Jakość, a ZKP

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Jakość, a ZKP

Post autor: jubra » pn sty 14, 2013 2:22 pm

Czy ZKP=Jakość, wg mnie niekoniecznie, a to wstyd dla branży stolarki budowlanej.
Unormowania w tym zakresie miały mieć początek w 2010r. lecz "GENIALNA" POLITYKA Systemodawców (bez wyjątków) w zakresie zmonopolizowania badań jakościowych wyrobów końcowych jakimi są okna i drzwi, pozwoliła im uzależnić od siebie prawie wszystkich producentów oraz dystrybutorów. Dla większości producentów to jak "dar boży z nieba", jak mogą podeprzeć się badaniami i certyfikatami systemodawców bez koniecznego wysiłku jakościowego z własnej strony. Dobrze ich rozumiem, że to sprawa ceny badań, ale czy kwestie techniczne nie mówiąc już o moralno-biznesowej odpowiedzialności za wyrób poszły do lamusa. Gdzie w tym miejscu Laboratoria badawcze które godzą się na tworzenie "poprawnościowej fikcji" i znowu rozumiem - "biznes jest biznes" , nieważne kto płaci za badania.
Pozwalam sobie na wypowiedź w imieniu ludzi odpowiedzialnych za jakość w firmach, dystrybutorów, handlowców,montażystów, a przede wszystkim w imieniu Klientów tych ostatecznych odbiorców towaru.
Jeżeli jestem bliski prawdy to ZKP staje się taką samą fikcją jak badania typu zlecane przez "Systemodawców" bardzo mobilnym laboratoriom branżowym. Aby nie być gołosłownym niech dalej poświadczają to coraz liczniejsze wypowiedzi na tym forum dotyczące reklamacji uderzające w "dobre imię" branży i tych którym jakość nie przestała być obojętną.

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Re: Jakość, a ZKP

Post autor: jubra » wt sty 15, 2013 4:26 pm

Ciekawym i szczęśliwym trafem moja powyższa wypowiedź pokrywa się z artykułem z nr-u [13] 3/2012 "PROFIokno" pt. "Przeniesienie praw do badań wstępnych typu".
W 90% tekst ten pokrywa się z tym co do tej pory miałem do powiedzenia na tym forum w kontekście ZKP oraz koresponduje z moimi krytycznymi komentarzami na ten temat.
Postaram się rozwinąć ten temat w aspekcie jakości na moim blogu, przybliżając przy okazji Rozporządzenie Nr 305/2011 definitywnie zmieniające wymagania dla wyrobów budowlanych w tym również stolarki budowlanej.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn maja 12, 2014 12:32 pm

ZKP i Badania typu - bez problemu z jakością !!!

Zobacz BLOG "Jakość w cenie"

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw maja 14, 2015 7:02 pm

Nie tylko dla pomiarowców !.
Pierwszym krokiem do reklamacji to wadliwie dokonane obmiary i przygotowanie otworu pod stolarkę.
Chcesz uniknąć, a przynajmniej ograniczyć negatywny wpływ tych czynników skorzystaj z programu "POMIAROWIEC"
http://www.isostart.pl/ProgramPomiar.pdf

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”