Drutex prośba o opinie

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
narcyzaem
Czytelnik
Czytelnik

Drutex prośba o opinie

Post autor: narcyzaem » pn cze 04, 2012 12:08 pm

Witam, musze w końcu zamontować okna do domu, zastanawiam się nad firmą Drutex, czy ktoś korzystał z ich usług?

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Re: Drutex prośba o opinie

Post autor: klajster » pn cze 04, 2012 3:24 pm

nie

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn cze 04, 2012 3:55 pm

Myślę, że w opinii 95 % użytkowników powinnaś się zastanowić nad inna opcją. jest trochę informacji na ten temat na forum ( powyżej jest takie okienko w które można wpisać szukaną frazę ).

Pozdrawiam!
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

romanb
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: romanb » pn cze 25, 2012 10:41 pm

Zdecydowanie odradzam.
Powodów jest kilka. Firma i jej wyroby kojarzą się z kompleksową usługą. Mam tu na myśli okna oraz ich montaż i nie ma znaczenia, że montażem zajmują się podwykonawcy. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że w salonie będzie nas cieszyło okno o dobrych parametrach, które jednocześnie, swoją krzywizną, będzie nas odstraszało.
Doświadczyłem ostatnio ignorancji ekipy montującej okienko, totalnego bałaganiarstwa, zdemolowania ścian i pomieszczenia, a co najgorsze zamontowania okna z prawie dwucentymetrową różnicą w każdej płaszczyźnie - wszędzie, gdzie to było możliwe. Konsekwencją tych prac, było osadzenie parapetu, którego jeden koniec wystawał od ściany na 1,5 cm, a drugi był z nią zlicowany.
Pięciokrotnie prosiłem o odniesienie się do błędów montażu - NIC. Napisałem pismo z reklamacją - NIC. Wysłałem dwukrotnie wiadomość do siedziby w Bytowie - NIC. Rozmawiałem z dyrektorem od spraw technicznych, czy sprzedaży - był zajęty, bo na bankiecie przyjmował akurat delegację z Włoch bodajże.
Po przesłaniu oczekiwanych dokumentów - protokołu odbioru, na którym odnotowałem różnicę w osadzeniu parapetu, szanowny pan dyrektor więcej się nie odezwał - mimo, że obiecał.
Pismo, jakie w końcu otrzymałem od słupskiego przedstawiciela - po 40 dniach od montażu, jest tak beznadziejnie nielogiczne, że powala swoją głupotą. M. in. tłumaczą się tym, że parapet został źle wymierzony - oczywiście nie przez ich ekipę, a skoro tak, to został źle zamontowany - innej możliwości nie było, a poza tym zrobiono to gratis, bo umowa tego nie przewidywała.
Nikt nie mógł zrozumieć, że skoro parapet był "źle wymierzony", nie trzeba było go montować. Poza tym można było okno przesunąć w stronę pomieszczenia o 1 cm, skoro parapet był zbyt płytki - takie rozumowanie było zbyt trudne dla wykonawcy i jak widać po odpowiedzi, również dla przedstawiciela firmy DRUTEX.

Dużo by pisać - totalna BEZNADZIEJA. Okno zdemontowała inna ekipa, osadziła poprawnie, zachowując wszelkie wymiary i nie było problemu z licowaniem do zewnętrznej, czy wewnętrznej ściany. Swój epilog sprawa pewnie znajdzie w sądzie, bo z ceny za okno odjąłem rachunek za demontaż i poprawny montaż okna.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt cze 26, 2012 4:24 pm

To teraz w drugą stronę, dlaczego wybrałeś tą firmę ? pewno byli najtansii lub jedni z tańszych...

Poraz kolejny napiszę złotą myśl z naszej brańzy drogi kliencie (i potencjalny klienci) ! Jeżeli chcesz dobrze i tanio to przygotuj się, że jedna oferta będzia na tanio, druga na dobrze. W 99 % przypadków nie będzie to podogodzone na jednej ofercie :).

Awatar użytkownika
sheryl
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sheryl » wt wrz 04, 2012 11:31 am

A dlaczego ktoś wybiera jedną firmę a nie drugą? zadziałała reklama bądź opinie znajomych... Moi znajomi dali się nabrać na reklamę i teraz żałują. ;/ Niestety, nie można wierzyć reklamom. U mnie Drutex odpada.
“Certain things in life simply have to be experienced - and never explained. Love is such a thing.”

oknoAD

Paprocki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Paprocki » sob wrz 22, 2012 11:13 am

Drutex średnio, jest wiele lepszych firm. Nie ma co dać się nabić w butelkę na reklamach. Popytaj lepiej znajomych, to jest zawsze najlepsze.
inż. Wiesław Paprocki

Pasjonat techniki, wróg tandety

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » wt lis 27, 2012 12:00 pm

My mamy od nich oka,mieszkamy na skarpie gdzie strasznie wieje,okna sprawdzaja sie,panowie włożyli tez pod parapet podwójną piankę żeby było ciszej,na prawdę fachowcy godni polecenia,wszystko mozna z nimi spokojnie obgadać.

mariusz791
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mariusz791 » czw lis 29, 2012 1:42 pm

Słyszałem,że tak właśnie robią niektórzy spece,sam się z tym kiedyś spotkałem.Jednak firma Drutex pod parapet używała chyba kiedyś taśm butylowych,a teraz nie wiem,ale firmę mogę polecić nie miałem z nimi żadnych problemów,czy nieprzyjemności.

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » wt sty 08, 2013 11:02 am

To zastanawiające, że z jednej strony firma otrzymuje jakieś tam nagrody, a z drugiej strony opinie bywają mało przychylne. Ja osobiście jestem średnio zadowolony, ale szwagier budowlaniec twierdzi, że to wina źle zamontowanych okien.

Timber
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: Timber » wt sty 08, 2013 11:57 am

romanb pisze:Zdecydowanie odradzam.
Powodów jest kilka. Firma i jej wyroby kojarzą się z kompleksową usługą. Mam tu na myśli okna oraz ich montaż i nie ma znaczenia, że montażem zajmują się podwykonawcy. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że w salonie będzie nas cieszyło okno o dobrych parametrach, które jednocześnie, swoją krzywizną, będzie nas odstraszało.
Doświadczyłem ostatnio ignorancji ekipy montującej okienko, totalnego bałaganiarstwa, zdemolowania ścian i pomieszczenia, a co najgorsze zamontowania okna z prawie dwucentymetrową różnicą w każdej płaszczyźnie - wszędzie, gdzie to było możliwe. Konsekwencją tych prac, było osadzenie parapetu, którego jeden koniec wystawał od ściany na 1,5 cm, a drugi był z nią zlicowany.
Pięciokrotnie prosiłem o odniesienie się do błędów montażu - NIC. Napisałem pismo z reklamacją - NIC. Wysłałem dwukrotnie wiadomość do siedziby w Bytowie - NIC. Rozmawiałem z dyrektorem od spraw technicznych, czy sprzedaży - był zajęty, bo na bankiecie przyjmował akurat delegację z Włoch bodajże.
Po przesłaniu oczekiwanych dokumentów - protokołu odbioru, na którym odnotowałem różnicę w osadzeniu parapetu, szanowny pan dyrektor więcej się nie odezwał - mimo, że obiecał.
Pismo, jakie w końcu otrzymałem od słupskiego przedstawiciela - po 40 dniach od montażu, jest tak beznadziejnie nielogiczne, że powala swoją głupotą. M. in. tłumaczą się tym, że parapet został źle wymierzony - oczywiście nie przez ich ekipę, a skoro tak, to został źle zamontowany - innej możliwości nie było, a poza tym zrobiono to gratis, bo umowa tego nie przewidywała.
Nikt nie mógł zrozumieć, że skoro parapet był "źle wymierzony", nie trzeba było go montować. Poza tym można było okno przesunąć w stronę pomieszczenia o 1 cm, skoro parapet był zbyt płytki - takie rozumowanie było zbyt trudne dla wykonawcy i jak widać po odpowiedzi, również dla przedstawiciela firmy DRUTEX.

Dużo by pisać - totalna BEZNADZIEJA. Okno zdemontowała inna ekipa, osadziła poprawnie, zachowując wszelkie wymiary i nie było problemu z licowaniem do zewnętrznej, czy wewnętrznej ściany. Swój epilog sprawa pewnie znajdzie w sądzie, bo z ceny za okno odjąłem rachunek za demontaż i poprawny montaż okna.
Pachnie mi to antyreklamą konkurencji, z DRUTEXEM nic nie mam (Produkuję drewno) ale wiem że firma tylko produkuje a nie montuje swoich wyrobów, robią to dilerzy, którzy są osobnymi przedsiębiorcami i to oni ponoszą odpowiedzialność za montaż nie Drutex. Dlatego jest to dla mnie nielogiczne, że Drutex się tłumaczył za źle zamontowany parapet.
Prawdziwa szkoła to warsztat pracy.

Polonez
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Polonez » śr sty 09, 2013 2:42 pm

Strasznie dużo złego czytałem o Drutexie. Czy to prawda, czy po prostu konkurencja działa?

tekch
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tekch » czw sty 10, 2013 12:29 pm

No niestety... Jest to niewygodna konkurencja i jakoś trzeba sobie z tym radzić. Myślisz, że klient przychodząc do punktu który oferuje tylko profile innych dostawców niż Drutex, będzie mówił pozytywnie o tym wyrobie? Ile tutaj jest osób wypowiadających sie, którzy działają w podobny sposób... 95% udanej roboty to montaż... Dużo firm niestety oszczędza na podwykonawcach, bądz ekipach montażowych i potem wychodzą problemy, które nie są w żadnym wypadku winą producenta stolarki...

superokna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: superokna » sob lut 09, 2013 8:13 pm

duże znaczenie ma wykorzystywanie odpowiednich materiałów do montażu okien np. uszczelnienia oraz tynki do wykończenie

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pn lut 11, 2013 2:53 pm

Duże znaczenia owszem ma montaż, ale jeśli bazą do okien jest kiepski i latający jak liście na wietrze IGLO to niestety. Choćby montażyści siedzieli dwa dni przy jednym oknie i kosztowało to 100 zł/mb to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Słaby i miękki profil + kiepskie zgrzewy to największe bolączki okien od drutexu. Okna małych wymiarów ok, ale kiedy do zrobienia jest nawet typowy balkon dwuskrzydłowy to już się zaczynają schody. Faktem jest, że dla klienta okno ma być białe, tanie oraz zamykać się i otwierać. Większość klientów nie drąży dalej. Na szczęście tendencja powoli się zmienia i ludzie zaczynają szukać jakości, nie tylko ceny. W końcu może wszyscy zrozumieją, że okna to inwestycja na kilkadziesiąt lat i nie ma najmniejszego sensu oszczędzać kilku złotych.
Ale jednego można im pozazdrościć - cena na okleinowane okna. Kiedy klient otrzyma ofertę na kolor z IGLO to nikt nie ma szans na przebicie się z jakimkolwiek innym profilem. Ceny są zabójcze. Chyba, że ktoś inny wejdzie też z IGLO i wtedy mamy batalię która kończy się narzutem 20 zł na okno :lol:

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » czw kwie 17, 2014 12:31 pm

Niestety, ale dobrze to kolega Time podsumował. Iglo w kolorze na pierwszy rzut oka robi wrażenie, szczególnie cena, bo na podobnych parametrach nie ma szans dostać czegoś tańszego. Tylko co dalej ? Ano kwestią czasu jest kiedy takie okienko zacznie się kiwac jak pewna ważna persona z tej firmy po spożyciu. To jest dobre okno, ale wstawić i otwierac do mycia raz na pół roku, no raz na Q.

ChrupiącaVeka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ChrupiącaVeka » pn kwie 21, 2014 10:51 am

KARMAZYN pisze:Niestety, ale dobrze to kolega Time podsumował. Iglo w kolorze na pierwszy rzut oka robi wrażenie, szczególnie cena, bo na podobnych parametrach nie ma szans dostać czegoś tańszego. Tylko co dalej ? Ano kwestią czasu jest kiedy takie okienko zacznie się kiwac jak pewna ważna persona z tej firmy po spożyciu. To jest dobre okno, ale wstawić i otwierac do mycia raz na pół roku, no raz na Q.
już sie przestańcie tak nabijac z tego marketingowca drutexu. no chłop wypił, szkoda że cwaniak i wsiadł za kółko, ale każdego szkoda. trzeba było myśleć. a same okna ? jako klient może bym zaryzykował taką ruletkę, ale jako dystrybutor, to kwestia czasu jak Ci jakaś bomba buchnie z klientem, więc dzięki.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » śr kwie 23, 2014 11:03 am

Widzę, że wpis ponad rok temu robiłem, po drodze miałem bliskie spotkanie 3 stopnia z suwanką Drutexu. Zacytuję siebie i tylko to tu zostawie.
Time pisze:Bo nie umieją zrobić suwanki która by chodziła.
Ostatnio miałem klienta który mnie bardzo prosił, żeby naprawić mu suwankę od drutów. 2700 x 2100 czyli mała z dwiema szybami.
Montaż skopany tak, że po jednym dyblu na stronę, góra i dół nic. Udało nam się ją jakoś ustabilizować, ale to btw bo montaż skopał jakiś dealer.
Cuda wianki żeśmy robili z okuciami, żeby zamykała się w miarę normalnie i HIT - brak stali w słupku pionowym :shock:.. Dodam, że profil dwustronny orzech. Klient powiedział, że na wiosnę zamawia nową od nas.

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » czw kwie 24, 2014 8:58 pm

No i jak się skończyła histeria z tym suwakiem ? Klient wziął u Ciebie i wymienił ten drutex ? Swoją drogą napisz, też co montujesz.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt kwie 25, 2014 8:53 am

Skończyło się na tym, że na razie mu ten suwak chodzi. Jest wiosna, może się odezwie, ja nie lubię dzwonić i się przypominać jak telemarketer.
Okna do domków i suwanki przede wszystkim biorę od Amberline Kołobrzeg. Robią na vece. Bardzo dobra jakość okien, bogate wyposażenie w standardzie, można powiedzieć, że to samo co Vetrex. Szkoda tylko, że nie reklamują się za bardzo w Polsce. Na zachodzie (ostatnio Norymberga) robią sobie niezłą reklamę.
Oczywiście mam jeszcze jakieś okna ze średniej półki dla klientów do bloków czy kamienic.

branżownik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: branżownik » wt maja 06, 2014 2:16 pm

KARMAZYN pisze:Niestety, ale dobrze to kolega Time podsumował. Iglo w kolorze na pierwszy rzut oka robi wrażenie, szczególnie cena, bo na podobnych parametrach nie ma szans dostać czegoś tańszego. Tylko co dalej ? ............
Co dalej? Płakać jeżeli nie pozostaje nic innego tylko argumentacja cenowa!
Mi również chce się płakać jak czytam takie wpisy!
Jaka to niby dopłata robi wrażenie? 12% za okleinę zewnętrzną czy 22 % za dwustronną?
Ilu przeliczało te procenty na konkretnie wydane złotówki np. dla takiego O 34 wiedząc, że są to dopłaty niepodlegające rabatom - jak zresztą pozostałe dopłaty w ich cenniku?
Może pomogę: 12% z 697 zł = 83,64 zł netto do dopłaty za zewnętrzny !
A jak to wygląda w większości firm, gdzie dopłata wynosi średnio 20% , ale jest rabatowana np. 45%, nawet dla tej samej ceny wyjściowej O34?
20%*697 zł = 139,40 zł - 45% = 76,67 zł netto do dopłaty za okleinę...
Czy mam przeliczyć nierabatowaną dopłatę 22% za dwustronny, gdzie konkurencja życzy sobie około 38-42 % czy sami to uczynicie?
Zastanawiacie się dlaczego nasza branża jest tak ostrzegana jeżeli głównym argumentem w "negocjacjach" jest cena, a 1/3 nie potrafi jej wyliczyć a kolejna 1/3 zastanawia się jak wyliczyć kwotę netto z kwoty brutto, dlaczego 100 zł + 23% =123 zł, ale 123 zł - 23% nie jest 100 zł?
Płakać trzeba, ale z powodu żałosnej wiedzy sprzedawców, a Drutex?
Wykorzystuje sytuację po mistrzowsku - jak ma barany to je strzyże. :lol:

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » pn cze 16, 2014 11:11 pm

Przykład idzie z góry. Warto przyjrzeć się temu jakie informacje puszczają w branże. Polecam poczytać jakie dane przedstawiają handlowcom, jakie dla ludzi w komunikatach. Szczególnie ciekawy przykład - dane o sprzedaży w kraju i za granicą.
Nadal brakuje klarowności na rynku i choćby przykład wycen jaki podałeś ewidentnie to obrazuje, ale z tym przeliczaniem netto-brutto chyba jednak żartujesz ;)

colsztok
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: colsztok » wt cze 24, 2014 11:27 am

A dojdziesz końca z ich (i nie tylko) marketingowcami ? Jedno myślą, drugie robią, po drodze jeszcze pięć wersji, żeby każdemu zrobić dobrze, a prawda i tak wychodzi na taśmach :D To byłby hit w branży gdyby któregoś z wielkich podsłuchali hahaha

KARMAZYN
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KARMAZYN » czw cze 26, 2014 5:17 pm

No i sobie strzelają takimi babolami w stopę.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lip 09, 2014 5:22 pm

branżownik pisze:
KARMAZYN pisze:Niestety, ale dobrze to kolega Time podsumował. Iglo w kolorze na pierwszy rzut oka robi wrażenie, szczególnie cena, bo na podobnych parametrach nie ma szans dostać czegoś tańszego. Tylko co dalej ? ............
Co dalej? Płakać jeżeli nie pozostaje nic innego tylko argumentacja cenowa!
Mi również chce się płakać jak czytam takie wpisy!
Jaka to niby dopłata robi wrażenie? 12% za okleinę zewnętrzną czy 22 % za dwustronną?
Ilu przeliczało te procenty na konkretnie wydane złotówki np. dla takiego O 34 wiedząc, że są to dopłaty niepodlegające rabatom - jak zresztą pozostałe dopłaty w ich cenniku?
Może pomogę: 12% z 697 zł = 83,64 zł netto do dopłaty za zewnętrzny !
A jak to wygląda w większości firm, gdzie dopłata wynosi średnio 20% , ale jest rabatowana np. 45%, nawet dla tej samej ceny wyjściowej O34?
20%*697 zł = 139,40 zł - 45% = 76,67 zł netto do dopłaty za okleinę...
Czy mam przeliczyć nierabatowaną dopłatę 22% za dwustronny, gdzie konkurencja życzy sobie około 38-42 % czy sami to uczynicie?
Zastanawiacie się dlaczego nasza branża jest tak ostrzegana jeżeli głównym argumentem w "negocjacjach" jest cena, a 1/3 nie potrafi jej wyliczyć a kolejna 1/3 zastanawia się jak wyliczyć kwotę netto z kwoty brutto, dlaczego 100 zł + 23% =123 zł, ale 123 zł - 23% nie jest 100 zł?
Płakać trzeba, ale z powodu żałosnej wiedzy sprzedawców, a Drutex?
Wykorzystuje sytuację po mistrzowsku - jak ma barany to je strzyże. :lol:
Swietne podsumowanie. Szczególnie ostatnie zdanie.

abandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: abandi » czw lip 24, 2014 9:49 am

W życiu bym nie przypuszczał że ta firma taka jest.

Time
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Time » pt lip 25, 2014 12:12 pm

Reklama robi swoje co nie?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt lip 25, 2014 12:48 pm

ostatnio "walczyłem" z Iglo energy 7-komorowym
w szranki wystawiłem Rehaua 86 mm ( również w pakiecie 0,5 )

nietypowo bo kolor bordowy - 1 str.
dostałem od klienta wycenę na tym całym Iglo, i powiem wam, że nie tak strasznie wyszło po mojej stronie - raptem 300 zł drożej ( zlecenie 6 okien + drzwi ) .
mogę również potwierdzić opcje z dopłatą za kolor ( 26% za okleinę 1 str. )

tak , że tego...nie jest źle 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz lip 27, 2014 8:00 pm

właśnie wymieniałem szybę w oknie druteksowskim. musze zaznaczyć - kolor dwustronny. Miękkie PCV jak kupka niemowlaka - okna z najgorszego okresu dobroplastu to jak sztywny pal Azji do wiotkiej trzcinki druteksowskiej.

Zablokowany

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”