VETREX czy to możliwe

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

VETREX czy to możliwe

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr mar 28, 2012 10:49 pm

Ciekawi mnie opinia co o tym sądzicie.
Trafił do mnie po znajomości klient z zapytaniem o ich okna - ok. odpowiedziałem co i jak.
Ale problem jest inny:
Zacytuję jego zapytanie jakie zamieścił na forum murator bo nie będę się rozpisywał a tak zacytować będzie łatwiej i szybciej:

"pytanie do fachowców czy jest to poprawna konstrukcja czy faktycznie posiadać będzie gwarancję i ewentualnie jakie mogą być problemy z taką konstrukcją
OKNA VETREX na VEKA ALPHALINE z szybą U=0,5

1) konkretnie chodzi o konstrukcję w obustronnym kolorze w rozmiarze 3400x2300. Konstrukcja wykonana jedno elementowo jako stałe szklenie w skrzydle w podziale pionowym na 3 pola - dealer VETREXu twierdzi, że to jak najbardziej prawidłowa konstrukcja, i że producent ją wykona bez problemu na gwarancję
dodatkowo ta konstrukcja będzie połączona ze stałym szkleniem w skrzydle 1200x2300 poprzez łącznik 90stopni

2) druga konstrukcja to balkon 3 skrzydłowy 2500x2300 w podziale na 3 w tym jedno to stałe szklenie w skrzydle a pozostałe dwie kwatery to dwuskrzydłowy balkon z ruchomym słupkiem, pola bez poprzeczek poziomych a konstrukcja jedno elementowa tu też ponoć wszystko jest ok.
Jak możecie proszę o ocenę - czy wszystko jest ok a jak nie to jakie mogą być skutki wykonania takich konstrukcji i czy VETREX jest w stanie dać gwarancję na to.
POZDRAWIAM "
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: VETREX czy to możliwe

Post autor: wojtys » czw mar 29, 2012 11:43 am

balkon w mojej okcenie jak najbardziej wykonalny z gwarancją

co do tego fix'a - sa odważni
ja bym to wykonał w 2 ramach z łącznikiem dylatacyjnym, jednak to kolor!
Pozdrawiam Wojtys

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw mar 29, 2012 12:18 pm

Witam.
Temat krąży gdzie się da :D
Panie Wojtku niech Pan sprawdzi e-mail :wink:

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » czw mar 29, 2012 8:29 pm

Poza katalogami i gotowcami w komputerach jest miejsce do popisu dla inżyniera.
Jak dobrze pomyślicie, to przyznacie, że szklenie stałe w skrzydle daje o wiele większe możliwości oddylatowania.
Wyrób jednostkowy zawsze przynosi większy zysk niż masówka.
Myślenie ma przyszłość.

Pozdrawiam

vetrex
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vetrex » pt mar 30, 2012 3:42 pm

W nawiązaniu do Pana zapytania, informuję, że firma Vetrex może wykonać opisane konstrukcje jako jednoramowe. Jednak z uwagi na niekorzystne czynniki jakie wpływają na statykę tych konstrukcji (m.in. duże wymiary, powłoka w kolorze drewnopodobnym), trzeba zachować pewne zasady przy wymiarowaniu okien względem istniejących otworów oraz dobrać profile o odpowiedniej wytrzymałości.

Zarówno okno trójczęściowe ze stałymi skrzydłami o wym. 3400 x 2300 oraz trójczęściowe ze skrzydłami otwieranymi z ruchomym słupkiem o wym. 2500 x 2300 muszą zostać zwymiarowane w stosunku do istniejących otworów z uwzględnieniem odpowiedniej wielkości szczelin montażowych, tak aby zapewnić możliwość kompensacji rozszerzalności termicznej profili PVC. Informacje o prawidłowych wielkościach szczelin, w zależności od wymiarów okien są dostępne m.in w wytycznych do montażu stolarki okiennej dostępnych w Vetrex Sp. z o.o. Dodatkowo dla obu konstrukcji należy przeliczyć statykę słupków pionowych, w celu odpowiedniego zaprojektowania ich wzmocnienia (być może potrzebne będą dodatkowe, zewnętrzne profile usztywniające). Do obliczeń niezbędne są dodatkowe dane o obiekcie: lokalizacja, położenie terenu, wysokość mnpm, wysokość budynku itp. Zalecamy również, przy takiej budowie okien, zastosowanie w kwaterach otwieranych poziomych przewiązek usztywniających skrzydło.

W przypadku zapytań prosimy o bezpośredni kontakt z działem projektowania Vetrex Sp. z o.o.

Pozdrawiam
Krzysztof Smolnik
Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt mar 30, 2012 9:06 pm

vetrex pisze:W nawiązaniu do Pana zapytania, informuję, że firma Vetrex może wykonać opisane konstrukcje jako jednoramowe. Jednak z uwagi na niekorzystne czynniki jakie wpływają na statykę tych konstrukcji (m.in. duże wymiary, powłoka w kolorze drewnopodobnym), trzeba zachować pewne zasady przy wymiarowaniu okien względem istniejących otworów oraz dobrać profile o odpowiedniej wytrzymałości.

Zarówno okno trójczęściowe ze stałymi skrzydłami o wym. 3400 x 2300 oraz trójczęściowe ze skrzydłami otwieranymi z ruchomym słupkiem o wym. 2500 x 2300 muszą zostać zwymiarowane w stosunku do istniejących otworów z uwzględnieniem odpowiedniej wielkości szczelin montażowych, tak aby zapewnić możliwość kompensacji rozszerzalności termicznej profili PVC. Informacje o prawidłowych wielkościach szczelin, w zależności od wymiarów okien są dostępne m.in w wytycznych do montażu stolarki okiennej dostępnych w Vetrex Sp. z o.o. Dodatkowo dla obu konstrukcji należy przeliczyć statykę słupków pionowych, w celu odpowiedniego zaprojektowania ich wzmocnienia (być może potrzebne będą dodatkowe, zewnętrzne profile usztywniające). Do obliczeń niezbędne są dodatkowe dane o obiekcie: lokalizacja, położenie terenu, wysokość mnpm, wysokość budynku itp. Zalecamy również, przy takiej budowie okien, zastosowanie w kwaterach otwieranych poziomych przewiązek usztywniających skrzydło.

W przypadku zapytań prosimy o bezpośredni kontakt z działem projektowania Vetrex Sp. z o.o.

Pozdrawiam
Krzysztof Smolnik
Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex
Z tego co ja już się dowiedziałem (bo temat trafił do mnie) to zabudowa jest w parterze, osłonięta budynkami lecz na stronie nasłonecznionej pod lekkim zadaszeniem. Część konstrukcji wg zaleceń Państwa dealera będzie mocowana poprzez niesystemowe poszerzenia (bo taniej a i tak będą zabudowane więc po co przepłacać) do betonowych filarów pionowych. Poszerzenia to był mój pomysł który podsunąłem inwestorowi po to aby ocieplił filar od zewnętrznej strony grubszą warstwą ocieplenia oczywiście systemowe poszerzenia - oni potrafili to obejść. Zaoferowali do zestawu 4 poszerzenia długości 2300 w cenie 100zł z vat 8% :shock: (gdzie takie można kupić za te pieniądze :?: :?: :?: ) - nie ma jak rozwiązania partyzanckie. Górna część mocowana do belki drewnianej istniejącego zadaszenia. Dół do istniejącego podłoża betonowego.
Amatorsko narysowany rzut z góry:
zabudowa.jpg
(16.42 KiB) Nie pobierany
Dobrać profile o odpowiedniej wytrzymałości :?: :?: :?: w ALPHALINE co można wybrać :?: :?: :?:
Aby wykonać konstrukcję jednoramową 3400x2300 wystarczy zachować odpowiednie szczeliny :?: :?: :?: dealer ALUPLASTIC stwierdził brak konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień :?: :?: :?: koszt wyliczył posługując się Państwa nieaktualnym programem do wycen (aktualnego nie mają) z szybami U=0,5 a w opisie 1,0
Stach...... Scan.pdf
(69.7 KiB) Pobrany 185 razy
Zapewniają również brak konieczności stosowania poprzeczek poziomych w skrzydłach w balkonie 2500x2300 twierdząc, że nie są wymagane :?: :?: :?: przy obustronnym kolorze w nasłonecznieniu :?: :?: :?:

Życzę im powodzenia z takim podejściem - ZŁAPAĆ ZLECENIE ZA WSZELKĄ CENĘ :lol: :lol: :lol:

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 31, 2012 12:41 am

Za wszelką cenę to jest ubrać takie otwory w okna plastikowe.
Kiedy w końcu zrozumiecie, że Wasza walka z drewnem zaowocuje znienawidzeniem do PCW jako matariale nie nadającym się na okna???
Przyjdzie Wam do głowy, że drewno ma niezastąpione właściwości wytrzymałościowe?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob mar 31, 2012 4:38 pm

Dlaczego w drewnie ? Można to zrobić elegancko w ciepłym aluminium.
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob mar 31, 2012 5:31 pm

wszystko jasne ale klienta interesuje jak najniższa cena w jak najcieplejszym wydaniu - dlatego postawił na ALPHALINE ze szkłem U=0,5 (po moich namowach na szkło :wink: )
A jak zobaczyłem tą ofertę w oknach VETREXu z poszerzeniami :?: i zamontowaniem za 7000zł brutto to się :lol: :lol: :lol: - jadą po bandzie.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn kwie 02, 2012 7:46 pm

Faktycznie , montaż po bandzie. Pewnie 4 kotwy i piana z Castoramy :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt kwie 03, 2012 10:27 am

branża schodzi na ......

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 12, 2012 9:58 am

właśnie widziałem zamontowane okna VETREXu VS70 przez ich dealera z Piotrkowa Tryb. w kolorze antracyt obustronnie
co do zamontowania to masakra - np. luz na piankę w dolnej poziomej części okna to 1-2mm :shock: i to w nasłonecznieniu
co do okien to z daleka OK. ale z bliska to wykończenie w narożnikach zgrzewów daje mało estetyczne a no i żaden zgrzew po przefrezowaniu nie pomalowany - wcisnęli kit klientowi, że taki materiał z Niemcowa przyjechał i to tak ma być :lol: :lol: :lol: więc widać brązowe zgrzewy, mało tego pozakładali aglomarmury wewnątrz ze spadkiem w stronę okna i na dodatek wystają po za lico ściany 10mm (ściana przed otynkowaniem) - właściciel firmy ocenił to tak, że on ma tak w domu i uważa że parapet równo ze ścianą jest ok. i jemu się to podoba :lol: :lol: :lol: a jak się właścicielowi (budynku) nie podoba to może cofnąć parapet z oknem do środka co by wystawał - cofnąć ale tylko te okna gdzie jest parapet bo reszty nie trzeba - tej różnicy 3-4cm jaka powstanie na głębokości osadzenia okna to i tak nie będzie zauważalne do pozostałych okien i balkonów. :lol: :lol: :lol: Parapety popodbijane klinami tak aby w dolnej części środkiem przyległy do podgiętej w łuk ramy :lol: :lol: :lol:
Kpiną jest również zadzwonienie do klienta po 2 tygodniach z informacją, że ma dopłacić 1200zł bo oni się pomylili w wycenie i jak nie dopłaci to nie zrealizują zlecenia - a umowa podpisana - poszli na ugodę 600 zł dopłacił. Okna obiecali w około 4 tyg. a zrealizowali w 8 czy 10 tygodni.
Przecież to jakaś kpina a ludzie nieświadomi dają się pomiatać.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 12, 2012 6:12 pm

Czy czasami ten dealer nie zabrał Tobie kilku klientów, że robisz taką dokładną analizę jego montażu ? A skąd wiesz o tym, że klient musiał dopłacać itp ? Przyjechał do Ciebie do biura i się zwierzał ?

Widzę, że jesteś bardzo aktywny w tym temacie, ciekawe kiedy za tobą będą jeździć aby Ciebie kontrolować (naprawdę trzeba nie mieć co robić, żeby lecieć na "kontrolę" budowy, którą się straciło), ehh ta ludzka zawistność, tłumaczona wielkim bronieniem standardów...

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw kwie 12, 2012 6:55 pm

No rozsadza tego Qbę zawiść że hej. Współczuję znajomym

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 12, 2012 7:05 pm

spec84 pisze:Czy czasami ten dealer nie zabrał Tobie kilku klientów, że robisz taką dokładną analizę jego montażu ? A skąd wiesz o tym, że klient musiał dopłacać itp ? Przyjechał do Ciebie do biura i się zwierzał ?

Widzę, że jesteś bardzo aktywny w tym temacie, ciekawe kiedy za tobą będą jeździć aby Ciebie kontrolować (naprawdę trzeba nie mieć co robić, żeby lecieć na "kontrolę" budowy, którą się straciło), ehh ta ludzka zawistność, tłumaczona wielkim bronieniem standardów...
zabrał czy nie zabrał jakie to ma znaczenie :?: wciskając ciemnotę i fuszerę klientowi :?:
wywiadu nie robię i nie śledzę nikogo - ten klient trafił do mnie po tym zabiegu abym wykonał dla niego inne rzeczy, a że człowiek miły i lubi rozmawiać, pytać o rady to pogadaliśmy na jego budowie - to takie dziwne :?:
jakiś dziwny zbieg okoliczności bo wczoraj wpadł do mnie do punktu koleś po pieczątkę na karcie z pośredniaka - stwierdziłem, że najpierw wypadałoby zapytać o pracę a nie o pieczątkę i nawiązała się rozmowa, że pracował 4 lata w oknach. Tak się jakoś złożyło, że w wymienionej firmie. Opowiedział jak pewnego razu magicy z firmy montowali okno na parterze bloku i z nim wypadli :shock: to musiało być zabawne :lol: :lol: :lol:
czy robotę mam to się o to nie martw - daje radę :D ale nie cierpię partaczy i dziadostwa

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 12, 2012 7:07 pm

Nie wiem, może tam w Łódzkim to takie standardy, u mnie w Lubuskiem, wiadomo konkurencja nie szczędzi "ciepłych słów" w momencie walki o klienta (nadal niestety najpopularniejsza metoda walki o klienta), ale z takimi akcjami się jeszcze nie spotkałem, żeby ktoś po kimś jeździł i sprawdzał itp.

W tym momencie ten dealer Vetrexu powinienii [powiedzieć: "dobrze niech kłapie dziobem, mi to na rękę widocznie nie ma żadnych innych argumenntów, że musi do takich akcji się zniżać"

Chłopie idź lepiej porozmawiaj może rzeczowo z tym dealerem (jak naprawdę jest coś na rzeczy chociaż patrząć na twój zawód to zaczynam w to wątpić), może chłop się zreflektuje. W ten sposób napewno bardziejj pomorzesz branży niż walenie takimi tekstami na forum internetowy.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 12, 2012 7:09 pm

komarko1 pisze:No rozsadza tego Qbę zawiść że hej. Współczuję znajomym
komarko rozsadza to mnie po cebuli i po grochu

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 12, 2012 7:17 pm

spec84 pisze:Nie wiem, może tam w Łódzkim to takie standardy, u mnie w Lubuskiem, wiadomo konkurencja nie szczędzi "ciepłych słów" w momencie walki o klienta (nadal niestety najpopularniejsza metoda walki o klienta), ale z takimi akcjami się jeszcze nie spotkałem, żeby ktoś po kimś jeździł i sprawdzał itp.

W tym momencie ten dealer Vetrexu powinienii [powiedzieć: "dobrze niech kłapie dziobem, mi to na rękę widocznie nie ma żadnych innych argumenntów, że musi do takich akcji się zniżać"

Chłopie idź lepiej porozmawiaj może rzeczowo z tym dealerem (jak naprawdę jest coś na rzeczy chociaż patrząć na twój zawód to zaczynam w to wątpić), może chłop się zreflektuje. W ten sposób napewno bardziejj pomorzesz branży niż walenie takimi tekstami na forum internetowy.
:shock: jaki obrońca :lol: :lol: :lol: niech robią więcej dziadostwa a będzie po kim poprawiać

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw kwie 12, 2012 7:21 pm

Dziadostwem jest dla mnie płacz po straconym kliencie na forum internetowym, walenie mocnych oszczerstw bez możności obrony drugiej strony.

Zdjęć czasami ie porobiłeś ? :) Byśmy osądzili ten motnaż i brzydkie zgrzewy, bo tak to wiesz mało wiarygodny jesteś...

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 12, 2012 7:28 pm

jak jesteś zainteresowany to jedź, sam zobacz i oceń - adres mogę udostępnić a klient dla mnie nie jest stracony bo zrobię dla niego wiele innych rzeczy a okien nie musiałem
dla Ciebie nie muszę być wiarygodny

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt kwie 13, 2012 10:31 am

Oj Kubo. Nikt nie lubi takich płaczliwych, zawistnych postów. Mnie też drażni moja lokalna konkurencja i zgrzytam zębami i nie raz coś puszczę dalej...
ale tak z grubej rury? Uważaj, bo kij ma zawsze dwa końce i ani się obejrzysz a dostaniesz rykoszetem:)
np. takim dotyczącym stosowanych szyb bezpiecznych..
Tak nie przystoi profesjonaliście!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 13, 2012 11:46 am

spoko spoko
mimo, że siedzę w branży od 97r i jak nie jestem czegoś pewien to zawsze dopytuję - nie idę na pewniaka. Zawsze stosuję się do wytycznych dostawcy.
Ja nie płaczę i nie mam podstaw aby płakać - no chyba, że bym siedział w samych oknach to może i bym popłakiwał.
Zawistny nie jestem, nie byłem i nie będę.
A o robieniu sobie jaj z klientów i braku poszanowania do ich pieniędzy trzeba głośno mówić aby się to zmieniło bo ta branża to jeden wielki burd.l. i polowanie kto kogo wydyma dlatego okna robię z pasji a nie z przymusu biorę wszystko.
Każdy z nas nie chciałby być oszukiwany i naciągany na kasę przez partaczy - jedni pitolą a ja się cieszę, że będzie co poprawiać. :lol:
A co do okien VETREXu - to uważam, że są to dobre produkty.

vetrex
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: vetrex » pt kwie 13, 2012 4:38 pm

Kuba N. pisze:właśnie widziałem zamontowane okna VETREXu VS70 przez ich dealera z Piotrkowa Tryb. w kolorze antracyt obustronnie
co do zamontowania to masakra - np. luz na piankę w dolnej poziomej części okna to 1-2mm :shock: i to w nasłonecznieniu
co do okien to z daleka OK. ale z bliska to wykończenie w narożnikach zgrzewów daje mało estetyczne a no i żaden zgrzew po przefrezowaniu nie pomalowany - wcisnęli kit klientowi, że taki materiał z Niemcowa przyjechał i to tak ma być :lol: :lol: :lol: więc widać brązowe zgrzewy, mało tego pozakładali aglomarmury wewnątrz ze spadkiem w stronę okna i na dodatek wystają po za lico ściany 10mm (ściana przed otynkowaniem) - właściciel firmy ocenił to tak, że on ma tak w domu i uważa że parapet równo ze ścianą jest ok. i jemu się to podoba :lol: :lol: :lol: a jak się właścicielowi (budynku) nie podoba to może cofnąć parapet z oknem do środka co by wystawał - cofnąć ale tylko te okna gdzie jest parapet bo reszty nie trzeba - tej różnicy 3-4cm jaka powstanie na głębokości osadzenia okna to i tak nie będzie zauważalne do pozostałych okien i balkonów. :lol: :lol: :lol: Parapety popodbijane klinami tak aby w dolnej części środkiem przyległy do podgiętej w łuk ramy :lol: :lol: :lol:
Kpiną jest również zadzwonienie do klienta po 2 tygodniach z informacją, że ma dopłacić 1200zł bo oni się pomylili w wycenie i jak nie dopłaci to nie zrealizują zlecenia - a umowa podpisana - poszli na ugodę 600 zł dopłacił. Okna obiecali w około 4 tyg. a zrealizowali w 8 czy 10 tygodni.
Przecież to jakaś kpina a ludzie nieświadomi dają się pomiatać.

Szanowni Państwo,
zasygnalizowana sytuacja bardzo nas zaniepokoiła, dlatego pragniemy ją wyjaśnić.

Po skontaktowaniu się z przedstawicielem handlowym naszej marki, okazało się, że okna, o których wspominał mój przedmówca pochodziły od innego producenta, którego produkty również ma swojej ofercie salon w Piotrkowie Trybunalskim.

W firmie Vetrex, którą reprezentuję dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najwyższe wymagania. Jakość jest wyróżnikiem naszej oferty, dlatego uważnie analizujemy wszelkie słowa krytyki.

W pracy zdarzało nam się bezpośrednio kontaktować z klientami, którzy ucierpieli w wyniku braku kompetencji niektórych naszych przedstawicieli i osobiście naprawiać ich błędy. Jeśli błędy były karygodne - natychmiast kończyliśmy współpracę.

Tym razem krytyka nie dotyczy jednak naszych produktów. Produkt oknopodobny, o którym wspomina Pan Kuba N nie jest naszym produktem.

Pozdrawiam
Krzysztof Michalak
Dyrektor Handlowy, Vetrex

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt kwie 13, 2012 4:59 pm

Kuba N. pisze:właśnie widziałem zamontowane okna VETREXu VS70 przez ich dealera z Piotrkowa Tryb. w kolorze antracyt obustronnie
c.
No i jak tam informacje sprawdzone Panie Kubo :?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt kwie 13, 2012 5:56 pm

Dajcie spokój z tymi sensacjami. To czysty czarny PR na szczeblu lokalnym i tyle.

Powiedziałbym - kto z Was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem - tylko że to zarezerwowane słowa do wyższych celów.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pt kwie 13, 2012 6:30 pm

vetrex pisze:

Szanowni Państwo,
zasygnalizowana sytuacja bardzo nas zaniepokoiła, dlatego pragniemy ją wyjaśnić.[...]Tym razem krytyka nie dotyczy jednak naszych produktów. Produkt oknopodobny, o którym wspomina Pan Kuba N nie jest naszym produktem.
I to mi się podoba, krótko i na temat
finlandia pisze:Dajcie spokój z tymi sensacjami. To czysty czarny PR na szczeblu lokalnym i tyle.
Słusznie, więc teraz ruch po stronie administracji forum, która w końcu na dzień dobry ostrzega pisząc tak: "Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu."

KubaN swoim wystąpieniem sporo z tego katalogu wyczerpał, więc...?!

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt kwie 13, 2012 6:49 pm

To może żółta kartka na początek?

Trochę żałuję, że forum oknonetu nie daje prostej możliwości zgłaszania takich postów - nie podoba mi się (bo nie taki język, typowa reklama, itp) - więc klikam "zgłoś do moderacji" i Administrator wie, że ten post wywołał niesmak..
To dobre, sprawdzone miejsce pozwalajace sprzedawcom wymienić opnienie, więc warto byłoby wprowadzić tu więcej dyscypliny.
Bo chyba oknenet nie chce, by to forum przypominało karykaturę z tego linku:
http://www.dachy.org/forum/?action=topic&id=3941
Ups..
Właśnie zauważyłem, że przycisk jest. Był? Czy się dopiero pojawił?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt kwie 13, 2012 7:19 pm

Chwila , chłopy co Was napadło ! A może sprawa ma drugie dno , może miał być Vetrex :D może to niezgodność towaru z zamówieniem :(
Proponuję sprawdzić papiery i wszystko będzie wiadome , to chyba w interesie nawet samego Vetrexu bo już wiadomo że jest tam rogaczem , pytanie tylko jak wielkim :D
Bierz się Kuba i posprawdzaj głębiej bo może warto , Tobie nikt ciemnoty nie wcisnie jak łatwowiernemu łykaczowi , póki co jestem po Twojej stronie.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt kwie 13, 2012 7:40 pm

Hola hola Panowie.
Zachowujecie się tak jakbyście byli pępkami świata. Jesteście najlepsi w swoich miastach? To śmiało, podajcie nazwy swoich firm -ale jestem pewien, że w ciągu miesiąca ktoś Wam tu dowali taką świnię, że pożałujecie publicznego obnażenia..
Kuba wyciągnął wszystko co się da (poinformowany że hoho - zupełnie jakby był stroną tej umowy).
Na prawdę myślicie że w każdej sieci są tylko same orły? Dobre żarty! Po wielu latach pracy jako przedstawiciel a teraz sprzedawca, śmiało mówię, że dużo więcej niż 75% montaży można bybyło poprawić i to w ważnych aspektach.
Śmiało - poddajcie się oceny konkurencji lub zachowajcie więcej pokory.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt kwie 13, 2012 8:06 pm

Z kartkami to się trochę spóźniłeś bo już po świętach :D
Pytanie czy Kuba ocenił produkt i usługę po informacji kto go dostarczył czy po zapewnieniu inwestora co zakupił ?
Jeżeli to drugie to sytuację mamy ciekawą :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 13, 2012 8:55 pm

vetrex pisze:
Szanowni Państwo,
zasygnalizowana sytuacja bardzo nas zaniepokoiła, dlatego pragniemy ją wyjaśnić.

Po skontaktowaniu się z przedstawicielem handlowym naszej marki, okazało się, że okna, o których wspominał mój przedmówca pochodziły od innego producenta, którego produkty również ma swojej ofercie salon w Piotrkowie Trybunalskim.

W firmie Vetrex, którą reprezentuję dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najwyższe wymagania. Jakość jest wyróżnikiem naszej oferty, dlatego uważnie analizujemy wszelkie słowa krytyki.

W pracy zdarzało nam się bezpośrednio kontaktować z klientami, którzy ucierpieli w wyniku braku kompetencji niektórych naszych przedstawicieli i osobiście naprawiać ich błędy. Jeśli błędy były karygodne - natychmiast kończyliśmy współpracę.

Tym razem krytyka nie dotyczy jednak naszych produktów. Produkt oknopodobny, o którym wspomina Pan Kuba N nie jest naszym produktem.

Pozdrawiam
Krzysztof Michalak
Skoro pozwalacie Państwo na to aby dealer markujący się produktami VETREXu posiadał w ofercie jeszcze inne okna na systemie VEKA to jesteście Państwo tolerancyjni. Ja jednak uważam inaczej i twierdzę że jest to dziwne podejście do tematu. A dealer robi sobie loterię co gdzie taniej na vece kupi tam zamówi. Niech sprzedają inne systemy i będzie ok. Ale tak szanujący się producent jak VETREX daje sobie grać na nosie i to toleruje :?: Klienci idący ze świadomością zakupu konkretnego produktu nie potrafią zweryfikować czy produkt to VETREXu czy innego producenta skoro sprzedawca posługuje się nazewnictwem VEKA. Klienci w dużej mierze są wzrokowcami i wielu z nich miało zakodowaną reklamę "MOCNE OKNA I DRZWI VETREX" widniejącą na prawie połowie frontowej ściany bloku 4 piętrowego przy McDonald w P.T. punkt handlowy też przy McD....
Przy mojej rozmowie z inwestorem padła nazwa VETREX więc byłem pewien - lecz tego nie zweryfikowałem przyznaję.
Natomiast pierwszej wzmianki na temat konstrukcji "3400x2300" to jestem pewien na 100% bo klient się powoływał na Was i ranking z OKNOTESTU PRO QUALITY - gdzie ja byłem zdziwiony z możliwości wykonania takiej konstrukcji.
Poradziłem osobiście klientowi aby zadał pytanie bezpośrednio producentowi co zostało uczynione przez formularz kontaktowy - odpowiedzi z tego co wiem nie ma do dziś. Tak na marginesie - klient to mój kolega dlatego jestem dobrze zorientowany w temacie. Ja nie mogłem go obsłużyć bo szukał konkretnego produktu a ja VEKI nie sprzedaję - narazie :) W innym systemie jaki mogłem zaproponować poinformowałem go, że konstrukcja nie jest wykonalna przez mojego dostawcę.
Jedno jest pewne - to, że klient jest nieświadomy bo nie musi się znać na wszystkim to nie oznacza, że jak sprzedawca wyczuje go że "ciemniak" to wodzi go za nos jak chce - niektórym to się może jednak podobać.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 13, 2012 9:15 pm

finlandia pisze:Hola hola Panowie.
Zachowujecie się tak jakbyście byli pępkami świata. Jesteście najlepsi w swoich miastach? To śmiało, podajcie nazwy swoich firm -ale jestem pewien, że w ciągu miesiąca ktoś Wam tu dowali taką świnię, że pożałujecie publicznego obnażenia..
Kuba wyciągnął wszystko co się da (poinformowany że hoho - zupełnie jakby był stroną tej umowy).
Na prawdę myślicie że w każdej sieci są tylko same orły? Dobre żarty! Po wielu latach pracy jako przedstawiciel a teraz sprzedawca, śmiało mówię, że dużo więcej niż 75% montaży można bybyło poprawić i to w ważnych aspektach.
Śmiało - poddajcie się oceny konkurencji lub zachowajcie więcej pokory.
skoro uważasz, że 75% to pewnie i swoją pracę zaliczasz do tej statystyki :?:

"poinformowany, że hoho" - z ludźmi trzeba rozmawiać i umieć słuchać

za najlepszego się nie uważam i nigdy nim nie będę - a skoro nie masz doświadczenia jako monter to co możesz o tym wiedzieć, trzeba na tym zęby zjeść bo doświadczenie z teorii i obserwacji to tylko minimalna część tego fachu - no chyba, że się mylę i walczyłeś po budowach
anonimowy też nigdy nie byłem i się nie ukrywałem za nickami na forach
Ostatnio zmieniony pt kwie 13, 2012 9:30 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 13, 2012 9:16 pm

Szerszel pisze:Z kartkami to się trochę spóźniłeś bo już po świętach :D
Pytanie czy Kuba ocenił produkt i usługę po informacji kto go dostarczył czy po zapewnieniu inwestora co zakupił ?
Jeżeli to drugie to sytuację mamy ciekawą :D
Nazwa VETREX i VEKA padła więc byłem pewien.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 12:41 am

Kuba N. pisze:
finlandia pisze:...
a skoro nie masz doświadczenia jako monter to co możesz o tym wiedzieć,...
a z którego zdania to wywnioskowałeś? Owszem, jestem za cienki na Montażystę. Mogę co najwyżej przytrzymać, ponosić, posprzątać..

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » sob kwie 14, 2012 8:43 am

Kuba N. jesteś bardzo tendencyjny i czy twierdzisz, że każe okno na profilu rehau to okno eurocolor ?

Tak samo jest z Vetrexem i jego sprzedawacami, którzy mugszą go umieć zarekomendować aby klient inwidualny wiedział, że Veka to tylko kawałek plastiku i można z tego robić zarówno piękne okna jak i gnioty, które gną się jak banany.

Co do spzeday innej Veki to faktycznie nie fair, ale z drugiej strony jeżeli klient nie ma podpisanej wyłączności to robi co chce. Ale tak poprawdzie ostatnio miałem doczynienia z oknami KNS i Vetrex, niby Veka tu i tu, a całkiem inne produkty.

Piszesz, że jesteś od 97 r. w branży. Napiszę Tobie małą wskazówke, sam miałem kilka razy doczynieia z oknami Vetrexu i naprawdę mają tyle zewnętrznych logotypów i innych elementów, że łatwo je rozróżnić, a szczególnie tak wytrawny gracz forumowy powinien to zrobić, zanim rzuci kamieniem...

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 9:59 am

finlandia pisze:
Kuba N. pisze:
finlandia pisze:...
a skoro nie masz doświadczenia jako monter to co możesz o tym wiedzieć,...
a z którego zdania to wywnioskowałeś? Owszem, jestem za cienki na Montażystę. Mogę co najwyżej przytrzymać, ponosić, posprzątać..
Sam pisałeś, że posiadasz doświadczenie jako przedstawiciel a teraz sprzedawca - stąd mój wniosek. Oczywiście nie musisz mieć takiego doświadczenia wystarczy, że masz ludzi co takie doświadczenie mają.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 10:42 am

spec84 pisze:Kuba N. jesteś bardzo tendencyjny i czy twierdzisz, że każe okno na profilu rehau to okno eurocolor ?

Tak samo jest z Vetrexem i jego sprzedawacami, którzy mugszą go umieć zarekomendować aby klient inwidualny wiedział, że Veka to tylko kawałek plastiku i można z tego robić zarówno piękne okna jak i gnioty, które gną się jak banany.

Co do spzeday innej Veki to faktycznie nie fair, ale z drugiej strony jeżeli klient nie ma podpisanej wyłączności to robi co chce. Ale tak poprawdzie ostatnio miałem doczynienia z oknami KNS i Vetrex, niby Veka tu i tu, a całkiem inne produkty.

Piszesz, że jesteś od 97 r. w branży. Napiszę Tobie małą wskazówke, sam miałem kilka razy doczynieia z oknami Vetrexu i naprawdę mają tyle zewnętrznych logotypów i innych elementów, że łatwo je rozróżnić, a szczególnie tak wytrawny gracz forumowy powinien to zrobić, zanim rzuci kamieniem...
Widocznie nie zrozumiałeś tego co napisałem. Klientowi się wierzy na słowo i nie trzeba weryfikować tego skoro pada dana nazwa.
Tu producent bronił dealera - byłem kiedyś przy rozmowie gdzie padło zapytaniem czy są zainteresowani współpracą w P.T. i nie byli bo mają tam już rzetelnego odbiorcę. No może się to zmieniło.
To, że jestem u klienta to nie wypada abym przeglądał okna jak funkcjonują i je obmacywał i wyszukiwał logotypów. Okna miały już pościągane folie z profili i były oklejone wewnętrznie foliami bo wykonywali tynki. Zewnętrznie żadnych tłoczeń z logo VETREX nie było - kiedyś tłoczyli logo na odwodnieniach ale czy to jest dalej robione tego nie wiem bo nie śledzę poczynań VETREXu.
Proszę abyście nie myśleli, że krytykuję wyroby VETREXu - tak nie jest i o tym już pisałem ale powtórzę, że są to dobre produkty co nie zmienia faktu, że marnym montażem można zniszczyć dobre zdanie o produkcie - tak to widzą klienci.

Nigdy nie twierdziłem, że REHAU to tylko EUROCOLOR - zresztą jak oferuje REHAU to nie od kilku dostawców. Staram się być fer wobec EC i nie oferuję zbieżnych systemów z jakich produkują oni okna. Zresztą EC i szef sprzedaży produktów wie kim jestem i zna doskonale moje stanowisko więc może o mojej osobie wyrazić opinię każdemu kto go o to zapyta. Wielu ludzi z tego forum dzięki mnie stało się odbiorcą ich produktów - to taka moja mała zasługa dla EC zupełnie darmowa bo doceniam dobrą robotę:D - tu wychodzi jaki jestem "zawistny" i chcę garnąć wszystko do siebie :lol: :lol: :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 12:08 pm

Kuba N. pisze: Sam pisałeś, że posiadasz doświadczenie jako przedstawiciel a teraz sprzedawca - stąd mój wniosek. Oczywiście nie musisz mieć takiego doświadczenia wystarczy, że masz ludzi co takie doświadczenie mają.
Nie zwykłem się dzielić całym swoim doświadczeniem pod byle pretekstem.
Pytałeś o owe 75% ? tak, też tam się znajdzie nie jedno moje okno z ostatnich lat.
To co Kuba, odważysz się wrzucić tu fotkę z przeciętnego swojego montażu ? tak do oceny innych...

Mam do Was pytanie -na ile okien wystarcza Wam paczka kołków szybkiego montażu ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 1:00 pm

finlandia pisze:
Kuba N. pisze: Sam pisałeś, że posiadasz doświadczenie jako przedstawiciel a teraz sprzedawca - stąd mój wniosek. Oczywiście nie musisz mieć takiego doświadczenia wystarczy, że masz ludzi co takie doświadczenie mają.
Pytałeś o owe 75% ? tak, też tam się znajdzie nie jedno moje okno z ostatnich lat.
To co Kuba, odważysz się wrzucić tu fotkę z przeciętnego swojego montażu ? tak do oceny innych...

Mam do Was pytanie -na ile okien wystarcza Wam paczka kołków szybkiego montażu ?
Jaki pretekst :?: Sam chciałeś się podzielić doświadczeniem to się podzieliłeś - nikt nie prosił.
"75%" - moje pewnie też ale co innego jest jechać na wymianę gdzie może być wiele niespodzianek po wyrwaniu okien a co innego jest mierzyć w nowo powstałym budynku gdzie wszystko jest na widoku.
O tej robocie co wspomniałem to wyszła bezmyślność tego kto montował widoczna z daleka bez podchodzenia do konstrukcji. Skoro stawia się okno bezpośrednio na murze z dylatacją 2mm i pianuje po licu listwy (bo piana i tak nie wejdzie pod listwę) a w górnej części witryny dylatacja to ~30-40mm - to jest ok. Zrobiłbyś tak :?: mało tego właścicielowi firmy to pasuje i uważa, że jest ok. no to sorry - bez komentarza. Wmawianie klientowi, że zamontowany aglomar... ze spadkiem w stronę okna i wystający ze ściany 1-2cm (ściana przed tynkowaniem) to też dobrze - zrobiłbyś tak :?:
Co to jest przeciętny montaż :?: W usługach budowlanych można się doczepić wielu rzeczy ale bez przesady - iście w zaparte i struganie wariata dla ratowania swojego tyłka jest ok :?: Na wiele rzeczy można przymknąć oko ale to klient będzie miał potem problem jak wykończy dom i popękają ościeżnice na słońcu bo nie było dylatacji - to dopiero są koszta i problem. Jak się człowiek machnie na pomiarach o 2-3 cm bo nie dał luzu to ustala się z właścicielem, że zaszła pomyłka i trzeba podkuć a nie wciskać w otwór na siłę bez luzu - rozmową da się załatwić sporo a iściem w zaparte nie ugra się wiele.
Zaproponowałbyś klientowi jak pomyliłeś się w szerokości parapetu, że aby wystawał to cofniesz okna z tymi parapetami do środka aby wystawały a pozostałe okna bez parapetów nie :?: to jest podejście.
Więc nie rozumiem co tu niektórych tak podnieciło jak to opisałem :?: Tolerujcie dalej takie roboty to w tym kraju będzie jeszcze większe bagno. Znam ludzi którzy w niemcowie montując okna zmienili samowolnie rodzaj stosowanej chemi (producenta bo zastosowanie było takie samo) i wylecieli za bramę budowy - to jest porządek.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 1:54 pm

Luz górny 3-4cm..
a używałeś czasem lasera do wypoziomowania otworów? Jak okna są obok siebie to wystarczy poziomica.

Drogi Kubusiu - za dużo czytasz :)Wierzysz Charliemu (pozdrawiam go - tu też obecnego ;) że jego kolegę wywalili z Niemiec za inną chemię, ale jak ten sam człowiek mówi o szybach (nawiasem mówiąc bardzo uznany na forach fachowiec w tematyce szyb) to rozpytujesz dalej ..
"Podnieciłem się" bo walisz tak po chamsku po swojej konkurencji i w imię dobrego obrazu montazy chcesz sobie ugrać lepszą pozycję w mieście..
Razi Cie baner konkurencji? Zasłoń swoim McDonalda, to dopiero będę o Tobie mówić. W całym mieście!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 5:46 pm

finlandia pisze:Luz górny 3-4cm..
a używałeś czasem lasera do wypoziomowania otworów? Jak okna są obok siebie to wystarczy poziomica.

Drogi Kubusiu - za dużo czytasz :)Wierzysz Charliemu (pozdrawiam go - tu też obecnego ;) że jego kolegę wywalili z Niemiec za inną chemię, ale jak ten sam człowiek mówi o szybach (nawiasem mówiąc bardzo uznany na forach fachowiec w tematyce szyb) to rozpytujesz dalej ..
"Podnieciłem się" bo walisz tak po chamsku po swojej konkurencji i w imię dobrego obrazu montazy chcesz sobie ugrać lepszą pozycję w mieście..
Razi Cie baner konkurencji? Zasłoń swoim McDonalda, to dopiero będę o Tobie mówić. W całym mieście!
Czytam bo lubię :wink:
czasem używam nawet niwelatora - a jak nie masz pojęcia jak wygląda budynek i jak są rozmieszczone okna to po co wymyślasz cuda - jak jesteś tak bardzo ciekawy to jest to jedyne okno na ścianie budynku i chyba brakło im patyków na poziomowanie jak w pozostałych oknach.
Wiem o czym pijesz z historią Charliego ale to zbieżna historia i nie chciałem się rozpisywać no ale to nie koniec byli następni za brak odpowiedniego ubioru i narzędzi, kolejni za wykonywanie prac na wysokości używając drabiny i następni za małpowanie po rusztowaniach - na porządnych budowach nikt się nie patyczkuje.
Jeszcze nie tak dawno mój kolega dostał w Łodzi na budowie mandacik jak właził po drabinie aby żaluzję fasadową zamontować z drabiny na wysokości - chciał szybciej i dostał 500zł kary :)
Znam miejsca gdzie kierowca przed wjazdem na firmę musi mieć założoną kamizelkę odblaskową, kask i obuwie z metalowymi czubami - inaczej nie wjedzie. Nie raz widziałem jak kierowca się spóźnił na rozładunek i był jakiś tam czas przed zamknięciem firmy a "oni" jak wiedzą, że nie zdążą rozładować w czasie to stoisz do jutra albo przez weekend i nie ma zmiłuj - nikt nie rozładuje. Nie wiem czy to jest reguła wszędzie ale ja to już spotkałem kilka razy. I to jest porządek jakiego u nas długo nie będzie.
Szyby mnie zaciekawiły więc rozpytuję - nie mogę :?:
Pozycji w mieście sobie nie muszę ugrywać poprzez forum większość miastowych i okolicznych klientów jest z polecenia - efekt domina.
Walę po partaczach i nie używam nazwy ich firmy - jak ktoś zainteresowany to sam znajdzie. Baner mnie nie razi tylko zapadł mi w pamięć bo go już nie ma :D
Widocznie to, że jesteś odbiorcą okien VETREXu tak cie zabolało, i że stracisz prze to klientów jak poczytają forum :?: Inaczej byś się tak nie martwił rozwinięciem tego postu, który i tak poszedł nie w tą stronę i nie byłbyś tak aktywny.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » sob kwie 14, 2012 6:36 pm

Kuba N. pisze:Widocznie to, że jesteś odbiorcą okien VETREXu tak cie zabolało, i że stracisz prze to klientów jak poczytają forum :?: Inaczej byś się tak nie martwił rozwinięciem tego postu, który i tak poszedł nie w tą stronę i nie byłbyś tak aktywny.
KubaN, aleś się rozpędził. Widać uszło Twojej uwadze, że kto mieczem wojuje od miecza zginąć może :D Walka z partactwem to jedno, a załatwianie przy okazji własnych interesów to drugie. Walczysz z partactwem? To jako walczący profesjonalista powinieneś "poszkodowanemu" koledze pomóc załatwić sprawę w sposób prawem przewidziany, bo Twoje połajanki na tym forum tych konkretnych błędów, tej konkretnej firmy, raczej nie zlikwidują. Swoim działaniem osiągnąłeś przeciętny efekt branżowy :D :D :D . Dowaliłeś "partaczom" z konkurencji", a Twój kolega jak na minie siedział, tak pewnie i siedzi.

Łatwiej zauważyć źdźbło w cudzym oku niż belkę we własnym :D . Ci, którzy są dłużej na forum z pewnością pamiętają Twoje gorące manifesty w obronie pewnej firmy i wszelkich jej poczynań począwszy od produkcyjnych na marketingowych kończąc. Uważasz, że Tobie wolno, a innym nie? Jak już tak bardzo boli Cię partactwo to może zamiast walczyć z partactwem tych różnych innych, najpierw powalcz z partaczami współpracującymi z tą firmą. Nie ma takich? Eeee, parę smacznych przykładów na ich działalność też by się znalazło, nie sądzisz?. Może w ramach współpracy w grupie zorganizuj im, (partaczom), szkolenie? Wtedy możesz im wygarnąć jakie ich partactwo niesie szkodliwe skutki dla firmy i Twojego poczucia profesjonalizmu. Na pewno Ciebie zrozumieją, przecież to również profesjonaliści współpracujący z Twoją ulubioną firmą, która za nic w świecie nie współpracowałaby z nieprofesjonalistami robiącymi podobne kuchy na montażach i nie wykonywała produktów w sposób, w który ich wykonywać nie powinna. :D :D :D

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob kwie 14, 2012 7:54 pm

przez finlandia » So kwi 14, 2012 11:08 am

Kuba N. napisał(a):
Sam pisałeś, że posiadasz doświadczenie jako przedstawiciel a teraz sprzedawca - stąd mój wniosek. Oczywiście nie musisz mieć takiego doświadczenia wystarczy, że masz ludzi co takie doświadczenie mają.

Pytasz poważnie :D
Na kołki do szybkiego montażu to możesz łaty pod panele montować a nie okna !!

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 10:00 pm

tak, pytam poważnie! Bo widuję to na montażach notorycznie.
Co nie znaczy że używam:)

PS. Kubo, takie opowieści nawet przy piwku uważam za przejaw zboczenia zawodowego. Już z nich wyrosłem:)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 10:23 pm

backspace z całym szacunkiem cenię twoje wypowiedzi i nie będę drążył tematu ale zacytowałeś zdanie, które wiedziałem, że ktoś zacytuje. Myślałem, że pierwszy to zrobi finlandia. To była właśnie taka zaczepka w stylu finlandii, który tak lubi drążyć tematy w taki sposób - zaczepny, podpuszczając do ciągnięcia wypowiedzi
przykład:
górny 3-4cm..
a używałeś czasem lasera do wypoziomowania otworów? Jak okna są obok siebie to wystarczy poziomica. [/quote].
Ostatnio zmieniony sob kwie 14, 2012 10:33 pm przez Kuba N., łącznie zmieniany 1 raz.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 10:29 pm

Pytasz poważnie :D
Na kołki do szybkiego montażu to możesz łaty pod panele montować a nie okna !![/quote]
podaj dwa powody które dyskwalifikują kolki szybkiego montażu do montowania okien ,a pozwalają na montaż paneli
pytam poważnie
ps
jak to jest drugi mój wpis w tym temacie to przepraszam , nie widzę pierwszego

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 10:37 pm

Oj chłopie. Rozpędziłeś się za bardzo i ciężko ci się przyznać do błędu.
Z czasem może nabierzesz dystansu do tego co mówią. Zbyt pochopnie ocenia się cudzy montaż. Nie byłeś na montażu - nie wiesz. Co mówią Klienci.. to sam chyba wiesz - że nie we wszystko należy wierzyć.
O startę Klientów się nie boję, bo dla mnie Vetrex to mniej niż 10% obrotów i też mam lokalnego konkurenta z tą marką. I też mógłbym go trącać kijem, ale..to jest po prostu prymitywne a nie żadna walka z partactwem. To nie jest forum konsumenckie - jest typowo branżowe i tak na prawdę nas, okniarzy mało interesują Twoje lokalne zatargi -
bardziej mnie drażni brak branżowej solidarności.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 10:39 pm

a ja się skromnie pytam , co z tymi kolkami jest nie tak ?
odpowie mi ktoś , czy nie ?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 10:44 pm

Mój montażysta uważa, że one "nie trzymają" i woli kołki wszechstronne do tego stopnia, że SM używa tylko wtedym gdy jakimś cudem zbraknie nam lepszych. Jedną paczkę SM wożę w aucie średnio pół roku...

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 10:49 pm

Fin , jesteś jednym z niewielu kolesi którzy mądrze gadają , ale tego nie mogę zaakceptować : Mój montażysta uważa, że one "nie trzymają"
trzymać to mogę kobietę za cyca :wink: , a montażysta to niech uważa jak polewa ,żeby nie wylał
tak samo moja , jak i twoja opinia nie jest merytoryczna , czekam dalej na prawidłowe dowody poparte faktami

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 10:50 pm

finlandia pisze:tak, pytam poważnie! Bo widuję to na montażach notorycznie.
Co nie znaczy że używam:)

PS. Kubo, takie opowieści nawet przy piwku uważam za przejaw zboczenia zawodowego. Już z nich wyrosłem:)
Jak jesteś ciekawy odpowiedzi o kołkach to zadaj takie pytanie w nowym poście - to się Tobie pomysł nagle zrodził.
Niestety, jak byś takiego zboczenia nie miał to byś nie drążył tematu tego czy innego na forach a przy piwku to sobie teraz piszę na tym forum i zareklamuję regionalnego CORNELIUSA PORTERA - rewelacja dla smakoszy.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 10:53 pm

Kuba , konkrety , konkrety na temat tych kołków
cholera , ale się uparłem , ale w końcu to forum dla branżowców

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 10:57 pm

Tak tak,
Browar Piotrków. Do kupienia w dobrych pubach promujących lokalne marki. Widziałem ostatnio, ale.. wybrałem Rześkie :)
Pytanie o kołki miało wykazać, że... wg moich obserwacji 034 przeciętna ekipa montuje na 8-10 kołków. A zgodnie z przeciętną instrukcją wypada użyć 24 kołki i to.. najlepiej lepsze, szczególnie jak ściana jest np z porothermu :) Tym samym chciałem Wam pokazać, że większość okien jest montowana nie do końca poprawnie.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 11:03 pm

że nie są prawidłowo obsadzone w ceramice ?
a kto komu karze tam wiercić
no to inaczej
stosuje kołki szybkiego montażu i twierdze że jest to prawidłowe i spełniają wszystkie założenia jakie im zadano

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 11:06 pm

szybki mont. do ceramiki poryzowanej ma się jak pies do jeża nawet jak dasz ich dwa razy tyle

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » sob kwie 14, 2012 11:07 pm

ale nadal nie wiem dlaczego do okien nie można

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob kwie 14, 2012 11:11 pm

jak chcesz to mogę dać do okna - gratis razem z kotwami

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz kwie 15, 2012 12:34 am

Ale pitolicie, dajcie już luz!!!
Kołki nie kołki, montaż ma być zrobiony poprawnie tak jak i należy ganić partaczy. Nie jestem zwolennikiem wypowiadania się o konkurencji ale k....ca mnie bierze jak konkurencja robi partactwo zmienia nazwę firmy i nie może znajomemu zapłacić 20 tys za alu, jest taki rodzynek w Zabrzu. Jak widzę jego nową lalunię w salonie z pieskiem w ręku na którą ma teraz firmę to nóż mi się otwiera. KuboN, krótko mówiąc trzeba jechać z partaczami.

Pozdrawiam!!!

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz kwie 15, 2012 9:41 am

Kołki do szybkiego montażu mają jeden podstawowy problem , są łatwe w użyciu i rzadko kiedy trzymają wystarczająco mocno , no i wcale nie sa takie tanie.
O ile do mocowania kotew ich użycie można zaakceptować o tyle dyblowanie przy pomocy szybkiego montażu to porażka , jest wiele profesjonalnych rozwiązań.
U mnie jest całkowity zakaz ich używania podobnie jak żółtej taśmy pakowej i nie muszę sprawdzać czy i jak ich używają.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz kwie 15, 2012 10:15 am

finlandia pisze:Oj chłopie. Rozpędziłeś się za bardzo i ciężko ci się przyznać do błędu.
Z czasem może nabierzesz dystansu do tego co mówią. Zbyt pochopnie ocenia się cudzy montaż. Nie byłeś na montażu - nie wiesz. Co mówią Klienci.. to sam chyba wiesz - że nie we wszystko należy wierzyć.
O startę Klientów się nie boję, bo dla mnie Vetrex to mniej niż 10% obrotów i też mam lokalnego konkurenta z tą marką. I też mógłbym go trącać kijem, ale..to jest po prostu prymitywne a nie żadna walka z partactwem. To nie jest forum konsumenckie - jest typowo branżowe i tak na prawdę nas, okniarzy mało interesują Twoje lokalne zatargi -
bardziej mnie drażni brak branżowej solidarności.
o mówieniu głośno o partactwie konkurencji uważasz, że to błąd - to jest Twoje zdanie i nikt Tobie nie broni takiego mieć
Inaczej walczyć z dziadostwem się nie da. Ta branża ma wiele problemów a to jeden z nich - przez to kuleje jak diabli.
Na mont. nie byłem ale widziałem jego efekt, który można było poprawić i każdy byłby zadowolony - nawet ja. Chamstwem jest robienie klientowi wody z mózgu i żerowanie jak pasożyt dla zarobienia kilku PLNów. Brońcie dalej partaczy - BRAWO. Jak już pisałem wiele można wybaczyć i przymknąć oko w pracach budowlanych w tym przy zamontowaniu okien ale bez przesady.
W to co mówią klienci wysłuchuję i mam do tego dystans - ale inaczej jest ja jestem na "wizji lokalnej" i widzę dzieło, słucham i rozmawiam. I co jak klient pyta czy OK. to mam potwierdzić robiąc z siebie idiotę :?: Sam bym nie chciał aby ktoś mnie wydymał w innych dziedzinach i czynię to samo w swojej.
Jak mało Ciebie interesują "moje lokalne zatargi" to po co się udzielasz :?:
Solidarność w tej branży już nie istnieje bo jest pełno dziadostwa dookoła, większość to toleruje i tkwi w tym po uszy.

Skoro kogoś uraziłem swoim podejściem do tematu to sorry - lepiej zająć się kołkami szybkiego mont. i ich zastosowaniem

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz kwie 15, 2012 11:26 am

KubaN weź wrzuć trochę na luz. Masz rację piętnując partactwo!!! Tak trzeba i tak trzymać chciałoby się rzec, ale według mnie nie możesz robić tego w ten sposób. Jeśli już komuś dokładamy, to musimy mieć twarde dowody na to kto, co i dlaczego źle zrobił, a przede wszystkim powinniśmy to robić z otwartą przyłbicą, podpisując się imieniem i nazwiskiem. Zdarzało mi się puknąć w taką, czy inną firmę, ale zawsze otwarcie, nigdy zza węgła i anonimowo. Te mądrzejsze skorzystały z okazji i poprawiły to i owo, te mniej po prostu się obraziły, (niektórym po czasie mija, bo się przekonują, że nie każde krytyczne spojrzenie ma na celu li tylko dokopać konkurencji na zlecenie konkurencji :D ). Z faktami się nie dyskutuje i tyle. Jeśli coś poszło nie tak, (a zawsze i każdemu może), to lepiej z tego wyciągać wnioski eliminując niedociągnięcia niż szukać w tym powodu do swarów i obrazy. Ty ruszyłeś Vetrex, firma zaprzeczyła i ... koniec tematu! Brak materiału zdjęciowego, dokumentów handlowych potwierdzających, że to Ty masz rację. Powstały tylko spory i zostały słowa, a te choć niewiele znaczą, to bolą szczególnie jeśli nieprawdę niosą. Już rzymianie mawiali "Verba volant, scriba manent" - słowa ulatują, pismo pozostaje i mieli rację. Myślę, że sporo tych branżowych animozji bierze się właśnie stąd, że wielu mówi, ale niewielu wie co mówi. Po prostu gadają, ( i piszą), co im ślina na język niesie. To tak samo nieprofesjonalne, jak kwestionowany przez Ciebie montaż. Mój apel: Panowie więcej rozwagi, więcej odwagi i samokrytyki zamiast samouwielbienia, a powoli nawet branża okienna zyska we własnych oczach lepszy designe :D :D :D . O czym jestem przekonany nie od dziś.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » ndz kwie 15, 2012 11:28 am

Szerszel . kto mówi żeby dyblować okna za pomocą kołków szybkiego montażu , tutaj stosuje się spaxy lub dyble stalowe
Kołki Sm stosuje się do przytwierdzenia blach do ściany , a czy są tanie czy nie to nie powód żeby twierdzić stanowczo ze nie nadają zastosowania przy montazu okien
Kołek Sm ma taka sama wytrzymałość jak inny kołek, montuje się go szybciej, nigdy więcej nie wyciąga
ktoś kto rzuca hasła ze kołek Sm jak do doopy i tylko partacze go używają to pierniczy głupoty i się z tym nie zgadzam
nawet w przypadku ścian w ceramiki ( nie wszystkie są z tego materiału ) to nadproże masz z betonu , a po bokach i dół wiercisz w fugi
Ci co tak wyzywają , proszę zrobić doświadczenie , jaką trzeba przyłożyć siłę statyczną żeby taki kołek zerwać , na moje oko z 50-60 kg wytrzyma ( nawet kołek 8 x 60 )
wiec mocując po 1 kołku na blachę przy O34 mamy 13 x 50 kg czyli 650 kr ( tyle co maluch )

Wiercąc bezpośrednio w ceramikę niejednokrotnie jest to fizycznie niemożliwe ( chyba że bez udaru-taką jakość mają teraz pustaki ) trzeba by chyba zastosować kotwy chemiczne żeby mieć 100 % pewności o ich " trzymaniu "

Moje pierniczenie to sprzeciw przeciwko górnolotnym hasłom o perfekcyjnym montażu i kosmicznych technologiach

Kuba jak chcesz to daj mi karton , montażyści się ucieszą , a jak już jesteś takim perfekcyjnym monterem stolarki , to powiedz jakie wzmocnienie na Schuco stosuje EC w balkonie powiedzmy 177 x 232 w pierwszej strefie obciążenia wiatrem - podaj nr katalogowy wzmocnienia -chętnie się dowiem czy stosuje się do wytycznych statyki, a czy stosuje inne wzmocnienie w 2 czy 3 strefę ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz kwie 15, 2012 12:19 pm

backspace pisze:KubaN weź wrzuć trochę na luz.
już wrzucam :wink:
dzięki za cenne rady - człowiek uczy się całe życie

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz kwie 15, 2012 12:34 pm

pilsner pisze:Kuba jak chcesz to daj mi karton , montażyści się ucieszą , a jak już jesteś takim perfekcyjnym monterem stolarki , to powiedz jakie wzmocnienie na Schuco stosuje EC w balkonie powiedzmy 177 x 232 w pierwszej strefie obciążenia wiatrem - podaj nr katalogowy wzmocnienia -chętnie się dowiem czy stosuje się do wytycznych statyki, a czy stosuje inne wzmocnienie w 2 czy 3 strefę ?
Kołków SM nie rozdaję na prawo i lewo bo je stosuję tam gdzie się je da zastosować.

Co ma mont. stolarki do wzmocnienia jakie stosuje producent :?:
Pytanie o wzmocnienie trzeba skierować do EC bo to oni produkują okna - ja odbierając gotowy produkt w określonych gabarytach nie wnikam jaka jest tam wstawiona stal. Ufam producentowi, że robi to rzetelnie.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » ndz kwie 15, 2012 12:45 pm

Kuba N. pisze:jak chcesz to mogę dać do okna - gratis razem z kotwami
tym się sugerowałem ,

kiedyś towarzysz Stalin mówił , ze kontrola najwyższa formą zaufania -tu miał racje :mrgreen: , Ty wprowadzasz produkt do sprzedażny , a Twój dostawca robi to co chce ( w sumie nie tylko on, praktycznie wszyscy )

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz kwie 15, 2012 12:54 pm

do okna dam gratis

nie mów, że wszyscy bo nie masz dowodów :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » ndz kwie 15, 2012 4:12 pm

No i znowu Backspace mówi najmądrzej..
pocieszam się że to przychodzi z wiekiem, a więc jeszcze przede mną.
Tak, też jestem zdania że z partactwem trzeba walczyć, ale.. no wypada robić to albo z gracją, albo z twardymi dowodami (bo tylko nimi obronisz się w sądzie).

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn kwie 16, 2012 11:41 am

Kuba napisał :

właśnie widziałem zamontowane okna VETREXu VS70 przez ich dealera z Piotrkowa Tryb. w kolorze antracyt obustronnie
co do zamontowania to masakra - np. luz na piankę w dolnej poziomej części okna to 1-2mm i to w nasłonecznieniu
co do okien to z daleka OK. ale z bliska to wykończenie w narożnikach zgrzewów daje mało estetyczne a no i żaden zgrzew po przefrezowaniu nie pomalowany - wcisnęli kit klientowi, że taki materiał z Niemcowa przyjechał i to tak ma być
Tak na marginesie - klient to mój kolega dlatego jestem dobrze zorientowany w temacie.
odpowiedż "

Pozdrawiam
Krzysztof Michalak
kuba:
"komarko rozsadza to mnie po cebuli i po grochu"
To może pojedz cebuli,grochu i zwyczajnie napisz :
"Przepraszam firmę Vetrex za niesłuszne pomówienia na forum - Kuba"
Kuba bądź mężczyzną :D

alvaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alvaro » pn kwie 16, 2012 5:48 pm

Kolega komarko1 to pewnie sam Vetrex-a klientom żeni, więc nie bardzo jest tutaj obiektywny :wink:

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn kwie 16, 2012 9:13 pm

Ale co ma tu do rzeczy obiektywizm ? Kuba N. strzelił kwiatka krytykując z pełną świadomością okna Vetrex za niechlujne zgrzewy (które to nie były oknami Vetrexu), wystarczyło powiedzieć przepraszam mój bląd czy coś w tym stylu... swój błąd sprytnie przykrył dalszym piętnowaniem patractwa montarzowego, może należy zadać sobie pytanie kto w tkaiej sytuacji jest jednak partaczem ?

ps i nie mam okien Vetrex w ofercie ale m.in. przez ten temat mocno przyglądnąłem się ich ofercie :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 16, 2012 10:09 pm

Vetrex - czy to możliwe ?

Ja tak z innej beczki troszeczkę, okazało się, że dystrybutor Vetrexu sprzedaje bądź co bądź - zbliżony do waszego produkt, korzystając być może z waszej wystawki i waszym materiałów promocyjnych. Do całego zamieszania przyczynił się fakt sprzedaży "spod lady"... :?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn kwie 16, 2012 10:42 pm

" bo oliwa sprawiedliwa i na wierchu popływa "

... może jeszcze wypłynie czy klient zamawiał " okna veka " czy Vetrex :D

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt kwie 17, 2012 9:49 am

Alvaro - oprócz Vetrexa sprzedaję i inne profile. Przy podpisywaniu umowy oficjalnie to uzgodniliśmy.To się nazywa lojalne postępowanie w biznesie.
Natomiast tutaj mamy do czynienia z pomówieniem (niesłusznym) na forum publicznym. takie coś jest karalne (nie wspomnę o etyce)

alvaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alvaro » wt kwie 17, 2012 7:48 pm

to Vetrex to jest profil pvc? kurde balans to nawet nie wiedziałem, człowiek całe życie się czegoś nowego uczy, a podobno i tak głupi umiera :D

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » czw kwie 19, 2012 8:59 pm

Ta branża jest chora. Toleruje partactwo. Zaniżanie cen skłania do partactwa i jest nieodzownym elementem tej machiny. Głośno się o tym nie mówi, wszyscy starają się wszystko przemilczeć bo muszą oszczędzać. Jak inaczej zwalczać dziadostwo jak głośno się o tym nie powie :?: Może iść i donosić - pytanie tylko gdzie :?:
Nie ma jak przyznawanie nagród, medali, dyplomów, wyróżnień dziadostwu jakiego pełno.
meraś ma rację nie ma jak jechać na czyjejś marce i nie ma jak etyka w biznesie :lol: :lol: :lol:
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn kwie 23, 2012 2:19 pm

a przeprosin nie ma

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » pn kwie 23, 2012 3:34 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Ta branża jest chora. Toleruje partactwo. Zaniżanie cen skłania do partactwa i jest nieodzownym elementem tej machiny. Głośno się o tym nie mówi, wszyscy starają się wszystko przemilczeć bo muszą oszczędzać. Jak inaczej zwalczać dziadostwo jak głośno się o tym nie powie :?: Może iść i donosić - pytanie tylko gdzie :?:
Nie ma jak przyznawanie nagród, medali, dyplomów, wyróżnień dziadostwu jakiego pełno.
meraś ma rację nie ma jak jechać na czyjejś marce i nie ma jak etyka w biznesie :lol: :lol: :lol:
Tu sie liczy kasa, kasa i jeszcze raz kasa,
Wygrywa ten co bardziej kłamie , ściemnia i goli ciemnych klientów.
Pogromco , jak tego nie zrozumiesz to przegrasz w walce o $
Nie ma zasad i nie będzie

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » pn kwie 23, 2012 5:21 pm

A czy czasem Kuba N nie był kiedyś związany z firmą z Piotrkowa, i czy czasem nie jest zły bo stracił klienta o którym mowa na rzecz tej firmy?
Złość czasem zaślepia, i człowiek przestaje myśleć racjonalnie...
Szkoda tylko że wciągacie w te rozgrywki bogu ducha winny Vetrex.
Należą się przeprosiny i wyjaśnienie, ja z nimi współpracuję i takie przedstawianie faktów godzi również w moją firmę , a tego sobie nie życzę.
Pozdrawiam

alvaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alvaro » wt kwie 24, 2012 7:10 pm

komarko1 pisze:a przeprosin nie ma

to Kolega komarko1 już "nie kocha" firmy Eko-Okna tylko zmienił orientację na Vetrex? Mati będzie załamany jak się o tym dowie :lol:

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt kwie 24, 2012 9:33 pm

Z drugiej strony dziwna trochę ta cisza Kuby N. na forum udzielam się stosunkowo od niedawna ale przeglądam je dobre kilka lat i rzadko kiedy tak długo Kuba N. się nie udziela.

Może dostał jakieś pismo od prawników Vetrexu i modeluje sprostowanie :)

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » czw kwie 26, 2012 12:02 am

....może przestraszył się konfrontacji..??
Ten temat bardzo mnie zaintrygował w międzyczasie pogadałem z przedstawicielem Vetrex. Informacje jakie uzyskałem podważają wypowiedzi Kuby.N a do tego wskazują na zagrywkę poniżej pasa z jego strony. Jak wcześniej pisałem takie wypowiedzi również godzą w moją firmę.
Kuba. N. na L-4..?? Czy wolisz konfrontację?
Pozdrawiam
partner Vetrex

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 26, 2012 2:20 pm

Informacje jakie uzyskałeś...hmm.. a jakich informacji się spodziewałeś ?
Myślałeś, że pracownik firmy będzie się samobiczował w oczach swojego partnera ( czyli Ciebie ) ? 8)

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”