mocny profil - producent i montaz

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
luk23
Czytelnik
Czytelnik

mocny profil - producent i montaz

Post autor: luk23 » pn lut 03, 2014 6:31 pm

witam

wymyśliłem sobie okna 3 szybowe, Uw ~0,8 ,dwustronny typowy kolor

mam oferty Aluplast 8000, gealan 8000, oknoplast winergetic, veka alphaline, bruegmann bluevolution, stolbud profit 92 - te wydaja mi sie wyższą półką

oraz remtech czeladz??, vip triumph oraz passive, dobroplast prime, optitherm i maxtherm, drutex iglo,veka softline

najwieksze okno jakie mam to balkonowe 120x260- bez slupka na srodku, UR+U(50cm od góry tego okna) dopuszczam takze belke w oknie balkonowym na wysokosci okolo 60cm i tutaj wiekszosc mowi ze okno jest za duze i nie da rady zrobic go z gwarancja

wyceny od 10 do 23 tysiecy -
z dodatkow chcialem wk1 i klamki z przyciskiem,
czy jest sens doplacac do szyby p2 ? ztcw wiekszosc wlaman jest przez profile nie przez szyby

najlepiej jakbyscie polecili jakies firmy z okolic czeladzi
pozdrawiam

oknoAD

wind-bed
Czytelnik
Czytelnik

Re: mocny profil - producent i montaz

Post autor: wind-bed » wt lut 04, 2014 9:28 am

Powiem ci jedno: okna to nie chleb. To inwestycja na lata. Czasem trzeba zainwestować więcej, żeby mieć spokój. Próba oszczędzania na oknach często kończy się późniejszymi usterkami, regulacjami i ogólnie problemami. Przy wyborze oferty nie pownieneś w głównej mierze zwracać uwagi na cenę. Porównaj oferty pod względem technicznym.

I zrób z belką w balkonie bo takie wielkie okno z taką szybą i bez belki to masakra... nie dziwne, że bez gwarancji, bo to raczej pewne, że po miesiącu będzie do poprawki...

Szyba P1 i okucie WK1 w zupełności wystarczy. Szybę P1 nie jest tak łatwo wybić. A przecież ktoś w końcu zauważy, jak złodziej będzie prał w nią siekierą 30 razy bez skutku...

Polecam Veke i Brugmanna.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » wt lut 04, 2014 10:16 am

luk23 pisze:witam

wymyśliłem sobie okna 3 szybowe, Uw ~0,8 ,dwustronny typowy kolor

mam oferty Aluplast 8000, gealan 8000, oknoplast winergetic, veka alphaline, bruegmann bluevolution, stolbud profit 92 - te wydaja mi sie wyższą półką

oraz remtech czeladz??, vip triumph oraz passive, dobroplast prime, optitherm i maxtherm, drutex iglo,veka softline

najwieksze okno jakie mam to balkonowe 120x260- bez slupka na srodku, UR+U(50cm od góry tego okna) dopuszczam takze belke w oknie balkonowym na wysokosci okolo 60cm i tutaj wiekszosc mowi ze okno jest za duze i nie da rady zrobic go z gwarancja

wyceny od 10 do 23 tysiecy -
z dodatkow chcialem wk1 i klamki z przyciskiem,
czy jest sens doplacac do szyby p2 ? ztcw wiekszosc wlaman jest przez profile nie przez szyby

najlepiej jakbyscie polecili jakies firmy z okolic czeladzi
pozdrawiam
Witam,

podał pan praktycznie same nazwy profili (pół produkt), a nie kompletne produkty, to tak jakby Pan szukał garnituru pewnej firmy i zamaist tego podawałby Pan rodzaj materiału.

Proszę o informacje od jakich producentów są poszczególne okna, wtedy można już coś zacząć doradzać.

luk23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: luk23 » śr lut 05, 2014 9:01 am

witam,

może troszkę zle opisałem to okno balkonowe - to jest 120x260 - u gory 50 cm naswietle (dopuszczam fix jesli to poprawi jego parametry)
no i belke poprzeczną na wysokosci 60 cm

mowiąc o braku belki mialem na mysli to ze głowne okno będzie jedno a nie dwukwaterowe z tzw ruchmym slupkiem.

ofert splynelo mi mnostwo stąd metlik w glowie - do niektórych ofert nie znam jeszcze producentów ale wybór chyba i tak jest spory (teraz ważny dobry montaż)
Ideal 8000:
Adams -Mrągowo
Oknohit - Chełmek Śląski
FTS- Trade (Studzienice) Pszczyna

Veka:
Śląska fabryka okien - Wodzisław

Bluevo
Petecki

Winergetic
Oczywiście Kraków

Iglo:
Chyba drutex ;)

VIP Triumph i Passive:
Express24 Bobrowniki

KBE
Remtech Czeladź

Prime:
Chyba dobroplast :)

Deceuninck Eforte:
Madex Zawiercie

Prestige Therm:
Eltex

Wyróżniłem te które wg mnie są najbardziej warte uwagi - mam rację ?

Pozdrawiam

luk23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: luk23 » czw lut 06, 2014 10:23 am

Zapomniałem jeszcze o drewnianych

Profit 92 Sosna:
Stolbud Włoszczowa

I Sokółka ale ta niestety wychodzi sporo za dużo

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw lut 06, 2014 5:01 pm

Ładnie nazbierałeś tych ofert :D
W tym co wypisałeś są producenci godni uwagi ale są i tacy od których bym uciekał.

Pamiętaj, każdy markowy system ma odpowiednie rozwiązania techniczne aby wzmocnić daną konstrukcję ale nie każdy producent chce się bawić w takie bajery. Np. pakują takie wzmocnienia jakie mają na magazynie a nie takie jakie wypadało by zastosować - trzeba za pewne rzeczy dopłacić ale po co informować klienta o dopłacie. Siedźmy cicho to nie ucieknie i może zamówi. Są też inne zabiegi do wykonania dużych konstrukcji aby skrzydła nie miały poprzeczek i się nie wyginały no ale kto to robi..... oprucz mnie to się nie wypowiem bo nie wiem.
Tak na szybko, nie zaglądając w wytyczne to wydaje mnie się, że jest system w którym taki balkon 1200x2600 da się wykonać w jednym skrzydle - oczywiście o gwarancji decyduje producent. No i musi mieć chęć się podjąć takiego wyzwania.
Wymienione, niektóre firmy mają potencjał aby sprostać zadaniu lecz dany dealer musi o to zapytać u producenta.

oknoAD

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pt lut 07, 2014 8:25 am

No ja z tych producentów to wybtał bym bez zastanowienia Oknoplast.

Jednak jak bierzesz ich pod uwagę to widać, że nie szukasz wcale jakiejś taniości (i dobrze). Do oferty Oknoplastu, porównałbym Vetrex, MS Okna (z tym, że u tych dwóćh producentów szukaj tylko autoryzowanych salonów sprzedaży) z tej trójki dokonałbym wyboru.

Znacznie to ułatwi życie bo co można wywnioskować z takiej ilości ofert jak się nie zna zabardzo na oknach. Dodatkowo w/w producenci często mają dobrych, znających się na rzeczy dystrybutorów (nie zawsze) więc jest duża szansa na dobre doradztwo. Z jakiego regionu Pan pisze ?

ps po pytaniach wnioskuję, że albo robił Pan "konkurs ofert" prze e-mail albo był Pan w słabych punktach sprzedaży, że nie odpowiedzieli na pytania i teraz trzeba posiłkować się internetem.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pt lut 07, 2014 10:29 am

luk,
Widzę u Ciebie dużą bibliotekę danych stąd Twój rozbiegany wzrok jak w bajce o osiołku który miał problem tylko z dwoma żłobami.
Rada:
- postaw sobie zadanie i zbuduj tabelkę [producent, moje oczekiwania, właściwości użytkowe stolarki (deklarowane), uzyskane opinie......]
- stawiaj znak "+" przy zgodnych wymaganiach z Twoimi - samo wyjdzie po zsumowaniu,

luk23
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: luk23 » sob lut 08, 2014 7:15 pm

Tabelke z parametrami juz mam od dawna - na jej podstawie wytluscilem tych kilku producentów
Najbardziej brak mi opinii o wartych polecenia punktach z okolicy(Katowice).

MS-okna też mam ale są w cenie Stolbudu wiec odpuscilem

Co do konkursu ofert - wystawiłem ogłoszenie na jeden z portali ofertowych i ilosc zgloszen mnie zaskoczyła, oprócz tego wcześniej odwiedzilem już kilka lokalnych punktów.

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » pn lut 10, 2014 8:29 am

jubra pisze:luk,
Widzę u Ciebie dużą bibliotekę danych stąd Twój rozbiegany wzrok jak w bajce o osiołku który miał problem tylko z dwoma żłobami.
Rada:
- postaw sobie zadanie i zbuduj tabelkę [producent, moje oczekiwania, właściwości użytkowe stolarki (deklarowane), uzyskane opinie......]
- stawiaj znak "+" przy zgodnych wymaganiach z Twoimi - samo wyjdzie po zsumowaniu,
Swoje zadowolenie będziesz mógł okazać dopiero po montażu okien (niezależnie od systemu).
Od 01.07.br weszło w życie Rozporządzenie 305/2011 w sprawie obrotu materiałami budowlanymi (także okna). Zainteresowanie potencjalnych Klientów nabywających okna jest prawie żadne, a potem "wylewane są żale" - często uzasadnione.
Jak je zminimalizować ???:
- przeczytaj publikację LTB (Windoor-strona główna Oknonet)) i zwróć uwagę na obowiązek zapewnienia wymagań stawianych nie tylko producentom, ale również dystrybutorom,
- masz prawo żądać DEKLARACJI właściwości użytkowych od producenta,
- nie daj się zwieść Deklaracji tylko od systemodawcy - za badania typu odpowiada producent, systemodawca udostępnia "wzorzec" wymagań w ramach tzw. kaskadowego udostępniania badań.
Zaoszczędzisz tym sposobem dużo nerwów w procesie ewentualnej reklamacji ( ten co Ci sprzedał okna nie wykpi się systemodawcą ).
Nie ma właściwej Deklaracji trudno o wyegzekwowanie szybkich reakcji tego co wziął od Ciebie pieniądze. Póki ci co handlują (wprowadzają na rynek) nie okrzepną z Rozporządzeniem i nie pojmą stawianych przed nimi wymagań będziesz ganiał od Annasza do Kajfasza.
Zainteresowanie obowiązującym prawem - ŻADNE ! ; zobacz forum, blogi, .....

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz lut 16, 2014 6:59 am

Następny mondraliński? Srasz po siebie czy pod innych?

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jubra » ndz lut 16, 2014 5:15 pm

monter17 pisze:Następny mondraliński? Srasz po siebie czy pod innych?
Nie ma mam wątpliwości, że teraz osrałeś sam siebie !.

spec84
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: spec84 » pn lut 17, 2014 4:54 pm

No faktycznie mądraliński! Bo jubra napisała o normach i deklaracjach :)

Po wpisie montera17 widać, że jeszcze wiele osób w tej brańży zatrzymało się na 1 boomie okiennym i wycena okien z cennika papierowgo + walka jak najniższą ceną to nadal jedyny sposób na sprzedaż / przetrwanie.

Jakie to przykre...

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob mar 01, 2014 10:26 pm

jubra pisze:
Nie ma mam wątpliwości, że teraz osrałeś sam siebie !.
Ale ja mam.Pod czy osr zasadnicza różnica.Jestem monterem od1994 zajmuje się tym zawodowo ,dzień w dzień miesiąc w miesiąc rok w rok bez przerwy.Jestem pracodawcą a napieram na równo ze swoimi ludzmi? A wiesz dla czego? bo mi się chce , nie że musze , chce. Napewno nie obrosne tłuszczem i nie będe musiał biegac dla utrzymania kondycji Na bieżąco jestem z każdą nowinką techniczną w tym temacie wiec nie potrzebuje jakiegoś zarządzania. Okna się montuje miły panie a nie zarządza nimi.A tak ciekawe co z ssaw system.Następni mądralińscy?Na montażu pewnie pare godzin wytrzymali ale do noszenia to niema komu wynalezc alternatywy

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”