Jakiej pianki używać??

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
PiotrekS
Czytelnik
Czytelnik

Jakiej pianki używać??

Post autor: PiotrekS » pn mar 12, 2012 5:57 pm

Witam.
Od niedawna rozpocząłem swoją przygodę z montażem stolarki "na własną rękę". Jak to na początku pojawia się wiele pytań. Na część z nich znalazłem już odpowiedzi. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie porównania pianek montażowych. Rzecz jasna na konkretnych stronach dana pianka jest dużo lepsza od innych - wiadomo. Np. Expert Profesional 65L czy Rawlplug. Ja obecnie używam Tytana 65L. Chciałbym poznać jednak Wasze zdanie na temat jakości, trwałości a także korzyści ekonomicznych wynikających z używania konkretnego typu pianki. Z góry dzięki.

oknoAD

Ramzes3

Re: Jakiej pianki używać??

Post autor: Ramzes3 » pn mar 12, 2012 9:52 pm

Tytan z Seleny nie jest zły, ale wg. mnie lepszy jest Soudal i Den Braven, ale też cena pewnie wyższa, zależy za jakie pieniądze montujesz, jak stawka niska to wtedy trzeba się ratować tanią i średnio dobrą pianką, bo inaczej nie zarobisz, no chyba, że montujesz dla siebie i niewielkie ilości okien to lecisz Soudal-em i jest dobrze :) Najgorsze czym uszczelniałem to pianka firmowa by Castorama po 8 zł bodajże, idzie nerwicy dostać, tak szybko spływa przy niskich temp. :lol:

jacektorun
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jacektorun » wt mar 13, 2012 11:25 am

Jestem zwyczajnym montazysta-wyrobnikiem,w tej chwili nawet oficjalnie bezrobotnym,ale rowniez uwazam ze Soudal jest najlepszy,aczkolwiek... "najlepsza pianka,to pianka najtansza" ,tak mawial jeden z moich niegdysiejszych szefow:) Co do tej z Castoramy...Ja sam osobiscie nie spotkalem sie z tym by byl z nia problem.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt mar 13, 2012 9:05 pm

Soudal faktycznie ostatnio poprawił pianę ale do Tytana jeszcze go nie porównam. Dziś każdy większy dostawca materiałów dla budownictwa ma "swoją " pianę , idzie się pogubić :D Osobiście wolę firmową , zwykle pewniejsza i ładnie wygląda na pistolecie , uspokaja to klienta którzy podejrzliwie ogląda wszystko czy go nie oszukują :D
Czego oczy nie widzą .......

PiotrekS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: PiotrekS » wt mar 13, 2012 9:10 pm

Prawdę mówiąc nie patrzyłem nigdy na piankę Soudala. W sumie to i Tytan nie jest tanią pianką, a w mojej okolicy można znaleźć różne ceny w sklepach. Różnica dochodzi do około 3 zł na jednej puszce więc idzie się tam gdzie najtaniej rzecz jasna. Ale przeglądając oferty na necie znalazłem wyżej wymienione pianki w dość atrakcyjnych cenach. Pytanie pozostaje odnośnie ich jakości. Bo w sumie to nie jest problem używać jak najtańszej pianki, ale kto później będzie jeździł i wyrywał parapety zewnętrzne żeby pianki dopuszczać?!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt mar 13, 2012 9:31 pm

Trzeba testować samemu w różnych warunkach inaczej nie znajdziesz tej dobrej dla Ciebie.
Ważniejsze jest jej umiejętne aplikowanie itd. :wink:

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob paź 06, 2012 10:42 am

Zdaje się że kolega Ba..l pomylił wymianę doświadczeń z agitacją handlową.
Chcesz się wypromować to wykup oficjalną reklamę. Twój post powinien zostać skasowany.

A wracając do pian - co polecacie?
Podstawowy Soudal ostatnio zmienił się na "classic"i mam wrażenie że się sknocił - piana płynie. Oczywiście jak się dobrze wymiesza jest w miarę ok, ale to co zostaje w pistolecie jest zawsze ciekłe. Nie podoba mi się to.
Pewien miły Pan sprzedał mi piankę Reich. Partia którą miał ze sobą była extra - sztywna, wydajna. Nowa dostawa już mniej, ale ciągle nie gorzej niż S. Do tego sporo tańsze.
Greenteq - też słaby, na Illbrucku zawiodłem się parę razy (i mimo zapewnień przedstawiciela firma nigdy nie podjęła zgłoszenia tematu wymiany lipnych pian).
A moze ja po prostu jestem zbyt wymagający?

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn paź 08, 2012 4:27 pm

PiotrekS pisze:Prawdę mówiąc nie patrzyłem nigdy na piankę Soudala. W sumie to i Tytan nie jest tanią pianką, a w mojej okolicy można znaleźć różne ceny w sklepach. Różnica dochodzi do około 3 zł na jednej puszce więc idzie się tam gdzie najtaniej rzecz jasna. Ale przeglądając oferty na necie znalazłem wyżej wymienione pianki w dość atrakcyjnych cenach. Pytanie pozostaje odnośnie ich jakości. Bo w sumie to nie jest problem używać jak najtańszej pianki, ale kto później będzie jeździł i wyrywał parapety zewnętrzne żeby pianki dopuszczać?!
Widzę, że piana i jej rodzaj staje się panaceum na każdy problem montażowy - od dużych szczelin między budowlą a murem po trzepotanie i nieszczelność parapetu.
Rację ma Kuba N., ja dodam tylko tyle, że słaby to montaż parapetu, który bazuje na wypełnieniu i uszczelnieniu poprzez zastosowanie tylko pianki.
Oszczędzanie na montażu dyskwalifikuje potem często produkt (Producenta) w oczach często i tak niezadowolonego "KLIENTA". :( :( :(

Rch007
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Rch007 » czw lis 15, 2012 4:44 pm

Oczywiście, że rodzaj pianki nie jest najważniejszy przy montażu. Liczy się przede wszystkim profesjonalizm montażysty ;) ja osobiście używam Penosil GoldGun 65 i jestsm bardzo zadowolony. Jest gęsta i wytrzymała, a przy umiejętnym montażu bardzo wydajna.

colsztok
Małomówny
Małomówny

Post autor: colsztok » wt lis 27, 2012 11:50 am

Może nie jest najważniejsza,ale jednak jedni wolą taką a inni inną,ja używam pianki soudal.Dobrze uszczelnia,chroni przed wilgocia,a to ważne.Jednak jeśli ktos mało ja używa to lepiej nie kupować dużego opakowania, bo po jakimś czasie traci swoje właściwości i może się nie nadawać do używania.Jej plusy,to szybkie schnięcie,łatwa w obsłudze,dobrze się trzyma,to moje zdanie,ale każdy może mieć inne.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » śr lis 28, 2012 5:58 pm

bardzo ważną kwestię podnieśliście - profesjonalizm montażysty. jeżeli podłoże jest brudne, pianka nie jest odpowiednio podmaczana, to nawet gdyby to była pianka ze złota to w g...o się niestety zamieni. gdybym miał wymieniać na czym to pracowałem, ale to będzie zbędna reklama ;)

colsztok
Małomówny
Małomówny

Post autor: colsztok » czw lis 29, 2012 9:51 am

ostatnio,ci polecani montażyści używają takich pianek,można sobie tutaj o nich poczytać http://www.pianki.waw.pl/pianki.php
może ktoś z was miał z nimi do czynienia,to proszę o opinie.

mariusz791
Małomówny
Małomówny

Post autor: mariusz791 » czw lis 29, 2012 1:31 pm

ja kierowałem się przeważnie wydajnością takiej pianki i liczył sie dla mnie szybki czas obróbki.Wybierałem piany pistoletowe i przeważnie nie patrzyłem na cene,bo lepiej zainwestować w coś droższego,lepszego niż potem np. raz jeszcze obsadzać okno,czy drzwi.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pt kwie 26, 2013 5:10 pm

Troszku się powtórzę, ale stawiam na Tytan. Szanujmy swój rynek i naszych producentów - tak jak to robią nasi sąsiedzi na zachodzie!

filipa7
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: filipa7 » pn kwie 29, 2013 10:12 am

myślę że nasi sąsiedzi na wschodzie też wybrali by lub wybiorą tytan.

transcom
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: transcom » pn kwie 29, 2013 8:16 pm

sprawdzaj date. W obi soudala kupisz rok po terminie :-)

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » czw paź 05, 2017 9:23 am

Tych pianek to jest całkiem spory wybór i nie chodzi mi o same marki. Są one opisane na https://eu-eu.eu/co-wiesz-o-zamocowania ... mocowania/ . W sumie mają tak wiele zastosowań, że chyba niektóre zamocowania chemiczne można stosować zamiast mechanicznych.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw paź 05, 2017 10:47 am

Prawie 20 postów, a tylko dwa linki pozycjonujące? No proszę..

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”