Ile czasu czeka się na wymianę okien i drzwi?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Laik
Czytelnik
Czytelnik

Ile czasu czeka się na wymianę okien i drzwi?

Post autor: Laik » czw wrz 15, 2011 11:41 am

Zamówiłem okna Drutex. Termin realizacji miał być około 3 tygodni, co mija właśnie dzisiaj i nic. Brak odzewu. Drzwi Gerda miały być też po 3, maksymalnie 4 tygodniach, co właśnie też mija i też nic się nie dzieje. Wiem, jak wygląda "planowanie" i "terminowość" w Polsce. Po prostu tego nie ma. W Polsce nic nie jest dobrze zorganizowane. Dostawcy oferują bzdurne, nierealne terminy, żeby tylko złapać klienta. Ile w praktyce czeka się na wymianę okien i drzwi? Czy w ciągu 8-10 tygodni od złożenia zamówienia dadzą radę, bo w listopadzie chciałbym zacząć remont mieszkania? Czy dobrze założyłem, dając rezerwę czasową 3 razy dłuższą niż jest w umowie, czy to stanowczo za mało? Czy dopiero na wiosnę będa te okna i drzwi?

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Ile czasu czeka się na wymianę okien i drzwi?

Post autor: meraś » czw wrz 15, 2011 12:22 pm

Te wszystkie pytania powinieneś zadać osobie z którą podpisywałeś umowę. Nie martw się nie może być źle aż tak źle. W umie powinien być zapis odnośnie braku dotrzymania terminy ze strony dostawcy ( np. za każdy dzień zwłoki 0,2 % wartości zamówienia ) nie omieszkaj tego wykorzystać 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw wrz 15, 2011 12:28 pm

To jest tak:
styczeń,luty....az do czerwca klienci jadą na wakacje,chodzą na spacery itp.
W punktach obsługi klienta wszyscy się nudzą, gotowi wmontować okno i drzwi (terminy max tydzień) i jeszcze kwiatki by podlali w ramach reklamy.
A tu cisza.
Przychodzi sierpień (połowa) do listopada. Sodoma i Gmora - wszyscy chcą na wczoraj, monterzy się śpiesza, terminy 2-4 tygodnie to norma

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt wrz 16, 2011 9:05 am

oprócz drewna: 5-6 :P . Nie obrabiamy

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt wrz 16, 2011 3:03 pm

Meras z tymi zapiskami o 0,2% i więcej za każdy dzień tak naprawdę jest bezprawne i wpisane jako zapisy abzsywne w umowach - każdy sąd obali. Odsetki tylko zgodne z prawem (pomijam banki bo w Polsce prawo bankowe stoi wyżej niż konstytucja :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt wrz 16, 2011 3:36 pm

Komarko - ja to stosuję:) jeżeli mój dostawca nawala i koryguje fakturę dlaczego mam nie zwrócić tych pieniążków klientowi. W większości przypadków - kiedy opóźnienia są kilkudniowe - nikt szumu nie robi. Nie dziwie się natomiast klientom, którzy czekają 6 zamiast 4 tygodni na stolarkę i chcą coś urwać,
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

oknoAD

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » pt wrz 16, 2011 11:38 pm

Podzwoniłem. Okna i drzwi już są! Montaż za kilka dni. Cofam, co powiedziałem złego o wyżej wymienionych firmach. Opóźnienie jest, ale niewielkie.

Laik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Laik » wt wrz 20, 2011 9:05 pm

Okna wymienione! Podziękowania dla firmy ZUH ALMAR z Gdańska za dzisiejszą solidną robotę! Firmę polecam! W mieszkaniu gorąco, jak nigdy wcześniej. Dotychczas w mieszkaniu było bardzo zimno, nawet latem. W zimie pomimo grzejników otwartych na maksa i dwóch dodatkowych grzejników elektrycznych było strasznie zimno. Temperatura 18-20 stopni, a dotknięcie grzejnika groziło oparzeniem. Dziś dowiedziałem się dlaczego. Po wyrwaniu starych okien z lat 70. wyszło, jakie to wszystko było jedno wielkie gó...o. Kilkucentymetrowe szpary pomiędzy ościerzncią a otworem okiennym, wielkie szpary pod parapetem. Wszystkie dziury ledwie przekryte cienkim tynkiem. Tylko gdzieniegdzie jakieś gó...ne pseudoocipelenie jakimiś małymi kawałkami wełny. W wielu miejscach w ogóle brak jakiegokolwiek ocieplenia. W mieszkaniu wszystko z zewnątrz było słychać. Okna były krzywo pomontowane i przekoszone, a okna balkonowe nie były w jednej linii. Gdy wmontowali i wypoziomowali nowe okna, odchyłki od obmurowań starych okien były po nawet 4 cm. Pod ościerznicą okna balkonowego szły kable elektryczne. Jak można było tak skandalicznie budować?? :shock: To był bandytyzm wobec ludzi, którym sprzedawano te mieszkania. Domagam się od partaczy, którzy postawili ten blok, zwrotu nadmiernych kosztów ogrzewania. W najbliższych wyborach głosuję na partię, która deklaruje krwawą rozprawę z komuną! :D

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”