Okna Schuco - Słaba jakość.

Tu możesz poprosić o radę najlepszych ekspertów z branży stolarki budowlanej.
adams992
Czytelnik
Czytelnik

Okna Schuco - Słaba jakość.

Post autor: adams992 » pn cze 30, 2014 11:12 pm

Witam !
Mam wielki problem z oknami. A mianowicie w zeszłym tygodniu zamontowano mi następujące okna Corona SI82 Rondo:

"DANE TECHNICZNE:
<> 6 komorowy system profili schuco corona SI82 rondo
<> stosując termoizolacyjne pakiety szybowe wartość współczynnika U osiąga wynik < 0,9
<> skrzydło szerokości 90mm umożliwia zastosowanie szerokich wysokotermoizolacyjnych pakietów szybowych
<> technologia 3 uszczelek zdecydowanie poprawia parametry izolacyjne oraz akustyczne okna
<> bardzo bogata paleta renolitów [aż 32 kolory w jednej cenie]
<> pełne okucie obwiedniowe Winkhaus activPilot UR również w każdym oknie rozwiernym
<> wszystkie rolki ryglujące zastąpione zostały 8-kątnymi grzybkami utrudniającymi wyważenie okna
<> aż 3 zaczepy ramowe w wersji antywłamaniowej
<> dostępny „pakiet dziecięcy HeKa” umożliwiający dzieciom jedynie uchył okna bez możliwości jego otwarcia
<> standardowa nośność zawiasów w oknach otwieranych - 100 kg
<> możliwość zastosowania ukrytych zawiasów SELECT z dopuszczalną większą wagą skrzydła – do 150 kg
<> standardowa nośność zawiasów okien przesuwnych – 200 kg
<> przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych izolacja akustyczna może osiągnąć wartość Rw = 47dB"

Problem polega na tym że przy całkowicie zamkniętym oknie uszczelka znajdująca się na ościeżnicy nie przylega całkowicie do okna. Szczeliny sięgają w niektórych miejscach dobre 2mm. W każdym oknie a mam ich założonych 11 jestem wstanie bez żadnego problemu wsadzić kartkę A4. Ekipa montażowa twierdzi że ma tak być i takie zjawisko jest dopuszczalne. Innym niepokojącym mnie zjawiskiem jest "miękkość" materiału użytego do produkcji. Przy użyciu małego nacisku na okno szczelina powiększa się. Co mogę w tej sytuacji zrobić ? Przerabiał ktoś ten problem?

oknoAD

Awatar użytkownika
jubra
Fachowiec
Fachowiec

Re: Okna Schuco - Słaba jakość.

Post autor: jubra » wt lip 01, 2014 9:36 am

Pytania:
- kiedy kupiłeś okna i w jakiej firmie,
- gdzie je przechowywano (magazynowano) po produkcji (przed montażem),
- czy otrzymałeś Deklarację Właściwości Użytkowych i od kogo - salon sprzedaży czy producent,
- czy otrzymałeś instrukcję montażu i eksploatacji,
- czy firma montująca ma jakieś powiązanie z producentem,
- .....................................
Tyle na razie powinno wystarczyć aby można było cokolwiek powiedzieć - Twój problem przerabiany mógł być inaczej i zawsze będzie nosił znamiona indywidualnego przypadku.
Czy Schuco - słaba jakość, tego bym tak nie był pewien i na wyrost nie ingerował w markę systemodawcy - po drodze są jeszcze, producent, dystrybutor (sprzedawca) oraz firma montażowa.

mojeokna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mojeokna » wt lip 01, 2014 12:10 pm

Ja sprzedaję okna na profilu Schuco i Si 82 jest to najgrubszy profil. Szyby wstawiamy o współczynniku 0,7 lub 0,5, ale 0,9? Skrzydła są bardzo ciężkie, więc powinna być zastosowana odpowiednia grubość stali w środku, aby mogło skrzydło prawidłowo funkcjonować.
Może problem polega na dobrym wyregulowaniu okien, aby nie było tych szczelin.
Okucia też są bardzo ważne, my stosujemy Siegenni.
Jeżeli okna były wstawiane teraz jest gwarancja i na montaż i na okna, proszę dochodzić swoich praw.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » wt lip 01, 2014 8:19 pm

zastanawia mnie to

<> wszystkie rolki ryglujące zastąpione zostały 8-kątnymi grzybkami utrudniającymi wyważenie okna

a niżej że są tylko 3 zaczepy antywyważeniowe na ramie.

jak te 8-kątne grzybki dociskają skrzydło do ramy ? (no bo wydaje mi się iż grzybki są do zaczepów antywyważenowych a rolki (w różnych formach) o docisku

a co do U to jest U szyby (bo tak to lipne te 3-szyby, powinno być 0,5, może być nzej ale to już koszty spore.

Jeśli 0,9 okna to słabo, powinno być mniej przy grubym profilu i 3 szybach

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » śr lip 02, 2014 11:51 am

adams992 pisze: W każdym oknie a mam ich założonych 11 jestem wstanie bez żadnego problemu wsadzić kartkę A4.
Ta kartka A4 to chyba jest juz jakas norma na nią?
Przewala sie ciagle po forach okiennych:
- jak pisano powyżej. Dochodzic swoich praw u sprzedawcy.

Powodów braku przylegania może byc wiele (krzywa stal -źle magazynowana, nieprawidłowy montaż itp).
Najlepiej wstawić tutaj z 2 fotki. Bo zrozumiałem, że jest brak docisku na przyldze z skrzydłem, A może klientowi chodzi o szczelinę równloległą do płaszczyzny okna (Jeśli zrobiono banan na ramie) ?

glaskiewicz. /
To, że wszystkie rolki maja kształt grzyba umożliwiającą także zamontowanie zaczepu antywyważeniowego, nie oznacza, że musi byc tez pod każdą zaczep antywyważeniowy. Kwestia dogadania tematu ceny z dostawcą okuć. Np w ROTO mamy 3 rodzaje rolek dociskających: E, P i V. Zamawiasz jakie chcesz. A częśc okuc ma w standardzie 1 rolke anty, reszta zwykła.

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » śr lip 02, 2014 12:16 pm

Dzięki technolog za wyjaśnienie (już po napisaniu posta domyśliłem się że chodzi o możliwość większej ilości zaczepów antywyważeniowych. Zastanowiło mnie bardziej jak to wpływa na szczelnosć (nie znam ROTO) jeśli są same grzybki, Mnie producent "obdarowuje MACO MULTI MATIC gdzie w standardzie są 3 grzybki z zaczepami a reszta to rolki. (klient moż enie chcieć i tak dostanie te 3 sztuki :). Tylko jeden model oferowany jest z tańszym okuciem Maco multi trend

Wcześniej była Siegenia w róznych wersjach, ale Roto nie było (w każdym razie nie za mojej kadencji w firmie której urzeduję :). A jak się mówi: lepiej zapytać niż nie wiedzieć.

PS. coś dawno nie czytałem Twoich postów :)

oknoAD

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lip 09, 2014 5:19 pm

Wg mnie może wejść w to miejsce i cała gazeta, grunt by okno zachowywało przy tym deklarowaną szczelność;)
A tak poważniej - często profile są krzywe, skrzydła podobnie, okucia poprzykręcane na niewłaściwych wysokościach, ekipa która je poluzuje by "leciutko" chodziły itp. Przyczyn może być wiele.
Jeśli reakacja firmy Cie nie zadowala, to uderzaj bezpośrednio do producenta.

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » sob sie 16, 2014 11:00 pm

Miałem kiedyś bardzo podobny przypadek z okuciami WH Select okutymi na Vece Swingline. Okien było za 50 parę klocków więc domek całkiem fajny. Zmienialiśmy zaczepy na antywłamaniowe (P5 i P7 - o większym docisku skrzydła do ramy oraz wyższą uszczelkę ). Klientowi dołożyliśmy taki pakiet zaczepów i innych rzeczy, że wydaje mi się że nawet WK2 by osiągnęły (szyby P4, wkładki antyrozwierceniowe, klamki Secu 100Nm z kluczem- wszystko było) dodatkowo wzmocnienia zawiasów do 150 kg. Z wklejaniem listew klient odpuścił. Jazda była :shock: na szczęście nie za moje pieniądze ... Klient miał 100% racji... ciała dał producent i tyle... ale co ja się tam najeździłem... Ta "reklamacja" nauczyła mnie najwięcej w mojej dotychczasowej karierze w branży stolarki. Serdecznie pozdrawiam Pana Andrzeja K. (klient) Andrzeja P. (WH) i Arka R (hmm sam nie wiem jak go nazwać) :) i dziękuję za tą cenną lekcję 8) :
PS.1. Test z kartą też robiliśmy i przeszło :)
2. Rozwiązania powyżej, niech próbują może da się to zlikwidować.
3. Odnośnie Schuco jako systemodawcy to bym ich tu nie mieszał z błotem bo jest to firma o wysokiej jakości i renomie.
Pozdrawiam i powodzenia
Mariusz

Odpowiedz

Wróć do „Poradnik - Okna Drzwi Osłony Stolarka budowlana - Najlepsi eksperci”