Strona 1 z 1

zestaw balkon + okno

: pn cze 03, 2013 6:30 pm
autor: Kemor
Witam szanowne koleżeństwo.
Kilka okien w życiu zamontowałem. Również kilka zestawów okno+balkon. Ostatnio u jednego z klientów okleina pofałdowała się niemożebnie na łączeniu okna z balkonem, pod łącznikiem grzybkowym. Przedstawiciel producenta profili stwierdził, że powodem jest "zbyt sztywne połączenie okna z balkonem". Czy ktoś wie może jak "luźne" powinno być takie połączenie? :shock:

Re: zestaw balkon + okno

: pn cze 03, 2013 10:26 pm
autor: komarko1
jak "luźne" powinno być takie połączenie - dokładnie tak jak mówi norma i dokumenty dostarczone do Ciebie przez przedstawiciela producenta. Hm nie dosraczyl tfu dostarczył bo zapomniał, albo mu się zapodziało gdzieś to pismo z Twoim podpisem ? No to ma problem. To jednak on powinien dostarczyć dowodów i przykładu "jak lużno"
Odpisz mu na piśmie o wadzie ukrytej produktu bo wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną. PS co to za producent ? Niech gloria i wieść o tak wspaniałym niesie po oknonecie hej!!

Re: zestaw balkon + okno

: pn cze 10, 2013 11:24 am
autor: Time
Dołączam się prośby. Jaki producent? Będzie wiadomo którego następnego omijać szerokim łukiem.

Re: zestaw balkon + okno

: pt wrz 20, 2013 1:27 pm
autor: Kemor
Chętnie podzieliłbym się z koleżeństwem wiedzą na temat zbyt sztywnego łączenia okna z balkonem, ale do tej pory nie udało mi się otrzymać od producenta profili informacji na ten temat. Jak uważa koleżeństwo: zlewają mnie? Czy po prostu nie chcą zdradzić tej tajemnej wiedzy?

Re: zestaw balkon + okno

: sob wrz 21, 2013 12:17 pm
autor: jubra
Może niebezpośredni związek - chociaż ciekawostka pośrednia.
http://www.oknonet.pl/akcesoria/systemy ... 20291.html

Re: zestaw balkon + okno

: ndz wrz 22, 2013 11:08 pm
autor: Grabicak
Kemor pisze:"zbyt sztywne połączenie okna z balkonem" :shock:
Nigdy nie spotkałem się z takim twierdzeniem. Jak dla mnie to ewidentnie "odbicie piłeczki".

Tak jak mówią koledzy - producent powinien określić ja łączyć okna i za pomocą jakich elementów. (mój daje mi śruby i rozprężkę do łączników). Druga sprawa - powinienieneś mieć kartę gwarancyjną na podstawie której twój klient powinien dochodzić swoich praw bezpośrednio u producenta. A klient końcowy ma zawsze broń w postaci Rzecznika Praw Konsumenta.

Re: zestaw balkon + okno

: pn lis 04, 2013 7:08 pm
autor: Kemor
Ręce opadają. Nie mogę się doprosić jasnej informacji od producenta profili. Czy szanowne koleżeństwo też miewa takie problemy komunikacyjne?

Re: zestaw balkon + okno

: wt lis 05, 2013 11:49 am
autor: technolog_szczecin
Pierwszy lepszy katalog techniczny systemu.
Tu akurat cytat z koomerlinga:

Wichtiger Hinweis Die auftretenden Längenänderungen, infolge
Erwärmung der Profile, sind, wie zahlreiche
Einbaubeispiele zeigen, minimal.
Die gemittelte Längenänderung beträgt bei:
- weißen Profilen = 1,6 mm/m
- farbigen Profilen = 2,4 mm/m


Należy tą rozszerzalność uwzględnić przy montażu. Może zadzwoń do dostawcy profili i mod nich uzyskasz katalog z danymi technicznymi.
Profil dylatacyjny: http://www.oknonet.pl/akcesoria/systemy ... ery,1.html

Re: zestaw balkon + okno

: wt lis 05, 2013 4:33 pm
autor: Kemor
O! Widzę, że Schucko ma rozwiązanie systemowe! Fajne! Niestety mój systemodawca nie chce mi "zdradzić" szczegółów takiego montażu przy użyciu jego profili. Po mniej więcej roku wymiany e-maili (ostatnio tylko w jedną stronę, ode mnie do nich) mam tylko rysunek techniczny, na którym umieszczono elementy, których pochodzenie nie jest mi znane. W katalogu systemodawcy ich nie ma - niestety. A zdradzić tajemnicy - nie chcą. Albo co gorsza sami nie wiedzą. Tak podejrzewam :(

Re: zestaw balkon + okno

: śr lis 06, 2013 8:11 pm
autor: RadioReeper
Kemor pisze:O! Widzę, że Schucko ma rozwiązanie systemowe! Fajne! Niestety mój systemodawca nie chce mi "zdradzić" szczegółów takiego montażu przy użyciu jego profili. Po mniej więcej roku wymiany e-maili (ostatnio tylko w jedną stronę, ode mnie do nich) mam tylko rysunek techniczny, na którym umieszczono elementy, których pochodzenie nie jest mi znane. W katalogu systemodawcy ich nie ma - niestety. A zdradzić tajemnicy - nie chcą. Albo co gorsza sami nie wiedzą. Tak podejrzewam :(
Po roku? Zazdroszczę cierpliwości! A ta firma to jak widzę powinna specjalizować się w zbywaniu klientów, toż to wstyd dla nich powinien być, tak chamsko potraktować klienta.

Re: zestaw balkon + okno

: pt lis 08, 2013 9:50 pm
autor: Kemor
Aaaaa ... wytrwały jestem. Tak mnie zainspirowali, że poczekam do skutku. A czas? A czas upływa, upływa, upływa. A wstydu przybywa, przybywa, przybywa. :mrgreen: