Drzwi balkonowe OKNOPLAST (dyskusja o montażu)

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
adazwo1
Czytelnik
Czytelnik

Drzwi balkonowe OKNOPLAST (dyskusja o montażu)

Post autor: adazwo1 » pn cze 17, 2013 10:40 am

Witamy,
Zaczniemy od tego, ze w naszym wymarzonym domku na dachu mamy wole oko. Chcąc podkreślić ten element postanowiliśmy zainstalować drzwi balkonowe nie prostokątne, a przypominające ćwierć koła. Nadszedł dzień montażu i to co ujrzeliśmy przerosło nasze najgorsze wyobrażenia (zainteresowanych prosimy o mail na adres: adzw@gazeta.pl - wyślemy zdjęcie). Górna część okna w ogóle nie przypomina łuku, a odstęp między futryną okna a nadprożem sięga 20 cm !!! Okna są firmy Oknoplast.
Na pewno nie jest to standardowe okno, ale myśleliśmy, że kto jak kto, ale taka uznana firma jak Oknoplast sobie z tym poradzi . Zaufaliśmy i mieliśmy nadzieję, że pomiary były dokładne a teraz dowiadujemy się, że osoba będąca przedstawicielem oknoplastu w jednym z oddziałów nie przesłała nawet żadnego zdjęcia do producenta, a jedynie dokonała pomiaru po lewej stronie, prawej stronie i na środku otworu okiennego. Dowodem na pobranie złych pomiarów jest fakt iż ekipa montażowa musiała w prawym rogu skuć nadproże aby drzwi balkonowe weszły do otworu.
Właściciel firmy, u którego złożyliśmy zamówienie oczekuje, że ”jakoś” wypełnimy tę dziurę, żeby oni mogli skończyć montaż. Na dzień dzisiejszy to okno jest dla nas nie do przyjęcia i oczekujemy wymiany na właściwe.
Proszę o opinię ekspertów. Osobiście uważamy, że okno powinno się dobierać do istniejącego otworu, a nie odwrotnie.

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Drzwi balkonowe OKNOPLAST budzące przerażenie

Post autor: Kuba N. » wt cze 18, 2013 12:16 am

masz rację i trzymaj swojego
osoba dokonująca pomiarów dała ciała

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt cze 18, 2013 1:29 am

adazwo1 pisze:.................
.....
Na pewno nie jest to standardowe okno, ale myśleliśmy, że kto jak kto, ale taka uznana firma jak Oknoplast sobie z tym poradzi . Zaufaliśmy i mieliśmy nadzieję, że pomiary były dokładne a teraz dowiadujemy się, że osoba będąca przedstawicielem oknoplastu w jednym z oddziałów nie przesłała nawet żadnego zdjęcia do producenta, a jedynie dokonała pomiaru po lewej stronie, prawej stronie i na środku otworu okiennego. Dowodem na pobranie złych pomiarów jest fakt iż ekipa montażowa musiała w prawym rogu skuć nadproże aby drzwi balkonowe weszły do otworu..............
http://www.piszemysami.com.pl/Okno.jpg

Z tego co Pan pisze ewidentną winą jest obmiar (k.zielony- błąd). Winą obarczył bym także konstruktora producenta, który przed przystąpieniem do wydania dokumentacji powinien upewnić się co do prawidłowości obmiaru. Przy pomiarze liniowym w środku otworu, promień "R" może być przyjęty dowolnie, a jest on z wymiarów (k.czerwony) promieniem ściśle wyliczalnym.
Wszystkim zaangażowanym w wykonanie okna kłaniają się podstawy matematyki.
Reklamacja będzie tutaj uzasadnioną.

adazwo1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adazwo1 » wt cze 18, 2013 7:49 am

Bardzo dziękujemy za odpowiedzi, a w zał. zamieszczamy zdjęcie tego feralnego okna. :cry:
Załączniki
okno balkonowe.JPG

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt cze 18, 2013 8:36 am

:D fachowa robota :lol: :lol: :lol:

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt cze 18, 2013 8:57 am

przy takim otworze najpewniej wykonać szablon i przesłać do producenta aby porównał wymiary obliczone metodą matematyczną z rzeczywistością.
nie zawsze coś wyglądającego na kształt foremny takim jest.
w żaden sposób nie obwiniałbym tutaj producenta, gdyż ten wykonuje okna na podstawie wymiarów podanych przez przedstawiciela.
okno ewidentnie do wymiany, a przedstawiciel będzie musiał odrobić kilka stówek w tym sezonie ...
Pozdrawiam Wojtys

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt cze 18, 2013 9:53 am

Szablon - i owszem, ale część prawa wykonania betonowego łuku zmieniająca swój kształt w 1/3 elementu prawego stolarki stwarza również techniczny i wizualny problem wykonania przy założeniu w miarę stałej szczeliny montażowej.
Matematyka - nauka ścisła i w tym przypadku należałoby pomyśleć o sensownej aproksymacji tej krzywej (łuku).

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » wt cze 18, 2013 10:09 am

......i jeszcze ten "profesjonalny" montaż na cegły, sorki pustaki :)....... nie mysłałem, że ktoś jeszcze w 2013 tak Vekę katuje :lol:

adazwo1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: adazwo1 » wt cze 18, 2013 2:50 pm

Chciałbym przypomnieć że, prawa część betonowego łuku została "odrąbana" przez montażystów, którym okno balkonowe nie chciało się zmieścić w otworze :)

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt cze 18, 2013 7:40 pm

Nje jestem specem w montażu więc jak się mylę to proszę o koretkę ale pomijając już źle pobrane wymiary (ewidentna wina dyystrybutora, nie producenta), to montaż jest przeprowadozny nie dobrze, a szczególnie podparcie dolne a raczje jego brak. Jeżeli inne duże okna (tarasowe), też tak podpierane są przes ceglanki, zakwestionuj to a najlepiej wyślij do Oknoplastu aby wypowiedział się czy taki motnaż jest poprawny.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » wt cze 18, 2013 8:11 pm

W świetle prawa (w tym budowlanego) za wyrób lokowany na rynku zawsze odpowiada producent i powinien wykazać max. uwagi gdyż i tak odpowiada przed końcowym Klientem.
Jeżeli tak ma ustaloną umowę z pośrednikiem który psuje mu markę co widać po pierwszej wypowiedzi twórcy tematu, to na miejscu producenta podziękował bym za współpracę dla dobra właśnie swojej marki. Następnym razem zrobi producentowi jeszcze lepszy numer - na taśmie ochronnej nie pisze "pomierzył i montował KOWALSKI", ale jest na pewno "OKNOPLAST-Producent".

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt cze 18, 2013 8:25 pm

Mnie to wygląda na zemstę pomiarowca na byłym pracodawcy , robota z premedytacją :D

Tak czy inaczej okno do wymiany na nowe z systemowym poszerzeniem dolnej ramy , to powinno całkiem ładnie wyglądać jako ekspozycja w salonie :)

A swoją drogą to mam pytanko : co daje oklejenie folią dolnej krawędzi ościeżnicy ?

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr cze 19, 2013 12:45 pm

Daje, gdyby pod progiem było jeszcze poszerzenie i dojechac izolacja do wylanego stropu.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » śr cze 19, 2013 8:32 pm

Piękna i fachowa robota :) :) :)

Ciekawe gdzie osoba robiąca pomiary miała oczy bo raczej na otworze to się nie skupiał zabardzo. To że wymiar wziął z prawej, lewej i możliwe że na środku (choć tu jakby zmierzył to wyszedł by mu inny promień niż to co na zdjeciu) to jeszcze nie czyni pomiaru gotowym, a wyliczenie promienia ?, a co najwazniejsze to w takich przypadkach to szablon (odrysować , zapakować i wysłać do Producenta który zapewne pomoże w ustaleniu prawidłowego R). Dziura jest masakryczna.
Widząc że otwór nie jest równy można na produkcji zrobić okno z ustalonym najlepszym R a reszte uzupełnić wyciętym poszerzeniem (nie bedzie takiej dziury a następni będa mieli łatwiej do wykończenia).Jak się chce to jest to do zrobienia (ale przyciecie poszerzenia kosztuje a oszczędności szukano)

Odnośnie dołu :) to sie jeszcze montuje na cegłach??? - mamy 2013 rok i niewypada takich cyrków odstawiać. Czy pomiarowiec ewentualnie handlowiec z tej firmy zapomniał o poszerzeniach dołem które można dociąć do każdego wymiaru (ono przeciez po to służy aby wypełnić otwór do surówki jak i stanowi wzmocnienie dolnego ramiaka i wtedy okleić profil folią. jak widze balkony na ceglach (często długi - bardzo długi okres) to mnie aż rusza. Folia przyklejona do powietrza raczej sensu nie ma (zapewne zostawione to klientowi niech sobie sam radzi - a co tam skasowali za to a klient ich wyręczy). Widze że kotwy na dole zamontowane są do.... powietrza???? Dobre

Co by nie powiedziec to Producent nie ma w tym nic wspólnego (zrobił to co chciał sprzedawca/dystrybutor). Mimo iż to że sprzedaję okna innego producenta to w tym przypadku producent jest czysty. A dystrybutor zapewnił sobie "pomnik" do swojego magazynu - bo stolarka ta zapewne wróci do niego. Kilka zdjęć wysłanych z opisem do Producenta załatwi sprawę (powinno).

Ps. przyjrzałbym się teraz wszytkim pozycjom w domu jak i przyklejonym foliom (widze soudala a to nie jest zbyt tanie a kaski na oklejenie całego domu pewnie sporo poszło. A klientowi dużo cierpliwości i wytrwałości (bo jest na wygranej ścieżce).

Pozdr.

Grzesiek

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr cze 19, 2013 11:27 pm

jak by to była moja chata to bym ścignął pomiarowca i jego pracodawcę (no chyba że pracodawca to pomiarowiec :D ) oraz pogoniłbym tego idio.ę co kuł ten monolit aby okno wlazło
Inną sprawą jest, że OKNOPLAST nie weryfikuje nawet w najmniejszym stopniu kto otwiera salon pod ich szyldem i jakie ma pojęcie o całym tym biznasie - dlatego taka akcja jak tu przez takich "specjalistów". Dealer ma sprzedawać i tyle.

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » śr cze 19, 2013 11:51 pm

Po pierwsze primo : pomiarowiec powinien wykonać szblon i na podstawie tego wykonać okno (w O.. są za to opłaty)
po drugie secundo: montaż tego okna jest delikatnie mówiąć sp..... OKNO powinno być na poszerzeniu lub przemurowany otwór
No i ten montaż trójwarstwowy :?

Trzymaj swojego bo masz 100% rację. Nie obarczałbym O... bardziej winiłbym dealera.
Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw cze 20, 2013 8:13 am

Fakt, taki błąd montażowy budzi przerażenie.
Wszystko wskazuje na to, że winna leży po stronie sprzedawcy a nie Producenta.

Ps. Panowie monteży - nie zapominajcie dodać, ze w tym XXI wieku za poszerzenia pod balkony płaci... ?

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw cze 20, 2013 9:03 am

... no faktycznie! Nie popisali się ...

dandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dandi » czw cze 20, 2013 9:19 am

a mi najbardziej w tym wszystkim podoba się ciepły montaż po prostu super

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw cze 20, 2013 1:59 pm

finlandia pisze:Fakt, taki błąd montażowy budzi przerażenie.
Wszystko wskazuje na to, że winna leży po stronie sprzedawcy a nie Producenta.
Oj, oj....FINLANDIA,
Daleki jestem od obrony pomiarowca i mając wiele podobnych przykładów starłbym się mu pomóc choćby dla dobra naszej branży bo jak łatwo wieszać psy na wybranym obiekcie to wszyscy wiemy.
Muszę jednak zapytać:
- czy sprzedawca (pomiarowiec) wyprodukował sam tego bubla ?
- czy ten który uruchomił wyrób na produkcji nie wiedział, że dane wejściowe do projektu były błędne (niewłaściwe – czytaj opis dawcy wątku)
- na Twoim miejscy wziąłbym wymieniany wcześniej szablon i na jego odwrocie wyrysował szkic techniki pomiaru dla późniejszego określenia łuku/ów (krzywej) jednak metodą matematyczną bo niezależną od warunków panujących na budowie,
- montażysta (pomiarowiec) w odróżnieniu od projektanta (konstruktora, technologa.....) nie koniecznie musi umieć to obliczyć,
- czytając uważnie to co pisze dawca wątku nt. jak i gdzie pomiarowiec dokonał pomiaru może zwrócisz uwagę na poniższy szkic,
http://www.piszemysami.com.pl/wada.jpg
- jeżeli jesteś w stanie skonstruować prawidłowo okno zawierające te trzy punkty pomiarowe to GRATULUJĘ. Jeżeli nie to jako konstruktor zatrudniony u producenta powinieneś bezpośrednio na taki pomiar zareagować i na pewno nie uruchomiłbyś żadnej dokumentacji na produkcję bez korekty pomiaru,
- producent (konstruktor) miał co najmniej taki sam wpływ jak montażysta (pomiarowiec) na powstanie tego bubla (ale mógł poprawić) stosując zasady matem. przecież nie aż tak wysokich lotów.
Ciekawy jestem komu KLIENT każe zjeść ten ładnie "wysmażony kotlet".

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw cze 20, 2013 3:24 pm

PS. do powyższego,
Przepraszam, trochę po niewczasie dojrzałem komentarz GRZESIA który nie tylko że trafny to również potwierdza to co napisałem.
Jedna tylko uwaga - producenta nie usprawiedliwia bezkrytyczne podejście do przedstawionych pomiarów tutaj jak najbardziej do wychwycenia(to on ryzykuje utratą marki).
Wyjściem z błędnego koła jest standardowy formularz producenta na właściwe wykonywanie pomiarów bez możliwości nadinterpretacji "co pomiarowiec miał na myśli",
a jak miał tyle co miał - należało go wyprowadzić z błędu. Dla Klienta - pomiarowiec KOWALSKI będzie anonimowy, OKNOPLAST już niekoniecznie (vide-wątek klienta).

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » pt cze 21, 2013 9:28 am

Oczywiscie producent bezkrytycznie nie moze podchodzic do każdego zamówienia. Dla przykładu moja opiekunka w fabryce.... (nie będę robił reklam) co chwile dzwoni i sie dopytuje czy to co widzi na zamówieniu jest ok, czy dokładnie to miałem na mysli. Przykład: nawet jakbym się "rąbnął" w najzwyklejszym ustaleniu wysokości przewiazki w stosunku do okna to od razu mam telefon do czego ma dopasować czy ewentualnie to nie ma znaczenia. Wszystko zależy od opiekuna. A jak czegoś nie wiem to sie pytam (za to jeszcze nie gryzą) a jak wiem ale nie jestem pewien to wysyłam w celu sprawdzenia. Trudno ale klient czasami musi poczekać bo nikogo nie stać na robienie bubli (a te mogą zdarzyc się każdemu). Klient nie musi się znać na sptrawach technicznych - on kupuje produkt i oczykuje fachowej obsługi, doradztwa, indywidualnego podejścia do elementów kłopotliwych.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » pt cze 21, 2013 10:35 am

jubra. Pomiarowiec powinien wzrokowo zauważyć, że łuk nie jest wycinkiem koła. Sklejka na szablon majątek nie kosztuje. Nie mówiąc o tym, że w dobie internetu wystarczyło nawet na papierze przybitym do sklejki wykreślić szablon, określić wysokość punktów skrajnych do podłoża i mamy gotowy szablon. Potem skanowanie w formacie A0 (spokojnie ten łuk zmieści sie na tym formacie. koszt całe 10zł). I wysyłamy w wektorach mailem taki skan do producenta, Lub sszablon spedycja To po pierwsze.

Twój rysunek jest jak najbardziej prawidłowy i pokazuje, że przy pomiarze w 3 miejscach można wpaść w pułapkę, bo nie wiemy co sie dzieje między 1-2 i 2-3. Ale te twoje założenie ma poważny błąd, bo klienta napisał:
" a jedynie dokonała pomiaru po lewej stronie, prawej stronie i na środku otworu okiennego. " Patrząc na Twój rysunek, to tak jak klient pisze, wysokość punktu w środku łuku została skopana o 20cm. Jaką-by teorie nie dorabiać do tego.
Po drugie ja mając takie dane po prostu skorzystałbym z jakiegokolwiek CAD-a i tam jest opcja rysuj łuk przez 3 punkty. Prosto, szybko i prawidłowo. i pewnie nie byłoby aż takiego babola.

Niestety, ale to pomiarowiec dał ciała (a wystarczyła 1 fotka z komórki) i producentowi może zaświeciłoby sie światełko. Nie można wychodzić z założenia, że dealer wszystko skopie i na każdym kroku trzeba go sprawdzać. W końcu to on prowadzi działalność gosp. i bierze błędy pomiarowe na siebie.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt cze 21, 2013 8:18 pm

Wrrrrrrrrrr!
Nie mogę zedytowć błedu ortograficznego, bo czerwienię się jak diabli :)

Nie zgadzam się z Jubrą. Nie jest zdrowo zakładać, że każdy robi błędy. Diler przysyła zamówienie - producent przyjmuje i je potwierdza z odpowidnim rysunkiem. Jakby sprzedawca był "kumaty" a nie tylko liczył złotówki to by może zobaczył, że szkic na potwierdzeniu jest trochę inny.
Ale rozumiem Cię - można napisać takieu procedury, programy, które rozpiszą każde okno na czynniki pierwsze zarówno w produkcji jak i przygotowaniu zamówienia, ale nie popadajmy w skrajności.

W tej sytuacji zawinił wg mnie sprzedawca/pomiarowiec/ a nie Producent a to ten drugi dostał batem. Zapewne klient chce wymusić na Marce by wzięła winnego w obroty..

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt cze 21, 2013 8:57 pm

finlandia pisze:Wrrrrrrrrrr!
Nie mogę zedytowć błedu ortograficznego, bo czerwienię się jak diabli :)

Nie zgadzam się z Jubrą.
Zrozumiałem, też się ze sobą nie zgadzam i ten rumieniec ściągam z Twojej twarzy i przyklejam na swoją !
...... co do meritum - każdy z nas uczestniczy w tzw. łańcuchu dostaw tak towarów jak również usług - czy się z tym zgodzisz czy nie to już Twoja rzecz, ale może się w dalszym ciągu mścić i trafiać rykoszetem w biednego producenta.
To, że cytuję to nie oznacza moich chęci kontynuowania tego kierunku wymiany zdań, ale jest to próba jakiegoś sensownego podsumowania tego tematu.
TechnologSz [cyt]„..........
Ale te twoje założenie ma poważny błąd, bo klienta napisał:
" a jedynie dokonała pomiaru po lewej stronie, prawej stronie i na środku otworu okiennego. ".....(do tego miejsca OK.!, dalej pisze już co innego...) Patrząc na Twój rysunek, to tak jak klient pisze, wysokość punktu w środku łuku została skopana o 20cm (to nie jego słowa....). Jaką-by teorie nie dorabiać do tego.
Po drugie ja mając takie dane po prostu skorzystałbym z jakiegokolwiek CAD-a i tam jest opcja rysuj łuk przez 3 punkty. Prosto, szybko i prawidłowo. i pewnie nie byłoby aż takiego babola.”[koniec cyt.]

1. Gdyby pomiarowiec miał do dyspozycji i umiał korzystać z oprogramowania CAD, byłoby to spełnieniem moich marzeń w przypadku z którym mamy do czynienie to póki co pomiarowiec miał wielki kłopot nawet z przymiarem zwijanym,
2. Nie neguję korzystania z szablonów (jeszcze raz podkreślam !) bo chociaż w wielu przypadkach skuteczna to trochę archaiczna metoda i czy jest ona dla każdych warunków na budowie ? (długość, wysokość, sztywność, transport, itd.). Widziałem różne szablony dające obraz krzywej „sikającego kota” a tutaj już XXI w. tak jakby podstawy matematyki i mierniki laserowe były kosmicznym problemem,

Przy tej okazji TechnologSZ dał mi powód do przeniesienia dyskusji na trochę inny temat może nawet bardziej ciekawy z pkt-u widzenia zadbania o prawidłowy montaż i to co z tym się wiąże – szczelina montażowa.
Sugerowany pomiar 3 punktowy i wyznaczenie nominalnego promienia R używając oprogr.CAD, tak jak zresztą każda metoda wyznaczania „R” (szablon też) przy budowlanym przygotowaniu otworu (+;- 5cm) często powoduje frustracje ekip montażowych. Klient którego przykład rozpatrujemy także nie dopilnował, aby z tych względów ułatwić późniejszy montaż ekipie.
Proszę o wypowiedź, bo przecież producent nie będzie profilował krzywej do kształtu otworu, co robicie przy prawidłowo wykonanym pomiarze i oknie ale szczelina montażowa miejscami wynosi (+;-; 5cm) :
- kujecie,.... wypełniacie lub nie pianą montażową ...............odchodzicie od zasad kotwienia......montujecie lub nie bez wiedzy Klienta........ wymagacie od Klienta poprawy otworu przez ekipę budowlaną ?............

Ponieważ temat okazał się bardzo interesującym i może się rozwinie także w innym kierunku - swoje podsumowanie przeniosę na mój blog jakość w cenie, aby niektórzy z forumowicze nie podejrzewali autoreklamy.

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » sob cze 22, 2013 12:01 am

W tym sporze uważam, że finlandia ma rację. Z reguły procedura zamawiania wygląda w ten sposób, że jeżeli dostajesz program do konstruowania stolarki (O... oczywiście daje) to za jego pomocą robisz ofertę klientowi i po zmianie statusu na zamówienie/zlecenie wysyłasz na produkcję. Wydaje mi się, że gość zmierzył ktoś inny skonstruował, technolog sprawdził czy nie przekracza dopuszczalnych wymiarów i tak poszło. Technolog jest moim zdaniem od wychwytywania błędów ewidentnych (przkroczenie dopuszczalnych wymiarów, przypadkowy wybór złego koloru, licowanie poprzeczek - szprosów itp) a nie od siedzenia i zastanawiania się czy ktoś dobrze dokonał obmiaru. KAŻDY powinien wykonywać SWOJE zadania PRAWIDŁOWO i będzie OK. Nie zmienia to faktu, że ktoś to powinien wziąć na klatę i ogarnąć to okno.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob cze 22, 2013 9:53 am

Tu wcale nie chodzi o spór i rację :) , ale o wypracowanie schamatu. Zamawiam okno - potwierdzam prawidłowość wymiarów. Fajnie jak ktoś mniesprawdzi, może coś wychwyci. Ale to nie przedszkole by tak zawsze prowadzić za rękę.
Do kompletu wrzucę Wam jeszcze jedną fotkę okne, które gdzieś wypatrzyłem. Jasno szara zaprawa do styropianu maskuje dużą "szczelinę". - okno mniejsze,ale na oko luz na środku koło 10cm.
Dla smaczku - to jest "ciepły" montaż bo pod zaprawą widać resztki taśmy rozprężnej :D
Załączniki
DSC00330.JPG
ciepły montaż okien :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob cze 22, 2013 9:57 am

I jeszcze jedno zdjęcie :
dwa łuki. Lewy ma za duży luz przy niższym boku. Czy należało tu zrobić wyższy wymiar, czy może jednak zachować symetrię?
Wylać od nowa nadproża?
Nie popadajmy w skrajności. Każdy z nas, wykonawców puszcza takie rzeczy bez mrugnięcia okiem.
Załączniki
2007 g34.JPG

pawel2905
Czytelnik
Czytelnik

Re: Drzwi balkonowe OKNOPLAST (dyskusja o montażu)

Post autor: pawel2905 » czw cze 27, 2013 2:24 pm

tu z Finlandią się zgadzam nie należny popadać w skrajności sam miałem przypadek przy mierzeniu łuków ze jak "fachowcy" zrobili łuk od szablonu to u szczytu łuku wyszedł luz 15 cm , jakaś symetrie tej figury w końcu czeba zachować, i tak naprawdę to jest sprawa dogadania wszystkich szczegółów z klientem

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » czw cze 27, 2013 10:14 pm

pawel2905 pisze:tu z Finlandią się zgadzam nie należny popadać w skrajności
.............................................,
i tak naprawdę to jest sprawa dogadania wszystkich szczegółów z klientem
:o :o :(
- jest projekt architektoniczny,
- jest otwór budowlany,
- jest pomiarowiec który powinien wiedzieć co ma mierzyć,
- jest producent od wykonania okna,
- jest montażysta do zamontowania okna i jak potrafi to dokona obróbki wykańczającej,

, jakie szczegóły chcesz dogadywać z Klientem ? – to dopiero jest popadanie w skrajności.

Ostatni przykład zdjęciowy.
Na moim miejscu jako Klient dogadałbym się z architektem, czy aby okno łukowe w stosunku do linii dachu nie kłuci się z symetrią i nie lepiej byłoby tutaj zdecydować się na okno trapezowe utrzymujące linię spadu dachu.
Tutaj widzę rolę DORADCY bo od razu ułatwia robotę pomiarowcowi, producentowi i montażyście.
Jeżeli Klient chce płacić więcej i szpanować łukiem (ni przypiął, ni przyłatał) to już jego estetyczna przypadłość i nie ma na to rady chociaż potem ma kłopoty. :cry:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt cze 28, 2013 9:44 pm

a jak z użytkowaniem takich CUDAKÓW :wink:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob cze 29, 2013 12:11 pm

jubra pisze:
pawel2905 pisze:Ostatni przykład zdjęciowy.
Na moim miejscu jako Klient dogadałbym się z architektem, czy aby okno łukowe w stosunku do linii dachu nie kłuci się z symetrią i nie lepiej byłoby tutaj zdecydować się na okno trapezowe utrzymujące linię spadu dachu.
Tutaj widzę rolę DORADCY bo od razu ułatwia robotę pomiarowcowi, producentowi i montażyście.
Jeżeli Klient chce płacić więcej i szpanować łukiem (ni przypiął, ni przyłatał) to już jego estetyczna przypadłość i nie ma na to rady chociaż potem ma kłopoty. :cry:
W 2007r sprzedałem więcej okien łukowych niż w pozostałych latach razem wziętych. Taki był czas w architekturze - na bogato.

Wracając do głównego tematu - jak widzę producent "wolego oka" zainterweniował i tytuł wątku jest zmieniony, ale szkoda że nie zabrał głosu w sprawie..

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob cze 29, 2013 6:49 pm

oj co się tu dzieje :?: wypadało by dać jakieś wyjaśnienie dlaczego zrobiono edycję tematu :?: Kogoś to zabolało :?: NIEŁADNIE

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » pt lip 05, 2013 1:57 pm

Jak widać o dobry wizerunek trzeba dbać bo na dobrym tymże pozytywnym wizerunku zarabia się najlepiej. Niestey lokalnie takie sytuacje zostaną będą zapamiętane i żeby zmazać tą plamę trzeba będzie trochę czasu.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn lip 08, 2013 10:10 am

Pewnie że trzeba dbać , pewnie za chwilę okaże się że to wina klienta :D przecież otrzymał wycenę z rysunkiem , zaakceptował , podpisał i może nawet wpłacił 100% :D

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”