Okna dźwiękochłonne/dźwiękoszczelne

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
sebekk23
Czytelnik
Czytelnik

Okna dźwiękochłonne/dźwiękoszczelne

Post autor: sebekk23 » pn lut 11, 2013 10:12 pm

Witam

Mieszkam w Warszawie 7km od pasa startowego Okęcia i przeszkadzają mi (cholernie) samoloty które lądują (nad moim blokiem przelatują często co 3 minuty na wysokości max 600m) i z tego względu chciałbym wymienić całą stolarkę na nową dźwiękochłonną/dźwiękoszczelną. Właściwie to jestem zdecydowany :) mam nawet odłożone naście tys. na takową inwestycję (jak pomierzę dokładnie okna to założę wątek z prośbą o ewentualne oferty ;) ). Ale na początek mam pytania:
- chodzi mi po głowie rama drewniana ale nie wiem czy jej parametry dźwiękowe będą lepsze niż PCV ?
- ilu warstwowe powinny być okna aby osiągnąć max. dźwiękochłonności/...szczelności?
- czy argon jest gorszy od kryptonu (jako wypełnienie)?
- co z uszczelkami, jakich użyć i ilu aby nie zepsuć efektu zapewnionego przez ramy i szyby?
- jak powinien wyglądać montaż takich okien i czy przy zakupie ewentualnego "kompletu" stolarki do domu takowa usługa jest dodatkiem czy standardem (Darmowa) ?
- czy montaż - dodatkowo - rolet zewnętrznych może zmniejszyć skuteczność okien (trzeba chyba przekuwać się przez ścianę lub okno aby wyprowadzić linkę do podnoszenia/opuszczania rolet)?
- co z mikrowentylacją - da się jakoś to pogodzić z dźwiękochłonnymi/...szczelnymi oknami?

Dzięki za odpowiedzi ;)

Ps.
I witam wszystkich na forum - to mój pierwszy post ;).

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Okna dźwiękochłonne/dźwiękoszczelne

Post autor: Kuba N. » wt lut 12, 2013 3:08 pm

okna pewnie coś pomogą ale tu pewnie cała chata się trzęsie od tych DREAMLINERów - współczuję

Zamówiłem ostatnio dla klienta okno z szybą Rw 51dB - sam jestem ciekaw jak to się sprawdzi. U niego pod oknem śmigają karetki, straż i policja.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob lut 16, 2013 5:15 pm

Okna nie są pewnie jedynym źródłem dzwięku , zależy jakie masz obecnie ? Napewno szyby max. dzwiękochłonne i odpowiedni montaż. Boję się że nie będzie w cenie okien :D a jeśli dostaniesz taką propozycję szybko do kosza. Jak starczy kaski bierz drewno , a rolety tylko z elektryką.

biurowam
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: biurowam » śr lut 27, 2013 9:35 am

Witam, czy jest Pan nadal zainteresowany stolarką okienną

Proszę o info - pomogę i doradzę w zakupie odpowiedniego towaru produkowanego przez nasz zakład.

Pozdrawiam
Łukasz Śniosek
84 687 74 30
www.pw-wam.pl
biuro@pw-wam.pl
gg: 3347508

sebekk23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sebekk23 » czw kwie 11, 2013 6:48 am

Witam

Nadal jestem zainteresowany: link do specyfikacji okien http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.p ... =21308&e=0. Oferty proszę przesyłać na maila (sebo.pocztag[at]gmail.com), a pytania zostawiać w wątku (może komuś się przydadzą - tak na przyszłość ;) ).

sebekk23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sebekk23 » czw kwie 11, 2013 10:07 am

Kuba N. pisze:okna pewnie coś pomogą ale tu pewnie cała chata się trzęsie od tych DREAMLINERów - współczuję

Zamówiłem ostatnio dla klienta okno z szybą Rw 51dB - sam jestem ciekaw jak to się sprawdzi. U niego pod oknem śmigają karetki, straż i policja.
Nie jest tak źle - nic się nie trzęsie ;). Hałas tylko przeszkadza czasem - a wiadomo, że człowiek po pracy chciałby odciąć się od wszystkiego i posiedzieć w ciszy, i stąd ten pomysł z oknami.

oknoAD

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pn kwie 15, 2013 10:50 am

Prawda jest taka, że wraz z użytkowaniem okien dźwiękoszczelnych, z czasem słuch się ludziom nieco poprawia i zaczynamy słyszeć różne rzeczy. Takie, których tuż po zamontowaniu okien nie było słychać. W sumie to dobrze, a przynajmniej zdrowiej - ale warto o tym wspomnieć już przy ofertowaniu.

Awatar użytkownika
bardziej
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bardziej » pn maja 20, 2013 1:01 pm

Kemor pisze:Prawda jest taka, że wraz z użytkowaniem okien dźwiękoszczelnych, z czasem słuch się ludziom nieco poprawia i zaczynamy słyszeć różne rzeczy. Takie, których tuż po zamontowaniu okien nie było słychać. W sumie to dobrze, a przynajmniej zdrowiej - ale warto o tym wspomnieć już przy ofertowaniu.
Dokładnie, wtedy wpadają w ucho takie dźwięki, że idzie zwariować, ja musiałem, otwierać okno, by jednak naturalny hałas się wdawał. Nie mniej jednak, okna są godne polecenia.
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch po­dob­nych nocy,

Maruszia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Maruszia » śr kwie 19, 2017 10:11 pm

Może ktoś podzieli s ie doświadczeniem? Jak myslicie, okno narożne w kuchni to dobre rozwiazanie czy lepiej zostać przy standardowym? :)

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”