka w naprawie (u Pana taka nie jest) to zapewne tematem zajął by się serwis fabryczny Vetrex.

Ja bym radził zająć się lepiej kolejnymi etapami budowy niż, kto i jak wymieni tę szybę (jak jest wiadomo że uznano zgłoszenie). Patrząc jak ludzie mają problemy ze niewałaściwą stolarką PVC lub cp gorsza z niewałaściwym montażem to z całym szacunkiem Pana problem jest dość błachy i nie wiem czy akurat był to temat na internet. Proszę się nie przejmować tak takimi błachostkami, szkoda zdrowia.

slavek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavek » sob gru 03, 2016 5:41 pm

spec84 pisze:Witam,
rozumem, że Pan jest klientem inwidualnym, a nie salonem sprzedaży Vetrex? Czy to Panu dostarczono szybę czy salonowi sprzedaży z Pana regionu, który ma ją wymienić?
Jeżeli to drugie jest to normalna procedura, że mniejsze wymiany czy serwisy robią "dealerzy" producenta. Przecież jakby kupił Pan nowego VW i coß w nim by się popsuło to nie naprawiała by go ekipa z Wolsburga tylko dany dealer VW z Pana regionu. Jeżeli sprawa byłaby bardzo poważna i ciężka w naprawie (u Pana taka nie jest) to zapewne tematem zajął by się serwis fabryczny Vetrex.

Ja bym radził zająć się lepiej kolejnymi etapami budowy niż, kto i jak wymieni tę szybę (jak jest wiadomo że uznano zgłoszenie). Patrząc jak ludzie mają problemy ze niewałaściwą stolarką PVC lub cp gorsza z niewałaściwym montażem to z całym szacunkiem Pana problem jest dość błachy i nie wiem czy akurat był to temat na internet. Proszę się nie przejmować tak takimi błachostkami, szkoda zdrowia.
Jestem właścicielem salonu, do którego klient indywidualny zwrócił się z problemem polegającym na potrzebie wymiany wadliwej szyby. Różnica pomiędzy dealerem VW a dealerem Vetrex-u polega na tym, że ci pierwsi w okresie objętym gwarancją towaru dokonują napraw i wymian wadliwych części nieodpłatnie dla klienta, ale rozliczają się za te naprawy z firmą z Wolsburga. Praktyka ta, nie jest popularna w firmie z Tczewa. Trzymając się terminologii motoryzacyjnej, gdyby zdarzyła ci się kolizja z winy kogoś innego, to firma ubezpieczeniowa sprawcy, nie tylko podrzuca (po długich negocjacjach) np. uszkodzony błotnik, ale opłaca koszty lakierowania i jego wymiany, pokrywa też koszty wynajęcia samochodu zastępczego dla poszkodowanego. Tu mamy sytuację, gdzie producent zachowuję się w sposób: podrzucimy uszkodzony element do dealera, niech on płaci za wymianę. Pal licho mniejsze szyby, można je wrzucić przy okazji jakich prac w okolicy, ale pakiet trzyszybowy o gabarytach 200cm na 160cm to już duży problem z uwagi na wagę przedmiotu i jego kruchość. Jest duże ryzyko, że tak duża szyba, podczas wnoszenia do mieszkania nawet przez kilku ludzi , manewrowania wokół mebli, wkładaniu jej do ramy ulegnie obtłuczeniu i w konsekwencji pęknięciu. W tym konkretnym przypadku właśnie doszło do pęknięcia tego pakietu szybowego podczas przesuwania go łopatką w ramie celem zrobienia miejsca na podkładkę. Temat nie jest błahy, a mnie nie szkoda zdrowia tylko pieniędzy. U mnie ludzie nie chcą pracować za darmo, a do samochodów trzeba tankować paliwo. Z niejednego pieca już chleb jadłem. W różny sposób rozliczałem się z producentami za wymianę wadliwych elementów. Łatwo policzyć, ile wynosi roboczogodzina montera, ilu monterów musi uczestniczyć w wymianie elementu, ile kosztuje kilometr przejechany samochodem. Moim zdaniem koszty te powinien ponosić sprawca szkody, a nie niczemu nie winny dealer.

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » czw gru 08, 2016 4:12 pm

Zrzucanie wymiany wadliwych elementów okiennych na punkty dealerskie stało się w naszym kraju standardem. O ile jeszcze 2-3 lata temu wstecz rozmiary szyb kończyły się w granicach 1.7mkw, to obecnie przeszklenia 3-4 mkw nie są niczym wyjątkowym. Każdy chce mieć duże okna, ale za montaż nadal każdy chce płacić na poziomie 20 zł/mb, a są i tacy co uważają, że to nie powinno kosztować więcej niż 15 zeta. Jak śmiesz wspomnieć o dodatkowych pieniądzach za dźwig to obraza majestatu. Trafia Ci się do wymiany reklamacyjny pakiecik, bagatela jakieś 150 kg wagi na kondygnacji i ciągniesz na pięterko , musisz pokonać balustradę , a jak szybka idealny kwadracik to bez demontażu ramy i tak święty Boże nie pomoże. Jak z najczarniejszych snów, a jednak się zdarza. No i cały czas stres, pęknie czy nie. Producenta to nic nie obchodzi to Twoje ryzyko, on przecież ma w umowie jakiś chory zapis, że przy sprzedaży udziela dodatkowo 4% upustu na obsługę gwarancyjną i nie jest to żadna firma na D. Z tego też powodu wyszliśmy z okien. No, nie całkiem bo w ofercie jeszcze mamy, ale bierzemy tylko te bezproblemowe roboty, a na wszystko inne dajemy takie ceny aby w razie potknięcia mieć i zarobek i na pokrycie strat. Ostatnio usłyszałam, że mamy najdroższy montaż, bo zamiast 450 złotych jak wszyscy to my chcemy 800 za HS-a o wymiarze 3500 x 2250.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pt gru 09, 2016 12:08 pm

.... dlatego proponuje zrobić konsorcjum dilerów sprzedających np. pow. 1-2 mln rocznie same okna pcv...... jak będzie 20stu po 2mln to przy 40mln obrotu inne umowy się negocjuje z producentami ...... a tak to tego chorego układu producent-sprzedawca-klient nie zmieni nic ....... a wiadomo kto w tej trójce jest prawnie i w praktyce na samym dnie ;) .......

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt gru 09, 2016 1:35 pm

Co do zasady samego konsorcjum, myślałem o tym jakiś czas temu, Tylko wszystko rozbiło się o zbyt małą liczbę podmiotów chetnych w tym uczestniczyć i jeszcze parę innych szczegółów ...8) ale chętnie bym kiedyś jeszcze wrócił do tematu. Przy dobrej współpracy - jest to niezły bat na producentów ;)

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pt gru 09, 2016 9:38 pm

jeden jedyny...... zaraz to usuną :).......

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”