ALUPLAST -moja skromna opinia

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
transcom
Czytelnik
Czytelnik

ALUPLAST -moja skromna opinia

Post autor: transcom » pt kwie 12, 2013 9:24 am

Szukam okiem lekko ponad standard do domu.
Znam już chyba wszystkie systemy na pamięć i zastanawiam się nad
napisaniem pracy magisterskiej na ten temat
ale do rzeczy.
Zainteresował mnie innowacyjny system energeto 5000 z nakładkami alu.
Pomimo super extra reklam w internecie i witrynach sklepowych sprzedawców okien,
żeby znaleźć producentów tego systemu trzeba się ostro napocić. Ale
udało się, jest ich aż pięciu w całej Polsce.
Niestety żaden z nich nie robi 5000 z nakładkami alu w większości
produkują 8000.
Uderzam więc do producenta aluplast i pisze na meila do działu
technicznego o problemie. Mija tydzień bez odpowiedzi więc postanawiam
zadzwonić, pan jest zdziwiony że nikt tego nie robi i umawiamy się na
kontakt ale jeszcze prosi o kolejnego mejla. Mija tydzień i znowu nic więc dzwonię, pan jeszcze
się nie dowiedział nic na ten temat i znowu każe wysłać mejla. Ok
wysyłam wiadomości, czekam i... I minęło już z trzy tygodnie i nadal cisza.
Stwierdziłem ze skoro taki wielki producent reklamuje na swojej
stronie system którego nie można kupić a później zlewa klienta jest
lekko mówiąc niepoważny.
Zupełnie olany też ich olewam i szukam czegoś u konkurencji...

Ps
Tutaj piękna reklama energeto 5000 z nakładkami alu http://www.aluplast.com.pl/index.php?mo ... tegoria=32

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: ALUPLAST -moja skromna opinia

Post autor: meraś » pt kwie 12, 2013 9:42 pm

..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt kwie 12, 2013 10:05 pm

Nie ma się specjalnie co dziwić. Gdyby Pan reprezentował Producenta i na dodatek jeszcze uwiarygodnionego pozycją na ryku oraz wyrażał chęć zakupy elementów tego systemu dla inwestycji w Warszawie na ~5000 szt. okien i przy okazji rozwinął wizję dalszych zakupów, obsłużony byłby Pan przez 10 pracowników Systemodawcy w ciągu ½ godziny (w 100%-ach).
Mając na uwadze aspekt marketingowy sprzedawców rozumię takie postępowanie dlatego się nie dziwię bo nie należy Pan do tzw. „kluczowego odbiorcy towaru (informacji)”.
Ponieważ moje myśli i doświadczenie sięga jeszcze narodzin pierwszego systemy PVC jakim był POLTROCAL z Czeladzi i obserwuję „rewolucję” w zakresie stolarki budowlanej na bazie różnych materiałów, zjawiska „czysto” marketingowe pojmuję i nie jestem im specjalnie przeciwny chociaż tych łaknących chwytliwych ciekawostek przestrzegam, proponując umiarkowaną fascynację nowościami. Na własny użytek nazywam to „macaniem rynku” ale bez tego nie byłoby znaczącego postępu chociaż uważam, że POLTROCAL nie był zły.
To co teraz przyciągało uwagę dwa lata temu było „wysokiej klasy standardem”.
Historycznie z lekką ironią:
- profile PVC białe (kolorowe, dwu, trzy, cztero, pięco, sześcio.......za czwilę n-komorowe :lol: , drewnopodobne)
- profie kompaktowe (drewno powlekane PVC, z nakładkami PVC lub Alu, PVC z nakładkami drewnianymi lub Alu...............za chwilę chyba drewno z okleiną PVC drewnopodobną :lol: :lol: ).
Proszę się nie obrażać na Aluplast bo jest to rzecz może nie do końca właściwa odnośnie zainteresowania Klienta indywidualnego, ale polityka „wielkich” kierowana jest do Klienta „kluczowego” czyli producentów stolarki, dlatego informacji proszę szukać u nich i zobaczy Pan jaką wagę prezentuje ta „NOWOŚĆ” lub informacji na tym forum chociaż nie zawsze pełnych i obiektywnych, ale zawsze pomagających wyrobić sobie własny pogląd.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » sob kwie 13, 2013 8:00 am

A ja może nieco po staroświecku stwierdzę, że JEST się co dziwić. Bo skoro ktoś udostępnia e-mail, to musi się liczyć z tym, że zostanie kiedyś wysłana na niego korespondencja. I że wypadałoby na nią odpowiedzieć. Takie tam podstawy ...

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » sob kwie 13, 2013 11:18 am

Witam

Jeżeli zainteresowany jest Pan oknami z nakładkami aluminiowymi to polecam ofertę Firmy Petecki.
Produkujemy okna z nakładkami w systemie Rehau Brillant MD (odpowiednik Aluplast 5000)
Pozdrawiam Wojtys

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”