Rzeczoznawca d/s stolarki budowlanej Warszawa

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
astw
Czytelnik
Czytelnik

Rzeczoznawca d/s stolarki budowlanej Warszawa

Post autor: astw » wt lis 22, 2011 7:53 am

Czy ktoś z Państwa dysponuje danymi rzeczoznawcy d/s stolarki budowlanej z Warszawy mogącego ocenić prawidłowość montażu i wskazać sposób usunięcia usterki? Bardzo proszę o te dane.

oknoAD

topalprodukcja
Czytelnik
Czytelnik

Re: Rzeczoznawca d/s stolarki budowlanej Warszawa

Post autor: topalprodukcja » czw gru 08, 2011 1:09 pm

witam
posiadam takie uprawnienia
proszę o kontakt
694 439 383
pozdrawiam

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » pt gru 09, 2011 1:17 pm

skorzystasz z uslug "rzeczoznawcy" to ci na pewno pomoze
oni sie nie znaja na stolarce - konczyli studia 50 lat temu
nie znaja kompletnie przepisow
nie znaja wspolczesnych okien - zatrzymali sie na etapie okien zespolonych
zglos sie do Instytutu Techniki Budowlanej
osobiscie znaj tylko jednego rzeczoznawce co nie pisze glupot

wolszczanin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wolszczanin » śr sty 04, 2012 12:52 pm

mam problem zakupiłem okna wraz z montażem obróbka profil aluplast ideal 4000 biały do bloku sprzedawca zapewniał mnie ze wystarczy. i do tej pory sie wszystko zgadza.
przyjechała ekipa wszystko pieknie ładnie przebiegało ale zdziwił mnie fakt ze montażyści nie wykonali montażu na kotwach tylko na wkrętach przy czym nawiercali otwory na ramie i moim zdaniem uszkodzili okno po czy powiedzieli iz producent okien zaleca montaz na wkretach gdyz jest pewniejszy i stabilniejszy powiedzieli ze wszystko jest ujęte w karcie gwarancyjnej i racja montaz na kotwach lub wkrętach o czym decyduje montażysta Panowie twierdzili ze wszędzie montują na wkrętach tylko przy małych gabarytach okien używają kotwy gdyż nie można dojść wiertarka. wszystkie śruby zaślepili. i w tym monecie nie widać śruby tylko zaślepkę. ale ja dalej stoje przy tym ze została uszkodzona stolarka i będę żądać wymiany całej stroki na nowa, w biurze powiedzieli mi ze nie mam podstaw to sa zalecenia producenta i moga wezwać technika który to samo stwierdzi i powie ze nie ma podstaw. Ja w najbliższych dniach będe wzywał rzeczoznawce do stwierdzenia tego faktu. MOże on powie inaczej i wymienia mi na nowe. co do obróbki jest kwestia że sciany były krzywe i przy przyklejaniu płyt regipsowych panowie nie wyprostowali ściany a uważam ze powinni w umowie tez nie było mowy ze przy obróbce będą prostowane szpalety. jaka jest wasza opinia na ten temat proszę o poradę

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr sty 04, 2012 1:07 pm

Rozumiem że przy wymianie okien oczekujesz : wymiany okna na nowe, wykonania gładzi na ścianach,pomalowania pokoju,posprzątania i odkurzenia dywanu, wyprowadzeniu psa....
Natomiast wymiana okien to również(po zamocowaniu) UZUPEŁNIENIE UBYTKÓW POWSTAŁYCH W TRAKCIE DEMONTAŻU STAREJ STOLARKI - no chyba że w umowie masz napisane "wyprowadzenie psa" - lecz wtedy stawka VAT 23%
Umowa jest WIĄŻĄCA dla obu stron (przeczytaj co uzgodnileś z wykonawcą usługi) Natomiast jeśli wykonawca zamontował okna zgodnie z zaleceniem producenta to montaż POD TWOJE DYKTANDO I SPOSÓB spowodować może utratę gwarancji na produkt i ogólnie niepoprawne funkcjonowanie produktu
Powyższe wynika z Twojej wypowiedzi (chyba ,że nie napisałeś wszystkiego i sprawa ma się inaczej)

wolszczanin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wolszczanin » śr sty 04, 2012 1:19 pm

w zakresie prac pisze wymiana stolarki wraz z usługa demontaż montaż oraz kompleksowe obróbki tynkarskie, wie chyba mam prawo rząd ac prostej nowej szpalety ?? nie moja wina ze poprzednia była krzywa
i po to tez chce rzeczoznawce zeby stwierdził fakt niekompetencji firmy i montażystów.
reszta umowy to paragrafy związane z rozliczeniem odresem montazu relizacja zamówienia
aha i jeszcze jedna sprawa nie zapłaciłem im jeszcze za usługe bo rządam od nich fv z wyszczególnionymi oknami i usługa kazda osobna pozycja a w biurze mi powiedzieli ze to jest fv na usługe i opiwewa na 8% a i tak jest umowa podpisana a jak bym chciał zeby kazde okno i usługa była rozpisana to musi byc na 23% . ipowiedzieli ze moga tak zrobić ale muszę vat dopłacic wiec jja im na to ze mnie nie obchodzi ile vatu maja zapłącić ma byc taka fv i nic nie bede dopłacać . co mam teraz zrobic

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr sty 04, 2012 1:38 pm

Czasem szpalety są krzywe (bywa że całe ściany) Rozumiem że wtedy Twoje oczekiwanie to prostowanie ścian. Natomiast obróbka okna to co innego :)
Jeśli chodzi o stawkę VAT - mają rację. Jesli wykonywana jest usługa z materiału wykonawcy (kleje,tynki,gwoździe,wkręty,okna itp) to można całąUSŁUGĘ wystawić ze stawką dla USŁUGI (w tym wypadku niższą 8%) Jeśli chcesz dostawę materiałów i samą usługę to wtedy 8% VAT usługa + (najczęściej) VAT 23%
Jestem z dolnegoślaska więc żaden interes stawać po którejkolwiek ze stron, niemniej po to jest ustanowione prawo,podpisywane umowy by w takiej sprawie jak ta dokładnie określić kto ma rację.
Jeśłi kwestionujesz jakość robót - możesz oddać sprawę do sądu,niemniej zgodnie z prawem powinieneś przyjąć fakturę i zapłacić a potemdochodzić sprawy.

wolszczanin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wolszczanin » śr sty 04, 2012 2:25 pm

powiem tak napewno nie zapłace póki sprawa sie nie wyjasni a w ogóle protokółu jeszcze nie podpisałem heheh wiec wzywam rzeczoznawce i bede dochodzić swojej racji

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » śr sty 04, 2012 2:27 pm

Witam, jeżeli umowa została podpisana na usługę montażu to faktura prawidłowo powinna w treści mieć również zapis : usługa montażu i nie wolno wyszczególnić okien ani innych elementów które wchodziły w skład montażu. Miałem kontrole z US i takie faktury są prawidłowe, nie masz niestety prawa żądać inaczej nazwanej usługi - z resztą nie bardzo wiem po co (to jest rozwiązanie korzystniejsze dla klienta o stawkę VAT). Zarówno zamontowanie okien na dyble jak i na kotwy jest prawidłowe - żeby to zakwestionować trzeba się na czymś oprzeć, a nie ma żadnego zapisu który mówi że jest inaczej. Montażysta ma obowiązek stosować się do wytycznych montażu producenta. Montaż na dyble nie uszkadza i nie rozszczelni w żaden sposób okna. W skład obróbek tynkarskich wchodzi tylko uzupełnienie ubytków powstałych przy demontażu okna, chyba że umowa określa zwiększony zakres prac i jest to wyszczególnione - z tego co zrozumiałem tu nie ma takiego zapisu. Jeżeli uda Ci sie znaleźć tak niekompetentnego rzeczoznawcę, który stwierdzi inaczej - to dostawca bez trudu przyprowadzi takiego który nie badzie ignorantem - obali poprzednią opinię i kosztami będzie mógł obciążyć klienta. Nie ma tu żadnej podstawy do wstrzymywania zapłaty, dostawca ma prawo zażądać zapłaty sądownie wraz z odsetkami i kosztami kancelarii prawnej - będzie to tylko niepotrzebny wydatek. Wyszło również prawo, że można osobę fizyczną zgłosić do Krajowego Rejestru Dłużników - niepotrzebny kłopot, bo ślad po tym zostaje już zawsze - jest potem kłopot z najmniejszym kredytem, nawet z podpisaniem umowy na telefon komórkowy. Gra nie warta świeczki, tym bardziej że nic złego i niezgodnego z umową się nie wydarzyło. Rozumiem, że rozmija sie to z Twoim wyobrażeniem o montażu ale firma nie może za to ponosić żadnej odpowiedzialności. Sumując: wybrałeś stolarkę , uzgodniłeś cenę, wykonali PRAWIDŁOWO usługę - Twoim obowiązkiem jest zapłacić i warto czasem powiedzieć jeszcze dziękuję i przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr sty 04, 2012 3:56 pm

wolszczanin pisze:powiem tak napewno nie zapłace póki sprawa sie nie wyjasni a w ogóle protokółu jeszcze nie podpisałem heheh wiec wzywam rzeczoznawce i bede dochodzić swojej racji
Opisane przez Pana zastrzeżenia nie są podstawą do odmówienia podpisania protokołu odbioru a co za tym idzie odmową odbioru prac!
Tego typu zachowania klientów utwierdzają mnie w przekonaniu, że zawsze znajdzie sie jakiś "cwaniak", który poprzez tego typu zachowanie próbuje "urwac" dodatkowy grosz.\
Wymiana okien to nie remont mieszkania i naprawa usterek po wykonwcy budynku !!!

Należy sie wstydzić takiego podejscia.
Na tym koncze bo szkoda nerwów...

PS. Może faktura ma być jeszcze na papierze kredowym w ramce ze szlachetnego drewna?
Pozdrawiam Wojtys

SOTE
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: SOTE » śr sty 04, 2012 8:49 pm

takim cwaniakom jak wołoszczanin, bo inaczej takiego podejścia nie można nazwać, powinno się dać nauczkę. Nie jest to nic innego jak próba wyłudzenia nienależnej usługi lub nienależnego odszkodowania. Tyle się pisze o nieuczciwych firmach - a może trochę o nieuczciwych klientach? Całe szczęście że teraz powstały już narzędzia prawne w postaci kar i konsekwencji którymi można obciążyć takich cwaniaków. Mam nadzieję, że próbowałeś wycyckać poważną firmę, bo na pewno poradzi sobie z takim kantem jaki próbujesz przeforsować.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw sty 05, 2012 11:44 am

Żeby zakończyć tą w końcu nieprzyjemną dyskusję dla indywidualnego klienta.
Forum reaguje nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami strony wnoszącej post.
Jeśli opinie na forum są sprzeczne - warto zastanowić się czy jest sens kruszyć kopie ,czy też lepiej dogadać się z drugą stroną.
Jeśli forum w swoich odpowiedziach jest jednoznaczne - to najprawdopodobniej warto swoją decyzjęjeszcze raz przemyśleć i posłuchać rad zawartych na forum.
Oczywiście opinie na forum mogą być mylne, niemniej jest to jakaś podpowiedź dla czytelników w którym kierunku zazwyczaj należy się skłaniać.
Sugeruję zgodnie z porzekadłem "pokorne cielę dwie matki ssie" przemyśleć swoje przekonania i dogadać się ze sprzedawcą (może "wyprostuje" ściany po "kosztach")
Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob sty 07, 2012 12:16 pm

Przyznam, że czytając oczekiwania Wolszczanina krew się we mnie burzy i epitety cisną na usta..
Ok, wyręczył mnie w tym ktoś, chociaż jak je czytam to też mi nieprzyjemnie. Dobrze jest trzymać nerwy na wodzy i czasem zedytować post. Taki język dobrze o nas nie świadczy..

Nie mniej - nie widzę podstaw by uznać racje Klienta. Faktura? Musi być "usługa" ale ja ZAWSZE daję swoim klientom załącznik z wyceną w którego widzą koszt jednostkowy - chociaz nie wiem po co im to, ale niech mają.
Montaż na śruby jest na ogół prawdłowy a czasem wręcz jedyny możliwy i zalecany. Obróbki - dobrze jak są proste, bo jak coś robić - to dobrze.
W takim całym zamieszaniu zwykle brakuje rozmowy. Klient patrzy na ogół tylko na cenę. Firma pięknie czauje mówiąc "będzie dobrze" - a może i najlepiej, pomiarowiec tylko zabiega o zaliczkę a nie o szczegółowe ustalenia zakresu robót a potem są takie kwiatki.. .

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob sty 07, 2012 6:35 pm

wolszczanin pisze:powiem tak napewno nie zapłace póki sprawa sie nie wyjasni a w ogóle protokółu jeszcze nie podpisałem heheh wiec wzywam rzeczoznawce i bede dochodzić swojej racji

i właśnie przez takich klientów jak Pan u mnie w umowie jest pkt mówiący ze upoważnia mnie Pan do wystawienia F. VAT bez podpisu :mrgreen:
A jak już ktoś wspomniał, zapłaci Pan i to o wiele więcej ( odsetki, prawnik, koszty sądowe ), " bo widzisz Jasiu , kultura dzisiaj musi być " , a kiedyś po prostu za cwaniactwo dostawało się tak po ludzku w mordę :roll:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob sty 07, 2012 8:35 pm

nie ma cwaniaka na Warszawiaka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kolesiowi trzeba nos utrzeć tak aby zapamiętał to do końca życia

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz sty 08, 2012 1:00 pm

Kopiesz dołki pod kolegami z branży ,śmiejesz się że nie podpisałeś protokołu, straszysz że nie zapłacisz za prawidłowo wykonaną usługe a potem szukasz pomocy na forum Okniarzy? .Człowieku ty nie jesteś cwany ty jesteś bezczelny i( ?) .

wolszczanin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wolszczanin » wt sty 17, 2012 10:32 am

powiem tak firma popłynie i tyle expertyza wykonana popierwsze nie dołączyli mi zadnych certyfikatów ani aprobat technicznych okien skąd mam wiedizec czy okna sa dopószczone do sprzedaży w RP nie otrzyłame informacji o montazu zanikającym skąd mam wiedziec czy po obórbce sa okna podparte na klockach czy nie żle rozmieszczone mocowanie nie są zgodne z instrukcją montazu złe odległości między nimi. cena w innej czesci polski niższa niz zaproponowana przez wykonawce nie zastosowali szczeliny montazowej 10mm brak szczelin połączenia okna z tynkiem rzeczoznawca zażadał wymiany okien na nowe i wszystkim kosztami beda obarczeni wykonawcy jedym słowem mówiac jak nie przystapia na zalecenia rzeczoznawcy to ide do sądu po odszkodowanie i sadową kare a sprawe mam wygrana heheheh

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sty 17, 2012 2:44 pm

Może wolszczanin zamieścisz zdjęcia ze swoich okien ? Zawsze to ciekawe zobaczyć jak mozna zrobic fuszerkę/lub trafić na wymagającego klienta.
Jeśli Ty zamieściłeś posty i uczyłeś się z forum o błędach to teraz pokaż te okienka niech forum też się uczy i cos z tegoma.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sty 17, 2012 2:45 pm

PS - co tojest montaż zanikajacy ?

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sty 17, 2012 2:54 pm

Do poprawy to chyba co najwyżej montaż (o ile nie ma klauzuli ,że montaż wykonany ma być zgodnie z normami , a nie wiedzą i doświadczeniem montera)
Aprobaty to można dołączyć później,sposób rozmieszczenia kotew to określa producent (może się dogadają)
Żądanie wymiany okien na nowe to wtedy jeśli nie spełniają norm.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr sty 18, 2012 10:17 am

Montaz zanikający? Znaczy jak. Wołam klienta żeby po montażu stwierdził czy dobrze kliny zamontowałem. I bez jego zezwolenia nie mogę zacząć obróbki tynkarskiej? Dobre. Ilu klientów sie na tym zna? Sam autor tego wątku douczył sie tego po montażu, bo mu nie pasowały krzywe ściany, a teraz to już szuka ..... . To o czym mieli cie informować? Kotwy czy dyble - to rozumiem mogli spytać lub wytłumaczyc co jest technicznie możliwe.
Jeśli jadę z autem do mechanika też moge go pociągnąć o koszty zużytego łożyska np po 5 tys. km od wymiany, bo zrobił montaz zanikający i nie widziałem ile dał smaru, jaki dał. Czy klucz dynamometryczny wskazywał prawidłowo (powinienem w sumie poprosic o świadectwo wzorcowania tego klucza) itd, itp.
A mozna było sie pewnie dogadać

przemos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemos » śr sty 18, 2012 10:49 am

wolszczanin pisze:powiem tak firma popłynie i tyle expertyza wykonana popierwsze nie dołączyli mi zadnych certyfikatów ani aprobat technicznych okien skąd mam wiedizec czy okna sa dopószczone do sprzedaży w RP nie otrzyłame informacji o montazu zanikającym skąd mam wiedziec czy po obórbce sa okna podparte na klockach czy nie żle rozmieszczone mocowanie nie są zgodne z instrukcją montazu złe odległości między nimi. cena w innej czesci polski niższa niz zaproponowana przez wykonawce nie zastosowali szczeliny montazowej 10mm brak szczelin połączenia okna z tynkiem rzeczoznawca zażadał wymiany okien na nowe i wszystkim kosztami beda obarczeni wykonawcy jedym słowem mówiac jak nie przystapia na zalecenia rzeczoznawcy to ide do sądu po odszkodowanie i sadową kare a sprawe mam wygrana heheheh
."
Niestety,przez takich klientów mamy w kraju taki syf.Nie powinno się ich nigdzie "dopószczać"
Ad"wolszczanin''(Wola?) Nie strasz,nie strasz,bo się z......sz.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr sty 18, 2012 7:23 pm

Zawsze można mieć słodki sen o wygranej w sądzie, do tego jeszcze daleka droga. Chyba że trafił na jelenia który nie będzie się bronić. Co to jest opinia rzeczoznawcy do bardzo dobrego adwokata, stracone pieniądze, od kiedy to rzeczoznawca ma prawo coś nakazać :lol: . Do wymiany stolarki może firmę zmusić tylko i wyłącznie Wysoki Sąd. Z mojej strony procedura taka:
- Sądowy nakaz przebadania zamontowanych okien
- Konkretny bardzo drogi prawnik naliczający duże swoje koszty

Po wygranej sprawie obciążenie wszystkimi kosztami klienta i zarobek na oknach x 2.
Kiedyś miałem do czynienia z młodym rzeczoznawcą ( taki solar, cwaniak) zrobiłem z niego pajaca na ławie sądowej.
Pozdrawiam!

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » czw sty 19, 2012 8:04 am

"montażyści nie wykonali montażu na kotwach tylko na wkrętach " Jak okna sa kolorowe to nawet takie sa zalecenia.

Tak sie montuje.

Jak "biegly" "rzeczoznawca" napisal ze z tego powodu okna sa do wymiany bo je zamontowano na dyble [sruby] to zle napisal. Nie ma podstaw do wymiany. Jezeli bylo za malo mocowan to mozna je uzupelnic. Jezeli w umowie nie bylo prostowania osciezy to nie zrobili. Nie ma podstaw do wymiany okien. Aprobaty nie musza pokazywac bo aprobata nie jest dokumentem dopuszczajacym wyrob do stosowania. Ponadto aprobaty sa juz nieaktualne. Wiekszoc aprobat

szczelina montazowa 10 mm - moze byc wieksza.
Co to za rzeczoznawca co nie okreslil rozstawu srub i nie sprawdzil czy sa klocki podporowe.

Nie zgadzam sie ze dobry adwokat obala kazda ekspertyze. Papugi na niczym sie nie znaja. kazda papuge zaganiam w kat sali sadowej.

wolszczanin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wolszczanin » czw sty 19, 2012 9:38 am

jeszcze raz powiem ja nie wiem czy okna sa na samych śrubach i wisza na nich czy zostawili klocki podporowe pod oknami drzwiami zeby miały sie na czym opierac,

śrub jest zamało ze względu na to ze est książka montazowa aluplasta która okresla jakie odległości mja byc od narozy i jakie odstepy miedzy nimi a cos takiego nie zostało zastosowane. odległośc 10m czasem est okno zlicowane ze stra szpaletą czasem jest odstep wiekszy, nie pozdejmowali foli zabezpieczających okien, rysy na połączeniu osciezy ze sciana co powoduje zawilgocenie ja tylko pisze fakty jakie pozostawili

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw sty 19, 2012 11:03 am

Drogi Wolszczaninie,
chyba jednak przydałoby się trochę opanowania, bo najpierw piszesz o espertyzie a teraz "nie wiem ile dali". To co to za ekspertyza. Rozumiem, że odpowiadasz na tym poziomie dyskusji jaki jest (niestety). Jasne, mamy prawo, ale wszedłeś na forum branżowe i zakrzyczałeś na cały głos "każdy okniarz to partacz i oszust". Nie dziw się więc reakcji.
Ja nie mam pewności, czy przy umowie na usługę - ROBOTY BUDOWLANO-MONTAŻOWE mam obowiązek dostarczać taką dokumentację techniczną okien. Może BACKSPACE to sprostuje przy okazji tego tematu? Wiem wiem, wypadało by się zapisać na szkolenie które było nawet promowane na głównej stronie oknonetu..

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw sty 19, 2012 3:33 pm

Najprościej to chyba będzie zwrócić sie do producenta okien - czy zamontowano zgodnie z jego wytycznymi.
Natomiast przeczytajmy jeszcze raz pierwszy post wolszczanina - widać brak znajomości tematu (gdzieś potem chłopina doczytał o montażu) Niemniej podstawowy problem to brak wyprostowania szpaletów przy oknie .

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw sty 19, 2012 5:44 pm

wolszczanin pisze:mam problem zakupiłem okna wraz z montażem obróbka profil aluplast ideal 4000 biały do bloku sprzedawca zapewniał mnie ze wystarczy. i do tej pory sie wszystko zgadza.
przyjechała ekipa wszystko pieknie ładnie przebiegało ale zdziwił mnie fakt ze montażyści nie wykonali montażu na kotwach tylko na wkrętach przy czym nawiercali otwory na ramie i moim zdaniem uszkodzili okno po czy powiedzieli iz producent okien zaleca montaz na wkretach gdyz jest pewniejszy i stabilniejszy powiedzieli ze wszystko jest ujęte w karcie gwarancyjnej i racja montaz na kotwach lub wkrętach o czym decyduje montażysta Panowie twierdzili ze wszędzie montują na wkrętach tylko przy małych gabarytach okien używają kotwy gdyż nie można dojść wiertarka. wszystkie śruby zaślepili. i w tym monecie nie widać śruby tylko zaślepkę. ale ja dalej stoje przy tym ze została uszkodzona stolarka i będę żądać wymiany całej stroki na nowa, w biurze powiedzieli mi ze nie mam podstaw to sa zalecenia producenta i moga wezwać technika który to samo stwierdzi i powie ze nie ma podstaw. Ja w najbliższych dniach będe wzywał rzeczoznawce do stwierdzenia tego faktu. MOże on powie inaczej i wymienia mi na nowe. co do obróbki jest kwestia że sciany były krzywe i przy przyklejaniu płyt regipsowych panowie nie wyprostowali ściany a uważam ze powinni w umowie tez nie było mowy ze przy obróbce będą prostowane szpalety. jaka jest wasza opinia na ten temat proszę o poradę
Panie Wolszczanin,ujmę to tak zwięźle,montaż na blachy czy też na wkręty WHO(Wkręt-met,Kolneer) lub AMO(Wurth)lub łączniki ościeżnic ŁO jest jak najbardziej prawidłowe i systemodawcy dopuszczają przewiercenie otworów montażowych przez ramę okna a w wielu przypadkach tak przygotowane okno schodzi z produkcji już nawiercone jako standard.Z tego co czytam "główki"wkrętów montażowych zostały zaślepione co dodatkowo daje estetyczny wygląd wizualny,czepiasz się pan obróbki tynkarskiej,no cóż,nie do okniaży należy prostowanie ścian a co za tym idzie i narożników szpalet w lini ściany,bo mogę się założyć o 100-krotność pańskiej pensji że na styku z ramą okienną ma pan idealnie prosto i do tego w pionie.Obarcza pan tym samym montażystów za pracę innych ekip budowlanych sprzed iluś-dziesięciu lat.Pozdrawiam i prosze to sobie przemyśleć na spokojnie i bez emocji.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw sty 19, 2012 5:48 pm

komarko1 pisze:Najprościej to chyba będzie zwrócić sie do producenta okien - czy zamontowano zgodnie z jego wytycznymi.
Natomiast przeczytajmy jeszcze raz pierwszy post wolszczanina - widać brak znajomości tematu (gdzieś potem chłopina doczytał o montażu) Niemniej podstawowy problem to brak wyprostowania szpaletów przy oknie .
Komarko1 z tego co mi moja stara pamięć przywodzi na myśl to wytyczne systemodawców są wszędzie identyczne 15-20 od narożnika,co 60-70 pomiędzy i wszystko po obwodzie,a to czy blacha czy też wkręty lub łączniki ościeżnic to jako punkt mocujący nie ma znaczenia,jest to dopuszczalne i prawidłowe.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » pt sty 20, 2012 8:36 am

"będe wzywał rzeczoznawce do stwierdzenia tego faktu. MOże on powie inaczej i wymienia mi na nowe"
jak stwierdzi ze mocowanie na sruby jest nieprawidlowe to zapewne bedzie to "rzeczoznawca"

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt sty 20, 2012 11:14 am

Wnioskuję iż jegomość w życiu nie widział rzeczoznawcy,przeważnie tak jest że ten kto chaotycznie krzyczy np na forum nic nie załatwi.

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » pt sty 20, 2012 11:53 pm

I taki wesołek nic tylko heheheh i heheheh .Ja podejrzewam jakąś chorobe ale jaką to tylko lekarz może zdiagnozować i oby nie było za pózno.

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » czw kwie 05, 2012 11:10 pm

Po przeczytaniu tego wątku widzę, że dopiero niektórzy potrafią być upierdliwymi klientami.Czy pracownicy firmy D... mnie słyszą ? Ja protokół podpisałem, wstrzymałem się tylko z zapłatą do czasu oględzin dokonanych przez fachowca. Jako klient laik nie muszę się znać na sposobie montażu okien, niemniej i mnie zaniepokoiło kilka rzeczy, które okazały się niestety błędami.Widziałbym ich od razu więcej, ale panowie z firmy, która mi montowała okno bardzo się starali by mi to uniemożliwić np. zabierając ze sobą jedną poziomicę, o którą i tak stoczyłem walkę by sprawdzić sobie choć czy okna trzymają pion. Trafiłem na taką firmę gdzie tylko kasa i w nogi zanim klient zauważy fuszerkę. Kilka zdjęć jako dowód fachowości panów z firmy ... montujących ekskluzywne okna Schuco czym się chwalą na swojej stronie.
Załączniki
DSCN0435.JPG
DSCN0812 (2).JPG
DSCN0571.JPG
DSCN0424.JPG

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob kwie 07, 2012 4:15 pm

Żenada.Zawsze byłem, i bede za monterami ale to co zobaczyłem szczena mi opadła.Pociesza mnie tylko nadzieja ze to nie są ludzie co zajmują się tym zawodowo i wrócą pod sklep monopolowy(tam ich miejsce) A szefowi firmy I ....st proponuje zając się handlem artykułami rolnymi albo dołączyc do tych co to uczynili

topalprodukcja
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: topalprodukcja » sob cze 30, 2012 10:53 am

opinia rzeczoznawcy zdecydowanie pomaga w sprawach spornych a sądy biorą ja poważnie pod uwagę i po przesłuchaniu rzeczoznawcy jest mocnym dowodem w sądzie

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr sie 15, 2012 7:28 am

Wolszczanin napisz jak zakończyła się sprawa z twoimi oknami.

Łuki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Łuki » śr paź 31, 2012 7:36 pm

Cześć jeżeli potrzebujecie solidnego rzeczoznawcy budowlanego, mogę polecić Pana Przemysława Stawiarskiego. Wykonywał dla mnie ekspertyzę budynku, fachowo i nie drogo. Zostawiam numer w końcu rozmowa nic nie kosztuje a może uda się że pomoże 603 324 300.

tadeuusz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tadeuusz » śr sty 23, 2013 7:00 pm

Jeżeli nadal potrzebuje Pan pomocy, polecam usługi Pana Przemysława Stawiarskiego. Dzięki niemu uwierzyłem w to, że nie ma spraw beznadziejnych. Kontakt znajdziesz na stronie www.stawiarski.pl
A podpowiedzi na forum, może i dobre, ale jak dla mnie jednak, zawsze lepiej mieć opinię eksperta, bo nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie komupetera.

Blanquet82
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Blanquet82 » czw wrz 05, 2013 9:18 am

Wydaje mi się, że nie macie racji z tymi rzeczoznawcami ja korzystałem z usług jednego [nie mogę odnaleźć do niego kontaktu] i byłem bardzo zadowolony. Wszystko elegancko, współpraca na przyzwoitym poziomie.
Obrazek

globik
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Re: Rzeczoznawca Świdwin i Białogard

Post autor: globik » śr sie 09, 2017 12:04 pm

Ja również mam bardzo pozytywne doświadczenie ze współpracy z rzeczoznawcą z Białogardu. Pan okazał się być bardzo kompetentny i terminowy, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Z tego co wiem, oferuje on również usługi geodezyjne. Polecam zapoznać się z jego strona, jeżeli mieszkasz w Białogardzie lub tez Świdwinie. http://wycena-maczewski.pl/

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr sie 09, 2017 1:34 pm

topalprodukcja pisze:
sob cze 30, 2012 10:53 am
opinia rzeczoznawcy zdecydowanie pomaga w sprawach spornych a sądy biorą ja poważnie pod uwagę i po przesłuchaniu rzeczoznawcy jest mocnym dowodem w sądzie
A TERAZ UWAGA DRODZY FACHOWCY I KLIENCI.

Otóż powyższe twierdzenie JEST BŁĘDNE
. Wczoraj otrzymałem prawomocny wyrok sądowy (klient ma mi w końcu zapłacić) i jest tam w uzasadnieniu napisane tak (wycinam mniej istotne fragmenty):

"...miarodajnym dowodem mogacym stanowic podstawe czynienia w niniejszej sprawie ustaleń faktycznych w tej materii nie mogly byc ani zeznania swiadkow, ani sporzadzona na zlecenie (Imie i nazwisko) prywatna ekspertyza. W oczecznictwie panuje bowiem ugruntowane stanowisko, ze jezeli strona dolacza do akt sprawy ekspertyze pozasadowa i powoluje się na zawarte w niej twierdzenie i wniosjki , ekspertyze te nalezy trakotwac jako czesc argumentacji faktycznej i prawnej przytaczanej przez strone. Ekspertyza ta moze jednak byc uznana tylko za dokument prywatny w rozumieniu przepisu........... to jest stanowic dowod wylacznie tego, ze osoba ktora podpisala ten dokument zlozyla oswiadczenie o wskazane w niej tresci"

O co chodzi? Klient nie chcial mi zaplacic i zlecil jakiemus swojemu koledzie, ktory jest inspektorem budownictwa zrzeszonym nawet w jakims zwiazku. Napisal klamliwa ekspertyze i wskazal wiele bledow. Jak widac sąd nie daje wiary takiemu swistkowi i klient mógł się nim, za przeproszeniem, jedynie podetrzeć. Dla sądu najważniejszy jest biegły sądowy. Ekspertyza pozasądowa mówi tylko o tym, że ktoś był na budowie i sobie coś tam napisał. Rzeczoznawca ten nawet zeznawał w sądzie, a i tak nic to nie dało 8)
Klient nie powołał biegłego sądowego, sąd nie dał więc wiary temu, że roboty są zrobione wadliwie (to na kliencie spoczywa obowiązek udowodnienia, że jest źle), więc wygrałem.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”