Vetrex (Veka) czy PROFIL (SCHÜCO)

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
loki
Czytelnik
Czytelnik

Vetrex (Veka) czy PROFIL (SCHÜCO)

Post autor: loki » czw maja 16, 2013 10:26 am

Witam,
dostałem 2 interesujące cenowo oferty okien. Ponieważ nie znam się na oknach chciałbym poprosić was o opinię. Którego z poniższych producentów byście wybrali i dlaczego. Oferta firmy Profil jest droższa o ok 15%.
Okna są do budynku z lat 80 (wielka płyta).
konkrety:
1. SCHUCO CT 70 z okuciami SCHUCO VARIOTEC
2. Vetrex VP70
Czy może ma ktoś z was także doświadczenia z firmą PRO-HOUSE s.c., odnośnie montażu?

będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

oknoAD

loki
Czytelnik
Czytelnik

Re: Vetrex (Veka) czy PROFIL (SCHÜCO)

Post autor: loki » pt maja 17, 2013 9:54 am

a możę zamiast tego okna OKNOPLASTU (linia Koncept), AdamS Passiv-Line (profil Bruegmann Classic) lub Stollar (profil Gealan)????

Proszę o waszą pomoc...za dużo podobnych propozycji

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt maja 17, 2013 7:14 pm

Jeżeli zależy ci na dobrej jakośći okna oraz jego doposażenia to Vetrex napewo spełni twoje oczekiwania ale co ważne jest to duża firma, która przestzega wszelkich norm i deklaracji więc ryzyko, że otrzymasz produkt inny niż na wystawce / w katalogu jest bardzo małe.

Jeżeli montaż tego i tego produktu miałaby robić ta sama firma to moim zdaniem wybór jest prosty.

Tu masz okno VP70 w zakładce dokumentacja masz wszelkie deklaracje i certyfikaty na ten dany produkt, a nie np ogólne deklaracje na składowe okna (profil, okucia itp.). sprawdź czy kontr oferta ma deklaracje dla danego produktu jako całość.

http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/vp70.html

Co do samego montażu (i danej firmy) to dużo nie podpowiem, bo nie mam nic z nim wspólnego, jedynie oserwuję prodkcję od środka "kilku" producentów w Polsce.

mjut
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mjut » sob maja 18, 2013 10:19 pm

okucie Variotec pracuje zajefajanie (klamkę można przekręcać dosłownie jednym placem), ale rozsądek przemawia za firmą Vetrex

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz maja 19, 2013 8:23 am

ujmę to tak: być może są okna tańsze niż okna Vetrexu,być może są okna lepsze niż okna Vetrexu, Okna Vetrexu nie są "być może , one po prostu "są".
Bez ryzyka,zmartwień i zastanawiania się czy dobrze zrobiłeś.
I żeby nie było - udaje mi się czasem sprzedać okna tej firmy - i mam święty spokój.

pawel2905
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pawel2905 » ndz maja 19, 2013 9:28 am

ja bym ci polecił AdamS Passiv-Line okna bardzo dobrze wykonane nie ma z nimi żadnego problemu.

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » ndz maja 19, 2013 11:34 am

Uczciwie wobec klienta było by wskazać co jest przewagą okien danego systemu który polecacie.
Marketingowy slogan, a co najgorsze , że tak kategorycznie podawany - "nie ma żadnych problemów" nie odpowiada na pytanie.
Gdyby za tym szła choćby wzmianka - jaki profil, jakie okucia, szyby w standardzie, param.uszczelnień ..... dawałoby innym
porównywalne argumenty bo inaczej okazuje się, że klient otrzymuje mało mówiącą informację - "nie ma żadnych problemów".
Przeglądając chociażby to forum widać, że problemy jednak są i to niezależnie od prezentowanych systemów okiennych.
Brakuje na tym forum Analityka rynku, który byłby w stanie wskazać jaki jest wskaźnik reklamacji w odniesieniu do producentów nie mówiąc już o wskaźniku dla systemodawców.
Wiem, że byłoby to nie wygodne, ale jak przydatne dla Klienta (tylko jeden parametr jakościowy dla wszystkich).

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » ndz maja 19, 2013 11:40 am

Problemy to najczęściej powstają ze słabych montaży z tego co czyta się w necie jeżeli chodzi o okna, w tym przypadku akurat jeden jak i drugi produkt miała by montować ta sama firma.

Nie wiem ja poprostu bardzo często przy kupnie danej rzeczy sugeruję siè zaufaniem do danego produktu, badaniami, atestami itp. Jak jest się laikiem w danym temacie to moim zdaniem praktycznie najważniejsze atuty.

loki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: loki » pn maja 20, 2013 1:16 pm

Dostałem bardoz atrakcyjną cenę na okna firmy Forest (Veka) i Oknostyl (Schuco). czy ktoś może ma jakieś opinie na temat tych firm?

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn maja 20, 2013 4:18 pm

szyba z ciepła ramką (stalową)
uszczelki wciągane,
okucie ROTO,
profil VEKA,
klamki porządne,
producent okna VETREX

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt maja 21, 2013 11:07 pm

loki pisze:Dostałem bardoz atrakcyjną cenę na okna firmy Forest (Veka) i Oknostyl (Schuco). czy ktoś może ma jakieś opinie na temat tych firm?
Ale który Forest ? http://www.forestjk.pl/ czy http://www.forest.pl/ ? Edit: to chyba te same firmy ;)

Ne znam ani jednej ani drugiej ale ich strony www nie mówią żeby mieli okna na profilach Veka. Widocznie zobaczyli, że Veka teraz modna i to wprowadzili. Jeźeli tak to omijałbym takie twory.

Nie wiem co masz na uwadze przez atrakcyjną ofertę ? Tańszy o kilka zł ? Piszemy Tobie, doradzamy a ty dale robisz konkurs ofert. Jeżeli to twoje mieszkanie, a nie lokal na rychłą sprzedaż lub wynajem to naprawdę nie szukaj "wielkich"oszczędności.

Nie wiem co zaproponwał Tobie ten Forest ale pamiętaj, że to będzie inny produkt finalny niż okna Vetrex.

Z dwóch nowy "atrakcyjnych" ofert brałbym Oknostyl.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » śr maja 22, 2013 12:50 am

FOREST = ALUPAST i reszta to co mają pod ręką.
Maszyny nowoczesne + niemiecki porządek.

burn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: burn » pn cze 03, 2013 2:41 pm

Forestowi nie błysną na Aluplaście , nie błysną na Brugmanie to zapewne pomyśleli że Veka postawi ich na nogi...
Jeśli się nie nauczą produkować dobrze to i Veka nie pomoże.
A swoją drogą to zauważyłem że Veka zaczęła rozdawać profil na lewo i prawo..??
Pamiętam że jeszcze parę lat temu nie było mowy aby byli dodatkowym systemem w produkcji.
Producent był sprawdzany pod każdym względem, i obowiązywała wyłączność.
Wstyd Państwo z Veki wstyd...

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn cze 10, 2013 1:34 pm

A najbardziej tracą na tym jej najwięksi osbiorcy Vetrex, Dako itp bo potem trzeba tłumaczyć ludzią, że Veka =/= Veka i Veka nie jest oknem :) a różnice mmiędzy produktami poszczególnych firm na tymm samym profilu mogą być porażające.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”