Okna do domu Schuco czy Veka

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
bartek85
Czytelnik
Czytelnik

Okna do domu Schuco czy Veka

Post autor: bartek85 » czw sty 24, 2013 10:30 am

Witam.

Buduję dom i zbliżam się do etapu w którym muszę wstawić okna (energooszczędne).

Z wielu ofert poodrzucałem najtańsze oferty i została mi oferta Vetrexu (okna V90+) oraz oferta małego producenta Schuco (okna w systemie Schuco SI82). Obaj producenci oferują mi szyby 0,5 z ciepłą ramką oraz kryte zawiasy Roto. W moim domu mają być dwie suwanki 2000x2350 i tu producent na Schuco proponuje mi tzw "automat" który ma mi ułatwić obsługę suwanki (czy warto w coś takiego inwestować) w ofercie Vetrexu nie mogę znaleźć na ten temat informacji.
Okna są w kolorze antracytowym z obustron.
Oboje proponują montaż z taśmami (?).

Oferta na Schuco jest droższa od Vetrexu a współczynniki okien są do siebie zbliżone. Dodam tylko że okna Schuco są z polecenia mojego znajomego który miał już z tym producentem do czynienia i jest bardzo zadowolony.

Czy jako iż siedzicie w branży moglibyście mi jakoś doradzić co byłoby lepszym rozwiązaniem? Jakieś za i przeciw.

Pozdrawiam

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Okna do domu Schuco czy Veka

Post autor: komarko1 » czw sty 24, 2013 4:08 pm

Vetrex jest bardziej znanym i większym producentem = bardziej zaawansowany park maszynowy
cena TU odgrywa rolę (vetrex) jeśli takie same parametry
podejrzewam że gwarancje,ryzyko wyłożenia firmy itp podobne

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw sty 24, 2013 4:45 pm

Vetrex suwanki w oknach v90+ okuwa tylko w "automatach" Roto ze względu na wagę okna i szyby. Spytaj się tego producenta małego czy w suwankach też będą automaty Roto, bo niestety większość producentów, którzy używają do okien okuć Roto to do suwanek już nie używają Roto, a np GU. W Vetex suwanki będà miały Roto 100%

alvaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alvaro » czw sty 24, 2013 6:00 pm

Schuco to Mercedes wśród profili PVC, a Veka to taka dobra klasa średnia jak np. VW, więc wybieraj, ale pamiętaj, że bez gwiazdy nie ma jazdy :D

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw sty 24, 2013 6:03 pm

komarko1 pisze:Vetrex jest bardziej znanym i większym producentem = bardziej zaawansowany park maszynowy
cena TU odgrywa rolę (vetrex) jeśli takie same parametry
podejrzewam że gwarancje,ryzyko wyłożenia firmy itp podobne
Wyważona a zwłaszcza wiarygodna opinia powinna być tutaj w miarę miarodajną i nie trącić fałszem.
Nie mając żadnego interesu i nigdy się nie wypowiadając się nt. firm przewijających się na tym forum muszę jednak stwierdzić, że postawienie obok f-my SCHUCO firmę Vetrex to już DUŻA nobilitacja dla tej drugiej i cokolwiek bym powiedział na ten temat mogłoby być odebrane jako naruszenie dóbr f-my Vertex (całkiem w porządku).
Wśród znawców rzeczy istnieje i całe szczęście tzw. pojęcie jak MARKA i tutaj nikt poważny w branży nie pozwoliłby sobie na pomyłkę.
Dyskutować można jedynie nt. jakości montażu jakiemu podlegają te okna w procesie zabudowy.

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw sty 24, 2013 7:27 pm

jubra pisze:Wyważona a zwłaszcza wiarygodna opinia powinna być tutaj w miarę miarodajną i nie trącić fałszem.
Nie mając żadnego interesu i nigdy się nie wypowiadając się nt. firm przewijających się na tym forum muszę jednak stwierdzić, że postawienie obok f-my SCHUCO firmę Vetrex to już DUŻA nobilitacja dla tej drugiej
Hm... jeśli już musi Pan zabierać głos w tym temacie, to radziłbym przeczytać staranniej pierwszy post wątku. Pańskie "wyważone" porównanie musiałoby wyglądać następująco:

SCHUECO vs. VEKA

SI 82 vs ALPHALINE 90

VETREX vs. "mały producent"

W każdym z trzech porównań jeśli mówimy o kształtownikach i oknach PVC więcej przemawia za literką V. Siła marki SCHUECO w Europie i świecie tkwi zupełnie gdzie indziej. Dla niej okna PVC, to margines zainteresowania.

oknoAD

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » czw sty 24, 2013 8:02 pm

alvaro pisze:Schuco to Mercedes wśród profili PVC, a Veka to taka dobra klasa średnia jak np. VW, więc wybieraj, ale pamiętaj, że bez gwiazdy nie ma jazdy :D

Pomijając fakt, że PVC okienne Schuco to żadna klasa wyżej niż Veka to już nie raz na tym forum pisaliśmy, że profil Pvc jest tylko składową okna, półproduktem i bardzo jest ważne, jak dane okno się wykona, doposaży, sprawdzi i zamontuje.

Co do samochodów to np blachy zewnętrzne w takim Mercedesie są takie same jak w znacznie tañszych markach...

Jeżeli jesteś przekonany co do montażu firmy proponującej Vetrex to bierze te okna i nie licz, że lokalna fabryka zrobi specjalnie dla Ciebie okna :) bo robią mniej, ale przez to podchodzą domkażdego klienta inwidualnie:)

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw sty 24, 2013 9:50 pm

backspace pisze: Hm... jeśli już musi Pan zabierać głos w tym temacie, to radziłbym przeczytać staranniej pierwszy post wątku. Pańskie "wyważone" porównanie musiałoby wyglądać następująco:

SCHUECO vs. VEKA

SI 82 vs ALPHALINE 90

VETREX vs. "mały producent"

W każdym z trzech porównań jeśli mówimy o kształtownikach i oknach PVC więcej przemawia za literką V. Siła marki SCHUECO w Europie i świecie tkwi zupełnie gdzie indziej. Dla niej okna PVC, to margines zainteresowania.
Szanowny Panie "backspace" (jęz. polski "przestrzeń z powrotem), parafrazując tłumaczenie niech Pan ze zrozumieniem przeczyta to co napisałem (ang.backspace) i jeżeli Pan tego nie rozumie, że pisałem o MARCE , to nie moja wina. Jeżeli Pan rozumie o co chodzi i "jeśli już musi Pan zabierać głos w tym temacie" to radziłbym wystąpić tu z głosem fachowca a nie szukać wątpliwych podstaw do zaczepki w może i słusznej postawie wobec f-my Vetrex, która mnie ani ziębi ani grzeje. Wcześniej wypowiadałem się o niej pozytywnie i na pewno nie potrzebuje ona wątpliwej jakości poparcia graniczącego chyba z ukrytym interesem adwersarza.
Czytam n-ty raz pierwszy wątek i nie wiem po co to mam dalej robić ?.
Poza tym nie Pan będzie decydował o tym czy muszę się tutaj wypowiadać - brak logiki !, straciłby Pan twórcze zajęcie fachowca................END

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw sty 24, 2013 11:55 pm

jubra pisze:...muszę jednak stwierdzić, że postawienie obok f-my SCHUCO firmę Vetrex to już DUŻA nobilitacja dla tej drugiej... . Wśród znawców rzeczy istnieje i całe szczęście tzw. pojęcie jak MARKA i tutaj nikt poważny w branży nie pozwoliłby sobie na pomyłkę.
Pan to napisał? Stawia Pan na wadze dwie marki opowiadając się za jedną, a w dalszej części wypowiedzi stawia się Pan w gronie ludzi poważnych - wręcz ekspertów.

Ja nie mam ambicji być ekspertem, ale jako osoba co nieco o oknach wiedząca nigdy nie stawiałbym naprzeciw siebie i porównywał marki znane ale nieprzystawalne. SCHUECO jest systemodawcą, Vetrex producentem okien. Jeśli porównywać siłę marki to jedynie systemodawcy do systemodawcy albo producenta do producenta. Wtedy to ma jakiś sens. Ergo SCHUECO z VEKA i VETREX z "małym producentem".

W dziedzinie produkcji kształtowników PVC marka VEKA wydaje się być silniejszą od marki SCHUECO o czym świadczą choćby udziały w rynku obu marek. Oczywiście w Pańskiej ocenie może być całkiem inaczej, wolno Panu sądzić i pisać co tylko atrament na pióro przyniesie. Do czytających należy ocena.

W dziedzinie produkcji okien marka VETREX znaczy zdecydowanie więcej niż "mały producent" bez jakiejkolwiek marki, co też jest chyba oczywiste.

Zakładając ten wątek bartek85 jasno określa, że po analizie ofert rozważa dwie; Vetrexu i "małego producenta", pytając o radę, która z firm naszym zdaniem lepiej zrealizuje jego oczekiwania. Według Pana twierdzeń wychodzi na to, że najlepiej zrealizuje je SCHUECO, które okien nie produkuje, ot i cały sens Pańskiej eksperckiej wypowiedzi.

Ja nie wiem która z ofert bardziej odpowiada wymaganiom pytającego, więc nie potrafię również odpowiedzieć, która z branych przez niego firm spełni lepiej jego oczekiwania. Wiem jedno nie spełni ich na pewno SCHUECO, bo od tej firmy bartek85 oferty nie otrzymał.

Pozwoli Pan, że nie podejmę z Panem dyskusji na temat jakości montażu. Nie dlatego, że nie mógłbym, ale... z pewnością zapędziłby mnie Pan SCHUECO róg, a na to szkoda mi czasu.

biurowam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: biurowam » pt sty 25, 2013 9:20 am

Witam, a może byłby Pan zainteresowany oknami drewnianymi w systemie pasywnym.
Proszę o kontakt mailowy : biuro@pw-wam.pl zrobię wycenę

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt sty 25, 2013 9:41 am

biurowam pisze:Witam, a może byłby Pan zainteresowany oknami drewnianymi w systemie pasywnym.
Proszę o kontakt mailowy : biuro@pw-wam.pl zrobię wycenę
Giełda towarowa jest kilka działów niżej !

bartek85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bartek85 » pt sty 25, 2013 10:35 am

Byłem w siedzibie producenta na Schuco, dowiedziałem się że są firmą rodzinną. Twierdzą że stawiają na jakość (nie oszczędzają na komponentach) a nie na cenę i ilość. Przez to że nie robią okien w dużych ilościach właśnie po to żeby bardziej skupić się na jakości. W odpowiedzi na to żebym się zapytał o automaty do suwanek to wyjaśnili mi że właśnie przez to że nie są tanią firmą proponują mi automaty (Roto). Pokazali mi również okna (z takim samym wyposażeniem jak moje) które właśnie były skończone i miały jechać do Niemiec. Nie znam się za bardzo na oknach ale muszę przyznać że okno wyglądało bardzo estetycznie (zwłaszcza żonie się podobało) i i chodziło bardzo elegancko. Hala produkcyjna nie była wielka (może ze 400mkw), właściciel twierdził że maszyny są stosunkowo nowe (2 lata zakupione). Zaproponowali 40 lat gwarancji na podstawie odpłatnego corocznego serwisu i konserwacji okien. Nie próbowali oczerniać konkurencji, wyjaśnili mi kilka rzeczy. Bardzo mi się podobało że nie próbowali za wszelką cenę przekonać mnie do swojej oferty. Chyba będę się na nich decydował. W weekend muszę podjąć decyzję.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt sty 25, 2013 12:21 pm

bartek85 pisze:Byłem w siedzibie producenta na Schuco, dowiedziałem się że są firmą rodzinną. Twierdzą że stawiają na jakość (nie oszczędzają na komponentach) a nie na cenę i ilość. Przez to że nie robią okien w dużych ilościach właśnie po to żeby bardziej skupić się na jakości. W odpowiedzi na to żebym się zapytał o automaty do suwanek to wyjaśnili mi że właśnie przez to że nie są tanią firmą proponują mi automaty (Roto). Pokazali mi również okna (z takim samym wyposażeniem jak moje) które właśnie były skończone i miały jechać do Niemiec. Nie znam się za bardzo na oknach ale muszę przyznać że okno wyglądało bardzo estetycznie (zwłaszcza żonie się podobało) i i chodziło bardzo elegancko. Hala produkcyjna nie była wielka (może ze 400mkw), właściciel twierdził że maszyny są stosunkowo nowe (2 lata zakupione). Zaproponowali 40 lat gwarancji na podstawie odpłatnego corocznego serwisu i konserwacji okien. Nie próbowali oczerniać konkurencji, wyjaśnili mi kilka rzeczy. Bardzo mi się podobało że nie próbowali za wszelką cenę przekonać mnie do swojej oferty. Chyba będę się na nich decydował. W weekend muszę podjąć decyzję.
Jak widać, małe może być piękne i nie konicznie gorsze.
Niepokoi mnie tylko te 40 lat gwarancji. Należy dopilnować jakości montażu, porady można znaleźć na tym portalu (na forum) i nie tylko.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt sty 25, 2013 1:15 pm

jubra pisze:
Niepokoi mnie tylko te 40 lat gwarancji. Należy dopilnować jakości montażu, porady można znaleźć na tym portalu (na forum) i nie tylko.
To akurat okarze się po jakimś czasie uytkowania okna, np po 41 latach heheheh

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt sty 25, 2013 2:32 pm

spec84 pisze:
jubra pisze:
To akurat okarze się po jakimś czasie uytkowania okna, np po 41 latach heheheh
Okres gwarancji powyżej 5-lat na okna przy gwarancjach cząstkowych na ich elementy (śr.3lata) jest chyba nieporozumieniem.
Wyrażając powątpiewanie dot. okresu gwarancji (czego spec84 nie raczył zauważyć) dodam tylko, że jestem posiadaczem okien
(młodzież pewnie nie pamięta) POLTROCAL-Czeladź od 33 lat i póki co nie zamierzam zmieniać - czego życzę również
dzisiejszym orędownikom nowych technologii bez opowiadania się za kimkolwiek......heheheh

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt sty 25, 2013 3:33 pm

Jeżeli osoba polecająca, nie narzeka na serwis ( w mniejszej firmie jesteś mniej "anonimowy" ) Jeżeli okna funkcjonują dobrze, a żonie się podobają - Bierz SCHEUCO :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt sty 25, 2013 4:20 pm

bartek85 pisze:Byłem w siedzibie producenta na Schuco,
ciach
...... Zaproponowali 40 lat gwarancji na podstawie odpłatnego corocznego serwisu i konserwacji okien. ......
Czytamy ze zrozumieniem :D.
Serwis odpłatny. Macie samochody na gwarancji i chyba wiecie jak to działa. :). Samochód na gwarancji, nie gwarantuje, że auto bez wkładu nawet 1zł jeździ 100tys. km. Chyba da sie to zauważyć, że serwis przy 90tys kosztuje najwięcej (klocki, tarcze itp).

Co do okien. Mija rok i 1 konserwacja. Wykryto, że zaczepy są zuzyte (to je wymieniamy na nowe). Koszt = robota+materiał odpłatnie.
Mijają 3 lata (rozwórka "wylata", zamek przy klamce lata). Wymieniamy. Szyby po 5 latach zaparowały - wymieniamy na nowe odpłatnie. W ten sposób klient zadowolony, bo z oknem nie ma problemu. Producent nie narzeka, bo ma dodatkowy zarobek na serwisie.

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » sob sty 26, 2013 3:36 pm

Jeszcze powinno zostać dodane lajkowanie postów.
Lubię powyższy :D technolog szczecin pozdr.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn sty 28, 2013 7:52 pm

Ostatnio słyszałem, że VEKA ALPHALINE ma tendencje do skręcania się profili :?: a przyczyną może być rozmieszczenia wzmocnienia :?:

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn sty 28, 2013 10:56 pm

ostatnio słyszałem różne dziwne rzeczy na temat profila XYZ,prezesa fabryki i ludzi o imieniu Kuba. Bez razy podawanie inffo że ktoś gdzieś...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt sty 29, 2013 12:25 am

Kuba N. pisze:Ostatnio słyszałem, że VEKA ALPHALINE ma tendencje do skręcania się profili :?: a przyczyną może być rozmieszczenia wzmocnienia :?:
A ja nie słyszałem. Mam za to swoje doświadczenia (oraz uwagi znajomych sprzedających okna) i moje wnioski są niestety - przeciwne temu co słyszałeś.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt sty 29, 2013 9:05 pm

a to spoko bo ALPHALINE nawet mnie się podoba :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”