Poszukuję pomysłów na ekspozycję - proszę o pomoc !!!

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
samsung
Czytelnik
Czytelnik

Poszukuję pomysłów na ekspozycję - proszę o pomoc !!!

Post autor: samsung » pn sty 07, 2013 1:56 am

Witam, zwracam się z prośbą o podpowiedź na ekspozycje pod Okna ,rolety no i najważniejsze bramy !!!! , Jesli ktoś ma jakieś pomysły w sposobie wykonania wystawek a może posiada jakieś zdjęcie z ciekawy i ładnych rozwiązań proszę o przesyłanie na maila samsungleszek@wp.pl . Wszystkie pomysły mile widziane.

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję pomysłów na ekspozycję - proszę o pomoc !!!

Post autor: finlandia » pn sty 07, 2013 2:39 pm

Kto by się chciał dzielić..
a moze Ty chcesz np. mi pod nosem otworzyć konkurencyjny salon ?
Trochę inaczej sformułuj pytanie, bo ja je odbieram mniej więcej tak: "No!, cieniasy, pokażcie swoje pomysły na ekspozcyje, ja zrobię lepszą! ;)

samsung
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samsung » pn sty 07, 2013 4:28 pm

Witam , dziękuję za odniesienie się do postu, jednak nie chodzi mi o robienie konkurencji komukolwiek , zwracam się o zwyczajną ludzką pomoc , nie wiem kto gdzie i jaki ma salon tym bardziej nie zamierzam robić komuś konkurencji . Jeśli ktoś jeszcze odebrał to w ten sposób , to wyjaśniam że nie było to moim celem , więc nadal proszę o pomoc i pomysły.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt sty 08, 2013 8:39 am

gratruluję znalezienia miasta, gdzie nie ma jeszcze salonu okiennego:)

Wybacz lekko ironiczny ton, ale czy Ty nigdy nie byles/as w innych punktach w swoim lub dalszym wiekszym miescie by zobaczyc co i jak?
Moja propozycja - na koniec stycznia jest Budma - tam zwykle ekspozycje robia firmy i są tam zastosowane dobre, szybkie rozwiazania:)

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt sty 08, 2013 10:01 am

To witamy kolegę. Zastanawia mnie jednak jedno - przy tak doskonałym rozeznaniu rynku,branży,konkurencji itp,(dokonaniu biznesplanu , zakupie narzędzi..) jakie kolega prezentuje dalej kolega chce otwierać salon z bramami garażowymi i oknami ?
Proszę wybaczyć sarkazm ale przeciętne obciażenie nawet małego punktu z oknami to ok 3-5 tys/mc (ZUS,ksiegowa,czynsz,media...)nie licząc wsadu na "wystawkę" przygotoweanie lokalu,reklamę,zakup sprzetu biurowego i podstawowego wyposażenia no i oczywiście DOŚWIADCZENIE I WIEDZA
Chciałbym uniknąc niezdrowej konkurencji ("świeżak " w branży zazwyczaj zaczyna swoją ofertę bardzo dobrymi cenami dla klienta - lecz żle skalkulowanymi kosztami prowadzenia firmy. Kończy to się zazwyczaj tak. 1 miesiąc Klient i "fachowiec" zadowoleni - jeden mało zapłacił,drugi zarobił,konkurencja smutna bo klient uciekł; mija rok: klient smutny bo z okna wieje,musi zapłacić jak za zboże konkurencyjnej firmie za poprawki, konkurencja się cieszy, po taniej firmie ślad zaginął)
Może zacznij od praktyki w dłużej funkcjonującym "salooonie" a potem otwórz własny jak będziesz wiedział gdzie,co i za ile ?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt sty 08, 2013 10:43 am

Daj spokój komarko. Zamiast się żalić, doradzać biznes marchewkowy itp. zajmij się lepiej swoim biznesem, albo zacznij rozważać alternatywny. samsung zapytał o wystawkę a nie o wyliczenie kosztów.

Proponuję ze swojej strony również sprawdzić "rozwiązania targowe". BUDMA - jak najbardziej. Zaczynają się po budmie również targi lokalne. Możesz sprawdzić gdzie masz blisko, obejrzeć, pomacać i takie tam ;) Chyba sporo jest również na stronach internetowych samych sprzedawców 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

oknoAD

Zweistein
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zweistein » wt sty 08, 2013 10:45 am

Nie ma to jak podciąć człowiekowi skrzydła :P Jak się nie przewróci, to się nie nauczy.

samsung
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samsung » wt sty 08, 2013 6:18 pm

Chyba mnie jednak źle zrozumieliście , gdzie ja napisałem że nie mam otwartego punku juz jakiś czas ? Szczerze nie chodzę do konkurencji i ich nie podpatruje bo jest to dla mnie troche głupie i dziecinne , ale jak widać teraz mogę się spodziewać że niektórzy takie pomysły mają :) CHODZENIE PO CUDZYCH SALONACH ..... albo może kogoś wysyłacie ? ehhehe Chodzi mi tylko podpowiedź o fajne wykonanie wystawki ,jakiegoś ciekawego systemu wystawowego :) Woli wyjaśnienia posiadam firmę z oknami ok 3 lat i przyszedł czas na odświeżenie ekspozycji :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » śr sty 30, 2013 11:49 am

samsung pisze:Szczerze nie chodzę do konkurencji i ich nie podpatruje bo jest to dla mnie troche głupie i dziecinne , ale jak widać teraz mogę się spodziewać że niektórzy takie pomysły mają :) CHODZENIE PO CUDZYCH SALONACH ..... albo może kogoś wysyłacie ? ehhehe
Szczerze ? Tylko naiwny i nieświadomy przedsiębiorca tego nie robi !
Rynek trzeba znać, a konkurencję tym bardziej ! Chociażby pod względem obsługi, cen, a kto wie może i czegoś się można nauczyć :wink:

Awatar użytkownika
pomaRANCZA
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pomaRANCZA » pt lut 08, 2013 3:40 pm

Od tego powinno się zaczynać swoje pierwsze kroki w biznesie. Każda książka marketingowa, każda analiza rozpoczyna się od rozeznania rynku... :wink:

AkademiaREHAU
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: AkademiaREHAU » pn mar 04, 2013 12:03 pm

samsung pisze:Szczerze nie chodzę do konkurencji i ich nie podpatruje bo jest to dla mnie troche głupie i dziecinne , ale jak widać teraz mogę się spodziewać że niektórzy takie pomysły mają :) CHODZENIE PO CUDZYCH SALONACH ..... albo może kogoś wysyłacie ?
Benchmarking czyli porównywanie działań swoich i konkurencji - również tych dotycząch urządzenia wnętrza, to jedna z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak urządzić własny salon...
Jak nie obejrzysz, jak to robią inni w najbliższej okolicy, to skąd będziesz wiedział, jak zrobić to lepiej, efektywniej, jakich uniknąć błędów?
Oprócz tego, żeby sprawdzać jak to robią inni, pytaj o to swoich klientów. Niech ci powiedzą, co im się podoba, co im przeszkadza, co ich wkurza u ciebie.

Dobrze jest też wiedzieć coś o merchandisingu, czyli sposobach wpływania na zachowania klientów poprzez wystrój pomieszczenia i sposób prezentacji towarów.

Awatar użytkownika
bardziej
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bardziej » pn maja 20, 2013 2:04 pm

samsung pisze:zwracam się o zwyczajną ludzką pomoc , nie wiem kto gdzie i jaki ma salon tym bardziej nie zamierzam robić komuś konkurencji .
Słabo trafiłeś, samsung, bo tu pewnie co drugi user to konkurencja, czy tego chcesz czy nie... Ale wierząc w czystość Twoich intencji, czyli szczerą potrzebę uzyskania pomocy, myślę sobie „trzeba sobie pomagać, czemu nie”. Po to chyba są takie fora... Swoich pomysłów Ci nie sprzedam, to jest – nie podaruję, zwłaszcza, że co miejsce, to inne możliwości i ograniczenia, jeśli chodzi o wystrój. Przyznam, że sam kiedys miałem zupełny brak weny, jak ulepszyć ekspozycję, żeby przyciągnąć więcej klientów, a przede wszystkim – pokazać im to dokładnie, czego potrzebują. Z pomocą przyszło mi to, o czym wspomniał mój przedmówca, czyli merchandising. Jeśli nie jesteś fachowcem w tej dziedzinie – trudno, nie trzeba być alfą i omegą. Od tego są fachowcy, ot na przykład tutaj http://www.iqfm.pl/narzedzia/sell-throu ... handising/ . Skorzystałem z ich oferty i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch po­dob­nych nocy,

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr maja 22, 2013 12:55 am

Cena za tą usługę na pewno także.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”