szczeliny pozostałe po montażu fuszerka?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Ailyne
Czytelnik
Czytelnik

szczeliny pozostałe po montażu fuszerka?

Post autor: Ailyne » ndz paź 02, 2011 2:13 pm

Witam,
Dwa miesiące temu ekipa zamontowała okna. W kuchni okno moim zdaniem opadło o ok 5mm. U góry wewnątrz między rama a płytą gipsową jest szczelina szeroka na 8 mm w najszerszym miejscu. Na zewnątrz również widać szczeliny. Monterzy zatynkowali szczeliny na koniec montażu jednak teraz tynk pękł a szczeliny są dość duże. Moje mieszkanie jest na poddaszu, okna były montowane kotwami do bel drewnianych ze wszystkich czterech stron. Ja wiem, że okno pracuje ale takie szczeliny chyba zrobić się nie powinny. Proszę o radę czy to rzeczywiście fuszerka zanim do nich zadzwonię. Mogę wysłać zdjęcia tych szpar.

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: szczeliny pozostałe po montażu fuszerka?

Post autor: Kuba N. » ndz paź 02, 2011 4:04 pm

Montując w drewnie wszystko może się zdarzyć - no chyba, że mało piany lub jej brak bo wycięta do obrobienia została ale nie sądzę skoro to robiła ta sama ekipa co montowała.
Konstrukcje drewniane mają to do siebie, że płatają figle - poza tym przy drewnianych konstrukcjach nie wykonuje się obróbek tynkiem na sztywno do okna. Powinna być zrobiona dylatacja np. przy zastosowaniu profilu przyokiennego PROTEKTOR - a tak tynk zawsze będzie pękał przy oknie plastikowym bo ono niestety pracuje pod wpływem warunków atmosferycznych.

zbigniew
Małomówny
Małomówny

Post autor: zbigniew » czw paź 06, 2011 6:11 pm

Powstałe szczeliny można wypełnić masą plastyczną czyli popularnym silikonem akrylowym . Można go pomalować i po szczelinkach nie bedzie śladu.

MichalM
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MichalM » pn paź 24, 2011 2:42 pm

Witam

może trochę późno ale...
zbigniew pisze:Powstałe szczeliny można wypełnić masą plastyczną czyli popularnym silikonem akrylowym . Można go pomalować i po szczelinkach nie bedzie śladu.
- nie polecam takiego rozwiązanie z zewnątrz, połączenie musi być paroprzepuszczalne w jak zapaskudzimy je silikonem nie będzie.

Powstanie takich szpar faktycznie jest niepokojące ale jak już napisano konstrukcje drewniane nie są najstabilnieszym oparciem dla okna.

Ja polecam od wewnątrz listwa maskująca od zewnątrz taśma rozprężna.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » czw paź 27, 2011 6:54 am

Da się to naprawić tylko trzeba wymontować i zamontować
Prawidłowo przy niestabilnym podłożu muszą być dylatacje i tyle. Inaczej będzie pękać.
A zamiast sylikony zdecydowanie lepszy jest akryl - równie plastyczny i da się pomalować.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”