Plastimet- co sądzicie???

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
agness131
Czytelnik
Czytelnik

Plastimet- co sądzicie???

Post autor: agness131 » czw sty 19, 2012 8:58 am

Co sądzicie o oknach firmy Plastimet. Przyznam ,że cenowo wypadają nieźle. Można powiedzieć, że dzieli je przepaść cenowa na profilu 6-komorowym i okuciu Roto w porównnaiu do wycen innych firm np. Avante, Oknoplast, Jezierski, Eurocolor, MS - nawet do 8-10 tyś różnicy. A co zjakosacią??? Ktos zna, porónywał, użytkował??? Proszę o wypowiedzi

oknoAD

oknohit
Małomówny
Małomówny

Re: Plastimet- co sądzicie???

Post autor: oknohit » czw sty 19, 2012 3:31 pm

Jeśli chodzi o producenta to jest bardzo poważna Firma która jest dobrze kierowana , robiąca naprawdę solidne okna( na dobrych podzespołach) w dobrej cenie tłoczą własny profil , to świadczy o zaawansowaniu technologicznym, w moim regionie niestety muszę z nimi konkurować ale , byle zawsze była taka konkurencja:)
A z jakiego regionu Polski Pani jest?

pisii35
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pisii35 » czw sty 19, 2012 10:16 pm

Nie znam tej firmy ale z chęcią dowiem się, z jakiego regionu Polski jest i czy warto zainteresować się tą marką?

budowlaniec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: budowlaniec2 » pt sty 20, 2012 10:05 am

agness131 pisze:Co sądzicie o oknach firmy Plastimet. Przyznam ,że cenowo wypadają nieźle. Można powiedzieć, że dzieli je przepaść cenowa na profilu 6-komorowym i okuciu Roto w porównnaiu do wycen innych firm np. Avante, Oknoplast, Jezierski, Eurocolor, MS - nawet do 8-10 tyś różnicy. A co zjakosacią??? Ktos zna, porónywał, użytkował??? Proszę o wypowiedzi
Chciałem tylko napisać, że okna Eurocolor nie są dobre.
W oknach ważne jest podejście do klienta, również po montażu i płatności. Jeśli Plastimet to nieodległy producent i można się z ludźmi dogadać to śmiało brać.

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » pt sty 20, 2012 2:11 pm

Producent jest z Ełku, biuro regionalne producenta mamy w mieście, wieć dyr. tego biura robił wycenę- nie jest to przedstawieciel, ale pracownik Plastimetu. Firma od 20 lat produkuje okna w rozsądnej cenie moim zdaniem.Porównując Plastimet do Avante forte - to profil 6 komorowy 84mm, dwie uszczelki (Avante Również), okucia Roto równiez te same, w Avante różnica w cenie ponad 5 tyś. Na okna natknęłam się przypadkowo, polecono mi je przez osobę która zdecydowałą się na tą stolarkę w kolorze jednostronnym, po gruntownej analizie parametrów i ofert, zresztą osoba bardzo mocno związana z budowlanką zaowodowo i pod względem wykształcenia również, która sama robiła sobie adaptację projektu domu do parametrów zbliżonych do domu pasywnego i zamówila te okna właśnie.
Widziałm kilkadziesiąt zdjeć realizacji na domkach jednorodzinnych i obiektach użytecznosći publicznej, pozostaje mi tylko zaczerpnac opinii. Sami perodujują profile okienne na licencji austryjackiej.
Czy ktoś sie wypowie na ich temat???
Biorę pod uwagę jeszcze Jocz, na zimowej promocji wypada nieźle, taniej o wiele niż Avante, le na profilu Schuco Cava 70 ( pięciokomorowy 70mm) i okucia Maco multo matic.

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » pt sty 20, 2012 2:13 pm

Jestem z Olsztyna warm-mazur

oknoAD

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pt sty 20, 2012 4:06 pm

Trochę dziwny post .
Raz jest różnica 10tys. raz 5 tys. wszystko zależy od wartości stolarki jak całośc wynosi 100 tyś to co to jest za różnica 5 tys.
Poza tym co za porównanie Avante forte (tak nawiasem ma trzy uszczelki i jeszcze dodatkową w podszybiu) do schuco cava 5komorowego jak chcesz podejść uczciwie to porównaj do schuco SI 82 . Więcej nie będę się rozpisywał bo ten post pachnie mi kryptoreklamą.
Jendrek

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » pt sty 20, 2012 9:07 pm

Polecam Plastimet jestem z zagłębia znam ich produkty od 15 lat wypuścili nie dawno nowy produkt o nazwie Elite (6komorowe) profil o szerokości ramy 80mm a skrzydła 90mm. Swietne okno w cenie konkurencyjnej proponuje ci zestaw trzyszybowy o szerokości 44mm i współczynniku 0,6 z ciepłą ramka TGI okute na okuciu Roto NT z pięciokomorową listwą pod-parapetową. Ja ostatnio robiłem od nich dla swojego klienta suwankę o dużych gabarytach na automacie roto i naprawdę prezentuje się super części stałe wykonałem w szkleniu w skrzydle środek był przesuwny.
Możesz przeanalizować moje posty polecałem wielu producentów ale na Plastimecie napewno się nie zawiedziesz i wspierasz swój region a to też ważne.
Pozdrawiam
ps napisz co wybrałaś

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » ndz sty 22, 2012 9:24 pm

Nie robie kryptoreklamy!Zrobilam kilkanascie wycen i roznica plastimet-avante to ok 5 tys,plastimet/jezierski ok.10 tys dla profili 6komorowych.Mniejsza roznice uzyskalam na Joczu (ok. 2tys)ale pieciokomorowego profilu Cava 70 bez suwanki, tylko balkonowe ze slupkiem.Jednak chcac byc obiektywnym musze porownyaac podobne parametry.Poza tym jedyne co mnie zmartwilo w plastimecie to ze dla balkonu jednoskrzydlowego 100x220 wymagaja poprzeczki, w przeciwnym razie nie dostane na to okno gwarancji.U innych porownywanhch przeze mnie producentow nie ma takich barier"technologicznych".Czy to znaczy ze icb okna sa mniej wytzymale?

tauzer81
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tauzer81 » pn sty 23, 2012 8:32 am

Sprawdź jeszcze ofertę firmy Vetrex jeżeli masz ich salon firmowy. Mają obecnie promocję zimową i okna w kolorze wychodzą bardzo korzystnie.

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » pn sty 23, 2012 12:03 pm

Teraz to każdy ma promocję zimową :D
Ja tu szukam wiadomosći i opnii na temat Plastimetu.. od użytkowników okien

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pn sty 23, 2012 3:34 pm

Więc wybierz inną drogę. Pisałaś że mają swoje biuro w Twoim mieście więc robili tam realizacje niech wskażą gdzie i za jednym ''zamachem'' masz info o producencie jak i firmie montażowej nic trudnego zapytać użytkowników . W biurze natomiast niech Ci pokażą dokładnie takie okno i przekrój jaki chcesz kupić bo z twojego opisu Plastimet (według mojej wiedzy i ich strony internetowej) nie ma ramy 84mm i 3 uszczelek ale o tym chyba wiesz bo mam nadzieję że zadałaś sobie tyle trudu aby odwiedzić ich stronę internetową.
Jendrek

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pn sty 23, 2012 3:55 pm

Do budowlaniec2 -Ty może lepiej nie zabieraj głosu na tym forum albo pisz jak faktycznie masz coś do powiedzenia. Poczytaj swoje wszystkie wpisy -raz okna Dobroplastu są super a raz do kitu , może dlatego że u Ciebie raz są Dobroplast a raz Awangarde i nikt się nie połapie? a wszystko po to by oczernić inną firmę?. Nie mam nic wspólnego z Eurokolorem a wręcz są moją konkurencją ale nie lubię takiego pisania bez podania szczegółów (krótkie zdanie "okna Eur..... nie są dobre) .
Jendrek

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn sty 23, 2012 7:58 pm

agness131 pisze:Nie robie kryptoreklamy!Zrobilam kilkanascie wycen i roznica plastimet-avante to ok 5 tys,plastimet/jezierski ok.10 tys dla profili 6komorowych.Mniejsza roznice uzyskalam na Joczu (ok. 2tys)ale pieciokomorowego profilu Cava 70 bez suwanki, tylko balkonowe ze slupkiem.Jednak chcac byc obiektywnym musze porownyaac podobne parametry.Poza tym jedyne co mnie zmartwilo w plastimecie to ze dla balkonu jednoskrzydlowego 100x220 wymagaja poprzeczki, w przeciwnym razie nie dostane na to okno gwarancji.U innych porownywanhch przeze mnie producentow nie ma takich barier"technologicznych".Czy to znaczy ze icb okna sa mniej wytzymale?
No właśnie , porównaj parametry , rozwiązania , szyby , kolory , ilości :D bo różnica jest trochę spora i może zależy od sposobu wyceny i wyceniajacego :D jeżeli wszysko będzie się zgadzało to odpowiedź postawiłeś w pytaniu o balkon , pewnie wiedzą co robią skoro dmuchają na zimne :D
Dla mnie Plastimet to taki lepszy Dobroplast , jeżeli lubisz ryzyko i stać Cie na nie to powodzenia.
Suwanka jest fajna i warto dopłacić ale skoro można ją zastąpić balkonem ze słupkiem ruchomym :)
Jocz zawsze robił solidne okna i montaży nie zlecają nikomu z zewnatrz , dla mnie wybór byłby oczywisty.

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » pn sty 23, 2012 8:24 pm

Plastimet to cena i to niska cena.Proponuje skoro jestes z Olsztyna podejść do Urani i sprawdzić okna AdamS-a jezeli chcesz kupic jakość bo jeżeli tylko cene to moze Dobroplast?Podobne firmy cenowe,tłoczą swoje profile...itd :D

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » wt sty 24, 2012 6:23 pm

Adams..był bardzo drogi, wychodził tyle co JEzierski na profilu 6-komorowym..dobre sobie. Jednka nie ma co, z moich ustalonych pozostaje Jocz , Avante(Forte) i MS ( Platinum Evolution). Mam w domu jedno okno balkonowe Dobroplastu, montowane 5 lat temu,miedzy ramą a skrzydłem widać szparę pod światło, aby domknąc to skrzydło musze nogą docisnąc prawy dolny róg skrzydła podczas zamykania. i tu w tym przypadku mąż chciał zaoszczędzić, było najtańsze. Boje się,że Plastimet może być podobnym sortem,

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » wt sty 24, 2012 6:27 pm

maiało być MS TYtan Tehrmo

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt sty 24, 2012 6:39 pm

Pytanie czy wiesz jak policzyć komory w oknie :?: bo komory to nie wszystko liczy się też głębokość zabudowy i pakiet szybowy o innych detalach nie wspomnę.
Z ciekawości popatrzyłem na systemy które opisujesz i mogę śmiało napisać, że nie potrafisz porównać parametrów okien a co za tym idzie nie możesz posługiwać się ceną bo np wspomniany MS i AVANTE to inny poziom profili okiennych. AVANTE chcą czy nie musi być droższe. Dodatkowo nic nie piszesz jakie szkło masz zaproponowane do danej linii okien od producentów - jaki współczynnik i jaka ramka międzyszybowa.
Plastimet posiada w ofercie swoje profile ale także GEALANA i ALUPLAST - tego też nie da się porównać opisując "6 komorowe"
TRZEBA TO JAŚNIEJ ROZPISAĆ

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt sty 24, 2012 7:13 pm

agness131 pisze:maiało być MS TYtan Tehrmo
Porównujesz Audi Q7 do Daci Logan :D jak żal Ci kasy na naprawdę dobre okna i odrzucasz droższe oferty to za najniższą kasę kupisz tylko najniższy standard , różnicę oddasz w ogrzewaniu i nie będzie ze boli . W Olsztynie zwykle kilka stopni chłodniej niż u mnie w centrum , masz już doświadczenie z Dobroplastem a podobnego jest wszędzie na pęczki - niestety !

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » śr sty 25, 2012 5:01 pm

agness131 pisze:Adams..był bardzo drogi, wychodził tyle co JEzierski na profilu 6-komorowym.....
Mercedes w stosunku do fiata tez jest bardzo drogi :D jak cos ma być bardzo dobre lub dobre to niestety musi kosztowac ale jak chcesz tylko wydac pieniądze a później tu opisywac na forum jaki bubel kupilas (jak w przypadku twojego balkonu)to nie patrz na parametry i firme kupuj tanie okna bo to tez okna :lol:
Bierz Plastimet skoro stac Ciebie na niższe cenowo" półeczki" i nawet sie nie zastanawiaj,przeciez nie wszyscy muszą miec super okna :wink:

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » śr sty 25, 2012 7:28 pm

Avante Forte- profil 6-komorowy Deuceunik Zendow (nie pamiętam jka sie to pisze),pakiet trzyszybowy, szyba dwukomorowa Superclima 0,5, grubość szyby 4mm dokładnie (4/18b/4/18b/4t), okucia Roto NT Multi, uszczelka srodkowa w standardzie, klamka secustic Logo, dla każdego okna przy wycenie podany Uw, ramka ciepła Swisspacer,szerokosc ramy 84mm, dwa grzybki antywyważeniowe, zapomniałam zapytać jakiej klasy profil, na strinie mało informacji technicznych
MS tytanowe (bez termo)-pakiet trzyszybowym Superterrmo U=0,5 (3T-16Ar-3-16Ar-3T), na niektórych skrzydłach 4T zamisat 3, ciepła ramką MS (nie Swissspacer V),wzmocnienia stalowe ( nie tremiczne), na profilu pięciokomowrowym 73mm, rama 88mm, trzy grzybki antywyważeniowe, okucia Maco Multi-Matic z powłoką Silber-Look, profil klasy A - wyszło podobnie cenowo do Avante Forte
Plastimet- sześciokomorowy profil Ryven Thermal o szerkosći 84mm,wspólczynnik U ramy powyżej 1. Dla okna całego nie wiem ile- nie podają, sami produkują szyby i profile, a z Aluplasta i Gelana to już chyba zrezygnowali-- z tego co mnie informował ich przedstawiciel

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » śr sty 25, 2012 7:47 pm

Kuba..śmieszny jesteś.Jak nie masz nic innego do roboty jak zajmowanie sie oknami 24 na dobę to łatwo ci powiedziec, że ktoś kto sie tym nie zajmuje na co dzień nie potrafi porównac parametrów okien. Po to jest to forum, aby ktos kto ma i/lub sie zna doradził za co warto płacić,za co nie,na co zwrócić uwagę

dandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dandi » czw sty 26, 2012 12:54 pm

Porównywanie Plastimetu do'' tanich producentów'' to już chyba gruba przesada tak do produktu jak i do samej firmy współpracuję
z Plastimetem już ponad 15 lat i moim zdaniem jest to jedna z najlepiej poukładanych i uczciwych firm w branży produkująca bardzo solidne okna i nie jeden
producent mógłby się wiele od nich nauczyć nie ograniczając się tylko do tworzenia nowych gównolotnych nazw dla swoich okien .

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw sty 26, 2012 5:35 pm

agness131 pisze:Kuba..śmieszny jesteś.Jak nie masz nic innego do roboty jak zajmowanie sie oknami 24 na dobę to łatwo ci powiedziec, że ktoś kto sie tym nie zajmuje na co dzień nie potrafi porównac parametrów okien. Po to jest to forum, aby ktos kto ma i/lub sie zna doradził za co warto płacić,za co nie,na co zwrócić uwagę
Ciekawe co ciebie tak śmieszy :?: to przecież szczera prawda co napisałem, że nie potrafisz porównać. Jak chcesz technicznych porównań to musisz to technicznie opisać na forum - wtedy porównają, a tak gdybają.

Jeżeli już to MS rama 73mm a skrzydło 88 :wink: zdziwiło mnie, że MS stosuje szkło 3mm :?:

nie da się porównać profilu od AVANTE FORTE z profilem MS TYTANOWEtermo bo to inna bajka. Jak już chcesz porównywać do AVANTE FORTE to z MS możesz tylko MS evolution i to będzie lepiej niż AVANTE

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » czw sty 26, 2012 7:23 pm

Kuba... ja rozumiem ,że nie jest to porównanie podobnych parametrów np. samych profili 6-komorowych. Tak naprwdę interesuje mnie nporównanie czy za określoną maksymalną kwotę, którą dysponuję na stolarkę co lepiej wybrac: i tak jak napisałam powyżej MS Tytan (bez termo bo wzmocnienie stal , usczelka MS bo za Swisspacer V chca prawie 1700 zł dopłaty),Avante Forte cenowo wychodzi mniej więcej poodbnie, Jocz Cava 70 na okuciach Maco Multi Matic parę stówek mniej, parametry podałam w poście wyżej,Plastimet 5 tyś taniej od Avante Forte.Co z tych mniej więcej oszacowanych przez mnie wybrać????WSzytskie na pakietach trzyszybowych

Teraz juz wiem,ze na MS evolution wychodzą duzo drożej (drożej do Jezierskiego premium ultra), Jezierski premium ultra 5 tyś drożej, ale to inna bajka, i nie wiem czy warto płacic za 4 antywyważeniowe grzybki w skrzydle,każde rozwierno uchylne, suwanka HS. Równiez SI82 Eurocolor podobnie do Jezierskiego,ale z tego co pamiętam bylo drożej. No rozumiem 2 tys więcej za bajery, ale od razu 5 tys??Tak więc ogranicza mnie budżet. Wyceny Jezierskiego robiłam w grudniu, kiedy była ta niby promocja grudniowa. W styczniu pan z Eurocoloru jak zrobił mi wycene na Cava 70 to wyszło drogo bo euro podrożało i nie ma promocji i takie tam ble, i prawie podobnie co z grudnia do Jezierskiego Premium ultra. Więc sam widzisz jak się chłopaki motają w wycenach. Ogólnie chciałam Schuco bardzo.Jakbym SI82 kupiła w cenie Avante Forte albo nawet tysiac drożej to zdecydowalabym sie na Schuco 6 komorowe, Jednak ta cena aktualna mnie powala...

Tak więc musze wybrać między tymi wymienionymi w poprzednim poście. No chyba , ze masz info ,ze Eurocolor ma dobra promocję na SI82 lub bedzie miało w lutym, albo może Jezierski premium ultra

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » czw sty 26, 2012 7:38 pm

Kuba N..... napisałeś "nie da się porównać profilu od AVANTE FORTE z profilem MS TYTANOWEtermo bo to inna bajka" - mam rozumiec,oczywiscie na plus Avante Forte????
U mnie na wycenie MStytanowe to bez "termo", dopiero na rozmowie się od tym dowiedziałam. "Termo" jest wtedy, gdy zamiast stali wzmocnienie jest z tych tworzyw co oni reklamują, za dodatkową opłatą, ramka Swisspacer "V' za dodatkowa kase i oczywiście nie 100 zł wieęcej na wszytskim tylko ponad 40 zł za metr kwadratowy. Wydaja sie być golasami jak dla mnie przy tej wycenie,ot zwykle profile. A te 'tytanowe termo' to określenie na okna jak weźmiesz wszytskie te "ekstra płatne" gadżety, niezły chwyt marketingowy

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » czw sty 26, 2012 7:43 pm

ms dla niektórych skrzydeł daje 3/16/3/16/3 dla innych 4/14/4/14/4 u mnie na wycenie

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw sty 26, 2012 7:44 pm

Ja promocje mam zawsze :D
Nie mam pojęcia ile chcesz przeznaczyć na stolarkę ani nie mam zestawienia co chcesz kupić więc nie mogę się do tego odnieść. Nie wiem również kto tobie wyceniał okna EUROCOLORowe i nie wiem jaki udzielił rabat zimowo promocyjnych :wink:
Czasami da się zdziałać wiele aby osiągnąć zadowalającą cenę :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw sty 26, 2012 7:48 pm

agness131 pisze:ms dla niektórych skrzydeł daje 3/16/3/16/3 dla innych 4/14/4/14/4 u mnie na wycenie
zastanawia mnie dlaczego taka kombinacja :?: :?: :?:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw sty 26, 2012 10:46 pm

Kuba N. pisze:
agness131 pisze:ms dla niektórych skrzydeł daje 3/16/3/16/3 dla innych 4/14/4/14/4 u mnie na wycenie
zastanawia mnie dlaczego taka kombinacja :?: :?: :?:
A do których modeli Eurocolor-u możesz zaproponować szybę 0,5 ?

W MS do wszystkich !

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt sty 27, 2012 8:22 am

wg przysłowia: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :?: Pudzianowskiego też się da ubrać w latex tylko jak będzie wyglądał :lol: :lol: :lol:
Ja 0,5 pakiet 44mm na szybach 4mm mogę wsadzić do 9 konfiguracji :wink: a może i będzie więcej :D

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt sty 27, 2012 8:47 am

Masz szybę 0,5 do ram 70 mm ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt sty 27, 2012 2:20 pm

A co ja muszę mieć tylko 70 :?:
Jak już tak to i do okien z ramą 70 mam szybę 0,5 :D

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » pt sty 27, 2012 2:56 pm

dandi pisze:Porównywanie Plastimetu do'' tanich producentów'' to już chyba gruba przesada tak do produktu jak i do samej firmy współpracuję
z Plastimetem już ponad 15 lat i moim zdaniem jest to jedna z najlepiej poukładanych i uczciwych firm w branży produkująca bardzo solidne okna i nie jeden
producent mógłby się wiele od nich nauczyć nie ograniczając się tylko do tworzenia nowych gównolotnych nazw dla swoich okien .
Nikt im nie zarzuca ,że robią zle okna czy cos w tym stylu, poprostu mają niską cenę w stosunku do konkurencji bo tu wyłacznie z mojej strony temat tylko i wyłacznie dotyczył ceny.Proszę czytac ze zrozumieniem.

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » pt sty 27, 2012 4:50 pm

Wrrr... to co mi sznowni forumowicze doradzacie????
Dać sobie spokój z okanmi Plastimetu mimo,że najbardziej cenowo korzystna oferta???? Mój mąz napiera na Plastimet, głownie z uwagi na cenę i tych "5 tysi" jakie nam zostanie w kieszeni. Ale biorąc pod uwagę jego wczesniejsze wybory okien , tu "dobroplast "i również z uwagi na cene, mam do niego ograniczome zaufanie. I boję sie,że mozę być podobnie jakościowo. Zawsze mnie uczono,ze nie ma nic za darmo

Druga kwestia to wybór miedzy wspomnianymi wyżej a w podobnej cenie :avante forte, Jocz na profilu Cava Ct 70 oraz MS tytan bez "termo". Skłaniam się najbardziej ku Avante,jako jedyny spośród trójki ma profil 6-komorowy, trzecią uszczelkę. Aha i na te Avante mam dobrą promocje do końca stycznia,więc mam weekend na zdecydowanie..., jestem już po pomiarze,więc tylko decyzja czy tak czy nie.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt sty 27, 2012 9:48 pm

to weż avante - to dobrze wykonane okna i trzecia uszczelka to lepiej niż trzecia szyba w niektórych oknach. Po za tym twardo negocjuj to może róznica nie będzie tak duża (te 5 tys)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt sty 31, 2012 9:47 pm

Ja np. nie jestem zwolennikiem DECEUNINCKa bo z tego co pamiętam miał marne uszczelki - nie wiem jak jest teraz :?: No i ta bezołowiowość w profilach :?: i SCHUCO też bym nie kupił no chyba że aluminium.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » śr lut 01, 2012 8:00 pm

Zrobilam wycene na Avante Forte w innyn miescie i cena jest nizsza calkiem przyzwoita, klamki rowniez lepsze hoppe z przyciskiem, suwanka z klamka z kluczykiem, okucia Roto NT multi, schowane okucia(chyba to sprzedawca mial na mysli), kolor niestandardowy w cenie standard i to jest oferta bez negocjacji.Okucia Multi maja podobniez 4 grzybki, u innego sprzedawcy drozszego informowano mnie ze jest ich 2 szt(na drozszej wycenie tez pisze roto nt multi).Wiec ktos tu jest niekompetentny.Doradzcie:czy warto brac Roto Nt Multi czy moze lepiej standard (oczywiscie tanszy wtedy jakies 40 zl na oknie), a moze pomieszac parter Roto Nt Multi a poddasze Roto standard???Czy to wplywa na jakos okien?Poza tym czy lepiej okucia schowane?

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt lut 03, 2012 5:07 pm

Podaj wymiary okien to może podpowiem czy warto brać ukryte okucia (czytaj - zawiasy).

Po pierwszy co to jest Roto Muti - pierwszy raz słyszę. Może producent tak nazywa okno wypasione na 4 grzybkach :).
W Roto sa okucia Roto Nt - zwykłe okucie z widocznymi zawiasami. Można je łączyć z zawiasami ukrytymi Roto Royal http://www.roto.co.uk/PDFs/Tilt%20&%20T ... fgb157.pdf. Kwestia możliwości technicznych zamontowania ich w oknie.
Zupełnie inna sprawa jest wykonanie okna na okuciach ukrytych ROTO Designio http://ftt.roto-frank.com/en/download/bro_18_en/
Są droższe nawet od Royal, ale jeśli na nich wyceniono to brać w ciemno.

Pozdrawiam

I dobrze mieć te 4 grzybki, po jednym przy każdym narożniku. Nie 4 po stronie klamki. Lepiej tak niż ich w ogóle nie mieć

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob lut 04, 2012 10:34 am

"Ja np. nie jestem zwolennikiem DECEUNINCKa bo z tego co pamiętam miał marne uszczelki" - nie sprzedaje deceunnicka niemniej taka ocena jest chyba przesadzona (na czym opierasz tą "marność" jakości ??)
Co do okuć - chowane są "mocniejsze" ale niestety nie mają tak dużej mozliwości regulacji jak "standard" więc przy niedbałymczy też "poprawnym" montażu niejednokrotnie wygodniej jest mieć standard niż robić regulacjęokien na szybie
Grzybki tez fajna rzecz - natomiast okno z dużą ilości a niestety "ciężej" pracuje
Agners - krążysz wsród poprawnych wytwórców okien i jeśli monter zrobi montaż poprawnie to nieważne co wybierzesz bedziesz zadowolona (no chyba że jesteś dociekliwym klientem w grupie 2% klientów którzy muszą mieć wszystko naj i ZAWSZE im coś przeszkadza.

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » sob lut 04, 2012 12:49 pm

Podpisuję się pod pytaniem Komarko skierowanym do Pogromcy . Niektórzy chyba zapomnieli o podpisie "profesjonalista" a to powinno zobowiązywać do profesjonalnych i rzeczowych opinii ,albo zweryfikować ten dopisek. Deceuninck mi nie pasuje ,Schuco też bym nie kupił normalnie profesjonalizm powala.
Agnes jesli wycenili Ci Avante Forte na okuciach designo (może mają mniejszą regulacje ale przenoszą większe cięzary przy trzech szybach to ważne)to naprawdę dobre wybór i raczej więcej nie szukaj i z pewnością będziesz zadowolona. Poza tym czym więcej informacji dociera do Ciebie od sprzedawców i nie zawsze kompetentnych tym bedzie trudniej podjąć decyzje , poczytaj wczesniejsze wpisy i dokonaj wyboru -namawiam na Forte.
Jendrek

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob lut 04, 2012 2:07 pm

Profesjonalizm :?: Ok. to może jaśniej - weźcie przekrój i oceńcie sami jakość uszczelki i jej powierzchnię przylegania. Nie wiem jak jest to teraz ale kiedyś dawało to wiele do życzenia w DECEU........ w SCHUCO podobnie - wszystko da się zaobserwować na przekrojach. Ale może coś na + w DECEU...... - wzmocnienie systemowe stosowane w słupkach jest super sztywne (moduł inercji wzmocnienia w słupku Lx = 4,85 cm4) :D kto tak ma :?:

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » sob lut 04, 2012 3:09 pm

Skoro tak dobrze znasz systemy Deceunincka to może podpowiedz z jakiego materiału są produkowane uszczelki w EForte i jaki jest współczynnik przenikania ciepła dla systemu (zestawienie ramy i skrzydła) I dla czego jest taki dobry skora ma takie ''słabe " uszczelki proszę o odpowiedz ale na obecne systemy (schuco również) a nie jak było kiedyś .
A tak nawiasem do wszystkich . Zauważyliście że w naszej branzy jest tendencja aby wszystko było lepsze i bardziej trwałe Zwłaszcza okucia i sztywnośc profili i aby słuzyło wiele lat a jest to wręcz odwrotna sytuacja do innych produktów np. pralki,lodówki nie mówiąc o samochodach wszytko teraz robi się na parę lat a nie jak kiedyś na kilkanaście. Dlatego chyba warsztaty i sklepy AGD za kilka lat będa miały dużo większy ruch jak my bo nasze dobre okna przeżyją wszystko.
Jendrek

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob lut 04, 2012 3:50 pm

A czy ja napisałem, że Eforte jest be :?: Specem od DECEUN...... nie jestem i nie wiem co się zmieniło na dzień dzisiejszy. Działałem w tych sys. jak DECEUN..... przejął THYSSENa. Teraz bym musiał sprawdzić jak to wygląda. Na pewno jak producent stosuje stal zalecaną przez systemodawcę to okna będą sztywne. Jak poprawili system uszczelek to będą szczelne. Jak produkuje je AVANTE to będzie to wykonane profesjonalnie.

SCHUCO - tu też muszę sprawdzić czy nie ma różnego rodzaju uszczelek do zastosowania - to co widziałem zawiodło mnie, choć CAVA wygląda super a w wersji SI82 to niezła jazda. Dla rozwinięcia dalszej dyskusji napiszę, że wolę REHAU GENEO lub EURO86 - tu uszczelki są konkretne :D

tauzer81
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tauzer81 » sob lut 04, 2012 5:23 pm

Zastanawiam się nad jedną kwestią? Dlaczego żaden z Panów profesjonalistów nie zaproponował Pani okien Vetrex V90+. Okno na profilu VEKA Alphaline z pakietem trzy szybowym i okuciem Roto Designo II.

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » sob lut 04, 2012 6:24 pm

tauzer81 pisze:Zastanawiam się nad jedną kwestią? Dlaczego żaden z Panów profesjonalistów nie zaproponował Pani okien Vetrex V90+. Okno na profilu VEKA Alphaline z pakietem trzy szybowym i okuciem Roto Designo II.
Bo jak ktos ma tylko pieniądze na fiata lub skodę to po cholerę przekonywać do mercedesa? :wink:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob lut 04, 2012 6:41 pm

Słusznie , tyle że Veka to nie mercedes :D

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » sob lut 04, 2012 8:11 pm

veka to taki holcwagen na rynku okien, jest dobrze, ale szału nie ma :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 05, 2012 9:26 am

zbyflo pisze:
tauzer81 pisze:Zastanawiam się nad jedną kwestią? Dlaczego żaden z Panów profesjonalistów nie zaproponował Pani okien Vetrex V90+. Okno na profilu VEKA Alphaline z pakietem trzy szybowym i okuciem Roto Designo II.
Bo jak ktos ma tylko pieniądze na fiata lub skodę to po cholerę przekonywać do mercedesa? :wink:
Szerszel pisze:Słusznie , tyle że Veka to nie mercedes :D
Ramzes3 pisze:veka to taki holcwagen na rynku okien, jest dobrze, ale szału nie ma :D
A który to merc, który to numero 1 dla Was panowie :?:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz lut 05, 2012 12:48 pm

Kuba N. pisze:
zbyflo pisze:
Ramzes3 pisze:veka to taki holcwagen na rynku okien, jest dobrze, ale szału nie ma :D
Po pierwsze każdy merc kosztuje więcej niż porównywalny model opla , forda czy skody , po drugie płacąc wiecej powinieneś otrzymać wiecej , a co otrzymasz w vece ?
Inny desing , niepowtarzalną biel albo inne patenty czy profile ? Jedyne co widziałem innego to kawałek szarego styropianu wciśnięty w jedną z komór jako " klin termiczny " :D Robi ktoś jeszcze takie siupy ? To tak jakby mercedes wciskał instalacje LPG bo będzie oszczędniej :D
W branży motoryzacyjnej jeżeli jest problem to bije się w pierś i wzywa klientów do serwisu a nie uprawia spychologię że pianka , montaż ...... :D

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » ndz lut 05, 2012 2:15 pm

Kuba N. pisze:
zbyflo pisze:

wg. mnie pierwsza liga to Rehau, Schuco, Salamander, ceny wysokie, ale jakość także, a co do Mercedesa to te auta już dawno straciły swoją renomę, którą teraz powoli odzyskują, zapytajcie mechaników w serwisach jak rdzewieją nowe Mercedesy i jak psuje się elektronika to Wam przejdzie ochota na te cacka, w tej lidze teraz prym wiedzie BMW, Audi, Porsche i luksusowe japończyki typu Lexus, Infiniti, Xedos czy Acura.

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » pn lut 06, 2012 11:38 am

Witam was ponownie. Więc obstawiam Avante Forte i tańszego Plastimeta, jedyne co mnie zmartwiło to że Pan od Avante chciał do otworu o szerokosći 105cm wstawić balkonowe szerkosći 100cm, zwróciłam mu uwagę,ze nie zaakceptuję takiego wymiaru do otworu okiennego. Uważam ze taki zaps 5 cm z poziomie to zbyt dużo, w końcu to nie jemu będzie wiało tylko mnie. I tutaj trochę już mam wątpliwosći co do jego solidności:( jak mi takie rozwiązania wciska. Zresztą postanowiłam podmurować boki tego otworu co mi budowlańcy zrobili na 105cm cegłą pełną czerwoną, stroną 6cm, tak aby z każdej strony zdjąc po ok 6cm z tego otowtu i myślę, zę wystarczy wtedy te ok.88cm na drzwi balkonowe
Panowie na co zwrócic uwagę przy pomiarze i ewnetualnym dopasowywaniu okien do otowru. Wiem, że dla wymiaru w poziomie to powinno być 3cm, dla wymiaru w pionie 5cm (jak jest parapet), balkonowe chyba rónież 3cm Co się dzieje jak te "szczeliny" są większe niż zalecane 3 cm???

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pn lut 06, 2012 11:56 am

Odstęp pomiędzy ścianą a murem jest zależny od wielkości ościeżnicy okna, koloru okna i zewnętrznego materiału uszczelniającego i wynosi:

wymiar okna:
do 1 m
1÷2 m
2÷3 m
szerokość szczeliny u dołu okna:
10 mm + próg*
15 mm + próg*
20 mm + próg*
okna białe:
szerokość szczeliny z każdej strony:
10 mm
15 mm
20 mm
okna kolorowe:
szerokość szczeliny z każdej strony:
15 mm
20 mm
25 mm
Skopiowałem to z pierwszej strony firmy okiennej jaka się otworzyła -naprawdę minimum chęci w internecie jest wszystko - może lepiej poczytać inne strony branży okiennej a jest ich sporo , a nie czekać jak dostanie się wszystko na tacy .
Poza tym jeszcze jedno fajnie jest skupić się na firmie okiennej i kwestionować wymiary okien a czy tak samo podchodziłaś do budowlańców -wykonawców , bo jak pamięcią sięgam a pracuję w oknach 14 lat nie pamiętam żadnego projektu z szerokośćią otworu 105cm -napewno tak było w projekcie?
Jendrek

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » wt lut 07, 2012 7:38 am

W projekcie byłą szerokość 100cm. Teraz będą to poprawiać. Kalkulując zlecenie w Avante podałąm wymiar 105 cma nie 100cm.
Powiedzcie czym się różni suwanka ROTO NT półautomatyczna od suwanki na okuciach Winkhaus HKS 150 Z/E (automat). Jeśli chodzo o Roto (Avante i Plastimet )sprzedawcy mówią,ze działa jak automat?????

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt lut 07, 2012 8:49 am

półautomat działa jak automat :D - sama nazwa mówi, że tak nie jest

agness131 zainteresowana byłaś informacją czym się różni skrzydło standardowe od pośredniego :?:
właśnie tym - przykład z ECONO86-EUROCOLOR
EC86 przekroje.jpg
ECONO 86 przekroje
na takim skrzydle ja wykonuje drzwi balkonowe bez poprzeczek w kolorze i przesuwki - taki u mnie standard :wink:
taki balkon szer. 1050 na skrzydle pośrednim to na miękko da radę zrobić

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » wt lut 07, 2012 9:09 am

To już ostatni mój wpis w tym temacie -za długo to trwa.
Agnes chodzisz od od firmy do firmy (z Twoich wypowiedzi wychodzi że odwiedziłaś ich sporo) i na forum pytasz o profile pośrednie ,suwanki itp,itd.Czyżby w żadnym punkcie nikt Ci tego nie wyjaśnił -dziwne. Ty chyba nie chcesz za pośrednictwem Oknonetu kupić okien do domu :D ,albo jest tak jak pisałem na początku jesteś z branży (konkurencji) początkującym i brakuje Ci wiedzy i tu jej szukasz a do tego chcesz związać się z Plastimetem i poszukujesz potwierdzenia że to dobra decyzja.
Powodzenia w handlu bo okien to Ty chyba nie kupisz jeśli masz taki zamiar.
Jendrek

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » wt lut 07, 2012 9:19 am

Econo 86 tez miałam wyceniane w grudniu. Eurocoloru nie ma u nas w miescie, wiec robił to pośrednik z innego miasta, nie wiem czy jest sens zamawić okna gdy dzieli nas odległosć ponad 100km
Zatem Plastimet nie stosuje takich skrzydeł pośrednich, asekuruje się poprzeczką. Avante również, bo gdy pytając o poprzeczkę przyznał mi rację, że mogłaby się przydać.. a wręcz to najlepiej zastosować we wszytskich balkonowych. Tak wiec skrzydła pośrednie u tych dwóch w/w produkecnów okien to abstarkcja :(

Poza tym wyceniałam ostatnio okna "POSTEP" Warmińskiej Fabryki Okien na profilu Veka Alphaline 90 w pakiecie trzyszybowym na okuciach Winkhaus o następujących parametrach
1.System o głębokości zabudowy 90 mm i 6-komorowej geometrii.
2.Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 24 do 50 mm. dla mnie zrobili szeroksoc pakiety 38mm co daje wspólczynnik 0,7 (Avante miał 48mm i U=0,5)
3.Doskonałe parametry izolacyjności cieplnej już przy zastosowaniu oszklenia 24 mm.
4.Współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m²K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę.
5.Grubość ścianek profila spełniająca najwyższe standardy RAL - "Klasa A" (PN-EN 12608).
6.Potrójny układ uszczelek z uszczelką środkową zapewniający doskonałą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Szare uszczelki mocowane fabrycznie w trakcie procesu ekstruzji, możliwe do łączenia ze sobą poprzez zgrzewanie.
7.Wzmocnienia stalowe znane z profili 70-milimetrowych, zapewniające stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność.
8.Zgrabne wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach nawiązujące do profili Softline. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy na poziomie 118 mm zapewniająca większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
9.Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie poprzez kilka ścianek profila.
10.Możliwe dodatkowe mocowanie nośnych elementów okuć we wzmocnieniu stalowym.
11.Zastosowanie takiej samej liczby okuć, jak w systemach 70-milimetrowych.
12.Dostępność szerokiej palety kompatybilnych elementów łącznych i uzupełniających z 70-milimetrowych systemów profili VEKA.
Ale za to Suwanka to Automat HKS w porównaniu do półautoamtu Plastimetu i Avante.
Kuba N. może się wypowiesz na temat tej suwanki, bo szerokosć systemu to ok. 2800x2300 w podziuale na dwa skrzydła, jak to będzie działac, czy bedzie cięzko chodzić. I jak to w końcu jest z tym pólautomatem????

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » wt lut 07, 2012 9:28 am

Poza praktycznie nikt z w/w nie ma tej pólautomatyczne suwanki ROTO NT na wystawie, aby sprawdzić jak działa, oprócz "Postępu", który ma HKS.

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » wt lut 07, 2012 2:41 pm

Chyba nie złamie wcześniejszej obietnicy bo ten wpis trochę nie na temat, ale podobna sytuacja.
Kilka dni temu przyszedł klient i mówi "proszę w wolnej chwili wpaść i pomierzyć drzwi i witrynę do sklepu- mrozy są to spokojnie jak będzie czas zawsze ktoś jest w sklepie" . Dzisiaj przychodzi ponownie i mówi " to co podjedzie pan na te pomiary bo już wszyscy byli (8 punktów w okolicy) tylko pana jeszcze nie. :D .

:D :lol: W oknach avante forte skrzydło pośrednie to abstrakcja :D :lol: :D :lol: -konkurencja jak nic :P
Jendrek

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » śr lut 08, 2012 1:46 pm

Jendrek..JAk jestem zmuszona wydać na okna od 19 do 29 tysiecy w zaleznosći od wyceny to mam zamiar powrównywać, wybierać i wyceniać. A jeśli chodzi o skrzydła pośrednie itp , to Pani w Avante nawet nie wie co to jest, nie mówiąc już o montażu na poszerzeniach ramy, jak pytam o ciepłą ramkę jaką stosują u innej konkurencji to równiez jakaś Pani nie wie, nie wpominajć już o ekspozycji np. skrzydeł suwanych, nie wiem nawet jak działa suwanka tzw " półautomatyczna" bo nikt jej nie ma ma ekspozycji. Jedyną suwankę oglądałam ok. 100km od miejsca mojego zamieszkania HKS. Poza tym to wy - sprzedawcy jesteście dla nas klientów a nie na odwrót i pewnie ideał dla ciebie to klinet wpada i łyka co mu wciskasz bez głębszego zastanowienia

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr lut 08, 2012 4:13 pm

Czytam te posty i zaczyna mi śmierdzieć kryptoreklamą.
Rozumiem Jędrek chwali to co produkuje , Kuba to co sprzedaje , ale agness to chbyba płacą za każdy wpis z 500 zł bo tak szczegółowych opisów tonawet przedstawiciele handlowi nie robią;)
PS - czy reklama magazynu branżowego mogła by nie otwierać się na każdej str

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » śr lut 08, 2012 4:24 pm

Ok. jeszcze raz.
Trochę się dziwiłem bo u mnie takie informacje i znajomość własnych i nawet innych systemów okiennych to chleb powszedni tak samo jak okazała ekspozycja , u mnie są i suwanki i okno na profilu pośrednim i większość kolorów okien jako okna na ekspozycji a nie małe wzorniki i wiele, wiele innych rzeczy . Jesli natomiast chodzi o klienta to każdy jest ważny a najlepszy ''ten ideał" to klient wymagający ale taki co wie czego chce i nie musi się znać od tego jestem ja ale przynajmniej powinien potrafić określić swoje oczekiwania .
A takich klientów co to zwołują na budowę czy do mieszkania po kilka czy kilkanaście firm nikt nie lubi . Jeszcze jak klient sam się fatyguje do biur handlowych to rozumiem ale organizowanie zlotu na budowie to nie etyczne , tak chyba nie ma w żadnej branży.
Jendrek

agness131
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: agness131 » czw lut 09, 2012 2:08 pm

Jendrek...jescze nikt u mnie nie robił pomiaru :lol: . Wyceniam na podstawie zestawienia stolarki okiennej z projektu, oczywiscie plus wrowadzone przez nas inwestorów modyfikacje okien - najczęściej osobiście skłądajac wizytę w salonie. Tak jak napsiałam wcześniej, tam gdzie wyecniałam okna na okuciach Roto nie mieli suwanki w ogóle na ekspozycji. Jeden z pośredników nawet nie miał swoich najnowszych profili, tylko przekroje. A zeby pofatygowac sie jak dziala ta suwanka półautomatyczna musiałabym się umówić do klineta, któremu wstawiali okna i suwankę. Jedynie MS mial suwanke pólautomatyczna,ale sie tłumaczył, ze już stara i na starym profilu i coś tam szwankowała przy przesuwaniu. I wszyscy co wyceniałam na okuciach Roto mi wmawiają ze ta pólautomatyczna działa jak automatyczna :D Tak wieć kupując suwankę od Avante lub Palstimet, kupiłabym kota w worku, albo musiłabym zaginac do innego miasta 100km aby zobaczyć sobie jak działa suwanka Roto od Avante. :evil: Już nie wspomnę jakie są różnice cenowe pomiędzy salonami sprzedającymi ten sam produkt.

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » czw lut 09, 2012 2:59 pm

''Jendrek..JAk jestem zmuszona wydać na okna od 19 do 29 tysiecy w zaleznosći od wyceny to mam zamiar powrównywać, wybierać i wyceniać.'' Błąd -nie jesteś zmuszona, zakup okien zwłaszcza dobrych to nie przymus a własna nie przymuszona niczym decyzja ,zawsze można wybrać wersje ''ekonomiczną'' :lol:
To do wszystkich zdziwionych klientów .Okna to produkt handlowy który jest najnormalniej w świecie źródłem dochodu mojego i tysiąca innych właścicieli i ich pracowników firm tej branży. Na jego cenę składa się wiele czynników np: koszt zakupu, koszty własne (wynajem lub utrzymanie biura ,magazynu -jeden trzyma okna pod chmurką i ma biuro 15 m2 i siedzi w kufajce bo nie ogrzewa aa inny ma wielkie biuro z dużą ekspozycją , koszty pracownicze własna ekipa jest droższa ale dokładniejsza -pracuje na wizerunek firmy, materiały używane do montażu , nawet to że częstuje się klienta kawą ,czekoladką itp .Trzeba jeszcze pamiętać że równie ważna jest obsługa posprzedazna i też wpływa na ceną -poprostu musi być nas stać na wysłanie montera np. z klamką czy osłonkami których to ''brakowało'' :lol: ale chyba firmie tynkarskiej w domu. Więc sama widzisz że nawet te same okna z w/w i innych mogą być w różnych cenach a jak różnych to już decyzja dealerów-przecież to biznes a nie fundacja dobroczynna.
Ja też jestem konsumentem i zawsze kieruję się zasadą jak coś jest dziwnie tanie to jest podejrzane warto więc dopłacać za dobre produkty i dobrą obsługę.
Jendrek

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » pn lut 13, 2012 7:52 pm

Czas chyba skończyc te dziwne przepychanki a Pani życze trafnego wyboru który jak zapewne i tak do końca nie będzie zadawalający.Pozdrawiam :D

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”