problem z ramami okiennymi-samoistna zmiana koloru....

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
gabi_85
Czytelnik
Czytelnik

problem z ramami okiennymi-samoistna zmiana koloru....

Post autor: gabi_85 » pn paź 07, 2013 7:27 am

Witam!
Mam pytanie dotyczące ram okiennych. A mianowicie po 5 latach od wstawienia nowych okien na ramach zaczęły "przebijać" "rdzawe" plamy. czy jest to normalne, czy po prostu okna zostały źle zmontowane i teraz wychodzi ta wada? Czy takie coś podlega reklamacji? Załączam zdjęcia, jak to mniej więcej wygląda-chociaż na zdjęciach wygląda to jakby było brudne, ale nie jest to brud - podczas mycia okien nie idzie tego zmyć. Pytam bo chcę zgłosić reklamację, a nie wiem czy ma to sens i w razie czego jakich argumentów użyć, żeby ktoś z firmy wstawiającej okna pofatygował się to obejrzeć. A ponieważ owa firma okazała się niezbyt rzetelna, więc na pewno z marszu uznają, że to nie podlega gwarancji- 2 lata temu pękła szyba i także stwierdzono, że to nie podlega gwarancji - a najprawdopodobniej była źle osadzona. Proszę o radę i z góry dziękuję
Załączniki
2.jpg
1.jpg

oknoAD

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Re: problem z ramami okiennymi-samoistna zmiana koloru....

Post autor: Jendrek64 » czw paź 10, 2013 9:50 pm

Zacznę od końca czyli szyby-skąd stwierdzenie że szyba była źle osadzona , trzy lata było OK i co przyszedł ktoś i przeszklił źle i pękła, to jest szkło i ma prawo pękać . Jeśli chodzi o plamy to pokazane jest to samo okno co dla mnie oznacza jedna mała plamka nie wiadomo od czego ale napewno nie od źle zmontowanego okna. Piszę to nie dlatego że trzeba odrzucać wszelkie reklamacje ale dlatego że klient też powinien kierować się zdrowym rozsądkiem ale to się rzadko zdarza. Dla ścisłości ja np pęknięcie szyby po kilku latach w niektórych przypadkach uznaję -biorę to na siebie jako sprzedawca mimo odrzuceń od producenta szkła ale ja sprzedaję drogo okna i mam z czgo to pokryć ,ale miałem też reklamację na klucz patentowy od wkładki drzwi (wkładka za 20 zeta) klientka zareklamowała klucz bo jej się wytarł -miejscami zeszło to srebrne i przebija żółte a ona tyle za te drzwi zapłaciła (ale wkładek klacy c to nie bo za drogie). Jeszcze raz drodzy klienci trochę zdrowego rozsądku .
Jendrek

marekj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marekj » pt paź 11, 2013 9:58 am

Zgadzam się jak najbardziej z przedmówcą. Co do przebarwień profili to są one najprawdopodobniej wynikiem czyszczenia okien środkami typu cif (szorującymi) w wyniku czego powstają mikropory do których dostają się różnego rodzaju zabrudzenia. Jedynym możliwym sposobem usunięcia plam jest zastosowanie środka polerującego do PVC np. Cosmofen 5 lub Fenosol. Na pewno nie podlega to reklamacji.

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pt paź 11, 2013 1:33 pm

Takie rudawe plamy najczęściej są widoczne w rejonach(osiedlach) gdzie jest dużo domów z tradycyjnymi piecami na węgiel i trzeba wiedzieć że białe okna PCV bez okleiny dużo szybciej się brudzą niż np drewniane i lepiej je myć częściej łagodnymi środkami niż dwa razy w roku i agresywnymi płynami czy mleczkami.
Jendrek

gabi_85
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: gabi_85 » pt paź 11, 2013 2:29 pm

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i wskazówki.
Wyjaśnię, że okna nie były myte żadnymi agresywnymi środkami tylko wodą i płynem do mycia okien. "Rude" plamy są na oknach tylko w jednym pokoju. Nie ma ich natomiast na innych, które były wymieniane kilka lat wcześniej, więc raczej nie jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi i otoczeniem.

Jendrek64
Małomówny
Małomówny

Post autor: Jendrek64 » pt paź 11, 2013 5:06 pm

Tak z czystej ciekawości proszę podaj jakie to okna tzn nazwa profila z jakiego są wykonane -na pewno taką informacje posiadasz jeśli nie pamiętasz to powinno być w umowie albo w ofercie. Tylko proszę nie podawaj nazw żadnych firm sprzedającej ani producenta to tylko niepotrzebnie wniesie zamieszanie -tylko nazwa profili okiennych ,dziękuję.
Tak nawiasem to te przebarwienia mogą być spowodowane również stroną usytuowania okien w budynku akurat ten pokój jest z tej strony co są częste wiatry i przynoszą zanieczyszczenia w postaci siarki z pobliskich kominów. Może faktycznie wina leży po stronie profili tzn jego składu (jeśli to china to bankowo)przyczyn może być wiele.
Jendrek

oknoAD

madz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: madz » śr wrz 14, 2016 8:49 pm

Witam,

Z góry przepraszam, za wykopalisko - ale na moich oknach po około 1,5-2 latach (okna montowane w 2014 i 2015r.) od strony południowej pojawiły się identyczne żółto-rudawe plamy jak na zdjęciu w tym wątku. Nie jest to zabarwienie na całej powierzchni, tylko miejscami - trochę bardziej ścianki poziome, mniej pionowe). Okna kupowane były na 3 raty u znanego i chwalonego polskiego producenta - łącznie od południa jest ich 8 szt. Profile VEKA. Nie były nigdy myte CIFem ani innymi detergentami. Okna od pozostałych stron nie wykazują wad. Jedno z okien od strony południowej, które jest osłonięte dachem - także nie ma wad.

Przypuszczam, że zjawią się serwisanci z jakimś COSMOFENem czy podobnym środkiem i usuną problem - ale co dalej? Za dwa lata problem się powtórzy, znów zostanie usunięty - a mi się skończy gwarancja. Poprzednie okna były także w kolorze białym (producent "no name") i przez 21 lat nie żżółkły ani nie pojawiły się plamy. Jedno ze zdemontowanych starych okien leży jeszcze u mnie na podwórku (od strony południowej) - i ono jest dalej białe.

Będę wdzięczny za wszelkie porady co zrobić.

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”