Okna Schuco-podobno pracują w jedną stronę ?

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Okna Schuco-podobno pracują w jedną stronę ?

Post autor: semper_idem » czw kwie 05, 2012 11:00 pm

Witam serdecznie wszystkich.
Zwracam się do Państwa jako ekspertów z serdeczna prośbą o ocenę jakości montażu mojego okna bo mam co do niego pewne wątpliwości. Zacznę od początku. Ponad pół roku temu zamówiłem okno Schuco Cava CT-70 podobno dobrego producenta wraz z montażem warstwowym u jednego z lokalnych sprzedawców w/w firmy. Do tego jako moją fanaberie okucie activPILOT SELECT. Pominę na razie co przeżyłem przy pierwszym montażu bo nie chcę rozdrapywać świeżych ran. Później się odbył poprawkowy montaż i takie są tego efekty ! Proszę o Państwa opinie na jego temat oraz odpowiedzenie mi na pytanie. Czy to prawda, że okno " pracuje w jedną stronę " Tak przynajmniej twierdził guru firmy, która montowała moje okno kiedy pokazałem jemu, że rama okna dotyka do węglarka. Nie chce wyjść na upierdliwego klienta, który czepia się drobiazgów i nie chce firmie zapłacić za rzetelnie wykonaną robotę. Wprawdzie otrzymałem już pismo od firmy z zapewnieniami, że wszystko jest dobrze, że luzy dylatacyjne wynoszące 5mm. są wystarczające i nie mają żadnego wpływu na jego prawidłowe funkcjonowanie, ale ja wciąż jestem nieprzekonany. Proszę pomóżcie mi wyrobić sobie jednoznaczną opinię o jakości tego montażu.
Załączniki
DSCN0813.JPG
DSCN0585.JPG
DSCN0574.JPG
DSCN0554.JPG
DSCN0479.JPG
DSCN0400.JPG
S1051418.JPG
S1051406.JPG
DSCN0379.JPG
DSCN0392.JPG

oknoAD

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Re: Okna Schuco-podobno pracują w jedną stronę ?

Post autor: krzysztofp » pt kwie 06, 2012 12:51 am

Szanowny Panie.

Załączony materiał pozwala ocenić tylko :

1/ dobór wymiarów stolarki do otworów - z zamieszczonych fotografii wynika, że szczeliny dylatacyjne są mniejsze niż zalecane,
co może (ale nie musi) powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu skrzydeł

2/ brak wiedzy w zakresie technologii i wykonawstwa tzw. "ciepłego montażu" i wyjątkową niechlujność widać na każdym zdjęciu,
a to nie napawa optymizmem co do innych aspektów poprawnego montażu.

Na Pana miejscu zażądał bym co najmniej zdemontowania i ponownego - poprawnego - zamontowania okien.

Choć prawdę mówiąc jakoś trudno mi uwierzyć, że ta ekipa to potrafi.

Ps.

Zapraszam kolegów aktywnych w temacie "Rzeczoznawca d/s stolarki budowlanej Warszawa" do wyrażenia swoich opinii.

Pozdrawiam

Krzysztof

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt kwie 06, 2012 9:57 am

jak bym wypił 0,5 lita gorzałki to bym lepiej zrobił :lol: :lol: :lol:
a tak na poważnie to weź Pan KAŁACHA i ich wszystkich tam rozstrzelaj dziadostwo piepsz..e - wykonanie niedopuszczalne i tyle. a takie firmy powinno się likwidować.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt kwie 06, 2012 10:23 am

Dlatego kiedyś napisałem na tym formum że nienawidzę określenia " ciepły montaż " - na pianę paskudzą ale z foliami to już masakra :shock: Zbyt małe luzy montażowe i elementarny brak wiedzy o zasadach klejenia folii , pocięte folie nie zabezpieczą przed wilgocią , nieprawidłowo zawinięte narożą no i dlaczego folia a nie taśma rozprężna ? Kuba N. dobrze radzi !!

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » pt kwie 06, 2012 11:14 am

Wiem, że Kuba N dobrze radzi, ale chwilowo kałacha oddałem do serwisu i dup... blada. Tak naprawdę to szkoda mi okna, niby porządne, a po montażu przez tych specjalistów funkcjonuje jak Dobro coś tam :D Szkoda, że umiejętności pracowników nie dorównują ich tupetowi, przysyłać mi pismo, że wszystko jest dobrze z tym oknem ... to się ociera o prokuraturę :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn kwie 09, 2012 9:05 pm

A ja z tych zdjęć nie wnioskuję nic. Poza ogólnym - brzydkim widokiem.
Nic nie wiecie, a już wydajecie sądy. Ani jakie były węgarki zewnętrzne (jeśli były, to wypadało się pokusić o taśmy), ani jak bardzo krzywa jest ściana. Zbyt odważni jesteście w swoich osądach, a pamiętajcie, że jutro tu mogą się ukazać zdjęcia z WASZEGO nie dość perfekcyjnego montażu.
Ten użytkownik już chyba na każdym forum założył podobny wątek - szanowny Panie, z takimi rzeczami idzie się do rzeczoznawcy, a nie na fora! bo poza psuciem sobie humoru wiele nie uzyskasz.

oknoAD

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » wt kwie 10, 2012 11:19 am

Na wstepie , to nie ja montowałem , :) , nie bronie montażystów
Kolego Fin wyraził jedyne słuszne uwagi w zakresie tych zdjęć - na nich praktycznie nic nie widać , a Panowie wydajecie wyroki z znawstwem rzeczoznawcy z 50 letnim doświadczeniem oraz SZKLANĄ kulą
Faktem jest , że nie powinni nacinać folii ( zdj nr 10 ) -do poprawki
luz przy białym oknie na stronie północnej ( możliwe - nie wiemy ) w granicy 5-7 mm to nie taka tragedia-ważne ,żeby pianka była dobrze wciśnięta
Fakt , niechlujnie , bez przyłożenia się , ale nic więcej nie da się powiedzieć i nie można mówić

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt kwie 10, 2012 4:31 pm

Zdjęcia może nie są najwyższej jakości ale widać wystarczająco dużo :D naciete i zasupłane folie w narożach wdać , paropszepuszczalną od strony parapetu zewnętrznego też , czy aby nie powinna być paroszczelna od wewnątrz i taśmy od wegarka , jaką funkcję spełni otynkowana paropszepuszczlana ?
Luży montażowe podał autor postu , nawet jeżeli to jest strona północna jak piszesz kolego pilsner i okno nie będzie " pracowało " to jest mała szansa że piana wypełni równo całą szerokość ramy okna , szczególnie że piankujesz tylko od wewnątrz. Na innych fotkach widzę nowy sposób podmurówki :D całkiem wyraźnie :D też bardzo nowatorski i staranny :D

Nie wiem czy zrobione fotki były po pierwszym montażu czy po poprawkach ale jeżeli po to .. brak słów.
Zakładający ten post zapomniał napisać jaki byl koszt robocizny bo chyba nie był GRATIS , w końcu " ciepły " i to prawda że nawet najlepszym się zdaży coś wywinąć ale takiej kumulacji dawno nie oglądałem.

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » ndz maja 06, 2012 11:20 pm

Faktycznie, zapomniałem podać kilka szczegółów.
1. Zdjęcia przedstawiają obraz jakości montażu już po poprawkach ! Za pierwszym razem to dopiero był ... Meksyk :D 2. Koszty takiego montażu to 500zł bez obróbek tynkarskich.
3. Okno jest ustawione w kierunku południowo-zachodnim, ale pierwsze słyszę, żeby kierunek ustawienia okna miał jakieś znaczenie ? Instrukcja zarówno producenta jak i ITB nie wspominają o tym, ani słowa. Okno ma ponad 3m długości, to jaki powinien w takim przypadku wynosić prawidłowy luz ?
4. Kol. Finlandia masz rację tylko w jednym. zamieściłem te zdjęcia chyba na każdym forum, a jeśli nie to jeszcze zamieszczę. Może Ty rzeczywiście nie widzisz wszechobecnego partactwa na moich zdjęciach, a może nie stać Cię na zwykły obiektywizm ? Podejrzewam, że doskonale wiesz jakiego producenta jest to okno, a to jest całe clue sprawy. To jego kompletna kompromitacja w konfrontacji z tym co wypisuje na swojej stronie internetowej. Liczę, że Ty montujesz okna tego producenta jednak z nieco większą starannością ! Już nie wspomnę o fachowości bo chyba próżno by szukać większych dyletantów niż ja trafiłem w Ksawerowie ( panowie nawet nie wiedzieli nawet jak przyklejać taśmę czy folię ! Jesteście w stanie w to uwierzyć ? A to tylko wierzchołek góry, było tych akcji dużo więcej :lol:
5.Przedstawiciel producenta mnie przeprasza za zaistniała sytuację ( ładny gest, choć tyle mi po jego przeprosinach co umarłemu po kadzidle.
6. Firma Debastor, która prowadziła u mnie ćwiczenia praktyczne z montażu warstwowego, uważa montaż ten za zupełnie prawidłowy ! Mało tego, dopomina się zapłaty za niego, choć porzuciła go, nie wywiązując się w całości z umowy !
7. Parafrazując słowa z kultowego Misia ... "Okiennym partaczom mówię zdecydowanie NIE" !
8. Na YT zamieściłem filmik z dokonań tej legendarnej firmy, która "trzepie" domki w Schuco od ponad 10-ciu lat ( podobno ? )
9. Polska to jednak dziki kraj ( bez urazy panowie, wiecie co mam na myśli )
Załączniki
DSCN0799.JPG
Do tej pory fachowcy z Debastora nie wiedzą, że drzwi balkonowe też się uszczelnia w progu

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt maja 08, 2012 10:28 am

Z jednym się zgodzę:
- wiele ekip montażowych ma nikłe pojęcie o prawidłowym, kompletnym montażu. Za to tanio liczą..
Jest taka prawdłowość - im więcej wiem, tym bardziej jestem niezadowolony.
Nie wiem którą firmę masz na myśli - mogę się domyślać, mam dwa typy. Sprzedawcy który Tobie wstawił okna też nie znam.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt maja 08, 2012 10:34 am

Ps. i jeszcze jedno:
fotka ze wskazaniem poziomicy nic mi nie mówi. Mój montażysta ma od paru lat Solę i właśnie mi pokazał, że jej oczko zaczęło szwankować. Może o pół milimetra na 2m (ciagle jest w okolicy środka) ale się "rozregulowało". Takich "czerwonych" poziomic używam wyłącznie do wstępnych pomiarów skrzydeł.,

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » czw maja 10, 2012 10:49 pm

Kol. Finlandia nie szalej. 500zł za montaż bez obróbek tynkarskich zestawu, okna o wymiarach 2000x1430 plus drzwi balkonowe 800x2250 to dla Ciebie mało ? Myślisz, że nie wiem jakie są koszty użytych do tego montażu materiałów ? Jedna pianka, kilkanaście kotew i parę metrów taśmy i folii - 70zł optymistycznie, 100zł maksymalnie jak dla mnie. Popraw mnie jak się mylę. To za pozostałe 400zł nie można się przyłożyć by mieć spokój, a klient był zadowolony ? Zwykła przyzwoitość nakazuje nie brać się za rzeczy, o których nie ma się pojęcia. Dlatego jestem taki [...] bo okienko jest producenta, który tyle pisze jak to on ciężko nie szkoli swoich partnerów. I co się okazuje, to zwykła ściema, którą kto wie czy nie zgłoszę do Rzecznika. W kwestii wskazań poziomicy to jestem spokojny. sprawdzałem na kilku, wynik był podobny. Wprawdzie żadna nie była firmy Sola, ale nawet i ona nie pokaże, że jest dobrze. Ten element ma tylko 80cm szerokości bo to są drzwi balkonowe. Zmartwię cię również tym, że wpadłem ostatnio na pomysł i wysłałem swoje zdjęcia do Illbruca z prośbą o ocenę montażu. Reakcja ich była błyskawiczna, na drugi dzień dostałem od nich e-mail z prośbą o kontakt. Zdjęcia, na których ty nic nie widziałeś były wystarczająco czytelne dla nich. Na razie więcej szczegółów nie mogę podać, ale sprawa jest rozwojowa. Na koniec moja prośba o ocenę dość nietypowej sytuacji. Zwykle to montażyści montują okna na niewystarczającą ilość kotew. U mnie przynajmniej na jednym boku okna sprawa wygląda inaczej. Mam kotwy co 25-30cm, a to też podobno jest błąd?
Załączniki
DSCN1765.JPG
DSCN1764.JPG

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » pt maja 11, 2012 3:07 pm

P.S.

Zapomniałem się was spytać o te nieszczęsne luzy. ile w końcu powinny u mnie wynosić tak w granicach przyzwoitości bym mógł spać spokojnie i nie obawiać się, że coś się stanie z oknem ? Na razie po zimie "walczę" najbardziej z drzwiami balkonowymi, albo się opuściły, albo co ... ?

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » wt maja 15, 2012 2:39 am

Przynudzasz kolego i w/g mnie to jest twoim istotnym problemem a nie twój balkon czy twoje okna.Twoim problemem jestes ty i twoje żale do wszystkich i zarazem do nikogo na tym forum .Zbastuj .Dobrze radze.

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » wt maja 22, 2012 6:51 pm

te okna na fotkach powyzej to jakis skrajny idiota i partacz montowal - do poprawki

semper_idem
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: semper_idem » ndz cze 10, 2012 5:22 pm

Do Monter 17.
Ty się chłopie nie baw w psychoanalityka, a z swoimi radami to ... na senior.pl Jak chcesz tu zabłysnąć swoją wiedzą przed laikiem to napisz, w którą stronę pracują okna ?

przemek8511
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemek8511 » ndz lis 11, 2012 2:30 pm

Następny który zamieszcza filmiki opisy itd a na poziomice go nie stać Na szczescie w chwili obecnej jest to dosc mocno karalne kolego. Pełno takich zenujacych wpisów a necie, ale można to usunąć i zadać odszkodowania. I nie jest to dużym problemem. A już najlepsi są fachowcy którzy coś na tych zdjęciach widza po za poziomica za 10 zł

Spec_nS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Spec_nS » pn lis 12, 2012 11:45 am

Witam.
Z tego co można zobaczyć na tych zdjęciach to nie trafił pan na fachowca a pewnie na "autoryzowanego" przedstawiciela z "fachowcami" z Urzędu Pracy.
Te firmy zawsze wyznają zasadę: zamontuj , weź kasę, podpisz protokół odbioru i teraz pocałuj mnie w du..e.
Przy montażu warstwowym stosuje się do uszczelniania taśmę rozprężną , a nie piankę montażową ( tzw. montaż suchy ).
Klejenie bloczków gazobetonowych na piance również wygląda na "fachową" robotę.
Luzy dylatacyjne po 5 mm na stronę niekoniecznie muszą negatywnie wpływać na funkcjonowanie stolarki, chyba że zestaw balkonowy jest szerszy niż 5 metrów.
Widać ze bacznie pan czuwał nad montażem skoro kotwy są zamontowane co 25 centymetrów, ale czy tak powyginane będą spełniać swoje zadanie w przypadku napierania mocniejszego wiatru na te okno? Można mieć obawy.
Ale jak Firma to fachowcy, faktura i gwarancja... masz pan teraz swoje gwarancje.

Życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia przy takich remontach.
--------
montaż okna drzwi bramy panele nowy sącz

http://specns.manifo.com/

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”