Jakie okna do bloku?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Laik
Czytelnik
Czytelnik

Jakie okna do bloku?

Post autor: Laik » pn sie 01, 2011 9:16 pm

Mieszkam w bloku z lat 70. Mam stare okna z tego samego czasu, co ten blok. Muszę je koniecznie wymienić. Dziś zacząłęm się rozglądać za oknami. Polećcie mi, jakie okna kupić i u kogo. Jestem z Trójmiasta. Okna mają być porządne, plastikowe lub aluminiowe.

oknoAD

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jakie okna do bloku?

Post autor: Szerszel » pn sie 01, 2011 9:31 pm

Na pomorzu kupuj pomorskie , aby nie krakoskie :D

A na serio to wybierz solidnego wykonawcę , miejscowego z dobrą historią , dobierze okna do potrzeb , dopłać za kolor od wewnątrz - robi wrażenie i szybę dwukomorową , będzie jak w uchu : ciepło , cicho i milusio :D koniecznie roletki lub jeśli parter to żaluzje , nie antywłamaniowe - nieistnieją :D Parapety też obowiązkowo !

Nie oszczędzaj to zaoszczędzisz czasu , zdrowia i pieniędzy.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn sie 01, 2011 10:05 pm

Dlaczego miejscowego?

Technic
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Technic » pn sie 01, 2011 11:17 pm

Bo inni skasuja za paliwo jak zli o ile beda chcieli wogole sie podjac, a profile wszedzie takie same :D
Ale tak jak kolega mowil w parapety zainwestuj bo stawianie do starego zawsze konczy sie zawodem,
Poszukaj okien REHAU, SCHUCCO, Akurat te smialo polecam choc sa inne dobre :lol:

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » wt sie 02, 2011 12:47 am

Aaa, myślałem, że chodzi o miejscowego producenta okien. Monterzy będą oczywiście lokalni.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr sie 03, 2011 7:58 pm

Laik pisze:Dlaczego miejscowego?

Dlatego że jak coś skopie to zawsze możesz go łatwo zlokalizować , z doświadczenia widzę że każda firma w pobliżu siedziby stara się bardziej i przy okazji może podjedzie na regulację jak zadzwonisz. :( Tylko nie pierwszego lepszego , jakiś czas temu był tu jeden wariat chyba z Gdańska :D teraz o nim cicho a straszny kozak był , więc ostrożnie , pewnie teraz ostro nagina żeby nadążyć i tu nie zagląda :D :D
Okna nie muszą być wyprodukowane w Twoim mieście , ważne by ich producent miał odpowiednią reputację , zacznij od MS

oknoAD

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw sie 04, 2011 1:09 am

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Pytałem dwóch firm w Gdańsku. Jedna to Grzybowscy na Zaspie koło ETC (w takim małym budyneczku na rogu), Mają Eko Okna w ofercie. Druga to Gdańska Fabryka Okien. Co sądzicie o oferowanych przez nich oknach i o jakości ich ekip wykonawczych?

kerin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kerin » śr sie 24, 2011 4:03 pm

Laik, jak będziesz wiedział coś więcej albo jak już wybierzesz firmę która Ci to wykona to daj znać bo ja też planuję taką inwestycję w swoim blokowym mieszkaniu.

edit.
ps. nie zauważyłem, że minęło już 20 dni od ostatniego postu, ale może założyciel tematu wróci i podzieli się doświadczeniami

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » śr sie 24, 2011 8:07 pm

Witam,

Jestem bliski ostatecznej decyzji. Okna PCW, 2-szybowe (pakiet 3-szybowy sobie odpuściłem) z parapetami kamiennymi (nie wiem, czy to prawdziwy kamień, czy sztuczney, nie marmur). Mam kilka ofert:

Gdańska Fabryka Okien 6300 zł
Oknoplast - 7100 zł
Bertrand - 12000 zł (!)
(Nie pamiętam nazwy) 6500 zł
Drutex (oferta jednego dystrybutora) - 5900 zł
Drutex (oferta drugiego dystrybutora) - 5650 zł

Chyba wygra Drutex.

Do tego rolety za około 1000 zł.

Pytanie. Czy warto brać szare uszczelki?

Do kerina: dam znać, kogo wybrałem.

kerin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kerin » czw sie 25, 2011 12:23 pm

dzięki za odpowiedź, a powiedz jak możesz jeszcze ile okien to jest i jak duże, tak ogólnie :)

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw sie 25, 2011 1:54 pm

kerin pisze:dzięki za odpowiedź, a powiedz jak możesz jeszcze ile okien to jest i jak duże, tak ogólnie :)
Okno balkonowe - drzwi balkonowe 90 x 230 cm plus okno 240 x 144 cm
Cztery okna w pokojach i kuchni - 146 x 144 cm

primo128
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: primo128 » czw sie 25, 2011 8:20 pm

Drutex bym odpuścił, z mojego doświadczenia (tylko mojego) weź coś na deceuninck, veka, salamander warto trochę dopłacić. Jak bierzesz parapety kamienne to ustal w jaki sposób będzie uszczelniony próg okna żeby ciepło nie uciekało. Te ceny strasznie duże jak za okna z usługą (parapety też w tym ?). Pozdrawiam

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw sie 25, 2011 9:53 pm

Już podpisałem umowę z Drutexem. :-) Ceny z parapetami kamiennymi (czy jakie tam one są; nie plastikowe), z demontażem i montażem. Okna i drzwi balkonowe z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Drzwi balkonowe i wszystkie okna poza jednym (jedno okno stałe) R-U i jakieś ładniejsze klamki. Wyszło 5740 zł brutto. Drogo? Taniej nie znalazłem.

primo128
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: primo128 » czw sie 25, 2011 10:40 pm

Nie ma tragedii , parapety też swoje kosztują :D

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw sie 25, 2011 11:01 pm

Parapety są chyba po 300 zł za m2. Wszytkie parapety wyszły razem coś koło 650 zł.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt sie 26, 2011 8:04 am

Laik pisze:Już podpisałem umowę z Drutexem. :-) Ceny z parapetami kamiennymi (czy jakie tam one są; nie plastikowe), z demontażem i montażem. Okna i drzwi balkonowe z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Drzwi balkonowe i wszystkie okna poza jednym (jedno okno stałe) R-U i jakieś ładniejsze klamki. Wyszło 5740 zł brutto. Drogo? Taniej nie znalazłem.
Super. Ale sprawię Ci przykrość. Można taniej. Będziesz chciał anulować umowę ? :roll:
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pt sie 26, 2011 9:32 am

meraś pisze:Super. Ale sprawię Ci przykrość. Można taniej. Będziesz chciał anulować umowę ? :roll:
Jest jedno ale! Moje mierzenie okien nie było chyba zbyt dokładne. Pierw wyceniali wymianę okien na podstawie tych moich pomiarów. Dwóch handlowców była u mnie na pomiarach. Po pomiarach cena wzrosła o 400-500 zł w stosunku do wyceny na podstawie moich pomiarów. Więc dodaj do swojej wyceny jeszcze te 400-500 zł.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt sie 26, 2011 11:54 am

Nie zrozumieliśmy się. Nie wyceniłem nawet tych okien. Zastanawiam się po co pytasz ( po podpisaniu umowy ) czy dostałeś najlepszą cenę?
Ciesz się oknami, dbaj o nie i nie wnikaj czy przepłaciłeś... 8) stało się ;)

quintus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: quintus » pt paź 14, 2011 4:22 pm

Też mieszkam w bloku z dużej płyty i zastanawiam się czy wymienić na nowsze centralne ogrzewanie. Czy nie wpływnie to negatywnie na stare okna i ściany??

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » czw paź 20, 2011 6:20 pm

Wymień okna, drzwi i zróbcie (jako wspólnota) ocieplenie budynku. Wymiana grzejników nic nie da. Strata pieniędzy.

deni
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: deni » czw paź 27, 2011 5:57 pm

I jak się mają okna z Drutexu? Ciekawa jestem, bo we Wro też od nich dostałam najlepszą ofertę.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn paź 31, 2011 4:42 am

Jestem bardzo zadowolony. Dwa skrzydła wymagają regulacji, ale to drobnostka w ramach gwarancji.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn paź 31, 2011 7:44 am

Widzę, że Laik po zakupie okien stał się stałym bywalcem forum. Ciekawa sprawa jak na klienta indywidualnego.
Nie ma jak być sentymentalnym. :D
Regulacja w ramach gwarancji - czyjej gwarancji bo chyba nie DRUTEXu :?:

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pn paź 31, 2011 5:03 pm

Firma, która montowała okna, powiedziała, że przez rok regulacje są za darmo. Jeżeli już mnie nie życzycie sobie na tym forum, proszę usunąć moje konto. :lol: Dziękuję za wszelką pomoc, udzieloną mi w związku z wymianą okien drzwi i montażem rolet.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn paź 31, 2011 6:08 pm

Powiedzieć to jedno a dojeżdżać na regulacje to drugie , napisz jak będą wywiązywać się z obietnicy.
Na zimę warto mieć poprawnie wyregulowane okna , szczególnie te nowe :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob lis 05, 2011 9:55 am

Ja nie wiem wszyscy by chcieli kupić tanio i jeszcze mieć serwis za darmo. Przecież my z tego żyjemy a kokosów ma oknach się nie zarabia.
Jak kupisz auto w salonie to przeglądy masz za FREE :?: :?: :?: NIESĄDZĘ no chyba, że będzie to BMW czy MERCEDES bo chyba któraś z tych firm oferuje takie rozwiązanie przez ileś lat użytkowania czy do jakiegoś przebiegu. No ale Merc czy BMW to nie jest TATA za 25000zł
Kup COCA-COLE i weź szklankę za FREE

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » sob lis 05, 2011 4:34 pm

BMW sprzedaje pakiet przeglądowo - serwisowy. Płacisz raz i masz przeglądy za darmo przez jakiś czas i do jakiegoś przebiegu. Są w tym też naprawy, ale nie wiem czy wszystkiego. Jest to takie jakby przedłużenie gwarancji (albo przedłużenie gwarancji na niektóre zespoły pojazdu).

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob lis 05, 2011 11:25 pm

hola hola :) w mercedesie przeglądy płatne 8)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lis 06, 2011 10:04 am

Laik pisze:BMW sprzedaje pakiet przeglądowo - serwisowy. Płacisz raz i masz przeglądy za darmo przez jakiś czas i do jakiegoś przebiegu. Są w tym też naprawy, ale nie wiem czy wszystkiego. Jest to takie jakby przedłużenie gwarancji (albo przedłużenie gwarancji na niektóre zespoły pojazdu).
Rozwiązania są dowolne lecz nie gratisowe. Muszę pomyśleć nad wprowadzeniem pakietu przeglądowo - serwisowego będzie to dodatkowe, źródło utrzymania.
Oczywiście zrobimy PROMOCJĘ produktu z takim pakietem. Taki pakiet dostępny będzie za "FREE" :D

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”