Które okna wybrać

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Albin
Czytelnik
Czytelnik

Które okna wybrać

Post autor: Albin » śr mar 21, 2012 8:29 pm

Witam,
Zebrałem ofertę w moim mieście i mam dylemat co wybrać. Cena podobna więc raczej to nie będzie głównym kryterium, bo różnica 200zł nie jest aż tak wielka.
Które z poniższych będą najlepsze?
1. Okna Drutex, profil Iglo 5 z okuciami Maco
2. Okna na profilu Aluplast Ideal 4000 z okuciami Roto
3. Okna na jakimś profilu Wital z okuciami Roto (sprzedawca ma też vekę, lub okna z pkt 2 ale twierdzi, że te kosztują tyle samo i będą lepsze)
4. Okna Spectus profil TK71, o okucia nie pytałem.
Wszyscy mieli Dobroplast, ale odradzali. Vekę też kilku sprzedawców mi odradziło, to już nie jest ta jakość co kiedyś.
Proszę nie pisać "dołóż trochę i kup firmę xxx", to mam do wyboru i nie będę po świecie szukał okien :)
Okna do bloku, mieszkam na parterze jeżeli to ma znaczenie.
Najbardziej przekonał mnie pan od okien nr 3, ale może to tylko dobry sprzedawca a towar niekoniecznie.

oknoAD

Ramzes3

Re: Które okna wybrać

Post autor: Ramzes3 » czw mar 22, 2012 1:19 am

dobropasz odradzają bo się boją kłopotów z ewentualnymi reklamacjami, a w tej firmie to ciężki orzech do zgryzienia czasami, pozostałe okna są OK i porównywalne ze sobą, no może druty nieco niżej, ale też nieżle, spectus mało znany i rzadki, ale okna w porządku, wital to naprawdę dobry profil średniej klasy, choć ja bym jednak veką poleciał, niech mówią co chcą ale co veka to veka nawet podstawowy profil, aluplast niezły, choć to już nie ten aluplast co dawniej, okucia bierz roto lub winkhaus, maco nieco gorsze, sam profil i okucia to jedna bajka, a druga to jaki producent to klepie, bo na nawet na dobrym profilu i okuciach mozna skopac okna czyli efekt koncowy

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt mar 23, 2012 6:19 pm

No to wybierz tego co Cie najbardziej przekonał , może kolo juz trochę w oknach robi i swoje wie a nie działa na zasadzie kto zaproponuje najniższą cenę od tego zamawia bo cena najważniejsza jest :D
Co do dobroplastu to pełna zgoda , drutex dla mnie to nic innego , veka tylko biała . Zamiast pytać o markę okuć lepiej dopytaj o szczegóły : dopłać jak trzeba będzie za drugie RU , zaczepy anytwyw. nawet WK1 jak mieszkasz nisko , porządną klamkę i porządny montaż. Teraz to będzie parę groszy a może będziesz miał szczęście :D

MMichal
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: MMichal » pt mar 23, 2012 8:04 pm

Witam
Szerszel pisze:No to wybierz tego co Cie najbardziej przekonał , może kolo juz trochę w oknach robi i swoje wie a nie działa na zasadzie kto zaproponuje najniższą cenę od tego zamawia bo cena najważniejsza jest :D
Co do dobroplastu to pełna zgoda , drutex dla mnie to nic innego , veka tylko biała . Zamiast pytać o markę okuć lepiej dopytaj o szczegóły : dopłać jak trzeba będzie za drugie RU , zaczepy anytwyw. nawet WK1 jak mieszkasz nisko , porządną klamkę i porządny montaż. Teraz to będzie parę groszy a może będziesz miał szczęście :D

zgadzam się z powyższym

profile teraz są porównywalne więc i okna z nich wykonane będą podobne.

Ja bym wybrał firmę z jakąś historią, aby w razie czego mieć do kogo się zwrócić jak np będzie potrzebna regulacja czy cokolwiek. A nie taką która za rok będzie sprzedawała pietruszkę :P

No i oczywiście jak napisał już kolega DOBRY MONTAŻ !!! - bez tego i najdroższe/najlepsze okna może zje... przepraszam, popsuć :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
angelside
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: angelside » sob mar 24, 2012 8:44 pm

Można wiedzieć jaka to firma robi profil Wital z okuciem Roto? Czy przypadkiem nie chodzi o okucie GU?

Albin
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Albin » sob mar 24, 2012 9:10 pm

Nie chodzi o gu, kilka razy dopytywalem i sa to okucia roto.
Zamowilem okna na profilu wital, poczytalem troche i podobno nie jest to najnizsza polka. Firma dosc sprawdzona, montaz bedzie na dobrym poziomie. Jak zamontuja okna to napisze o pierwszych wrazeniach :)
Dzięki za odpowiedzi.

oknoAD

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » pn mar 26, 2012 4:09 pm

jeśli mówisz o Sonarolu z Jedwabnego to jest to bardzo dobry produkt w dobrej cenie, ale okucia chyba faktycznie GU, a nie Roto, ale może coś zmienili :D

Awatar użytkownika
angelside
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: angelside » pn mar 26, 2012 6:40 pm

Nic nie zmienili.

No ale np ostatnio dowiedziałem się od jednego z handlowców że robią brugmanna bez ścianek barwionych w masie i z gwarancją na balkony do 2500 na profilu okiennym. Cena dla klienta była taka że nawet za tyle bym nie kupił. Na szczęście klient zdecydował się na tamtą firmę bo później pewnie nasłuchałbym się o ile to mógł taniej kupić i jaki to jest niezadowolony. Pytanie tylko czy takie rzeczy wynikają z braku wiedzy handlowców czy z przekombinowania producentów okien? Już dawno słyszałem o okleinowaniu Veki Effectline ale kto mógłby okleinować brugmanna? Żadna z firm które sprawdziłem nie przyznała się do takich praktyk.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn mar 26, 2012 8:12 pm

Podobno jest moda na przekraczanie wszelkich granic , chyba dotarła też i do okniarzy :D :D

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn mar 26, 2012 9:50 pm

z drugiej strony mój dostawca, za grosz nie chce przekroczyć, nawet o 1 cm 8) chyba z formą u niego nie najgorzej skoro tak kurczowo trzyma się wytycznych swoich dostawców ;)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Ramzes3

Post autor: Ramzes3 » pn mar 26, 2012 10:09 pm

Rynek trudny w kryzysie, więc ceny zdołowane i każdy się dostosowuje, ale tutaj są wyjątki, bo firmy z dobrą renomą i dobrze znane i wysoko pozycjonowane na rynku nie muszą się dostosowywać, może szałowego poziomu sprzedaży nie osiągną, ale swoje sprzedadzą i nadal utrzymają długo budowaną renomę, jak to mówią czym większa produkcja (moce produkcyjne do wykorzystania) tym bardziej obniżamy koszty, bo wtedy liczy się cena, a to ona gwarantuje wysoki poziom sprzedaży, przy mniejszych firmach wielkiej sprzedaży i tak nie uda się osiągnąć, więc lepiej stawiać na jakość, bo najgorsze co może być to klepać tandetę na małą skalę i szybko zniknąć z rynku. Ta zasada działa teraz na rynku polskim w kryzysie, ale nie dotyczy ona eksporterów, bo Ci grają już zupełnie inną melodię i mają się dobrze, bo postawili na eksport i ekspansję na inne rynki.

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » pt maja 11, 2012 3:28 pm

Szerszel pisze:Podobno jest moda na przekraczanie wszelkich granic , chyba dotarła też i do okniarzy :D :D

Święte słowa. Najlepszy tego przykład, okno dużego producenta i montaż warstwowy w wykonaniu firmy, która uważa go za zupełnie prawidłowy !
Załączniki
DSCN0554.JPG
Takie kwiatki to chyba w myśl starego przysłowia " po szklanie i na rusztowanie"
DSCN0392.JPG
a tak wewnętrzne
DSCN0574.JPG
Właściwie to wszystko się zgadza. Zgodnie z zasadą, szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz tak wygląda uszczelnienie zewnętrzne

mariusz791
Małomówny
Małomówny

Post autor: mariusz791 » pt lis 30, 2012 4:15 pm

firma Drutex też jest dobrym wyborem,ostatnio nawet po raz kolejny przyznano jej tytuł "Dobra Firma 2012"
http://www.drutex.pl/pl/aktualnosci/akt ... firma.html

Awatar użytkownika
sterek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sterek » wt paź 27, 2015 9:15 am

Znacie może firmę Ekoplast? Obecnie mają bardzo dobrą ofertę w zakresie okien w technologii pvc. Okna są bardzo wytrzymałe i jednoczęsnie nie przepuszczają zimna tak więc można w dużym stopniu zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Z wyglądu również jak najbardziej ok. Myślę,ze nie ustępują ani na troche oknom w technologii drewnianej.
Na stronie jest oferta firmy:
http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... ntaz-okien - prowadzą również w bardzo dobrej cenie montaż okien.

Ramzes1
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Ramzes1 » wt paź 27, 2015 12:36 pm

Nieciekawe to wygląda, chyba firma poszła na masówkę i pojechali troche po jakości wykonania. Ja jednak bardziej jestem przekonany do lokalnych producentów stolarki okiennej, w okolicy Białegostoku jest firma DMD mają bardzo dobre okna, pvc na profilach kommerlinga polecam sprawdzić.

VISCO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: VISCO » wt lis 03, 2015 1:28 pm

Mniejsza o to, że Pan który założył wątek już pewnie dawno zapomniał, że robił remont. Odgrzebujecie wątek z marca, reklamujecie swoje okna i za argument podajecie "to już nie ten ALUPLAST co kiedyś", "to już nie ta VEKA". Nie ten, nie ta, a jaka ? może jakieś konkrety ? czy tak tylko klikamy dla klikania ? : 8)

lokator
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lokator » śr lis 04, 2015 9:37 am

Kiedyś był w ogóle problem z dostaniem dobrych okien. W dzisiejszych czasach raczej jest kłopot z wyborem firmy, tak bogaty jest ten rynek. W zasadzie jakość i profile okien są podobne. Ja akurat zdecydowałem się na okna ze skladokienopole.pl. Nie odbiegają od najlepszych standardów - są solidne i dobrze chronią przed zimnem.

Zagon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zagon » czw lis 05, 2015 2:26 pm

Ja mogę wypowiedzieć się tylko na temat okna Drutex, sam mam i polecam. Firma dobra, produkty również, ale na zadowolenie z okien, składa się również prawidłowo montaż. Może być okno energoszczedne, a źle zamontowane będzie do wymiany.

Sylwester
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sylwester » czw lis 05, 2015 5:02 pm

Ja także mam okna Drutex, Mam je od niedawna, dlatego nie mogę się za bardzo wypowiedzieć na temat ich trwałości. Ale są dobrze zamontowane, dobrze tłumią hałas.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”