okno dźwiękochłonne

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
mieszkanie64
Czytelnik
Czytelnik

okno dźwiękochłonne

Post autor: mieszkanie64 » czw maja 03, 2012 12:37 pm

Witam wszystkich. proszę o pomoc w doborze oka (profilu) z wkładem szybowym dźwiękochłonnym. Zakupiłem mieszkanie którego okna oddalone są około 10-15 metrów od jezdni. Zamontowane okna (sztuk 2 Wymiar 1170x1450+ balkonowe 860 x 2180)3-komorowe z wkładem 4/16/4 - nie wyciszają w dostatecznym stopniu, szczególnie hałas komunikacji miejskiej (autobusy ) - przystanek oddalony 40 metrów. Byłam w kilku salonach ( w jednym zaproponowano wkład szybowy 2-komorowy 6/14/4/14/6 - ale sprzedawca nie umie podać współczynników Rw, Ctr.) . Jaki wkład szybowy byłby zdolny wyciszyć hałas (???)
Ola

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: okno dźwiękochłonne

Post autor: komarko1 » pt maja 04, 2012 2:03 pm

Żaden.
Wprawdzie zastosowanie szyb o różnej grubości w pakiecie + ewentualnie roleta zewnętrzna trochę pomogą ale... hałas jest też przenoszony przez ściany budynku.
Natomiast jak podałem wcześniej np pakiet szybowy 4/14/6 + roleta zewnętrzna wytłumi najmniej kosztownie to co ma wytłumić. Reszta w rękach laryngologa

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt maja 04, 2012 4:17 pm

W Twoim wypadku proponuję założyć rolety zewnętrzne - efekt lepszy,a cenowo chyba też. Pamiętaj że tak naprawdę potężne pasmo dźwięku jest przenoszone przez ściany więc hałasu nie wyeliminujesz

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz maja 06, 2012 10:52 pm

Pytanie czy chcesz wymienić okna czy tylko szyby do istniejących okien.
Bo jak same szyby do 3 komorówki to lipa.
Jak okna to można dać szyby dźwiękochłonne nawet 51dB - lecz to kosztuje sporo (51dB to max w mojej ofercie). Inną sprawą jest przenoszenie dźwięku przez ściany itd.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn maja 07, 2012 7:03 pm

mieszkanie64, Ty lepiej tego nie czytaj, bo coś mi się wydaje, że ślepi, kulawego do dźwiękochłonności prowadzą. A Panów ekspertów najlepszych pytam, co Wy gadacie o izolacyjności akustycznej okna jak nawet nie wiadomo jaki jest poziom hałasu obciążającego? Co ma do izolacyjności akustycznej okna przenoszenie dźwięków przez ściany? Zostawcie już te szyby w spokoju, to tylko jedna z dróg przenikania hałasu do pomieszczeń. Są inne trudniejsze do opanowania, a pod kontrolą muszą być wszystkie, bo jeden słaby punkt zniweczy całą skuteczność tych cudownych szyb. Panowie, krótko mówiąc Wasze rady to raczej takie pierdzielenie o Szopenie w ciemno niż pokaz profesjonalizmu :-). Na tym etapie całość Waszych porad zamyka się w prostym równaniu Lobc - Lwym = RA2 okna. :D

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » pn maja 07, 2012 7:12 pm

mieszkanie64 pisze: Byłam w kilku salonach ( w jednym zaproponowano wkład szybowy 2-komorowy 6/14/4/14/6 - ale sprzedawca nie umie podać współczynników Rw, Ctr.)
.

Czyli norma. Dzielnych i mądrych mamy sprzedawców w salonach :D
mieszkanie64 pisze:Jaki wkład szybowy byłby zdolny wyciszyć hałas (???)
Żaden :( póki na tym etapie poszukiwań nie rozwiążesz następującego równania Lobc - Lwym = RA2okna.

Szyba to tylko jedna z dróg przenikania hałasu, daj sobie spokój z gadaniem w salonach o szybach, bo to ze ślepym o kolorach prędzej. Twoje zadanie to znaleźć okno, które spełni warunek równania :D. Wtedy to ma sens. Sama szyba, to nico.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”